Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 39 από 39

Θέμα: Αγορα μηχανης μεχρι 3500 ευρω

  1. #31
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    31
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Τα Ζ750 με αβς αρχισαν να βγαίνουν απο το δευτερης γενιάς, τουτεστιν 2007 και μετα.
    τα λεφτά που γράφεις πιστεύω θα επαρκούν για να βρεις κάποιο.
    Είδα ότι γράφεις στο πρωτο ποστ για καθημερινή χρήση.
    Ως κάτοχος Ζ δεν θα στο πρότεινα με ευκολία για καθημερινό μηχανάκι. ο πρώτος ιδιοκτήτης του δικού μου,το πούλησε με ελάχιστα χλμ για τον λόγο ακριβως ότι δεν είναι το βολικότερο καθημερινό μηχανάκι.
    Δεν είναι ότι δεν μπορεί να το κάνεις,απλά θα δυσφορεί και αυτό και εσύ.
    Θα τελειώνεις τα λάστιχα γρηγορότερα λόγω της ροπής που έρχεται απο χαμηλά (και θα σ'αρέσει να παίζεις με το γκριπ),θα βλέπεις το βεντιλατερ να βαρά υπερωρίες στην πολη μόλις λίγο ζεστάνει ο καιρός,κλπ
    Νομίζω το φέηζερ,που στις χαμηλές στροφές είναι πολύ ήπιο,ίσως είναι καταλληλότερο.
    Μη με παρεξηγησεις. Εγω το μηχανάκι μου το'χω λατρέψει!Αλλά ξέρω τι έχω.
    Αν σ'αρεσει τόσο, έμπαινε.Νουμερο ένα παράγοντας για να πάρουμε μηχανάκι νομίζω είναι να γουσταρουμε να το βλέπουμε.
    Τoo much δεν είναι αντικειμενικά.
    Για κάποιον πρωτάρη ίσως να μην ενδείκνυται αλλά αν το σεβαστείς,θα σου μάθει.
    Κοιτα ninja 250 και xt660x ειναι η εμπειρια μου ,και οντως ειναι παπακια σε μηχανη και τα 2.Αλλα κανω μαθημα τωρα με cbf600s και πανευκολο το βλεπω.Κοιτα δεν κανω χιλιομετρα πολλα,μην φανταστεις ,στην αθηνα ας πουμε δεν μπαινω πχ.Με αμαξι ημουν πριν,ποσο πιο κουραστικο μπορει να ειναι?

  2. #32
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.629
    το σιμπιεφ είναι πολύ user friendly σε όλο του το πακετο.σέλα,τιμόνι,εργονομία,κλπ.
    Το Ζ έχει λίγο πιο επιθετική θέση οδήγησης. Όχι και την πιο άνετη σέλα του κόσμου. Για τον δε πίσω (κυρίως ΤΗΝ δε πίσω), όρεξη να έχεις να τους ακούς να βελάζουν.
    όλα αυτα βέβαια έρχονται στα μέτρα σου,αλλά θένε λεφτά.
    Σε καμία περίπτωση δεν είναι το ίδιο χρηστικά.
    Και μοτερικά οτ χοντα είναι ένα εντελώς γραμμικό (βαρετό για μένα) μηχανακι.
    Το Ζ είναι πιο σπιρτόζικο.
    Κάντα καμια βόλτα αμα μπορεις.

    Αν σε πιάνω,νομίζω ότι στο Ζ θα πας.
    Και καλά θα κάνεις,αν σ'αρέσει.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  3. #33
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    31
    Κοιτα η αληθεια ειναι οτι εμενα η μεση μου αντεχει,πηγαινα με xt660x με 150 και γουσταρα με τετοιο ξυλο.Απλα τι εγειν,ημουν να παρω σκουτερ να κανω την δουλεια μου και γουσταρε η κοπελια,και εψαχνα beverly new look 300.Αλλα ταφος,και ειδα το 350 και μαρεσε,αλλα 3000 για σκουτερ?Και με τα ιδια παιρνω μηχανη,και λεω θελω μηχανη,θελει καθισιο,Vstrom.Αλλα λεω τωρα ,το θεμα ειναι να το γουσταρω και αφου οταν ημουν 22 ειχα αυτον τον ερωτα μην το κανω?Το πολυ πολυ να με χωρισει,θα βρω αλλη

  4. #34
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/08/2015
    Μηνύματα
    105
    Το Ζ το κοιτούσα κι εγω. Οταν ομως το εκανα δοκιμή εκτος πόλεως ειδα οτι παλεύεις με τον αερα λόγω γυμνου και κατέληξα στο fazer s2 abs.Ευκολο μεσα στη πολη.Πιο ηρεμο στα χαμηλα,αλλα στα ψηλα και ιδιως σε ταξιδια ειναι άπαιχτο γρήγορο(πιο γρήγορο απο cbf,bandit) και ξεκουραστο λογω ζελατινας.
    Αν σ' ενιαφέρουν ταξίδια οχι γυμνό.
    Γνωμη μου ο,τι και να πάρεις να δεις να εχει abs.Μια φορα αν χρειαστεί μπορει να ειναι σωτηρια.
    Τελευταία τροποποίηση από takisdemi; 24/07/2017 στις 10:44.

  5. #35
    ευθειακιας Το avatar του/της noodles
    Εγγραφή
    22/07/2015
    Μηνύματα
    1.059
    καλο το Ζ750, ασχετα αν προτημω το hornet για διαφορους λογους.
    υπαρχουν πολλα Ζ για να διαλεξεις, χρωμα, με εξτραδακια, χωρις κτλ.
    πολυ παιχνιδιαρικο στην πολη λογο δυναμης απο χαμηλα, ειναι και γραναζωμενο κανεις παρτυ. η καταναλωση του ειναι υψηλη ομως, ειδικα αν σε τρωει το δεξι χερακι σου θα ξεφευγεις αρκετα.

    αν θελεις ταξιδακια χωρις να παιζεις ξυλο με τον αερα bandit και fazer ειναι πολυ καλες επιλογες.
    η γυναικα θα καθεται ανετα πισω σε αυτα τα 2, καμια σχεση με το Ζ. αν εισαι και ηρεμος οδηγος θα σε λατρεψει περισσοτερο
    it was nothing, just the normal thing to do at the time

  6. #36
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    31
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από takisdemi Προβολή μηνύματος
    Το Ζ το κοιτούσα κι εγω. Οταν ομως το εκανα δοκιμή εκτος πόλεως ειδα οτι παλεύεις με τον αερα λόγω γυμνου και κατέληξα στο fazer s2 abs.Ευκολο μεσα στη πολη.Πιο ηρεμο στα χαμηλα,αλλα στα ψηλα και ιδιως σε ταξιδια ειναι άπαιχτο γρήγορο(πιο γρήγορο απο cbf,bandit) και ξεκουραστο λογω ζελατινας.
    Αν σ' ενιαφέρουν ταξίδια οχι γυμνό.
    Γνωμη μου ο,τι και να πάρεις να δεις να εχει abs.Μια φορα αν χρειαστεί μπορει να ειναι σωτηρια.
    Ναι αναμεσα σε αυτα τα 2 ειμαι,fazer και ζ και βαθος βαθος αν δεν βρω τιποτα απο αυτα τα 2 ,στρομα. Απλα περισσοτερο Πολη θα ειμαι κλαι λιγοτερο ταξιδια[οταν λεω ταξιδια εννοω αθηνα χαλκιδα και μια στις τοσες κανα μεγαλο]..

  7. #37
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    31
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από noodles Προβολή μηνύματος
    καλο το Ζ750, ασχετα αν προτημω το hornet για διαφορους λογους.
    υπαρχουν πολλα Ζ για να διαλεξεις, χρωμα, με εξτραδακια, χωρις κτλ.
    πολυ παιχνιδιαρικο στην πολη λογο δυναμης απο χαμηλα, ειναι και γραναζωμενο κανεις παρτυ. η καταναλωση του ειναι υψηλη ομως, ειδικα αν σε τρωει το δεξι χερακι σου θα ξεφευγεις αρκετα.

    αν θελεις ταξιδακια χωρις να παιζεις ξυλο με τον αερα bandit και fazer ειναι πολυ καλες επιλογες.
    η γυναικα θα καθεται ανετα πισω σε αυτα τα 2, καμια σχεση με το Ζ. αν εισαι και ηρεμος οδηγος θα σε λατρεψει περισσοτερο
    Φιλε μου bmw 316 ειχα ,και το παταγα [οσο το παταγα δηλαδη],οποτε τα 20αρακια εφευγαν για πλακα.Ποσο θα καιει δηλαδη?
    Εχω δει αυτα τα 2
    https://www.car.gr/10134617-yamaha-fz6-fazer-s2
    https://www.car.gr/9592922-kawasaki-z-750

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.503
    Κοίτα απ κοντά και κάνε βόλτα και ένα τέτοιο...
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Triumph_street_triple.jpg 
Προβολές:	120 
Μέγεθος:	26,9 KB 
ID:	386934

  9. #39
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    31
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karavidas Προβολή μηνύματος
    Κοίτα απ κοντά και κάνε βόλτα και ένα τέτοιο...
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Triumph_street_triple.jpg 
Προβολές:	120 
Μέγεθος:	26,9 KB 
ID:	386934
    street triple ειναι?Κοιτα αν αντεξω την μουρη του με τα 2 στρογγυλα φαναρια ναι

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορά κράνους μέχρι 250 ΕΥΡΩ! ΒΟΗΘΕΙΑ!!
    από StaTheodwrou στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 41
    Τελευταίο μήνυμα: 06/06/2017, 13:18
  2. Αγορά Μηχανής μέχρι 35kw (Α2)
    από erebus στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 07/04/2017, 12:23
  3. Αγορά μηχανής μέχρι τα 250cc
    από Paragon_X στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 15/08/2009, 13:42
  4. Αγορα νεου εξοπλισμου μεχρι 400 ευρω...
    από Hondakias23 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 21/01/2009, 14:10
  5. ΑΓΟΡΑ monster 620 05' 3500 ευρω help!!!
    από low__rider στο forum Ducati
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 26/07/2007, 13:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF