Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 20

Θέμα: ποιο απο τα 3;

  1. #1

    ποιο απο τα 3;

    λοιπον πως εχει η δουλειά. ειχα στο χορνετ ελευθερο φιλτρο αερος της k&n συν εξατμίσεις. τωρα καλα. ξεκινησα;
    λοιπον το θεμα. ειναι εβγαλα το φιλτρο να το καθαρισω το αφησα να στεγνώσει στον ηλιο μέχρι να γυρίσω την πλατη μου ξανα το φιλτρο ειχε γινει αφαντο καποιος μου το βουτηξε. κοιταγα στο ίντερνετ το k&n παει γύρω στα 75ευρω το bmc στα 65 και το ελληνικό dna στα 62 ακουω καλα. λογια για το ελληνικό 75 δεν δίνω πλέον για το k&n, τα αλλα. δύο τι ξέρουμε;
    σας εχω ολους εσας τους παγκοσμοιους καφετερειακιδες και της ευθειακιδες,αιντε μαθετε να μπαινετε σε καμια στροφη και τα λεμε μετα.

  2. #2
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.092
    Εξαιρετική ερώτηση... Είμαι σίγουρος ότι πολλοί θα μπουν στον πειρασμό να απαντήσουν.

    Κατ'αρχάς δεν αφήνεις το φίλτρο σου στον ήλιο να στεγνώσει. Δεν είναι βαμβακερό.

    Τα DNA είναι μια χαρά, ποιοτικότατα. Επένδυσε άφοβα.
    Life begins at 45°.

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.503
    Κοίτα και hiflofiltro έχω βάλει σε αρκετά μότο και πρόσφατα έβαλα και στο τριπλούν 675 ίδια δουλειά με τα άλλα και πολύ φθηνότερα...

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από power hornet Προβολή μηνύματος
    λοιπον πως εχει η δουλειά. ειχα στο χορνετ ελευθερο φιλτρο αερος της k&n συν εξατμίσεις. τωρα καλα. ξεκινησα;
    λοιπον το θεμα. ειναι εβγαλα το φιλτρο να το καθαρισω το αφησα να στεγνώσει στον ηλιο μέχρι να γυρίσω την πλατη μου ξανα το φιλτρο ειχε γινει αφαντο καποιος μου το βουτηξε. κοιταγα στο ίντερνετ το k&n παει γύρω στα 75ευρω το bmc στα 65 και το ελληνικό dna στα 62 ακουω καλα. λογια για το ελληνικό 75 δεν δίνω πλέον για το k&n, τα αλλα. δύο τι ξέρουμε;

    αρχικα να δωσω συγχαρητηρια για την χρηση των σημειων στιξης...διαβαζα και ξαναδιαβαζα...

    παρε το bmc. για 3€ δεν ξερω αν αξιζει το dna...τα bmc ειναι παγκοσμιως γνωστα και φοριουνται και στα motogp...

  5. #5
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    αρχικα να δωσω συγχαρητηρια για την χρηση των σημειων στιξης...διαβαζα και ξαναδιαβαζα...

    παρε το bmc. για 3€ δεν ξερω αν αξιζει το dna...τα bmc ειναι παγκοσμιως γνωστα και φοριουνται και στα motogp...
    μωρε ξερεις τι γίνεται με τα σημεια στιξης; οπως γραφω με. το κινητο ειναι διπλα η τέλεια και καμια φορα δεν το περνω χαμπάρι
    σας εχω ολους εσας τους παγκοσμοιους καφετερειακιδες και της ευθειακιδες,αιντε μαθετε να μπαινετε σε καμια στροφη και τα λεμε μετα.

  6. #6
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Εξαιρετική ερώτηση... Είμαι σίγουρος ότι πολλοί θα μπουν στον πειρασμό να απαντήσουν.

    Κατ'αρχάς δεν αφήνεις το φίλτρο σου στον ήλιο να στεγνώσει. Δεν είναι βαμβακερό.
    Aυτο λεει να κανεις η Κ&Ν, ομως. Οχι απαραιτητα στον ηλιο βεβαια. Αλλα τονιζει οτι πρεπει να το αφησεις να στεγωνσει αφου το πλυνεις. Και παιρνει αρκετη ωρα να στεγνωσει καλα. Σε καυτο μεσημεριανο κυκλαδιτικο ηλιο με αερακι θελει καμια ωρα.


    Εγω προτεινω να βαλεις το μαμα φιλτρο.
    MADE IN JAPAN 日本製

  7. #7
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Aυτο λεει να κανεις η Κ&Ν, ομως. Οχι απαραιτητα στον ηλιο βεβαια. Αλλα τονιζει οτι πρεπει να το αφησεις να στεγωνσει αφου το πλυνεις. Και παιρνει αρκετη ωρα να στεγνωσει καλα. Σε καυτο μεσημεριανο κυκλαδιτικο ηλιο με αερακι θελει καμια ωρα.


    Εγω προτεινω να βαλεις το μαμα φιλτρο.
    ναι αλλα εχω αφτερμαρκετ εξατμίσεις.
    σας εχω ολους εσας τους παγκοσμοιους καφετερειακιδες και της ευθειακιδες,αιντε μαθετε να μπαινετε σε καμια στροφη και τα λεμε μετα.

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από power hornet Προβολή μηνύματος
    ναι αλλα εχω αφτερμαρκετ εξατμίσεις.
    απο λαιμους?

  9. #9
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από power hornet Προβολή μηνύματος
    ναι αλλα εχω αφτερμαρκετ εξατμίσεις.
    Και..;; Αν δεν εχεις power commander με αλλη χαρτογραφηση πιο σωστα θα δουλευει με μαμα φιλτρο απο οτι με το ανοιχτο, ειδικα εφοσον εχεις και ανοιχτες εξατμισεις. Με ανοιχτα φιλτρο και εξατμιση χωρις αναλογη ρυθμιση στον ψεκασμο ή το καρμπ φτωχαινει το μιγμα σε καυσιμο, πραγμα οχι καλο.
    Ολοι το κανουμε αλλα δεν ειναι καλο για την ζωη του μοτερ.
    MADE IN JAPAN 日本製

  10. #10
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    απο λαιμους?
    οχι τελικο μονο
    σας εχω ολους εσας τους παγκοσμοιους καφετερειακιδες και της ευθειακιδες,αιντε μαθετε να μπαινετε σε καμια στροφη και τα λεμε μετα.

  11. #11
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Και..;; Αν δεν εχεις power commander με αλλη χαρτογραφηση πιο σωστα θα δουλευει με μαμα φιλτρο απο οτι με το ανοιχτο, ειδικα εφοσον εχεις και ανοιχτες εξατμισεις. Με ανοιχτα φιλτρο και εξατμιση χωρις αναλογη ρυθμιση στον ψεκασμο ή το καρμπ φτωχαινει το μιγμα σε καυσιμο, πραγμα οχι καλο.
    Ολοι το κανουμε αλλα δεν ειναι καλο για την ζωη του μοτερ.
    ο ψεκασμος είναι ρυθμισμένος απο τον. μαστορα μου οταν ειχα βαλει ελεύθερο φιλτρο αερα. και τις εξατμισεις
    σας εχω ολους εσας τους παγκοσμοιους καφετερειακιδες και της ευθειακιδες,αιντε μαθετε να μπαινετε σε καμια στροφη και τα λεμε μετα.

  12. #12
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.092
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Aυτο λεει να κανεις η Κ&Ν, ομως. Οχι απαραιτητα στον ηλιο βεβαια. Αλλα τονιζει οτι πρεπει να το αφησεις να στεγωνσει αφου το πλυνεις. Και παιρνει αρκετη ωρα να στεγνωσει καλα. Σε καυτο μεσημεριανο κυκλαδιτικο ηλιο με αερακι θελει καμια ωρα.
    Πάντα το αφήνεις να στεγνώσει, αλλά με φυσικό τρόπο, όχι εκτεθειμένο στον ήλιο.

    STEP 3 - DRY YOUR K&N AIR FILTER
    After rinsing your filter, gently shake off the excess water and only allow filter to dry naturally.


    Βέβαια ναι, οκ, κάποιος μπορεί να το μεταφράσει ως ηλιοθεραπεία, τι πιο φυσικό από τον ήλιο...
    Life begins at 45°.

  13. #13
    Βαλε το μαμά, αλλαζε το και στην ώρα του και είσαι άρχοντας. Μούφες είναι ολα αυτά με τα φίλτρα.
    The R is for Respect.

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από power hornet Προβολή μηνύματος
    οχι τελικο μονο


    δλδ μονο θορυβο...
    βαλε το μαμα καλυτερα και ρυθμισε μιγμα σωστα...


    δεν αναπνεει το μοτερ με τελικο μονο...
    το να του βαλεις πιο ανοιχτο φιλτρο μονο κακο κανει...

  15. #15
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    απαντώ στην αρχική ερώτηση και δεν μπλέκω με μίγματα φτωχά και πλούσια.

    Το DNA γιατί είναι άριστο από υλικά και σχεδίαση, γιατί είναι Ελληνικό και δίνεις δουλειά σε 5-10 ανθρώπους μεταξύ των οποίων και ο φίλος μου ο Γιάννης που τους φτιαχνει τα κοπτικά εργαλεία.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 31/07/2009, 12:40
  2. ΠΟΙΟ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ???
    από peskandritsos στο forum BMW
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2008, 18:18
  3. ποιό απο τα 2-3 help!!!
    από Da.Vintage στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 23/09/2007, 16:35
  4. ΠΟΙΟ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ???? ΛΙΓΗ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!
    από Alexz@nder στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 12/06/2007, 12:12
  5. Ποιο από τα 2 μαμούθ?
    από MikeG στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 45
    Τελευταίο μήνυμα: 05/06/2007, 15:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF