Σελίδα 6 από 58 ΠρώτοΠρώτο 12345678910111656 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 860

Θέμα: GSX-R 1000 L7 by JIMK7

  1. #76
    τα πάντα είναι σχετικά παιδιά. αν θέλεις και κυρίως αν μπορείς κάνεις πράγματα που σε άλλους φαντάζουν υπερβολικά.

    τώρα εσύ Τζιμ, ακούμπησες 18κ για να το πάρεις κι άλλα τόσα για τα υπόλοιπα και σου φαίνεται φυσιολογικό
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  2. #77
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.098
    Και αυτό ακριβώς είναι το γιατί. Αν είχες 30-40 χιλιάρικα να πετάξεις σε μηχανάκι, κι εσύ το ίδιο θα έκανες, devils.
    Life begins at 45°.

  3. #78
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Και αυτό ακριβώς είναι το γιατί. Αν είχες 30-40 χιλιάρικα να πετάξεις σε μηχανάκι, κι εσύ το ίδιο θα έκανες, devils.
    βάλε το "πετάξεις" σε εισαγωγικά. λεφτά για/σε μηχανάκι δεν είναι ποτέ πεταμένα
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  4. #79
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.098
    Προφανώς. Στο moto.gr βρισκόμαστε. Κι εγώ το ίδιο θα έκανα.
    Life begins at 45°.

  5. #80
    the problematix Το avatar του/της JIMK7
    Εγγραφή
    10/04/2007
    Μηνύματα
    1.322
    Εχουμε εξελιξεις όχι τιποτα άλλο για να το κανουμε πιο ενδιαφερων


    μαρσπιε ρυθμιζομενα PP TUNING εκτος ότι πια είναι ρυθμιζόμενα σε υψος και μηκος όλα τα μηχανικα του μεροι είναι με ρουλεμάν .. ετσι ειδα τεραστια διαφορα στο σασμαν , πιο γρηγορο πιο αμεσο στις αλλαγες και ακομα πιο βουτηροοοοο



    Δοχειακι υγρων φρενων Bonamici Race


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	1.jpg 
Προβολές:	431 
Μέγεθος:	80,8 KB 
ID:	387018
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20399453_10211324407879772_146814602_o.jpg 
Προβολές:	431 
Μέγεθος:	83,2 KB 
ID:	387019




    Quickshifter/Autoblipper για ανεβασματα και κατεβασματα ταχυτητων για οσους δεν ξερουν πιστευω είναι από τις καλυτερες αναβαθμίσεις που μπορει να κανει καποιος στο μηχανακι του , δεν μπορω να διανοηθω σπορ μηχανη του 2017 χωρις Quickshifter





    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20347971_10211324402319633_1541055433_o.jpg 
Προβολές:	432 
Μέγεθος:	95,4 KB 
ID:	387020


    Oλα αυτά εως τωρα είναι πολύ καλα και εχω δει μεγαλες διαφορες με πριν αλλα αυτό που τρελενομαι πραγματικα να βαλω πανω είναι αυτό εδώ ... ΑΙΜ το MXS display dashlogger με ολλα τα καλούδια του χεχε


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	10mmn1i.jpg 
Προβολές:	429 
Μέγεθος:	54,9 KB 
ID:	387021
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2hg9ul0.jpg 
Προβολές:	428 
Μέγεθος:	70,0 KB 
ID:	387022
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	19024911.jpg 
Προβολές:	427 
Μέγεθος:	45,9 KB 
ID:	387023






    Υ.Γ. Βαρατε αλύπητα αντεχωωωω
    Τελευταία τροποποίηση από JIMK7; 26/07/2017 στις 20:48.
    ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΑ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ

    ΑΪΝΣΤΑΙΝ

  6. #81
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από JIMK7 Προβολή μηνύματος
    Ελεγα να ξεκινησω ετσι ..... Κοιτα όλα αυτά που εχω αλλαξει εως τωρα πιστευω ότι ηθελαν ετσι κι αλλιως διοτη τα ειχα δει από τα προηγουμενα μηχανάκια που ειχα αλλα .... ας το παμε αλλιως τι είναι αυτό που πιστευεις ότι δεν επρεπε να τα αλλαξω ? για να σου απαντησω πιο συγκεκριμενα

    δεν καταλαβες το ερωτημα...
    φυσικα και ολα αυτα ειναι αναβαθμιση για το μηχανακι και το ανεβαζουν πολλα επιπεδα...
    εγω δεν πιστευω οτι ΔΕΝ θα επρεπε να αλλαξεις κατι...αν μπορεις καντο και full SBK...

    και επιτηδες δεν εβαλα το χρηματικο μεσα...γιατι οντως αν καποιος τα εχει για να τα διαθεσει εκει, τα βαζει και δεν το παει καν πιστα που λεει ο λογος...το εχει σε ενα γκαραζ και το βλεπει...

    το ερωτημα μου ηταν γιατι δεν εδωσες μια ευκαιρια στο συνολο gsxr και αμεσως αρχισες να ξηλωνεις και να "πετας"...
    και τι ηταν αυτο που σε στοκ μορφη δεν σε καλυπτε εσενα προσωπικα σαν Δημητρη...
    κακα τα ψεματα αν εισαι αναβατης WSBK οντως εχεις (ή θα επρεπε να εχεις) καποιες απαιτησεις απο το συνολο...
    αλλα αν ενας "κοινος θνητος"/γρηγορος αναβατης/χομπιστας...με την μια αλλαζει τοσα σημαντικα parts στο μηχανακι που μολις εχει παραλαβει, τι ειναι ουσιαστικα αυτο που δεν του κανει....??


    θα μπορουσες να απαντησεις: "απλα ειχα το χρημα, ειχα ονειρευτει το μηχανακι ετσι, και το εκανα"...

    φανταζομαι καταλαβες πως το ρωταω...

  7. #82
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.790
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    ...
    το ερωτημα μου ηταν γιατι δεν εδωσες μια ευκαιρια στο συνολο gsxr και αμεσως αρχισες να ξηλωνεις και να "πετας"...
    :
    Προσωπικά δεν βλέπω να έχει αλλοιώσει την stock προσωπικότητα της μηχανής... ακόμη. Η μεγαλύτερη αλλαγή ήταν η τρόμπα φρένου. Για τον JIMK7 με την εμπειρία που έχει δεν θέλει τα τρελά χλμ για να καταλάβει το φρένο σε μία μηχανή. Το ότι θα ρίξει κεφάλαιο σε αυτή τη μηχανή είναι δεδομένο γιατί του αρέσει και φυσικά είναι και η δουλειά του.
    «Ο μεγαλύτερος εχθρός της γνώσης δεν είναι η άγνοια, αλλά η ψευδαίσθηση της γνώσης» Stephen Hawking
    You will never be arrested #58

  8. #83
    Μπραβο σου και να το χαρεις
    και να του βαλεις και αλλα τοσα
    Γαμει το μοτοσακο

    Υ.Γ.Αν θες μπορεις να με υιοθετησεις
    η να με κανεις γαμπρο

  9. #84
    the problematix Το avatar του/της JIMK7
    Εγγραφή
    10/04/2007
    Μηνύματα
    1.322
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    δεν καταλαβες το ερωτημα...
    φυσικα και ολα αυτα ειναι αναβαθμιση για το μηχανακι και το ανεβαζουν πολλα επιπεδα...
    εγω δεν πιστευω οτι ΔΕΝ θα επρεπε να αλλαξεις κατι...αν μπορεις καντο και full SBK...

    και επιτηδες δεν εβαλα το χρηματικο μεσα...γιατι οντως αν καποιος τα εχει για να τα διαθεσει εκει, τα βαζει και δεν το παει καν πιστα που λεει ο λογος...το εχει σε ενα γκαραζ και το βλεπει...

    το ερωτημα μου ηταν γιατι δεν εδωσες μια ευκαιρια στο συνολο gsxr και αμεσως αρχισες να ξηλωνεις και να "πετας"...
    και τι ηταν αυτο που σε στοκ μορφη δεν σε καλυπτε εσενα προσωπικα σαν Δημητρη...
    κακα τα ψεματα αν εισαι αναβατης WSBK οντως εχεις (ή θα επρεπε να εχεις) καποιες απαιτησεις απο το συνολο...
    αλλα αν ενας "κοινος θνητος"/γρηγορος αναβατης/χομπιστας...με την μια αλλαζει τοσα σημαντικα parts στο μηχανακι που μολις εχει παραλαβει, τι ειναι ουσιαστικα αυτο που δεν του κανει....??


    θα μπορουσες να απαντησεις: "απλα ειχα το χρημα, ειχα ονειρευτει το μηχανακι ετσι, και το εκανα"...

    φανταζομαι καταλαβες πως το ρωταω...
    Noμιζω ότι ο DrIoannis που με ξερει αρκετα καλα με καλυψε πλήρως ( δεν θα μπορουσα να τα πω καλυτερα )
    ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΑ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ

    ΑΪΝΣΤΑΙΝ

  10. #85
    the problematix Το avatar του/της JIMK7
    Εγγραφή
    10/04/2007
    Μηνύματα
    1.322
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από FotisFz1 Προβολή μηνύματος
    Μπραβο σου και να το χαρεις
    και να του βαλεις και αλλα τοσα
    Γαμει το μοτοσακο

    Υ.Γ.Αν θες μπορεις να με υιοθετησεις
    η να με κανεις γαμπρο
    Σ ευχαριστω να σε καλα φιλε αλλα αν νομιζεις ότι εχω λεφτα και τα σκορπω δεξια και αριστερα ( πλανασαι οικτρα ) αυτό το λεω καλοπροαίρετα άλλη τα τρωνε στις π@τανες στα ναρκωτικα κ.τ.λ. εεε εγω ότι βγαζω ξερεις τωρα που τα επενδυω κανεις δεν είναι τελειος
    ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΑ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ

    ΑΪΝΣΤΑΙΝ

  11. #86
    καλα για κανενα προικοθηρα με περασες
    Να μΕ δινεις καμια βολτα το εργαλειο θελω μονο

  12. #87
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrIoannis Προβολή μηνύματος
    Προσωπικά δεν βλέπω να έχει αλλοιώσει την stock προσωπικότητα της μηχανής... ακόμη. Η μεγαλύτερη αλλαγή ήταν η τρόμπα φρένου.
    οι δαγκανες δλδ δεν ηταν?
    οι ζαντες που θα του βαλει ή οι αναρτησεις? δεν αλλαζουν αυτα την στοκ προσωπικοτητα της μηχανης?

    ακομα και οι μαρσπιεδες αλλαζουν την στοκαδουρα...
    να μην πω για το πολυοργανο που πραγματικα σ'αυτο το μοντελο ειναι ενα piece of art...και το αλλαζει για να βαλει κατι...πιο τουμπανο (??!!)...

    αλλα οκ, δεν θελω να "μπλεκομαι" αλλο στις επιθυμιες ή την τσεπη καποιου...αλλα κυριως στις επιθυμιες γιατι τα λεφτα αν τα εχεις ειναι σχετικο για το αν θα τα δωσεις...κ.ο.κ.

    και τελος, απανταω και μια στον blitzer που ειπε οτι πιθανοτατα και εγω να εκανα το ιδιο....οχι δεν θα το εκανα...
    θα προτιμουσα να παρω αλλη μια μοτοσυκλετα που θα μου καλυπτε αλλες αναγκες...π.χ. ταξιδια...
    ή θα προτιμουσα να τα φαω σε λαστιχα και συμμετοχες td...
    ή θα προτιμουσα να παρω αλλο ενα ιδιο gsxr και να το κρατησω με 0 χλμ και να το μοσχοπουλησω για συλλεκτικο μετα απο 30 χρονια, οταν δεν θα υπαρχει βενζινη και ολοι θα εχουν ηλεκτροκινητα...


    φυσικα αν διαπιστωνα μετα απο χρηση οτι δεν με καλυπτει καποιο part, οπως π.χ. το φρενο, θα αλλαζα την τρομπα και τα σωληνακια...αν δεν με βολευαν οι μαρσπιεδες μπορει και να τους αλλαζα...

  13. #88
    the problematix Το avatar του/της JIMK7
    Εγγραφή
    10/04/2007
    Μηνύματα
    1.322
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    οι δαγκανες δλδ δεν ηταν?
    οι ζαντες που θα του βαλει ή οι αναρτησεις? δεν αλλαζουν αυτα την στοκ προσωπικοτητα της μηχανης?

    ακομα και οι μαρσπιεδες αλλαζουν την στοκαδουρα...
    να μην πω για το πολυοργανο που πραγματικα σ'αυτο το μοντελο ειναι ενα piece of art...και το αλλαζει για να βαλει κατι...πιο τουμπανο (??!!)...

    αλλα οκ, δεν θελω να "μπλεκομαι" αλλο στις επιθυμιες ή την τσεπη καποιου...αλλα κυριως στις επιθυμιες γιατι τα λεφτα αν τα εχεις ειναι σχετικο για το αν θα τα δωσεις...κ.ο.κ.

    και τελος, απανταω και μια στον blitzer που ειπε οτι πιθανοτατα και εγω να εκανα το ιδιο....οχι δεν θα το εκανα...
    θα προτιμουσα να παρω αλλη μια μοτοσυκλετα που θα μου καλυπτε αλλες αναγκες...π.χ. ταξιδια...
    ή θα προτιμουσα να τα φαω σε λαστιχα και συμμετοχες td...
    ή θα προτιμουσα να παρω αλλο ενα ιδιο gsxr και να το κρατησω με 0 χλμ και να το μοσχοπουλησω για συλλεκτικο μετα απο 30 χρονια, οταν δεν θα υπαρχει βενζινη και ολοι θα εχουν ηλεκτροκινητα...


    φυσικα αν διαπιστωνα μετα απο χρηση οτι δεν με καλυπτει καποιο part, οπως π.χ. το φρενο, θα αλλαζα την τρομπα και τα σωληνακια...αν δεν με βολευαν οι μαρσπιεδες μπορει και να τους αλλαζα...

    Βλέπεις τωρα που σε ειχα ρωτησει πιο πριν τι ακριβος βλέπεις στραβο και εγω θα σου απαντησω αλλα δεν ελεγες χαχα τεσπα

    Επρεπε να δεις τι ειχα κανει στο προηγουμενο μου μηχανακι και θα καταλάβαινες ... κοιτα όλα αυτά που λες δεν εχεις αδικο και τα σεβομαι γιατι πριν τα κανω μια από τα ιδια ελεγα κι εγω ... εχω τρεξει σε αγωνα με στοκ φρενα σωληνάκια αναρτησεις κ.τ.λ. και δεν με πειραζε αλλα .......

    Το λαθος μου το μεγαλο είναι ότι όλα αυτά τα εχω ξανακανει δεν είναι πρωτη φορα και κακα τα ψεματα όταν μαθεις στο γλυκο δυσκολα γυριζεις πισω

    Ότι και αν σου πω τωρα δεν θα καταλάβεις , μονο αν καποια στιγμη καβαλησεις ένα απλο και ένα καλοστημενο μηχανακι τοτε και μονο τοτε θα καταλάβεις τη διαφορα και θα δεις από μονος ότι τιποτα δεν είναι τυχαιο
    ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΑ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ

    ΑΪΝΣΤΑΙΝ

  14. #89
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από JIMK7 Προβολή μηνύματος
    Εχουμε εξελιξεις όχι τιποτα άλλο για να το κανουμε πιο ενδιαφερων


    μαρσπιε ρυθμιζομενα PP TUNING εκτος ότι πια είναι ρυθμιζόμενα σε υψος και μηκος όλα τα μηχανικα του μεροι είναι με ρουλεμάν .. ετσι ειδα τεραστια διαφορα στο σασμαν , πιο γρηγορο πιο αμεσο στις αλλαγες και ακομα πιο βουτηροοοοο


    l:
    πωω...κοσμημα ειναι ..και δεκαδες ρυθμισεις για τα παντα..

    μια ερωτηση

    τι εννοεις οτι τα μηχανικα του μερη ειναι με ρουλεμαν?
    εκει πχ που εδραζουν τα λεβιε ?




    τουμπανιασε το οσο παιρνει και βαζε φωτο να χαζευουμε!!

  15. #90
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    πωω...κοσμημα ειναι ..και δεκαδες ρυθμισεις για τα παντα..

    μια ερωτηση

    τι εννοεις οτι τα μηχανικα του μερη ειναι με ρουλεμαν?
    εκει πχ που εδραζουν τα λεβιε ?




    τουμπανιασε το οσο παιρνει και βαζε φωτο να χαζευουμε!!
    Ναι πολύ ενδιαφέρουσα ερώτηση. Αν ισχύει αυτό, πως στηρίζεται το πόδι αν το πατάκι κουνιέται;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

Σελίδα 6 από 58 ΠρώτοΠρώτο 12345678910111656 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Νέο Gsx-r 1000 για το 2007
    από Tigas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 02/10/2006, 17:02
  2. GSX-R 1000 Yoshimura
    από Kostas NL στο forum Suzuki GSXR's
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 28/02/2006, 14:31
  3. gsx-r 1000 k5 turbo
    από nemethon στο forum Suzuki GSXR's
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2005, 20:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF