Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 38

Θέμα: Enterprise Ασφαλιστική και εξώδικο 3 χρόνια μετά

  1. #1
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118

    Thumbs down Enterprise Ασφαλιστική και εξώδικο 3 χρόνια μετά

    2014
    Ανεβαίνω την Αγ. Μελετίου και διασχίζω κανονικά το πράσινο φανάρι με τη Λιοσίων για να πιάσω Πατησίων. Αμέσως μετά τη διασταύρωση παρκαρισμένο παπί στο πεζοδρόμιο δεξιά (δηλαδή) στο ρεύμα μου κάνει τυφλή αναστροφή για να πιάσει την Λιοσίων. Με λίγα χιλιόμετρα φρενάρισμα και ελιγμό δε κατάφερα να τον αποφύγω και τον πήρα παραμάζωμα. το παπί του καβάλησε το δεξί μου fairing και το αριστερό του πόδι το φαγε ο δεξίς μασπιές μου και τραυματίστηκε στο γόνατο σχετικά σοβαρά.
    Κάλεσα τροχαία και ασθενοφόρο που ήρθαν τάχιστα γιατί υπήρξε τραυματισμός. Στο σχηματικό της τροχαίας που φαίνεται και αναγράφεται η παράνομη αναστροφή του υπογράφει οτι φταίει και φεύγει με το ασθενοφόρο. Η ασφαλιστική μου ήρθε, πήρε φωτογραφίες το παπί του, το βέρσυς, την έκθεση της τροχαίας και αποζημιώθηκα ένα δεξι fairing μερικές εβδομάδες μετά από την Enterprise που ήμουν ασφαλισμένος τότε.

    Σκάει σήμερα 3 χρόνια μετά εξώδικο από ένα δικηγορικό γραφείο που εκπροσωπεί το ΕΦΚΑ και ζητάει 700ευρώ από μένα και την Enterprise για νοσήλεια του τραυματισμού του λέγοντάς μου οτι έχει κάνει αρνητική δήλωση και οτι υπαίτιος είμαι εγώ.

    Χαρτί τροχαίας και αρχείο πρέπει να ψάξω αν έχω κρατήσει . Η Enterprise έχει κλείσει (βάρεσε κανόνι) από το 2016.

    Ακούω γνώμες

  2. #2

  3. #3
    Εξώδικο ίσον αέρας κοπανιστός.

    Αγωγή εναντίον σου έχει κάνει το ΕΦΚΑ; Αν ναι, βρες δικηγόρο, βρες ότι χαρτιά μπορείς και οπλίσου με υπομονή. Αν όχι, κάνε το ίδιο και κλείσε το (υπέρ σου) πριν πάει δικαστικά.

  4. #4
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Μόνο το εξώδικο από τον δικηγόρο του ΕΦΚΑ έχω στα χέρια μου που αναφέρει υπαίτιο εμένα και την Enterprise.

    Τίποτε άλλο.

    Προφανώς και θα πάρουν το μακρύτερο. Αλλά και ένα δικαστηριάκι αν γίνει αγωγή να δουμε πως θα αποδείξει οτι του φαγα το αριστερο γονατο με το δεξι μασπιε μου και το δεξι μου φερινγκ.......παίζει να βγω και κερδισμένος νομίζω.

  5. #5
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    κινήσου άμεσα με ότι χαρτιά αποδεικτικά έχεις και αν δεν κάνουν πίσω μίλα με δικηγόρο.

    Εμένα μου έκανε δικαστήριο το ΙΚΑ τότε γιατί ενώ ήμουν τραυματισμένος δεν τους ειδοποίηση είπαν έγκαιρα (εντός 15νθημέρου). Τους απάντησα ότι νοσηλευόμουν σε δημόσιο νοσοκομείο κι εκεί έχει γραφείο το ΙΚΑ και υπάλληλο που είναι 3 φορές την εβδομάδα παρών. Γιατί δεν ήρθαν να ενημερωθούν??? Σε κάτι παπαριές που μου έλεγαν ότι τάχα εγώ ήμουν υποχρεωμένος να ενημερώσω κλπ μόλις τους είπα ότι επιφυλάσσομαι για κάθε νόμιμο δικαίωμά μου, και θα μιλήσουν με τον δικηγόρο μου το μάζεψαν άμεσα.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  6. #6
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    για κάποιο λόγο μου μυρίζει μούφα φάση να βγάλουν τα σπασμένα από ιδιώτες με εξώδικα για να γλιτώσει το ΕΦΚΑ τα χρεωμένα νοσήλεια μιας και μάλλον παίρνουν ήδη το μακρύτερο από το Επικουρικό (μιας και η Enterprise βάρεσε κανόνι) και δε τους έχει αποζημιώσει μέχρι σήμερα.

    3χρόνια μετά. Με σχηματικό τροχαίας υπερ μου και με τις ασφαλιστικές να με έχουν αποζημιώσει?
    ..καλή φάση.

  7. #7
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Προς ενημέρωση του θέματος.

    Δε με έχουν ενοχλήσει ξανά.

  8. #8
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/08/2012
    Μηνύματα
    221
    Το οτι δεν σε εχουν ενοχλησει δεν σημαινει οτο δεν θα το κανουν ξανα. Μιας κ υπηρξε εξωδικο εντος 3ετιας δν σημαινει οτο θα παραγραφει στημ 5ετια (η ενεργεια οτι διεκδικησαν χρηματα). Οτι δν φταις, συμφωνα με οτι λες κ περιγραφεις εννοειται. Στην ασφαλιστικη σου, εχεις νομικη προστασια; Αν ναι, θα ελεγα να τους ενοχλησεις κ να πεις τι γινεται και να απαντησουν με εξωδικο παλι.

  9. #9
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Σου δίνω δίκιο στη σκέψη σου. Παρόλαυτά στην τελευταία επικοινωνία με τον δικηγόρο του είπα για τα χαρτιά που έχω στα χέρια μου και με ενημέρωσε οτι αν υπάρχει κάτι διαφορετικό θα με καλέσει ξανά. Ένα τηλέφωνο πάντως θα το κάνω.

  10. #10
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Δικαστήριο σε 20μέρες.
    Άργησα να παραλάβω την αγωγή γιατί την έστειλαν στην παλιά διεύθυνση και τυχαία με ενημέρωσε κάποιος για τη θυροκόλληση.
    Σήμερα θα περάσω από ΥΣΕΑ και από τον εκκαθαριστή της ασφαλιστικής που έκλεισε να πάρω ότι χαρτιά υπάρχουν.

    Το μπουρδελοκράτος είναι εδώ και μας γ@μάει σε κάθε ευκαιρία.

    Επειδή όμως χάνω μέρες και ώρες εργασίας θα τους γ@μήσω ανάποδα με δική μου αγωγή για ψυχική οδύνη και ότι άλλο.

  11. #11
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.155
    Kαλό κουράγιο........
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  12. #12
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Να σαι καλά Βάγγο....

  13. #13
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.655
    τι τραβας ρε φιλε...χορεψε τους στο ταψι
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  14. #14
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.129
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    Δικαστήριο σε 20μέρες.
    για ψυχική οδύνη και ότι άλλο.
    Ηθική βλάβη.
    Η ψυχική οδύνη αφορά σε περίπτωση... φτου φτου μακρυά από μας!

  15. #15
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Ηθική βλάβη.
    Η ψυχική οδύνη αφορά σε περίπτωση... φτου φτου μακρυά από μας!
    σωστός

    και ένα update

    Δευτέρα παραλαμβάνω από την ΥΣΑΕ χαρτί που αποδεικνύει την αποζημίωσή μου από την ασφαλιστική του. Από μόνο του είναι ένα σημαντικό αποδεικτικό οτι εφόσον με πληρώνει η ασφαλιστική του έχει και την υπαιτιότητα.
    Παρόλαυτα εγώ καλού κακού θα πάρω μαζί μου και το χαρτί της τροχαίας που λέει οτι έκανε ελιγμό από θέση στάθμευσης.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Χρόνια πολλά και καλή χρονιά!!!
    από petridist στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 06/01/2005, 22:40
  2. αντε και καλη χρονια...
    από sotpag στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 04/01/2005, 01:06
  3. πως να σου γαμουν τη ψυχολογια!και να εχεις μετα στενη επαφη με καδο!
    από wolfman13 στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2004, 09:27
  4. filippos_hornet και socos ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ
    από idi στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 30/07/2004, 11:10
  5. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2003, 12:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF