Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 69

Θέμα: Honda CB1000R 2018

  1. #46

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Επίσημη παρουσίαση στην Ελλάδα.
    Προσωπικά μου αρέσει πολύ αλλά όχι σ'αυτήν την τιμή.

  3. #48
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    όμορφο με πολύ καλλίγραμμο ρεζερβουάρ, γενικά όμορφες γραμμές αλλά υπερβολικά μινιμαλ στα μάτια μου, αισθητικά για να δείχνει αρμονικό θα ήταν καλύτερα για αθλητικούς αναβάτες 1,70 + 70kg, δηλαδή δεν μπορώ να φανταστώ τροφαντό αγόρι >=100kg καβάλα πάνω σ'αυτό

    απο την άλλη δεν μπορώ να καταλάβω (σε όλα αυτά τα sport naked street fighter) τι σκατά να τα κάνεις τα 143hp όταν με την ορμή της επιτάχυνσης σε full throttle πανω απο τα 160km/h νιώθεις οτι θα σου ξεκολλήσει το κεφάλι η naked αεροδυναμική..
    το ίδιο διερωτόμουν πριν 2 δεκαετίες για τα muscle τύπου cb1300 αλλά εκεί λέγαμε οτι μπορούν λόγο μεγέθους-χώρων να διατελέσει και τουριστικό μέσω οπότε τα γκάζια στην ροπή που απαιτείται φορτωμένο δικάβαλο.

    Με δαύτα πέραν απο γρήγορη βόλτα σε επαρχιακό τι αλλο να κάνεις μη μου πείτε πίστα γιατί αγοράζεις SS με λιγότερα λεφτά
    you rise you fall you're down then you rise again

  4. #49
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    12/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    απο την άλλη δεν μπορώ να καταλάβω (σε όλα αυτά τα sport naked street fighter) τι σκατά να τα κάνεις τα 143hp όταν με την ορμή της επιτάχυνσης σε full throttle πανω απο τα 160km/h νιώθεις οτι θα σου ξεκολλήσει το κεφάλι η naked αεροδυναμική..
    το ίδιο διερωτόμουν πριν 2 δεκαετίες για τα muscle τύπου cb1300 αλλά εκεί λέγαμε οτι μπορούν λόγο μεγέθους-χώρων να διατελέσει και τουριστικό μέσω οπότε τα γκάζια στην ροπή που απαιτείται φορτωμένο δικάβαλο.

    Με δαύτα πέραν απο γρήγορη βόλτα σε επαρχιακό τι αλλο να κάνεις μη μου πείτε πίστα γιατί αγοράζεις SS με λιγότερα λεφτά
    Με το GSX1400 τρώω πολύ περισσότερο αέρα στη μάπα απ'ό,τι με το super duke.
    Βασικά μιλάμε για τεράστια διαφορά!
    Δεν ξέρω τί έχουν κάνει στο καινούριο CB, πάντως απ'όσο έχω καταλάβει τα καινούρια streetfighter έχουν προσεγμένη αεροδυναμική και δε σε θερίζει ο άερας.
    Φίλος που καβάλησε το SD και ήταν συνηθισμένος σε γυμνά, μόλις κατέβηκε το κοίταζε γύρω γύρω κι έψαχνε να βρει το fairing

  5. #50
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    ...

    Με δαύτα πέραν απο γρήγορη βόλτα σε επαρχιακό τι αλλο να κάνεις μη μου πείτε πίστα γιατί αγοράζεις SS με λιγότερα λεφτά
    Καινούριο όχι, θες 20+

    Οι τιμές των Ιαπωνικών οχημάτων έχουν εκτοξευτεί και από την συναλλαγματική διαφορά ευρώ/γιεν.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  6. #51
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    όμορφο με πολύ καλλίγραμμο ρεζερβουάρ, γενικά όμορφες γραμμές αλλά υπερβολικά μινιμαλ στα μάτια μου, αισθητικά για να δείχνει αρμονικό θα ήταν καλύτερα για αθλητικούς αναβάτες 1,70 + 70kg, δηλαδή δεν μπορώ να φανταστώ τροφαντό αγόρι >=100kg καβάλα πάνω σ'αυτό

    απο την άλλη δεν μπορώ να καταλάβω (σε όλα αυτά τα sport naked street fighter) τι σκατά να τα κάνεις τα 143hp όταν με την ορμή της επιτάχυνσης σε full throttle πανω απο τα 160km/h νιώθεις οτι θα σου ξεκολλήσει το κεφάλι η naked αεροδυναμική..
    το ίδιο διερωτόμουν πριν 2 δεκαετίες για τα muscle τύπου cb1300 αλλά εκεί λέγαμε οτι μπορούν λόγο μεγέθους-χώρων να διατελέσει και τουριστικό μέσω οπότε τα γκάζια στην ροπή που απαιτείται φορτωμένο δικάβαλο.

    Με δαύτα πέραν απο γρήγορη βόλτα σε επαρχιακό τι αλλο να κάνεις μη μου πείτε πίστα γιατί αγοράζεις SS με λιγότερα λεφτά
    Και που να δεις με 200 hp .....
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  7. #52
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Με το GSX1400 τρώω πολύ περισσότερο αέρα στη μάπα απ'ό,τι με το super duke.
    Βασικά μιλάμε για τεράστια διαφορά!
    Δεν ξέρω τί έχουν κάνει στο καινούριο CB, πάντως απ'όσο έχω καταλάβει τα καινούρια streetfighter έχουν προσεγμένη αεροδυναμική και δε σε θερίζει ο άερας.
    Φίλος που καβάλησε το SD και ήταν συνηθισμένος σε γυμνά, μόλις κατέβηκε το κοίταζε γύρω γύρω κι έψαχνε να βρει το fairing
    το πιθανότερο λόγο θέσης οδήγησης χαμηλότερα καβαλέτα, ενώ στο gsx1400(που είναι τάυλα!) πας καμαρωτός μεγαλύτερη επιφάνεια περισσότερο "ξύλο" όμως το gsx1400 έχει βόλταδικο μοτέρ αργόστροφο δε σε ταλαιπωρεί όπως το ξουράφι του sd και όλα τα παρεμφερές νέα-παλιά

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Καινούριο όχι, θες 20+

    Οι τιμές των Ιαπωνικών οχημάτων έχουν εκτοξευτεί και από την συναλλαγματική διαφορά ευρώ/γιεν.
    έχεις δίκιο έχω μείνει στα παλια όμως ακόμη και έτσι σήμερα το R6 στα ίδια είναι ενώ το gsxr1000 θέλει 3k παραπάνω (και το rsv4 3.5κ παραπάνω)

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Και που να δεις με 200 hp .....
    Μπα δε θέλω
    100km/h να με γαργαλάει τα ριαπαπα ο αήρ



    Τελευταία τροποποίηση από doctoras; 01/08/2018 στις 17:14.
    you rise you fall you're down then you rise again

  8. #53
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    ...


    έχεις δίκιο έχω μείνει στα παλια όμως ακόμη και έτσι σήμερα το R6 στα ίδια είναι ενώ το gsxr1000 θέλει 3k παραπάνω (και το rsv4 3.5κ παραπάνω)

    ...
    Πάντα έχω δίκιο, αυτό νομίζω το ξέρουμε από το 2002

    Όσοι παίρνουν τέτοιο μηχανάκι (θα έπρεπε) να ξέρουν τι παίρνουν και τι μπορούν να κάνουν με αυτό. Υποθέτω δε, ότι όσοι το πάρουν (στην Ελλάδα) είχαν ή έχουν SS και κατάλαβαν ότι δεν θέλουν/μπορούν SS (όχι λόγω ικανοτήτων, μόνο).
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Είχε μείνει πίσω στο θέμα ιπποδύναμης η honda με το cb 1000r..
    Το αντίστοιχο suzuki (gsx 1000s) κατεβάζει καμία 145αρα ρόδα εδώ και κάποια χρόνια...η Ευρώπη δε, (βλ. sd, tuono, s1000r) έχει ξεφυγει στα άλογα...
    Καιρός ήταν...γιατι και οι 50ρηδες πρώην ss riders, έχουν ψυχη...

  10. #55
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    όμορφο με πολύ καλλίγραμμο ρεζερβουάρ, γενικά όμορφες γραμμές αλλά υπερβολικά μινιμαλ στα μάτια μου, αισθητικά για να δείχνει αρμονικό θα ήταν καλύτερα για αθλητικούς αναβάτες 1,70 + 70kg, δηλαδή δεν μπορώ να φανταστώ τροφαντό αγόρι >=100kg καβάλα πάνω σ'αυτό

    απο την άλλη δεν μπορώ να καταλάβω (σε όλα αυτά τα sport naked street fighter) τι σκατά να τα κάνεις τα 143hp όταν με την ορμή της επιτάχυνσης σε full throttle πανω απο τα 160km/h νιώθεις οτι θα σου ξεκολλήσει το κεφάλι η naked αεροδυναμική..
    το ίδιο διερωτόμουν πριν 2 δεκαετίες για τα muscle τύπου cb1300 αλλά εκεί λέγαμε οτι μπορούν λόγο μεγέθους-χώρων να διατελέσει και τουριστικό μέσω οπότε τα γκάζια στην ροπή που απαιτείται φορτωμένο δικάβαλο.

    Με δαύτα πέραν απο γρήγορη βόλτα σε επαρχιακό τι αλλο να κάνεις μη μου πείτε πίστα γιατί αγοράζεις SS με λιγότερα λεφτά
    Τι άλλο να κάνεις??
    Κανεις παντιλίκια, σούζες, πας στη δουλειά σου, ανεβοκατεβαίνεις ενα βουνό με 2 ταχύτητες, πουλάς μούρη στην καφετέρια κλπ.
    Τι αλλο κανει ο κόσμος με τα μηχανάκια του σήμερα?

    Επίσης με τα χρήματα που κάνει, οκ αγοράζεις και SS αλλά όχι 1000ρι φυσικά, πχ το R6 κάνει λίγο ακριβότερα.

    Μια χαρά ωραία μοτοσυκλέτα είναι, αν εσύ θέλεις να πηγαίνεις με 100χλμ και να αερίζεσαι παρε ενα μονοκύλινδρο 250.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  11. #56
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Ναι ρε φιλε δεν κρίνω με βαση τα θελω μου, εννοείται, την αποψη μας λεμε για τα προιοντα της αγορας. Ετσι δεν είναι?

  12. #57
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Τι άλλο να κάνεις??
    Κανεις παντιλίκια, σούζες, πας στη δουλειά σου, ανεβοκατεβαίνεις ενα βουνό με 2 ταχύτητες, πουλάς μούρη στην καφετέρια κλπ.
    Τι αλλο κανει ο κόσμος με τα μηχανάκια του σήμερα?

    Επίσης με τα χρήματα που κάνει, οκ αγοράζεις και SS αλλά όχι 1000ρι φυσικά, πχ το R6 κάνει λίγο ακριβότερα.

    Μια χαρά ωραία μοτοσυκλέτα είναι, αν εσύ θέλεις να πηγαίνεις με 100χλμ και να αερίζεσαι παρε ενα μονοκύλινδρο 250.
    Ναι ρε συ οκ όλα αυτά αλλά τι σου δίνει αυτή την αίσθηση απο το μεγάλο SS που όταν ανοιγεις το γκάζι ακούγεται η φωνή από κάτω που σου λέει "το νου σου μ@λάκα, δεν σε γουστάρω και πολύ πάνω μου";
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  13. #58
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    2019 HONDA CB1000R | DANI PEDROSA TRIBUTE EDITION

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	honda_cb1000r_danipedrosa_17102018_1.jpg 
Προβολές:	154 
Μέγεθος:	44,0 KB 
ID:	401264



    https://www.youtube.com/watch?v=vtcA2Mx0k8w

  14. #59
    Σα μάθημα φώτοσοπ σε 8χρονο μοιάζει

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    Στην Πάτρα μόνο μην πάει ημέρες καρναβαλιού, θα το κυνηγάνε να το κάψουνε...
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Honda, μοντέλο NSS300A του 2013
    από Μανολης67 στο forum Ανακλήσεις
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 01/04/2016, 21:25
  2. ζητήται honda cb 750 του 69-79
    από lifecatcher στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 09/09/2009, 04:29
  3. Ο διάδοχος του πιγκουίνου!
    από milaber στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2004, 19:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF