Σελίδα 4 από 20 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 300

Θέμα: Τρυπάνια για ηλεκτρικά εργαλεία (μέταλλο, ξύλο, τοιχοποιία)

  1. #46
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Τελικά τι έκαμες με το φρεζάκι, δούλεψε σωστά ή ήταν χαλασμένο?? Θέλω κι εγώ να "χωνέψω μερικές βίδες σε αλουμίνιο. Άλλαξα χούφτες και κλειδαριές στις συρόμενες πόρτες του σπιτιού και οι καινούριες βίδες είναι ναι μεν φρεζάτες αλλά έχουν πλατύτερο κεφάλι από τις παλιές και μένουν μερικά χιλιοστά πιο έξω με αποτέλεσμα να μην μπαίνει η πλαστική τάπα που τις κάνει αόρατες. Κι επειδήΣ είμαι τελειομανής λέω να φρεζάρω λίγο την τρύπα στην πόρτα. Για πε
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Τελικά τι έκαμες με το φρεζάκι, δούλεψε σωστά ή ήταν χαλασμένο?? Θέλω κι εγώ να "χωνέψω μερικές βίδες σε αλουμίνιο. Άλλαξα χούφτες και κλειδαριές στις συρόμενες πόρτες του σπιτιού και οι καινούριες βίδες είναι ναι μεν φρεζάτες αλλά έχουν πλατύτερο κεφάλι από τις παλιές και μένουν μερικά χιλιοστά πιο έξω με αποτέλεσμα να μην μπαίνει η πλαστική τάπα που τις κάνει αόρατες. Κι επειδήΣ είμαι τελειομανής λέω να φρεζάρω λίγο την τρύπα στην πόρτα. Για πε
    Οχι επιμένω οτι δε δουλεύει σωστά το συγκεκριμένο αλλα δεν εχω κανει τπτ περισσότερο...

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.342
    Φρέσκια παραλαβή. Φαίνονται πολύ πιο ποιοτικά από ότι άλλο έχω πιάσει/δουλέψει. Κάτι Milwaukee μόνο μου χαν κάνει αντίστοιχη εντύπωση. Εντύπωση μου έκανε ότι και στα δύο είχε στο πίσω μέρος περιορισμό των στροφών αναλόγως το υλικό.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	ED725BB3-EC55-4A90-9EBC-1FC012C28A67.jpg 
Προβολές:	430 
Μέγεθος:	62,7 KB 
ID:	390821

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της @topos
    Εγγραφή
    27/06/2008
    Μηνύματα
    146
    Αυτα τα dewalt λενε τιποτα?
    DEWALT ΤΡΥΠΑΝΙΑ ΚΟΒΑΛΤΙΟΥ EXTREME HSS-CO

  5. #50
    Έχω ένα ποτηροτρυπανο makitaB-00985 32mm.
    Γνωρίζει κάποιος στροφες που χρειάζεται και εάν θέλει έλαιο κοπής (για ινοξ);

  6. #51
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bros400pgm Προβολή μηνύματος
    Έχω ένα ποτηροτρυπανο makitaB-00985 32mm.
    Γνωρίζει κάποιος στροφες που χρειάζεται και εάν θέλει έλαιο κοπής (για ινοξ);
    Στροφές στο inox από 250 ως το πολύ 350στρ/λ. Το έλαιο απαραίτητο. Εγώ χρησιμοποιώ αυτό αλλά είναι ακριβό. 12€

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	InoxPasta_1.jpg 
Προβολές:	298 
Μέγεθος:	73,9 KB 
ID:	392723

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	InoxPasta_2.jpg 
Προβολές:	297 
Μέγεθος:	67,7 KB 
ID:	392724
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  7. #52
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/05/2012
    Μηνύματα
    351
    Ρε παιδες μηπως ξερει κανεις που μπορω να βρω αυτο το τρυπανι?

    https://www.bosch-professional.com/g...593264-ocs-ac/

    Μηπως το εχει δουλεψει κανενας σας, για να μου πει εντυπωσεις?

  8. #53
    Banned
    Εγγραφή
    23/09/2016
    Μηνύματα
    157
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fasarias Προβολή μηνύματος
    Ρε παιδες μηπως ξερει κανεις που μπορω να βρω αυτο το τρυπανι?

    https://www.bosch-professional.com/g...593264-ocs-ac/

    Μηπως το εχει δουλεψει κανενας σας, για να μου πει εντυπωσεις?
    Ενδεικτικα
    https://www.kentrovidas.gr/m/prodcat.php?cat=1278
    https://www.toolstore.gr/trypania-po...l#.WncITPrQChA
    Το εχω δουλεψει, σε τοιχοποιια γαμει! Σε μπετο επισης με λιγη υπομονη. Λογικα και σε αλλα υλικα οπως αναφερει.
    Χωρις κρουση και στις ενδεικνυομενες στροφες!

  9. #54
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/05/2012
    Μηνύματα
    351
    Νεκταριε εχω τετοια τρυπανια multi construction.
    Πιο συγκεκριμενα εχω το σετ τα cyl-5
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	46kDFVrl.jpg 
Προβολές:	195 
Μέγεθος:	30,4 KB 
ID:	392877

    Στην πετρα κλ@νουν μεντες γι`αυτο βλεφαριαζω τωρα αυτα που ποσταρα μηπως και ειναι ανθεκτικοτερα, αλλα δεν τα βρισκω πουθενα.

  10. #55
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/05/2012
    Μηνύματα
    351
    Εγινε τελικα, δοκιμαστικη φθηνοαγορα σε τρυπανακια bennman multi construction μετα απο προτροπη του πωλητη-ιδιοκτητη του καταστηματος, για να αγορασω αυτα και οχι τα αλλα της πετρας που ειχε.

    Παραλληλα δε επεσε και συνεχεια αγορων σε μικρα τρυπανακια κοβαλτιου, συν ποτηροτρυπανου για ινοξ (μονιμος νταλκας αυτοι οι ανοξειδωτοι νεροχυτες ρε γ@μω) συν μετροταινιας και μαρκαδορακι ετσι για το γαμωτο.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IfHWBAbl.jpg 
Προβολές:	147 
Μέγεθος:	42,1 KB 
ID:	392974

    Μακαρι το συγκεκριμενο ποτυροτρυπανο (δεν ειναι bennman αυτο) να ειναι λιγακι αξιοπρεπες και να μην κλαιμε τα λεφτα μας στο φιναλε, τα τρυπανακια multi θα τα φυτιλιασω ειναι δεδομενο αυτο, απλα ειμαι περιεργος να δω στην πραξη και στην συγκριση πως στεκονται απεναντι στα κατα πολυ ακριβοτερα bosch που εχω.

    Εχω μια ιδιαιτερη συμπαθεια στην bennman και ακομα δεν ξερω τον λογο, την θεωρω μια φθηνοτερη-αντιστοιχη wurth, μπορει βεβαια να πεφτω κι`εξω οκ.
    Στους καταλογους της παντως ειδα σιγουρα rebranded πενσοειδη nws και νομιζω και καποια knipex, αλλα δεν ρωτησα τιμες για να δω αν συμφερουν.

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    584
    Για τους νεροχυτες αφου ειναι και η δουλεια σου γιατι δεν χρησιμοποιεις καποιον διατρητη με μαχαιρια εχουν εταιριες οπως virax και απ'οτι θυμαμαι δεν ειναι απαγορευτικες οι τιμες.
    Εκτος αν ειναι θεμα χρονου βολικοτητας που σιγουρα βολευει ενα ποτηροτρυπανο.
    LIVE FREEEEE!!!!!

  12. #57
    Θέλω να κάνω κάποιες τρύπες 4/6/8mm σε ξύλο μεγάλου μήκους 15cm για προτρυπημα/πέρασμα carriage bolts(αυτές οι βίδες που έχουν στρογγυλή κεφαλή και βιδωνουν από την πίσω πλευρά με καρυδάκι).
    Τα μόνα τρυπάνια που έχω σε αυτό το μήκος είναι κάτι sds μπετου.Να δοκιμάσω λέτε η θα απλά θα χάσω τον χρόνο μου(προφανώς χωρίς κρούση..)?
    Το λέω μιας και τα multiconstruction τρυπάνια που κυκλοφορούν έχουν περιπου το ίδιο τύπου κεφαλής..

  13. #58
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/05/2012
    Μηνύματα
    351
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από leftos Προβολή μηνύματος
    Για τους νεροχυτες αφου ειναι και η δουλεια σου γιατι δεν χρησιμοποιεις καποιον διατρητη με μαχαιρια εχουν εταιριες οπως virax και απ'οτι θυμαμαι δεν ειναι απαγορευτικες οι τιμες.
    Εκτος αν ειναι θεμα χρονου βολικοτητας που σιγουρα βολευει ενα ποτηροτρυπανο.
    Διατρητη εχω της rothenberger πολυ καλο.
    Tο θεμα χρονου δεν με πολυαπασχολει ιδιαιτερα ασε που δεν πιστευω να κερδιζεις ή να χανεις κατι συγκριτικα στην μια εργασια με την αλλη, αμελητεες διαφορες.
    Κοιτα να δεις ομως τι συμβαινει.
    Ο μεγαλυτερος διατρητης που κυκλοφορει στην αγορα ειναι 35mm που κανει για ολες τις "κοινες" μπαταριες νεροχυτη-παγκου, στις μπαταριες με υποδοχη ντουζ ομως η βαση του κορμου ειναι περιπου στα 40mm και εκει εχουμε προβλημα, ειδικα στις επαγγελματικες κουζινες με τους ανοξειδωτους παγκους διπλης λαμαρινας που δεν τρυπιουνται με τιποτα εκει το 90-95% των μπαταριων που χρησιμοποιουνται ειναι παντα με ντουζ.

  14. #59
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/05/2012
    Μηνύματα
    351
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από atopos Προβολή μηνύματος
    Θέλω να κάνω κάποιες τρύπες 4/6/8mm σε ξύλο μεγάλου μήκους 15cm για προτρυπημα/πέρασμα carriage bolts(αυτές οι βίδες που έχουν στρογγυλή κεφαλή και βιδωνουν από την πίσω πλευρά με καρυδάκι).
    Τα μόνα τρυπάνια που έχω σε αυτό το μήκος είναι κάτι sds μπετου.Να δοκιμάσω λέτε η θα απλά θα χάσω τον χρόνο μου(προφανώς χωρίς κρούση..)?
    Το λέω μιας και τα multiconstruction τρυπάνια που κυκλοφορούν έχουν περιπου το ίδιο τύπου κεφαλής..
    Μπορει και να πετυχεις, αλλα το σιγουρο ειναι οτι θα κουραστεις, αν ειχες σιδεροτρυπανα το συζηταγαμε.
    Τραβα παρε καλυτερα απο ενα χρωματοπωλειο 3 τρυπανακια ξυλου, λογικα και παμφθηνα θα τα βρεις και την δουλεια σου καλυτερα θα κανεις.

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    584
    Καταλαβα ειδικα η fiore max εχει τεραστια εδρα και θελει δουλεια μετα με τρυπανι.
    Στους διπλου τυχωματος παγκους εχω μια μακρια βιδα και κοβω πρωτα το κατω και μετα το επανω με την ιδια η το βγαζω και βαζω την κοντη.
    LIVE FREEEEE!!!!!

Σελίδα 4 από 20 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ηλεκτρικά εργαλεία (γενική συζήτηση)
    από MikeG στο forum Εργαλεία
    Απαντήσεις: 776
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2022, 23:20
  2. Βοηθεια για ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ Kawasaki Joy-R 125 (ΠΛΕΞΟΥΔΑ)
    από patrick32 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 16/01/2017, 13:39
  3. απορια για ηλεκτρικα
    από intruder στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 10/04/2013, 02:09
  4. Βοήθεια για Ηλεκτρικά "Από που να πάρω ρεύμα";
    από nickmavros στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2008, 11:42
  5. Stock για ηλεκτρικά είδη.
    από EarthDog στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 10/03/2006, 07:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF