Σελίδα 5 από 57 ΠρώτοΠρώτο 123456789101555 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 851

Θέμα: GSX-R 1000 L7 by JIMK7

  1. #61
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από JIMK7 Προβολή μηνύματος
    .... αντεχουν περισσοτερο στο χρονο, χωρις να εχω το φοβο καποια στιγμη να σκασουν και να μου ερθουν τα καυτα νερα στα ποδια μου ....
    Πλην ενός KLR που έχει ένα πλαστικό π@π@ρακι στο σωλήνα κι έσκασε αυτό (το είδαμε live) δεν έχω ακούσει να σκάνε αυτοί οι σωλήνες... Όντως υπάρχει τέτοιο ενδεχόμενο;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  2. #62
    the problematix Το avatar του/της JIMK7
    Εγγραφή
    10/04/2007
    Μηνύματα
    1.321
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Και, στην τελική, αγόρασες καινούριο μηχανάκι και 500 μπιχλιμπίδια να βάλεις πάνω, ακόμα κι αν δεν κάνουν απολύτως τίποτα. Άσ'τους, ζηλεύουν.

    Ωστόσο τα κολάρα σιλικόνης δεν έχουν τόσο καλή εφαρμογή, σωστά; Αξίζει, από καθαρά λειτουργικής άποψης, η επένδυση;
    Γιατι δεν εχουν καλη εφαρμογη ποιος στο εχει πει αυτο ? μια χαρα ειναι μην σου πω πιο καλα εκατσαν και απο τα μαμα που ειχε
    ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΑ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ

    ΑΪΝΣΤΑΙΝ

  3. #63
    the problematix Το avatar του/της JIMK7
    Εγγραφή
    10/04/2007
    Μηνύματα
    1.321
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Πλην ενός KLR που έχει ένα πλαστικό π@π@ρακι στο σωλήνα κι έσκασε αυτό (το είδαμε live) δεν έχω ακούσει να σκάνε αυτοί οι σωλήνες... Όντως υπάρχει τέτοιο ενδεχόμενο;
    Στα πολλα πολλα χρονια που κανω αυτη τη δουλεια εχω δει αρκετα σκασμενα .. ακομα και λαδιου βεβαια ποτε σε καινουργιο μηχανακι
    ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΑ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ

    ΑΪΝΣΤΑΙΝ

  4. #64
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από JIMK7 Προβολή μηνύματος
    Δηλαδη αυτό εδώ το διακοπτη που εβαλα και είναι λιγο υπερτιμημενος καταλαβαινω τι καζουρα θα φαω


    Συνημμένο 386973
    Αυτός είναι διακόπτης για να παίζεις με traction, με gripone συγκεκριμένα αν δεν κάνω λάθος.

    τι το θες αφού έχει traction από τη μάνα του;

    όλες οι ερωτήσεις γίνονται καλοπροαίρετα έτσι

  5. #65
    the problematix Το avatar του/της JIMK7
    Εγγραφή
    10/04/2007
    Μηνύματα
    1.321
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    Αυτός είναι διακόπτης για να παίζεις με traction, με gripone συγκεκριμένα αν δεν κάνω λάθος.

    τι το θες αφού έχει traction από τη μάνα του;

    όλες οι ερωτήσεις γίνονται καλοπροαίρετα έτσι
    Ναι ρε φιλαρακι κανενα προβλημα μην φοβασαι δεν αρπαζομαι ισως ο γραπτος μου λογος να μην ειναι το δυνατο μου σημειο αλλα ειμαι καλο παιδι

    Αυτος ο διακοπτης που ρωτας ειναι κατασκευασμενος απο cnc αρα και αρκετα ανθεκτικος και ομορφος , τον χρησιμοποιουν ομαδες απο τα MOTO GP και κανει για τα παντα, οσο για το gripone που ανεφερες μονο εκει δεν κανει για να το προσαρμοσω τοτε εφαγα χοντρο καναλι , γιατι επρεπε να μετατρεψω το αναλογικο σημα σε ψηφιακο

    Αυτη τη στιγμη εκατσα και του εφτιαξα καινουργια πλεξουδα για να δουλεψει στο μηχανακι και φυσικα δουλευουν τα παντα tc mode κ.τ.λ. ακομα με ενα απο τα 5 κουμπια του εφτιαξα να ανοιγουν και να κλεινουν τα φωτα του μπορουσα ακομα να απενεργοποιω και το abs (κατι που δεν εχει απο το εργοστασιο ) αλλα δεν το εκανα διοτι στο μελλον εχω σκοπο να το ξηλωσω κι αυτο μονο τα φλας δεν δουλευουν


    Για τα κλιπ ονς και τη ντρομπα φρενου τι λες ? Brembo Racing 18X18 CNC αλλο επιπεδο φρενου εχω τωρα



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20354024_10211324398239531_1856213375_o.jpg 
Προβολές:	514 
Μέγεθος:	81,5 KB 
ID:	386981
    Τελευταία τροποποίηση από JIMK7; 25/07/2017 στις 15:56.
    ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΑ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ

    ΑΪΝΣΤΑΙΝ

  6. #66
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    και δλδ τώρα ρυθμίζεις το factory traction control & abs με το aftermarket switch;;; respect φίλε!

    όσο για τα φρένα έχεις δυνατό set up πάνω κάτω

    οι αναρτήσεις τι λένε;

  7. #67
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    ...

    οι αναρτήσεις τι λένε;
    Μη βιάζεσαι, να βάλει ο ανθρωπος τα Ohlins πρώτα πάνω...
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  8. #68
    the problematix Το avatar του/της JIMK7
    Εγγραφή
    10/04/2007
    Μηνύματα
    1.321
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    και δλδ τώρα ρυθμίζεις το factory traction control & abs με το aftermarket switch;;; respect φίλε!

    όσο για τα φρένα έχεις δυνατό set up πάνω κάτω

    οι αναρτήσεις τι λένε;
    Οι αναρτησεις για την ωρα μια χαρα της βλεπω, βεβαια οταν μπει στη πιστα ισως να αλλαξω γνωμη στο προσεχες μελλον εχω σκοπο να βαλω για μπροστα Ohlins Cartridge kit FKR 100 και πισω Ohlins TTX GP για την ωρα περιμενω τα ζαντακια
    ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΑ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ

    ΑΪΝΣΤΑΙΝ

  9. #69
    :Kaula::Kaula::Kaula:

    Τα ζαντάκια που πήρες είναι ότι πιο όμορφο υπάρχει
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  10. #70
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από JIMK7 Προβολή μηνύματος
    Οι αναρτησεις για την ωρα μια χαρα της βλεπω, βεβαια οταν μπει στη πιστα ισως να αλλαξω γνωμη στο προσεχες μελλον εχω σκοπο να βαλω για μπροστα Ohlins Cartridge kit FKR 100 και πισω Ohlins TTX GP για την ωρα περιμενω τα ζαντακια
    α,κοίτα να δεις. αφού θα βάλεις πίσω ttx , μπροστά θα βάλεις fgr,τσιγκουνιές θα κάνουμε?
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  11. #71
    the problematix Το avatar του/της JIMK7
    Εγγραφή
    10/04/2007
    Μηνύματα
    1.321
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    α,κοίτα να δεις. αφού θα βάλεις πίσω ttx , μπροστά θα βάλεις fgr,τσιγκουνιές θα κάνουμε?
    fgr εεε και ποιος θα μου κανεις σερβις ? που θα θελει καθε τρεις και λιγο το οτι εχει ενα σκασμο λεφτα αυτο δεν το λεμε βεβαια και το Ohlins Cartridge kit FKR 100 που ΘΑ ΒΑΛΩ δεν το λες και φτηνο
    ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΑ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ

    ΑΪΝΣΤΑΙΝ

  12. #72
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Τζιμ επειδη φαινεσαι καλο παιδι θα κανω το ψυχικο και θα πηγαινω το χρεπι σου ιταλια για σερβις αναρτησεων

    Φαγητα μεταφορικα δικα μου σερβις δικο σου

  13. #73
    the problematix Το avatar του/της JIMK7
    Εγγραφή
    10/04/2007
    Μηνύματα
    1.321
    οκ καλα που μου το ειπες οταν θα ερθει η ωρα θα σε προτιμησω
    ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΑ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ

    ΑΪΝΣΤΑΙΝ

  14. #74
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    ρε συ Jim να σου κανω και εγω μια ερωτηση...
    εχεις ενα ss του λιτρου ΚΟΥΤΑ και οχι απλα κουτα, ειναι νεο μοντελο που δεν εχει κυκλοφορησει καλα καλα...
    ειναι η αιχμη του δορατος της suzuki και πιθανοτατα, συμφωνα και με τα specs του, μπορει να ειναι μπροστα απο ολα τα υπολοιπα ss της κατηγοριας..ακομα και σε strock μορφη...


    δεν συζηταμε φυσικα οτι με τα after το εχεις ανεβασει πολλα επιπεδα το μηχανακι...

    η ερωτηση ειναι η εξης:
    σε τι δεν σε καλυπταν τα μαμα πραγματα που ειχε το μηχανακι και γιατι δεν τους εδωσες λιγο χρονο για να δεις τις δυνατοτητες τους? (απ'οσο ειπες και καταλαβαμε, δεν το οδηγησες σχεδον καθολου απο την παραλαβη)

    θελω να πω, υπαρχει ουσιαστικος λογος να γινουν αυτες οι αλλαγες, αν εξαιρεσεις οτι ειναι τερμα τουμπανιασμενο και χαρμα οφθαλμων με ολα τα κοσμηματα πανω του?

  15. #75
    the problematix Το avatar του/της JIMK7
    Εγγραφή
    10/04/2007
    Μηνύματα
    1.321
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    ρε συ Jim να σου κανω και εγω μια ερωτηση...
    εχεις ενα ss του λιτρου ΚΟΥΤΑ και οχι απλα κουτα, ειναι νεο μοντελο που δεν εχει κυκλοφορησει καλα καλα...
    ειναι η αιχμη του δορατος της suzuki και πιθανοτατα, συμφωνα και με τα specs του, μπορει να ειναι μπροστα απο ολα τα υπολοιπα ss της κατηγοριας..ακομα και σε strock μορφη...


    δεν συζηταμε φυσικα οτι με τα after το εχεις ανεβασει πολλα επιπεδα το μηχανακι...

    η ερωτηση ειναι η εξης:
    σε τι δεν σε καλυπταν τα μαμα πραγματα που ειχε το μηχανακι και γιατι δεν τους εδωσες λιγο χρονο για να δεις τις δυνατοτητες τους? (απ'οσο ειπες και καταλαβαμε, δεν το οδηγησες σχεδον καθολου απο την παραλαβη)

    θελω να πω, υπαρχει ουσιαστικος λογος να γινουν αυτες οι αλλαγες, αν εξαιρεσεις οτι ειναι τερμα τουμπανιασμενο και χαρμα οφθαλμων με ολα τα κοσμηματα πανω του?
    Ελεγα να ξεκινησω ετσι ..... Κοιτα όλα αυτά που εχω αλλαξει εως τωρα πιστευω ότι ηθελαν ετσι κι αλλιως διοτη τα ειχα δει από τα προηγουμενα μηχανάκια που ειχα αλλα .... ας το παμε αλλιως τι είναι αυτό που πιστευεις ότι δεν επρεπε να τα αλλαξω ? για να σου απαντησω πιο συγκεκριμενα

    Υ.Γ. και που να δεις τι εχω παρει ακομα και είναι στις κουτες αλλα εδώ ειμαστε να τα αναλυσουμε όλα ένα προς ένα

    2 Υ.Γ. Όπως ειχα πει και παλιοτερα θα ζησουμε ιστορικες στιγμες
    ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΑ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ

    ΑΪΝΣΤΑΙΝ

Σελίδα 5 από 57 ΠρώτοΠρώτο 123456789101555 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Νέο Gsx-r 1000 για το 2007
    από Tigas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 02/10/2006, 18:02
  2. GSX-R 1000 Yoshimura
    από Kostas NL στο forum Suzuki GSXR's
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 28/02/2006, 15:31
  3. gsx-r 1000 k5 turbo
    από nemethon στο forum Suzuki GSXR's
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2005, 21:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF