Σελίδα 49 από 57 ΠρώτοΠρώτο ... 394445464748495051525354 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 721 έως 735 από 852

Θέμα: GSX-R 1000 L7 by JIMK7

  1. #721
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.584
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος
    sorry για το threadjack Jim.
    ο παρακάτω ισχυρίζεται ότι κάνει 22αρια με στοκ GSX-R
    https://youtu.be/szCsaUxPNk8
    Αυτό είχα στο μυαλό μου!
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  2. #722
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος
    από ένα σημείο και μετά, ότι και να κάνεις έχεις diminishing returns,όσον αφορά την απόδοση. αυτό δεν συμβαίνει με την καύλα.
    Πολύ ωραία απάντηση.

  3. #723
    the problematix Το avatar του/της JIMK7
    Εγγραφή
    10/04/2007
    Μηνύματα
    1.322
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    Ναι ρε συ προφανώς.τόσα χρόνια που έχεις να πας θα είναι σαν να μπαίνεις πρώτη φορά!
    Και πολύ όμορφο το έκανες το μηχανάκι σου απλά εξετάζω την ουσία.
    Και σκέφτομαι τι πραγματικά χρειάζεται ένας αναβάτης του 1.25 για να βελτιωθεί και να μην του αρκεί σε ένα συγχρονο 1000άρι.

    Κάρμπον τροχοί ναι
    Εξάτμιση πρόγραμμα ναι
    Πολυστερικό ναι
    Τηλεμετρια ναι

    Και μετά πάμε στα ίσως
    Αναρτήσεις?
    Φρένα?

    Όλα τα υπόλοιπα όμορφα αλλά στο επίπεδο που λέμε καθάρα αισθητικές επεμβάσεις.
    Αυτό λέω χωρίς καμία διάθεση να μειώσω την δουλεία που έχεις ρίξει!
    Κοιτα ειναι πολλα πολλα ακομα πραγματα που εχω κανει και τη διαφορα θα την καταλαβεις μονο πριν και μετα

    Ενα θα σου πω .. επειδη γνωριζω πολυ καλα το πριν και το μετα, καθε φορα που το καβαλαω εχω ενα χαμογελο μεχρι τα αυτια
    Τελευταία τροποποίηση από JIMK7; 04/12/2022 στις 18:02.
    ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΑ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ

    ΑΪΝΣΤΑΙΝ

  4. #724
    the problematix Το avatar του/της JIMK7
    Εγγραφή
    10/04/2007
    Μηνύματα
    1.322
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος
    sorry για το threadjack Jim.
    ο παρακάτω ισχυρίζεται ότι κάνει 22αρια με στοκ GSX-R
    https://youtu.be/szCsaUxPNk8
    Τον εχω δει φιλε και πιστευω οτι δεν το ισχυριζεται αλλα το κανει.. βεβαια μην ξεχνας οτι ο ανθρωπος ειναι απο εκει κοντα και εχει μπει πολλες πολλες φορες

    Το 19 πηγα για δευτερη φορα στο Μιζανο τοτε ειχαν ερθει μερικα παιδια που ειναι αρκετα γρηγορη στις Σερρες ( ονοματα δεν λεμε ) δεν χρειαζεται να σου πω ποσο πολυ αργα γυρνουσαν εκει σε πιστα που δεν ηξεραν

    Οπως καταλαβαινεις για να ερθει ενας καλος χρονος σε μια πιστα δεν ειναι πολυ δυσκολο οταν εχεις μπει πολλες φορες, το δυσκολο ειναι οταν πας σε μια διαφοερτικη πιστα τι ψαρια πιανεις

    Παντως μεχρι στιγμης ειμαι απο αυτος που προσαρμοζομαι πολυ ευκολα οπου και να παω, οπως και να εχει οτι ηταν να κανω το εκανα πριν αρκετα χρονια, πλεων δεν εχω καμια διαθεση να αποδειξω τιποτα και σε κανεναν, οτι κανω το κανω για προσωπικη μου ευχαριστηση, αν και για την ωρα πιστευω οτι τα καταφερνω αρκετα καλα

    Υ.Γ Οταν ομως καποια στιγμη καταλαβω οτι ειμαι εμποδιο μεσα σε μια πιστα, ισως κρεμασω τα γαντια μου
    ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΑ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ

    ΑΪΝΣΤΑΙΝ

  5. #725
    papoy Το avatar του/της Viking
    Εγγραφή
    07/04/2008
    Μηνύματα
    656
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος
    sorry για το threadjack Jim.
    ο παρακάτω ισχυρίζεται ότι κάνει 22αρια με στοκ GSX-R
    https://youtu.be/szCsaUxPNk8
    Ο ισχυρισμός ότι το 1.22 1.24 είναι σχετικά εύκολο στις Σερρες με ένα στοκ 1000 επειδή κάποιος το ανέβασε σε βίντεο στο γιουτουμπ και επειδή υπάρχουν και κάτι εξωγήινοι τύπου Συνιώρης κτλ είναι για τα καφενεία..

    Στο θέμα: το τρελό μηχανάκι του Τζιμ είναι κάτι σαν Lightweight Study και αξίζει σίγουρα όχι μόνο για τον χρόνο που μπορεί να φέρει στις Σέρρες αλλά και για το "ταξίδι" της υλοποίησης.

  6. #726
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος
    sorry για το threadjack Jim.
    ο παρακάτω ισχυρίζεται ότι κάνει 22αρια με στοκ GSX-R
    https://youtu.be/szCsaUxPNk8

    Ας δεχτούμε ότι οι χρόνοι είναι σωστοί, ο τίτλος του είναι ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ έποιασα 22 στις Σέρρες άρα θεωρεί κι ο ίδιος ότι είναι πολύ δύσκολο και το 22άρι που έποιασε ήταν 1:22.992 (με data lap accuracy 0.10 με 0.11 που δεν ξέρω σε τι ακριβώς μεταφράζεται σε χρόνο) άρα κατέβηκε το 23 οριακά (ή το έχασε οριακά με βάση το data lap accuracy)
    Άρα μάλλον αποδεικνύει αυτό που λέει ο Jim ότι είναι εφικτό αλλά καθολου εύκολο και μόνο λίγοι το καταφέρνουν

  7. #727
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cityfly Προβολή μηνύματος
    Ας δεχτούμε ότι οι χρόνοι είναι σωστοί, ο τίτλος του είναι ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ έποιασα 22 στις Σέρρες άρα θεωρεί κι ο ίδιος ότι είναι πολύ δύσκολο και το 22άρι που έποιασε ήταν 1:22.992 (με data lap accuracy 0.10 με 0.11 που δεν ξέρω σε τι ακριβώς μεταφράζεται σε χρόνο) άρα κατέβηκε το 23 οριακά (ή το έχασε οριακά με βάση το data lap accuracy)
    Άρα μάλλον αποδεικνύει αυτό που λέει ο Jim ότι είναι εφικτό αλλά καθολου εύκολο και μόνο λίγοι το καταφέρνουν
    Δεν έγραψα πουθενά ότι είναι εύκολο (αν απαντάς σ' εμένα) αλλά ίσως εφικτό, οπότε έγραψα "ισχυρίζεται".
    Άλλωστε όσο πιο γρήγορα πας ,τόσο πιο δύσκολα κατεβαίνει ο χρόνος (γνωστά όλα αυτά, βέβαια)
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  8. #728
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.584
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Viking Προβολή μηνύματος
    Ο ισχυρισμός ότι το 1.22 1.24 είναι σχετικά εύκολο στις Σερρες με ένα στοκ 1000 επειδή κάποιος το ανέβασε σε βίντεο στο γιουτουμπ και επειδή υπάρχουν και κάτι εξωγήινοι τύπου Συνιώρης κτλ είναι για τα καφενεία..

    Στο θέμα: το τρελό μηχανάκι του Τζιμ είναι κάτι σαν Lightweight Study και αξίζει σίγουρα όχι μόνο για τον χρόνο που μπορεί να φέρει στις Σέρρες αλλά και για το "ταξίδι" της υλοποίησης.
    Δεν είπα πουθένα ότι ειναι εύκολο να κάνει κάποιος 1.23 με στοκ 1000άρι αλλά οτι είναι σχετικά εύκολο για ένα στοκ 1000άρι να κάνει αυτό το χρόνο.γιατι πολύ απλά αυτά τα μηχανάκια είναι πολύ πάνω από σχεδόν όλους μας.
    Με ΣΤΟΚ panigale v4 o pirro(νομίζω όλοι ξέρουμε ποιός είναι) γράφει 2 δευτερόλεπτα πιο αργό χρόνο από το μηχανάκι του wsbk!
    Σε απλά ελληνικά ένας πραγματικά ελιτ αναβάτης με ενα στοκ 1000αρι θα έγραφε κάτω από 1.19,οι καλοί έλληνες 1.22-1.23 άρα στο 1.25 το μηχανάκι χασμουριέται σαν σύνολο.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  9. #729
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.707
    Το θυμαστε αυτο το βιντεο με τον Κεβιν (τον κουλο) που μπηκε με ενα Κ7 αν θυμαμαι καλα μαμα κιολας κ εκανε 1.26 περιπου...

    Αφου τελειωσει η ''κουβεντα'' κανε ενα καθαρισμα JimK7 μην χαλαει το θεμα...
    Ride(s) the wind of change...

  10. #730
    the problematix Το avatar του/της JIMK7
    Εγγραφή
    10/04/2007
    Μηνύματα
    1.322
    Παιδια κατω απο το 1.20 στο τελευταιο αγωνα που εγινε εκει με αγωνιστικα μηχανακια φυσικα, νομιζω οτι το καταφεραν μονο 2 Ελληνες στα 1000 οποτε μην λεμε οτι γινονται ετσι ευκολα το 19 ποσο μαλλον το 18 που αν θυμαμαι καλα δεν το καταφερε κανεις.

    Για να γινει αυτος ο χρονος πρεπει να ειναι ολα σουπερ ντουπερ καλα.. αδηγο/μηχανακι κατασταση πιστας και καιρος, δηλαδη τελειες συνθηκες στα παντα

    Ο Τριντης με ιδιο μηχανακι σαν το δικο μου ( που τον θεωρω ενα πολυ καλο οδηγο ) ακομα δεν εχει καταφερει να σπασει 1.20 αν και πιστευω αργα η γρηγορα απο αυτα που εχω δει στη τηλεμετρια του ειναι θεμα χρονου

    Υ.Γ Δεν νομιζω οτι χρειαζεται να καθαριστει κατι.. καλοδεχουμενες ολες οι παρατηρησεις
    ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΑ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ

    ΑΪΝΣΤΑΙΝ

  11. #731
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    582
    Χαλάμε και το νήμα του όμορφου gsxr.
    Δεν έχω μπει πίστα δεν έχω τρέξει με 1000 αρια.
    Σε επαφή και κουβέντα με αγωνιζόμενο όταν τον είχα ρωτήσει διαφορά στόκ με ένα περιποιημένο η απάντηση ήταν οτι σε έναν γύρο θα κάνουν παρεμφερή χρόνο.
    Αλλά όσο περνάνε οι γύροι το στοκ θα χάνει έδαφος απο φρένα και αναρτήσεις και εκεί είναι που αρχίζει να έχει μεγάλη διαφορά.
    Και τελικά αυτό βλέπω εγω με τους χρόνους που έχουν κάνει πολλοί αγωνιζόμενοι θρύλοι έλληνες και ξένοι με στόκ μηχανάκια στην πίστα των Σερρών.
    Τελευταία τροποποίηση από leftos; 05/12/2022 στις 09:23.
    LIVE FREEEEE!!!!!

  12. #732
    the problematix Το avatar του/της JIMK7
    Εγγραφή
    10/04/2007
    Μηνύματα
    1.322
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από leftos Προβολή μηνύματος
    Χαλάμε και το νήμα του όμορφου gsxr.
    Δεν έχω μπει πίστα δεν έχω τρέξει με 1000 αρια.
    Σε επαφή και κουβέντα με αγωνιζόμενο όταν τον είχα ρωτήσει διαφορά στόκ με ένα περιποιημένο η απάντηση ήταν οτι σε έναν γύρο θα κάνουν παρεμφερή χρόνο.
    Αλλά όσο περνάνε οι γύροι το στοκ θα χάνει έδαφος απο φρένα και αναρτήσεις και εκεί είναι που αρχίζει να έχει μεγάλη διαφορά.
    Και τελικά αυτό βλέπω εγω με τους χρόνους που έχουν κάνει πολλοί αγωνιζόμενοι θρύλοι έλληνες και ξένοι με στόκ μηχανάκια στην πίστα των Σερρών.
    Ναι ισχυει κι αυτο + οτι με ενα στοκ μηχανακι καταβαλεις περισσοτερη προσπαθεια με περισσοτερο ρισκο να βγει ο χρονος και μην ξεχναμε περισσοτερη κουραση να κουμανταρει καποιος ενα βαρυτερο αλλα και οχι τοσο καλοστημενο μηχανακι

    Ακομα και με το δικο μου αλλαξα μερικες ρυθμισεις και εκανα ακριβος τον ιδιο χρονο αλλα με περισσοτερη ευκολια
    ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΑ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ

    ΑΪΝΣΤΑΙΝ

  13. #733
    Να βάλουμε και στην εξίσωση και το σε τι βαθμό θέλει να ρισκάρει την περιουσία του ο καθένας.
    Αν πληρώνεις από την τσέπη σου....
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  14. #734
    the problematix Το avatar του/της JIMK7
    Εγγραφή
    10/04/2007
    Μηνύματα
    1.322
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος
    Να βάλουμε και στην εξίσωση και το σε τι βαθμό θέλει να ρισκάρει την περιουσία του ο καθένας.
    Αν πληρώνεις από την τσέπη σου....



    Καλα αυτο που το βαζεις .. εγω καθε ακριβο αξεσουαρ που βαζω γινομαι πιο αργος



    Παμε τωρα στο επομενο που μπορουσα να κανω .. πηρα μερικες βιδες τιτανιου probolt αλεν για τους λαιμους της εξατμισης


    Επρεπε βεβαια πρωτα να τις ανοιξω τρυπες γιατι πιανουν πανω σε αυτες τα ελατηρια, αρκετα μπελαλιδικη δουλεια με μεγαλη λεπτομερια

    Το αποτελεσμα για μενα εκπληκτικο για καποιους αλλους δεν ξερω





    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	1.jpg 
Προβολές:	193 
Μέγεθος:	67,0 KB 
ID:	439864
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2.jpg 
Προβολές:	194 
Μέγεθος:	87,0 KB 
ID:	439865
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	3.jpg 
Προβολές:	195 
Μέγεθος:	101,9 KB 
ID:	439866
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	4.jpg 
Προβολές:	193 
Μέγεθος:	66,9 KB 
ID:	439867
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	6.jpg 
Προβολές:	194 
Μέγεθος:	67,7 KB 
ID:	439868
    ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΑ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ

    ΑΪΝΣΤΑΙΝ

  15. #735
    the problematix Το avatar του/της JIMK7
    Εγγραφή
    10/04/2007
    Μηνύματα
    1.322
    Δεν μπορούσα να βλέπω εκεί τις ανοξείδωτες βίδες σ αυτό το αριστούργημα .. ναι είμαι αρρωστακι



    Πριν



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	7.jpg 
Προβολές:	196 
Μέγεθος:	106,5 KB 
ID:	439869
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	8.jpg 
Προβολές:	193 
Μέγεθος:	94,7 KB 
ID:	439870




    και Μετα





    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	9.jpg 
Προβολές:	198 
Μέγεθος:	103,1 KB 
ID:	439871
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	10.jpg 
Προβολές:	199 
Μέγεθος:	104,3 KB 
ID:	439872
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	11.jpg 
Προβολές:	194 
Μέγεθος:	92,4 KB 
ID:	439873
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	12.jpg 
Προβολές:	196 
Μέγεθος:	110,3 KB 
ID:	439874
    ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΑ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ

    ΑΪΝΣΤΑΙΝ

Παρόμοια θέματα

  1. Νέο Gsx-r 1000 για το 2007
    από Tigas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 02/10/2006, 17:02
  2. GSX-R 1000 Yoshimura
    από Kostas NL στο forum Suzuki GSXR's
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 28/02/2006, 14:31
  3. gsx-r 1000 k5 turbo
    από nemethon στο forum Suzuki GSXR's
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2005, 20:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF