Σελίδα 16 από 57 ΠρώτοΠρώτο ... 6111213141516171819202126 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 226 έως 240 από 852

Θέμα: GSX-R 1000 L7 by JIMK7

  1. #226
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Είπα και εγώ.....


    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  2. #227
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tycho Moon
    Εγγραφή
    13/11/2014
    Μηνύματα
    398
    Το μηχανάκι είναι απίστευτο όπως και η δουλειά που έχει ρίξει και συνεχίζει να ρίχνει το παλικάρι. Ας μην το κάνουμε το θέμα μπάχαλο.
    Ἀπὸ τὸ πάρκο στὴ Μυροβόλο τὸ μηχανάκι ἀστράφτει στὸν ἥλιο,
    ἀντανακλᾶ τὸ χαμόγελό σου καὶ μὲ διαλύει στὸ φῶς.

  3. #228
    the problematix Το avatar του/της JIMK7
    Εγγραφή
    10/04/2007
    Μηνύματα
    1.322
    Δοκιμασα χθες βραδυ τη παταρια ( EarthX ETX ) με 8 βαθμούς θερμοκρασίας περιβαλλοντος και γυριζε η μιζα σαν τρελη αυτή βαζει μπροστα και φορτηγο



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	27394860_10212653949637485_865909250_n.jpg 
Προβολές:	353 
Μέγεθος:	74,3 KB 
ID:	392444
    Τελευταία τροποποίηση από JIMK7; 25/01/2018 στις 09:04.
    ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΑ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ

    ΑΪΝΣΤΑΙΝ

  4. #229
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Δεν με λες ρε καπετάνιο, η μπαταρία αυτή θέλει ειδικό φορτιστή ή κάνει και ο optimate που έχω;
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  5. #230
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από JIMK7 Προβολή μηνύματος
    Η κινεζικη battery light τωρα το χειμωνα μου κανει νερα και ετσι μπηκα στο πειρασμο και πηρα μια απο αμερικη που τις δινουν μεχρι και 8 χρονια ζωης


    ενταξει, δεν ειναι φοβερο...
    εχω την μαμα ακομα στο Κ9...και 01/01/2010 να βγηκε δρομο (που δεν βγηκε... γιατι βγηκε το 2009), εχει κλεισει 8 χρονια...go figure...

    αλλα επειδη πιθανοτατα να την αλλαξω φετος (και αυτο παιζεται ), για πες τιμη και απο που την προμηθευτηκες....

    edit: α, ναι και αυτο σημαντικο...
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Δεν με λες ρε καπετάνιο, η μπαταρία αυτή θέλει ειδικό φορτιστή ή κάνει και ο optimate που έχω;
    γιατι και εγω εχω ενα ctek που συντηρω την δικια μου...

  6. #231
    the problematix Το avatar του/της JIMK7
    Εγγραφή
    10/04/2007
    Μηνύματα
    1.322
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Δεν με λες ρε καπετάνιο, η μπαταρία αυτή θέλει ειδικό φορτιστή ή κάνει και ο optimate που έχω;
    Aυτο που κανει τη διαφορα από της άλλες παταριες είναι ότι εχει ενσωματωμενο balancer το οποιο κανει συνεχως balance οποτε δεν χρειαζεσαι ειδικο φορτιστη
    ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΑ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ

    ΑΪΝΣΤΑΙΝ

  7. #232
    the problematix Το avatar του/της JIMK7
    Εγγραφή
    10/04/2007
    Μηνύματα
    1.322
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    ενταξει, δεν ειναι φοβερο...
    εχω την μαμα ακομα στο Κ9...και 01/01/2010 να βγηκε δρομο (που δεν βγηκε... γιατι βγηκε το 2009), εχει κλεισει 8 χρονια...go figure...

    αλλα επειδη πιθανοτατα να την αλλαξω φετος (και αυτο παιζεται ), για πες τιμη και απο που την προμηθευτηκες....

    edit: α, ναι και αυτο σημαντικο...


    γιατι και εγω εχω ενα ctek που συντηρω την δικια μου...

    Δεν νομιζω ότι μαμα παταρια ηταν κατω από το 1 κιλο και εβγαζε Pulse Crank Amps (PCA): 340A
    Βεβαια δεν την λες και φτηνη αλλα ότι πληρωσεις παιρνεις



    https://earthxbatteries.com/shop/ETX18F
    ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΑ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ

    ΑΪΝΣΤΑΙΝ

  8. #233
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.707
    Πολυ καλη φαινεται αλλα κ πολυ ακριβη...
    Οσο κανουν 2 μαμα μπαταριες.
    Ποσα χρονια μπορει να αντεξει θεωρητικα?
    Στα κιλα βεβαια ειναι χαοτικη η διαφορα.

    Κατι αλλο...τα CCA δεν μας ενδιαφερουν ως επι το πλειστον?
    Ride(s) the wind of change...

  9. #234
    the problematix Το avatar του/της JIMK7
    Εγγραφή
    10/04/2007
    Μηνύματα
    1.322
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Πολυ καλη φαινεται αλλα κ πολυ ακριβη...
    Οσο κανουν 2 μαμα μπαταριες.
    Ποσα χρονια μπορει να αντεξει θεωρητικα?
    Στα κιλα βεβαια ειναι χαοτικη η διαφορα.

    Κατι αλλο...τα CCA δεν μας ενδιαφερουν ως επι το πλειστον?
    Eχει 2 χρονια εγγυηση και αντεχει 8 χρονια πανω κατω .. στο start βγαζει παρα πολλα αμπερ που αυτά είναι που σε νοιαζουν μετα κανει τη δουλεια του ο ανορθωτης
    ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΑ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ

    ΑΪΝΣΤΑΙΝ

  10. #235
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.707
    Οκ. Τωρα θα μου πεις ποσο αντεχει η καθε μπαταρια εξαρταται απο πολλους παραγοντες.
    Του devil λεει οτι ειναι 8ετιας...σε αλλο γνωστο μου κρατησε αλλα τοσα αλλα δεν επαιζε συναγερνος ποτε.
    Η μαμα του δικου μου κρατησε 4,5 αλλα με συναγερμο κ τα 2 τελευταια χρονια με πολυ περιορισμενη χρηση(Κοινως συνεχομενη χρηση συναγερμου).
    Ride(s) the wind of change...

  11. #236
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από JIMK7 Προβολή μηνύματος
    Δεν νομιζω ότι μαμα παταρια ηταν κατω από το 1 κιλο και εβγαζε Pulse Crank Amps (PCA): 340A
    Βεβαια δεν την λες και φτηνη αλλα ότι πληρωσεις παιρνεις
    https://earthxbatteries.com/shop/ETX18F
    ναι...μιλαμε για μαμα...προφανως και δεν ειναι κατω απο κιλο...αλλα σκεψου ποσο κανει η μια και ποσο η αλλη...





    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Οκ. Τωρα θα μου πεις ποσο αντεχει η καθε μπαταρια εξαρταται απο πολλους παραγοντες.
    Του devil λεει οτι ειναι 8ετιας...σε αλλο γνωστο μου κρατησε αλλα τοσα αλλα δεν επαιζε συναγερνος ποτε.
    Η μαμα του δικου μου κρατησε 4,5 αλλα με συναγερμο κ τα 2 τελευταια χρονια με πολυ περιορισμενη χρηση(Κοινως συνεχομενη χρηση συναγερμου).


    ναι, δεν επαιξε ποτε συναγερμος, ΑΛΛΑ το μηχανακι μου εχει μεγαλες περιοδους που καθεται...δλδ μπορει να παιξει ανετα και διμηνο χωρις να μπει μπροστα και να τσουλησει...και ως επι το πλειστον αυτο συμβαινει τον χειμωνα που οι θερμοκρασιες εδω πανω τις καλες μερες ειναι μεταξυ 5-10 C...
    πριν λοιπον το βαλω μπροστα του βαζω τον ctek επανω και μετα ειναι κομπλε...
    επειδη ειδα και την πρωτη αδεια: 04/04/2009...δλδ σε 3,5 μηνες κλεινει 9 χρονια η μπαταριουλα...

    αυτο ρωταω και τον jimK7...αν στην συγκεκριμενη μπαταρια μπορει να μπει ηλεκτρονικος φορτιστης για να την συντηρει...
    γιατι μου προξενευουν και μια magneti marelli επισης λιθιου, πολυ ελαφρια (κατω απο κιλο) με 130€...και εχει και αυτη κατι κουμπακια και λαμπακια πανω...

  12. #237
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.707
    ναι, δεν επαιξε ποτε συναγερμος, ΑΛΛΑ το μηχανακι μου εχει μεγαλες περιοδους που καθεται...δλδ μπορει να παιξει ανετα και διμηνο χωρις να μπει μπροστα και να τσουλησει...και ως επι το πλειστον αυτο συμβαινει τον χειμωνα που οι θερμοκρασιες εδω πανω τις καλες μερες ειναι μεταξυ 5-10 C...
    πριν λοιπον το βαλω μπροστα του βαζω τον ctek επανω και μετα ειναι κομπλε...
    επειδη ειδα και την πρωτη αδεια: 04/04/2009...δλδ σε 3,5 μηνες κλεινει 9 χρονια η μπαταριουλα...

    αυτο ρωταω και τον jimK7...αν στην συγκεκριμενη μπαταρια μπορει να μπει ηλεκτρονικος φορτιστης για να την συντηρει...
    γιατι μου προξενευουν και μια magneti marelli επισης λιθιου, πολυ ελαφρια (κατω απο κιλο) με 130€...και εχει και αυτη κατι κουμπακια και λαμπακια πανω...
    [/QUOTE]

    Απο την στιγμη που παιζει trainer για την μπαταρια ανετα κρατας κ την μαμα με συχνη συντηρηση καμια 7-8ετια.
    Εδω κρατησα 4.5χρονια εγω την μαμα χωρις φορτιστη κλπ κλπ κ με συναγερμο ολη την ωρα. Ξαναγορασα την μαμα απο την Suzuki στα 84Ε αλλα made in Japan(Oχι TAIWAN).
    Απλα τα κιλα...δεν χανονται. Εκει πλερουκου...
    Ride(s) the wind of change...

  13. #238
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος

    Απο την στιγμη που παιζει trainer για την μπαταρια ανετα κρατας κ την μαμα με συχνη συντηρηση καμια 7-8ετια.
    Εδω κρατησα 4.5χρονια εγω την μαμα χωρις φορτιστη κλπ κλπ κ με συναγερμο ολη την ωρα. Ξαναγορασα την μαμα απο την Suzuki στα 84Ε αλλα made in Japan(Oχι TAIWAN).
    Απλα τα κιλα...δεν χανονται. Εκει πλερουκου...
    Κι εγώ πριν 5-6 χρόνια αγόρασα από αντιπροσωπεία την μαμά furukawa. 75% capacity αυτή τη στιγμή. Είναι agm κι αυτές έχουν μεγάλη διάρκεια ζωής. Η yuasa προτείνει φορτιστή 18-20volt για reconditioning.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  14. #239
    the problematix Το avatar του/της JIMK7
    Εγγραφή
    10/04/2007
    Μηνύματα
    1.322
    Εκατσε λουκουμι το Yoshimura Radiator & Oil Cooler Core Protector


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	27294411_10212662988623454_1653567162_n.jpg 
Προβολές:	282 
Μέγεθος:	83,1 KB 
ID:	392473
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	27294230_10212662988703456_1899605909_n.jpg 
Προβολές:	282 
Μέγεθος:	82,0 KB 
ID:	392474
    ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΑ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ

    ΑΪΝΣΤΑΙΝ

  15. #240
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tycho Moon
    Εγγραφή
    13/11/2014
    Μηνύματα
    398
    Καύλα είναι! Από τί υλικό είναι οι σίτες ρε μάστορα?

    Μπας και είναι από κανά τιτάνιο και μας τρελλάνεις!!!???
    Ἀπὸ τὸ πάρκο στὴ Μυροβόλο τὸ μηχανάκι ἀστράφτει στὸν ἥλιο,
    ἀντανακλᾶ τὸ χαμόγελό σου καὶ μὲ διαλύει στὸ φῶς.

Παρόμοια θέματα

  1. Νέο Gsx-r 1000 για το 2007
    από Tigas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 02/10/2006, 17:02
  2. GSX-R 1000 Yoshimura
    από Kostas NL στο forum Suzuki GSXR's
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 28/02/2006, 14:31
  3. gsx-r 1000 k5 turbo
    από nemethon στο forum Suzuki GSXR's
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2005, 20:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF