Σελίδα 5 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 123

Θέμα: MotoGP 2017 Round #10 Monster Energy Grand Prix České republiky

  1. #61
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Live2ride
    Εγγραφή
    03/06/2017
    Μηνύματα
    220
    Ο ΜΜ τους ξεφτίλισε όλους σήμερα με την στρατηγική του.
    Δεν βλέπω όμως να σχολιάστηκε καθόλου το σημείο που όταν πήρε την απόφαση να μπει στα Pit ήταν μπροστά, επίτηδες άρχισε να χάνει θέσεις για να μην δούνε οι άλλοι ότι θα μπει στα pit, κάτι που είπε στις δηλώσεις του.
    Ο μικρός είναι τρελή αλεπού, μπράβο του.

  2. #62
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Live2ride Προβολή μηνύματος
    Ο ΜΜ τους ξεφτίλισε όλους σήμερα με την στρατηγική του.
    Δεν βλέπω όμως να σχολιάστηκε καθόλου το σημείο που όταν πήρε την απόφαση να μπει στα Pit ήταν μπροστά, επίτηδες άρχισε να χάνει θέσεις για να μην δούνε οι άλλοι ότι θα μπει στα pit, κάτι που είπε στις δηλώσεις του.
    Ο μικρός είναι τρελή αλεπού, μπράβο του.
    αυτό που πίνεις το θέλω!
    Neil deGrasse Tyson: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες riding coach του πληκτρολογίου

  3. #63
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Live2ride
    Εγγραφή
    03/06/2017
    Μηνύματα
    220
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    αυτό που πίνεις το θέλω!
    Εγώ γιατί αυτό αντελήφθην?
    Ότι πίνω πίνω δεν αντιλέγω.

  4. #64
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Live2ride Προβολή μηνύματος
    Εγώ γιατί αυτό αντελήφθην?
    Ότι πίνω πίνω δεν αντιλέγω.
    perspective is everything. κι αφού πίνεις είναι διαστρεβλωμένη.
    Neil deGrasse Tyson: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες riding coach του πληκτρολογίου

  5. #65
    χλεμπονιαρης
    Εγγραφή
    12/05/2013
    Μηνύματα
    1.345
    Ισχύει. Η μητέρα του μάρκεθ το είπε στην movistar , στην ισπανική τηλεόραση που έχει το motogp , ότι "επεσε" πίσω στις θέσεις για να μην τον δουν να μπαίνει.
    Το διάβασα γρήγορα στο τουιτερ και ότι προσπαθούν να το επιβεβαιώσουν ρωτώντας τον ίδιο αλλά δεν ξέρω παρακάτω. Δεν νομίζω ότι θα βγει κάτι παραπάνω παραέξω ή θα προσπαθούν να το παραποιησουν ή κάτι τέτοιο.
    Εσύ liver2ride που το άκουσες ή διαβασες?

  6. #66
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Live2ride
    Εγγραφή
    03/06/2017
    Μηνύματα
    220
    Στην Live συνέντευξη πριν το βάθρο μου φάνηκε ότι το είπε, και μετά το τέλος γυρνάει ο δημοσιογράφος στον Colin Edwards και του λέει "Did he realy did that?"
    Και απαντάει ο Edwards "I don't know but if he did that! wow!!!!"
    Κάτι τέτοιο νομίζω ειπώθηκε, αλλά δεν είμαι και σίγουρος, πρέπει να το ξανα δω.

  7. #67
    χλεμπονιαρης
    Εγγραφή
    12/05/2013
    Μηνύματα
    1.345
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Live2ride Προβολή μηνύματος
    Στην Live συνέντευξη πριν το βάθρο μου φάνηκε ότι το είπε, και μετά το τέλος γυρνάει ο δημοσιογράφος στον Colin Edwards και του λέει "Did he realy did that?"
    Και απαντάει ο Edwards "I don't know but if he did that! wow!!!!"
    Κάτι τέτοιο νομίζω ειπώθηκε, αλλά δεν είμαι και σίγουρος, πρέπει να το ξανα δω.
    Αυτός νομίζω είναι που πήρε τα λόγια του κρατσλοου και λέει συνέχεια "he just playing with them "
    Πάντως ο άνθρωπος ήταν από άλλο πλανήτη όλο το τριήμερο, έσωσε 2 ή 3 φορές από σίγουρες πτώσεις, στην μια φαίνεται κιόλας να χρησιμοποιεί τον αγκώνα, όπως είχε πει παλιότερα ότι χρησιμεύει και για αυτό όταν ξύνει αγκώνα, για να το κανει και τώρα αυτό? Κερασάκι στην τούρτα πρέπει να ήταν.

  8. #68
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nik69
    Εγγραφή
    26/12/2014
    Μηνύματα
    589
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mario27 Προβολή μηνύματος
    Ισχύει. Η μητέρα του μάρκεθ το είπε στην movistar , στην ισπανική τηλεόραση που έχει το motogp , ότι "επεσε" πίσω στις θέσεις για να μην τον δουν να μπαίνει.
    Το διάβασα γρήγορα στο τουιτερ και ότι προσπαθούν να το επιβεβαιώσουν ρωτώντας τον ίδιο αλλά δεν ξέρω παρακάτω. Δεν νομίζω ότι θα βγει κάτι παραπάνω παραέξω ή θα προσπαθούν να το παραποιησουν ή κάτι τέτοιο.
    Εσύ liver2ride που το άκουσες ή διαβασες?
    Μόλις τώρα τον είδα τον αγώνα.
    Ο Marquez έιχε διαφορετικό λάστιχο από τους υπόλοιπους στην εκκίνηση , δεν του βγήκε έχανε θέσεις και βγήκε γρήγορα για να αλλάξει μοτό.
    Αυτό ανέφερε ατις επίσημες δηλώσεις του στην κάμερα του motogp. Τώρα το εάν η μαμά του και η θειά του είναι πιο αξιόπιστος παράγοντας δεν μπορώ να το ξέρω.
    Το προφανές είναι ότι ρίσκαρε και του βγήκε. Στον αγώνα δεν φάνηκε αμέσως. Η κάμερα εστιάζει στους μπροστινούς και δεν φαίνεται τι χρόνους κάνει κάποιος στις πιο πίσω θέσεις.
    Η yamaha και η ducati την πάτησαν βλέποντας τους οδηγούς τους στις μπροστά θέσεις. Χειρότερη ήταν η ducati και ο Zarco που μπήκε τελευταιος για αλλαγή γιατί του άρεσε μάλλον η πρωτιά για ένα γύρο.. Ο χόρχες μπήκε και
    η μηχανή δεν είχε ετοιμαστεί και περίμενε καμιά 15αριά δευτερόλεπτα . Μόλις ξαναμπήκε συνέχισε στο φετινό του μοτίβο στον πάτο της κατάταξης. Αντίθετα
    ο Vinales προσπέρασε πάνω από 10 αναβάτες για να τερματίσει τρίτος.

  9. #69
    ευθειακιας Το avatar του/της noodles
    Εγγραφή
    22/07/2015
    Μηνύματα
    1.061
    δε νομιζω να ηταν θεμα τυχης αυτο που εκανε ο μικρος. αν συνεχιζε με τα ιδια λαστιχα η θα επεφτε γιατι θα πιεζε και δε θα τον κρατουσαν η θα εβγαινε τελευταιος.

    με το ροσσι τι παιχτηκε? αυτος διαλεξε να κρατησει τοσο πολυ τα βροχινα η τον πιεζανε απο τη yamaha? αν ειναι το 2ο, τι διαολο τοσο βλακες ειναι?
    η αγωνιστικη γραμμη φενοτανε καθαρα στην καμερα οτι ειχε στεγνωσει (το εβλεπα σε 480p bt sport και φενοταν στεγνη)...
    it was nothing, just the normal thing to do at the time

  10. #70
    Κουλός εκ πεποιθήσεως Το avatar του/της scorpion675
    Εγγραφή
    19/05/2017
    Μηνύματα
    13
    Μεγάλε Μαρκέζ!!

  11. #71
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    εγώ δεν καταλαβα πως επεσε ο ιαννονε στα πιτς και πως εμπλέκεται ο α.εσπαργκαρό με το συμβάν

  12. #72
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Live2ride
    Εγγραφή
    03/06/2017
    Μηνύματα
    220
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    εγώ δεν καταλαβα πως επεσε ο ιαννονε στα πιτς και πως εμπλέκεται ο α.εσπαργκαρό με το συμβάν
    o Iannone την ώρα που έστριψε στα pits είδε ξαφνικά να βγαίνει μπροστά του ο espargaro, πλακώθηκε στα φρένα για να μην πέσει πάνω του και έπεσε από μπροστινό.

  13. #73
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.700
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mario27 Προβολή μηνύματος
    Αυτός νομίζω είναι που πήρε τα λόγια του κρατσλοου και λέει συνέχεια "he just playing with them "
    Πάντως ο άνθρωπος ήταν από άλλο πλανήτη όλο το τριήμερο, έσωσε 2 ή 3 φορές από σίγουρες πτώσεις, στην μια φαίνεται κιόλας να χρησιμοποιεί τον αγκώνα, όπως είχε πει παλιότερα ότι χρησιμεύει και για αυτό όταν ξύνει αγκώνα, για να το κανει και τώρα αυτό? Κερασάκι στην τούρτα πρέπει να ήταν.
    Ο άνθρωπος είναι άπο άλλο πλανήτη αλλά μην λέμε κι ό,τι να 'ναι τώρα.
    Έχανε θέσεις γιατί έκανε λάθος επιλογή ελαστικού, τώρα μπορεί να μην πάλεψε να κρατήσει τις θέσεις που θα έχανε έτσι κι αλλιώς και να φρόντισε να πάει να αλλάξει όσο πιο γρήγορα γίνεται αλλά αυτό δε σημαίνει τους άφηνα να με παιρνούν για να μη δουν το ότι μπαίνω ας είμαστε σοβαροί, λες και δεν ειδοποιήθηκαν όλοι με το που μπήκε. Απλά ήταν κωλόφαρδος και του κατσε, του κατσε και το λάθος του Ρόσσι (ή της ομάδας του ή και τον δύο) και ομοίως του Ντόβι και έκανε βόλτα στην εξοχή χαζεύοντας πεταλούδες. Ή μήπως και το να μην μπουν ο Ρόσσι και ο Ντόβι ένα γύρο νωρίτερα ήταν κάνα άλλο κόλπο του Μάρκεζ;
    (Ως προς τα λάθη με τα πιτ αυτός που το τερμάτισε ήταν ο Ζάρκο)

  14. #74
    Επειδη λεμε μονο για τον Μαρκεζ
    επισης με την μαλακια των Ντοβι κ Ροσσι
    σουπερ κερδισμενος ειναι κ ο Βινιαλες
    Αν δεν εκαναν τον γυρο παραπανω και εμπαιναν μαζι με τους υπολοιπους(ενα γυρο μετα τον ΜΜ δηλ) οι δυο τους και δεν εχαναν τα 10+ δευτερολεπτα πιθανοτατα
    ο Ροσσι θα ηταν 2ος και ο Ντοβι ειτε οριακα μπροστα ειτε πισω απο Πεντροσα
    και η βαθμολογια τελειως διαφορετικη
    Βεβαια θα μου πεις με τα ΑΝ δεν γινεται δουλεια
    απλα το αναφερω

  15. #75
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.700
    Με τα αν δεν γίνεται δουλειά αλλά έτσι για τη συζήτηση ΑΝ, τότε μη θεωρείς δεδομένο ότι θα ήταν πρώτος ο Μάρκεζ δυστυχώς χάσαμε την ευκαιρία να δούμε μεγάλο αγώνα μπροστά

Σελίδα 5 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. 11ος αγώνας HJC Helmets GRAND PRIX CESKE REPUBLIKY
    από GIOTIS750 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 204
    Τελευταίο μήνυμα: 07/09/2016, 21:42
  2. MotoGP 2016 Round#9 GoPro Motorrad Grand Prix Deutschland
    από Sapadak στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 320
    Τελευταίο μήνυμα: 31/07/2016, 12:15
  3. MOTO GP ROUND 5 MONSTER ENERGY GRAND PRIX DE FRANCE 6-8/5/2016
    από SHOOTER045 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 330
    Τελευταίο μήνυμα: 13/05/2016, 05:25
  4. MOTO GP ROUND 16 PRAMAC AUSTRALIAN GRAND PRIX 16-18/10/2015
    από SHOOTER045 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 215
    Τελευταίο μήνυμα: 20/11/2015, 19:37
  5. Cardion AB Grand Prix Ceske Republiky
    από dessert στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 26/08/2007, 18:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF