Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 5 από 5

Θέμα: Honda Astrea Supra 100/Σταυρός τιμονιού

  1. #1
    Μέλος
    Εγγραφή
    23/08/2016
    Μηνύματα
    46

    Honda Astrea Supra 100/Σταυρός τιμονιού

    Καλησπερα,εχω ενα supraκι που θα ηθελα να το κανω μια ανακατασκευη,και πρωτα να αρχισω απο το "πλαισιο",θα ηθελα να ρωτησω αν ειναι σχετικα ευκολο να αλλαξω τον σταυρο του τιμονιου!!τα εργαλεια τα εχω απλα ειμαι ανθρωπος που οπως τα βγαζω θα τα βαλω,και δεν πιστευω να κανω κατι λαθος,επισης,επειδη ειναι κινεζικη απομιμιση το μηχανακι,δεν θα ηταν το ιδιο αν βαλω ιμιτασιον σταυρο;;;

    Οποιος ξερει θα με βοηθουσε απιστευτα!

  2. #2
    Μέλος
    Εγγραφή
    23/08/2016
    Μηνύματα
    46
    Τα χερια μου πιανουν πολυ καλα εχω λυσει ολο το μηχανακι εκτος απο εκεινο το σημειο!!!

  3. #3
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Εχεις αφαιρέσει όλα τα πλαστικά και το τιμόνι?
    Αν ναι
    Τοτε λογικά ξεβιδωσε το κεντρικό παξιμάδι του λαιμού, και θα βγει όλο μαζί προς τα κάτω

  4. #4
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/08/2012
    Μηνύματα
    221
    εχω το Daytona DY, πιστη αντιγραφή του σούπρα δλδ ΜΕ ΕΠΙΠΛΕΟΝ δισκοφρενα πισω (αναθεμά το, για αλλαγή τακακιων θέλει να βγει η ροδα).


    αν βγάλεις όλα τα πλαστικά, λύνεις παξιμάδι και φευγει προς τα κάτω.
    Στον κινέζο βάζω χόντα ανταλλακτικά μιας και η τιμή τους δεν είναι απαγορευτική.
    πέρσυ που έκανα σερβις σε όλο το μπροστινό σου αναφέρω τιμές
    πηρούνι με σταυρό η κινεζιά είχε ~30κάτι ευρώ (χονδρική) το παιρνεις το κουμπώνεις.
    Με το κινέζικο που έχει πάνω το παπι έχω κανει 80.000χλμ. εάν τα πάρεις λιανική υπολόγιζε κάνα 50αρικο.
    Άφησα κινέζο σταυρό και έβαλα γιαπωνέζικα ελατήρια 9ε έκαστο (χονδρική). λιανική 12-15;;;παιδεύτηκα πάρα πολύ για να λύσω τα ελατήρια (με κοινά θνητά εργαλεία ως μη συνεργείο)
    αν ήξερα τι παιδεμα είχε να αλλάξω μόνος μου τα ελατήρια, θα έπαιρνα με 30-40ε το κινεζικο και βγάλε βάλε.

    ότι θες στείλε μου και πμ

  5. #5
    Μέλος
    Εγγραφή
    23/08/2016
    Μηνύματα
    46
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SoR Προβολή μηνύματος
    εχω το Daytona DY, πιστη αντιγραφή του σούπρα δλδ ΜΕ ΕΠΙΠΛΕΟΝ δισκοφρενα πισω (αναθεμά το, για αλλαγή τακακιων θέλει να βγει η ροδα).


    αν βγάλεις όλα τα πλαστικά, λύνεις παξιμάδι και φευγει προς τα κάτω.
    Στον κινέζο βάζω χόντα ανταλλακτικά μιας και η τιμή τους δεν είναι απαγορευτική.
    πέρσυ που έκανα σερβις σε όλο το μπροστινό σου αναφέρω τιμές
    πηρούνι με σταυρό η κινεζιά είχε ~30κάτι ευρώ (χονδρική) το παιρνεις το κουμπώνεις.
    Με το κινέζικο που έχει πάνω το παπι έχω κανει 80.000χλμ. εάν τα πάρεις λιανική υπολόγιζε κάνα 50αρικο.
    Άφησα κινέζο σταυρό και έβαλα γιαπωνέζικα ελατήρια 9ε έκαστο (χονδρική). λιανική 12-15;;;παιδεύτηκα πάρα πολύ για να λύσω τα ελατήρια (με κοινά θνητά εργαλεία ως μη συνεργείο)
    αν ήξερα τι παιδεμα είχε να αλλάξω μόνος μου τα ελατήρια, θα έπαιρνα με 30-40ε το κινεζικο και βγάλε βάλε.

    ότι θες στείλε μου και πμ
    Ωραια,ευχαριστω για τις συμβουλες σας,ναι στο daytona dy,οπως εχω και εγω,οι τιμες των ανταλλακτικων ειναι για εγκεφαλικο,60 ευρω ο σταυρος,οποτε θα βολευτω με εναν ιμιτασιον,τι κλειδια θα χρειαστω;γιατι απο οτι εχω δει οτι εχει 2 παξιμαδια,ενα μεγαλο,και ενα για να το κραταει κοντρα,ξερετε τι νουμερο ειναι;

Παρόμοια θέματα

  1. Honda Astrea SUPRA tuning HELP
    από AngelHondaSupra στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 11/03/2008, 23:59
  2. ΚΛΟΠΗ Honda Astrea Supra
    από zzr2005 στο forum Κλοπές
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2007, 15:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF