Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 49 από 49

Θέμα: Μετά το R1 τι ?????

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.790
    Με τα μηχανάκια τα οποία έχουν σύγχρονα ηλεκτρονικά μόνο με το γκάζι κάνεις 1.30 Σέρρες. Αν σιγά σιγά μάθεις και να μπαίνεις με φόρα το 1.27 θα έρθει σχετικά εύκολα. Μην το κουράζουμε...πάρε αυτό που σε φτιάχνει και να είναι σε καλή κατάσταση, αν πας για μεταχειρισμένο.
    Για τον αγωνιζόμενο που ανέφερες, επειδή ξέρω προσωπικά την άποψή του για το BMW δεν τίθεται θέμα σύγκρισης με το R1, BMW απλά αλλού (και χωρίς ηλ/κά).
    «Ο μεγαλύτερος εχθρός της γνώσης δεν είναι η άγνοια, αλλά η ψευδαίσθηση της γνώσης» Stephen Hawking
    You will never be arrested #58

  2. #47
    #WE_R1 Το avatar του/της TokTok
    Εγγραφή
    18/05/2006
    Μηνύματα
    218
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από R-1nas Προβολή μηνύματος
    Τα καινουργια μηχανακια δεν εχουν καμια σχεση με τα μηχανακια της γενιας του R1 2007-2008. Αυτο δεν σημαινει οτι δεν ειναι καλο για Σερρες. Το πλαισιο ειναι πολυ καλο ακουει και κλεινει γραμμες η τις κραταει αναλογος τι κανεις. Κ αυτο ειναι το πιο βασικο το πλαισιο να ειναι καλο. Τωρα στο 1.30 ( ρε με δουλευεις εγω θυμαμαι εισαι καπου στο 27) με απλα πραγματα μονο στην οδηγηση ασχετα τα λαστιχα τον ριχνεις τον χρονο. Αλλα ενα μηχανακι γενιας του 2015 μεσα στην πιστα νομιζεις οτι κανεις βολτα στο 27-28 και τα χρονομετρα γραφουν 25, χωρις να κουραζεσαι η να πιεζεις. Ενα μεγαλο συν στα μηχανακια 2015 ειναι τα ηλεκτρονικα που τα βλεπω σαν μαξιλαρακι ασφαλειας. Γνωμη μου μιας και εχω βρεθει μεσα στην πιστα με πολλα μηχανακια τα bmw ειναι για κλοτσιες εκτος απο του 2015 κ μετα οπως και το kawasaki.

    Κατι σημαντικο για τα dunlop σλικ η χαρακτα γομες. Εαν δεν εισαι κατω απο 1.27 υπαρχει πολυ μεγαλη πιθανοτητα να μην πιανει θερμοκρασια λειτουργιας και η να το χαλας η να σε πεταξει κατω.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την άποψη σου. Έχω κατέβει και κάτω από το 30 απλά το 30 είναι η άνεση μου.. εκεί νιώθω καλά, για αυτό ανάφερα αυτό το χρόνο..αλλο το best και αλλο γυρολόγιο Όπως είδα πάντως τον εαυτό μου μετά το Mugello όπως ήμουν ζεστός με τα KR το 27άρι το είχα Σέρρες....

    Υ.Γ. Στο Mugello με χρόνους 2.12-2.15 το KR ήταν από αλλο πλανήτη.. Πρωτη φορά τα έβαλα και δεν τα αλλάζω με τίποτα. 56 γύρους δεν έκαναν το παραμικρό! Έμεινα παραπάνω απο ευχαριστημένος.


    Ευχαριστώ ξανα για τις απαντήσεις.
    YAMAHA | Revs your heart!!!

  3. #48
    Καυλαντης ! Το avatar του/της R-1nas
    Εγγραφή
    03/04/2006
    Μηνύματα
    450
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TokTok Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την άποψη σου. Έχω κατέβει και κάτω από το 30 απλά το 30 είναι η άνεση μου.. εκεί νιώθω καλά, για αυτό ανάφερα αυτό το χρόνο..αλλο το best και αλλο γυρολόγιο Όπως είδα πάντως τον εαυτό μου μετά το Mugello όπως ήμουν ζεστός με τα KR το 27άρι το είχα Σέρρες....

    Υ.Γ. Στο Mugello με χρόνους 2.12-2.15 το KR ήταν από αλλο πλανήτη.. Πρωτη φορά τα έβαλα και δεν τα αλλάζω με τίποτα. 56 γύρους δεν έκαναν το παραμικρό! Έμεινα παραπάνω απο ευχαριστημένος.


    Ευχαριστώ ξανα για τις απαντήσεις.

    Γενικα οι καραμπινες (KR) δεν υπαρχουν, εχουν θεμα με την θερμοκρασια του καιρου βεβαια ειναι πολυ ευαισθητα και χαλανε . Εγω με πισινο που ειχε 80 γυρους και το ειχα και αναποδα εκανα 1.24.4 πριν το βγαλω χωρις να υπαρχει ιδιαιτερο θεμα , γυρναγε λιγο τον κωλο στην εξοδο γραμμικα και ελεγχομενα. Πιο πολυ ψυχολογικο ηταν το θεμα.

    Θα εισαι Χαλαρη td ?

  4. #49
    #WE_R1 Το avatar του/της TokTok
    Εγγραφή
    18/05/2006
    Μηνύματα
    218
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από R-1nas Προβολή μηνύματος
    Γενικα οι καραμπινες (KR) δεν υπαρχουν, εχουν θεμα με την θερμοκρασια του καιρου βεβαια ειναι πολυ ευαισθητα και χαλανε . Εγω με πισινο που ειχε 80 γυρους και το ειχα και αναποδα εκανα 1.24.4 πριν το βγαλω χωρις να υπαρχει ιδιαιτερο θεμα , γυρναγε λιγο τον κωλο στην εξοδο γραμμικα και ελεγχομενα. Πιο πολυ ψυχολογικο ηταν το θεμα.

    Θα εισαι Χαλαρη td ?

    Δεν νομίζω, δεν έχω μηχανάκι, το R1 όπως ανέφερα πιο πίσω sold. Είμαι στο ψάξιμο .. Ίσως για βόλτα, επειδή θα είναι αρκετοί φίλοι..
    YAMAHA | Revs your heart!!!

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. Μετά το vstrom τι; Πες και εσύ την άποψή σου..
    από PanVas στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 487
    Τελευταίο μήνυμα: 28/04/2011, 21:45
  2. Μετά το Vfr τι?
    από tbaris στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 53
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2009, 08:38
  3. Μετά το πέσιμο τι;...
    από stvr1 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 27/10/2007, 23:06
  4. Μετά το ΧΤ... Τι;
    από nkaratz στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 27/10/2005, 10:12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF