Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 39 από 39

Θέμα: Καλοκαιρινές μπότες ή μποτάκια

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.138
    Τελικά τα τσίμπησα κι εγω από μοτοκαρντ. Thanks gavros!

    Θα αργήσουν λίγες μέρες παραπάνω αλλά δεν τα βιάζομαι, δεν πρόκειται να τα φορέσω στους επόμενους μήνες.

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    819
    Επειδή σκέφτομαι κ εγώ να τα πάρω. Τλκ με τα νούμερα τι παίζει? Ένα μικρότερο ή αυτό που φοράω κανονικά?
    Πάτα το 0

  3. #33
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/07/2013
    Μηνύματα
    137
    Εμενα μου ταιριαξε αυτο που φοραω κανονικα. Ακολουθωντας τον οδηγο μεγεθων του motocard (που σε ρωταει να πεις το νουμερο σου σε συγκεκριμενες μαρκες παπουτσιων και μετα ρωταει αν εχεις φαρδυ η στενο πελμα κλπ) μου προτεινε να παρω ενα νουμερο μεγαλυτερο απο αυτο που φοραω, κατι το οποιο θα μου ηταν μεγαλο. Πολυ καλο παπουτσι, αρκετη προστασια για καλοκαιρινο και τη φερνει τη δροσια του. Λογω περιοδου που το πηρα, δεν εχει δοκιμαστει ακομα σε βαρβατες ζεστες.

  4. #34
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.726
    Κι εγώ το κανονικό πήρα και αυτό θα έπαιρνα κι αν το αγόραζα από μαγαζί με δοκιμή τελικά. Προσωπικά ήμουν ανάμεσα στο να το πάρω ίδιο ή ένα συν και το σχόλιο του φίλου με έκανε να μην πάρω το μεγαλύτερο (που ήταν τελικά κι η σωστή κίνηση).

    Δες μήπως αυτός ο κωδικός ισχύει ακόμα.

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.138
    Εγώ παιδιά πήγα εκ του ασφαλούς. Πετάχτηκα στο λουις και τα δοκίμασα. 41-42 φοράω συνήθως, κατι TCX που τα πήρα 42 μου ειναι σχετικά μεγάλα.
    Σε αυτά το 41 ενοιωθα το δαχτυλο να δυσανασχετεί λίγο οπότε πήγα χωρίς σκέψη στο 42 που μου ειναι ανετο χωρις να ειναι μεγάλο.

  6. #36
    Μέλος Το avatar του/της aris19
    Εγγραφή
    25/01/2021
    Μηνύματα
    195
    Καλημέρα, αγόρασα και εγώ τα Energyca από το Motocard πριν 1 μήνα στα 99 ευρώ. Εγώ πήρα το 46 στα τυφλά κατά κάποιον τρόπο, καθώς ό,τι παπούτσι ειχα δοκιμάσει σε Dainese μου έκανε το 46 που είναι και το νούμερο που φοράω στα καθημερινά παπούτσια. Έβαλα και την εγγύηση των 5 ευρώ με την οποία μπορείς να κάνεις αλλαγή/επιστροφή χρημάτων χωρίς ερωτήσεις. Όσον αφορά το ίδιο το παπούτσι θα συμφωνήσω με αυτά που είπαν στα προηγούμενα σχόλια οι συνφορουμίτες. Μου είναι άνετο και έχει ικανοποιητικά προστατευτικά για casual μοτοπαπούτσι. Όσον για τον εκπτωτικό κωδικό με πρόλαβε ο ptc, εννοείται ότι αν ισχύει ακόμα (εγώ δεν τον έχω χρησιμοποιήσει) τον χρησιμοποιείς ελεύθερα!

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    819
    Εγώ σχεδόν σε όλα μου τα παπούτσια φοράω 43 (44 ανάλογα το καλούπι). Αλλά βάζοντας τα νούμερα ανάλογα το αθλητικό μου έβγαλε 42 νούμερο που δεν φοράω πουθενά. Μέτρησα και την πατούσα (με άλλη μέτρηση που δίνει) εκεί μου έβγαλε 41 (αυτό μάλλον έκανα λάθος μέτρηση).
    Τώρα σκέφτομαι το εξής να το πάρω 43 στο νούμερο μου ή να πάω σε ένα μεγαλύτερο με τον κίνδυνο να είναι πολύ μεγάλο?

    Ps: aris19 απο Motovard θα τα πάρω κι εγώ όποτε αν δεν έχεις πρόθεση να το χρησιμοποιήσεις θα το εκτιμούσα πολύ.
    Πάτα το 0

  8. #38
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.726
    Οπως το ειδα εγω, σε μεγαλυτερο μην πηγαινεις. Ειναι ανετα τα νουμερα του. Εγω φοραω σε ολα τα πολιτικα 45 αλλα σε δυο περιπτωσεις σε εξοπλισμο μοτο το 45 με ζοριζε και ειχα παρει 46. Στα συγκεκριμενα μποτακια το 45 μου ειναι ανετο. Αν φορας 43, παρ΄το 43. Στη χειροτερη αν αγχωνεσαι τοσο πολυ μπορεις να κανεις την ασφαλεια που αναφερει κι ο Αρης πιο πανω και με ενα ταληρο να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.

  9. #39
    Μέλος Το avatar του/της aris19
    Εγγραφή
    25/01/2021
    Μηνύματα
    195
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από borgiriadis1 Προβολή μηνύματος
    Ps: aris19 απο Motovard θα τα πάρω κι εγώ όποτε αν δεν έχεις πρόθεση να το χρησιμοποιήσεις θα το εκτιμούσα πολύ.
    Αν δεν το έχει χρησιμοποιήσει κανένας άλλος εννοείται!

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. oxtar μπότες...
    από free rider στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 24/01/2005, 09:34

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF