Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 14 από 14

Θέμα: ΕΠΕΙΓΟΝ

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839

    ΕΠΕΙΓΟΝ

    επειγον. εχθες το μεσημερι στην εθνικη οδο απο βελιγραδι προς ΝΙΣ μου ανοιξε η μπαγκαζιερα και μου εφυγε απο μεσα ενας φακελος με την πρασηνη καρτα και την αδεια κυκλοφοριας.ειμαι στο ΝΙΣ τωρα,ξερει καποιος συγκεκριμενα τι να κανω.

  2. #2
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Νομίζω ίσως η Ελληνική Πρεσβεία στη Σερβία είναι μια λύση. Επισης παίρνεις τηλέφωνο την ασφαλιστική σου να σου στείλει με mail τη πράσινη κάρτα ώστε να τη τυπώνει κάπου.

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    αυτο το σκευτικα για την πρασινη καρτα και νομιζω ειναι το ευκολο, με την αδεια τι κανω, η πρεσβεια ειναι βελιγραδι

  4. #4
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Πάνε στο εκεί αστυνομικό τμήμα, λογικά σαν μη χώρα shengen,πέρασες τελωνείο αρα και έλεγχο.
    Θα μπορούσαν νομιζω να σου στείλουν ενα χαρτί το οποίο θα φαίνεται οτι το μηχανάκι σου ανήκει πέρασες απο έλεγχο κλπ

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Πάνε στο εκεί αστυνομικό τμήμα, λογικά σαν μη χώρα shengen,πέρασες τελωνείο αρα και έλεγχο.
    Θα μπορούσαν νομιζω να σου στείλουν ενα χαρτί το οποίο θα φαίνεται οτι το μηχανάκι σου ανήκει πέρασες απο έλεγχο κλπ
    εχω μαζι μου την προηγουμενη πρασινη καρτα και το κτεο που γραφει τα στειχεια τις μηχανης και τα δικα μου και την ταυτοτητα μου

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από andreastwin Προβολή μηνύματος
    εχω μαζι μου την προηγουμενη πρασινη καρτα και το κτεο που γραφει τα στειχεια τις μηχανης και τα δικα μου και την ταυτοτητα μου
    παιδια ευχαριστω για τις απαντηση σας,πηρα την ασφαλιστηκη μου και μου εστειλαν την αδεια και την πρασινη καρτα τα περασα στο usb και εδω στο ξενοδοχειο μου τα τυπωσαν.πιστευω να μην εχω προβλημα.θα δειξει.

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της balakia
    Εγγραφή
    10/04/2010
    Μηνύματα
    223
    Την πράσινη κάρτα την επανεκτυπωνεις ακόμα και σ ενα βενζινάδικο, άδεια κυκλοφοριας η το ρισακαρεις και πας στα σύνορα, δεν την ζητάνε συνηθως,αλλιως το Βελιγράδι-πρεσβεια είναι μονόδρομος.
    Αν δεν σου την επανεκτυπωσουν σε βενζινάδικο όταν φτάσεις πρεσεβο,πριν φτάσεις στα υπόστεγα, παρκαρησε δεξιά, περνά απέναντι,επανω στο υψωματακι-λοφο στης σπεντιτσιον που κανουν χαρτιά στα φορτηγά που ανεβαίνουν και με κάνα ταληρακι, το πολύ θα μπεις στο μέιλ σου και θα την εκτυπώσεις εκεί.
    Ο σκοπιανος θα σε κάνει Μανουρά χωρίς πράσινη κάρτα.

    αργά το είδα,μακάρι να πέρασες.
    Αν δεν στη ζητήσουν την άδεια μην δειξης την φωτοτυπία.
    ΣΚΟΝΗ ΠΕΤΡΕΣ ΛΑΣΠΗ ΟΛΗ ΜΕΡΑ......
    ΤΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΡΩΣΟΠΙΚΟΤΗΤΕΣ

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από andreastwin Προβολή μηνύματος
    παιδια ευχαριστω για τις απαντηση σας,πηρα την ασφαλιστηκη μου και μου εστειλαν την αδεια και την πρασινη καρτα τα περασα στο usb και εδω στο ξενοδοχειο μου τα τυπωσαν.πιστευω να μην εχω προβλημα.θα δειξει.

    οπως παντα το ελληνικο κρατος στιν προκειμενη περιπτωση η πρεσβεια με εγραψε κανονικα το εχουν κληση το μαγαζι απ'οτι φαινετε.πηγα στην αστυνομια στο nis και η ανθρωποι σκιστικανε να με εξυπηρετισουν.μου εδωσαν και 3 αντιγραφα σε περιπτωση που θα κρατανε στο τελωνειο ενα τις σερβιας ενα τις βουλγαριας και ενα ελλαδα.πραγματικα απιστευτη και το ωραιο με κερνουσαν και τσιγαρο μεσα στο γραφειο τους.ενα αλλο τωρα,στο NIs στο τμημα υπαρχει δωματιο γεματο οθονες που ελεγχουν τους δρομους και την παραβατικοτητα.

  9. #9
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Όλα καλά λοιπόν?

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Όλα καλά λοιπόν?
    ετσι λεω τωρα.αν δεν φτασω σπιτι δεν λεω τιποτα. αυριο σταση στο σαντανσκι οποτε αν περασω απο τα συνορα τις σερβιας θα μαθετε νεα μου αυριο.
    Τελευταία τροποποίηση από andreastwin; 07/08/2017 στις 18:48.

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    τελικα περασα τα σερβικα συνορα και τα βουλγαρικα με το χαρτι που μου εδωσε η αστυνομια τις σερβιας [να ειναι καλα το παλικαρι που σκιστικε να με εξυπηρετηση] και τωρα απολαμβανω δροσια στο δωματιο τoυ motel eros. απεχτο πεντακαθαρο 21 euro, η μοτο κατο απο την δροσια ενος δενδρου μεσα στο motel,εγω εφαγα του σκασμου με 6 euro, και αυριο το πρωι αλεκος για αθηνα.630 χιλ.

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Apache
    Εγγραφή
    02/08/2016
    Μηνύματα
    450
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από andreastwin Προβολή μηνύματος
    τελικα περασα τα σερβικα συνορα και τα βουλγαρικα με το χαρτι που μου εδωσε η αστυνομια τις σερβιας [να ειναι καλα το παλικαρι που σκιστικε να με εξυπηρετηση] και τωρα απολαμβανω δροσια στο δωματιο τoυ motel eros. απεχτο πεντακαθαρο 21 euro, η μοτο κατο απο την δροσια ενος δενδρου μεσα στο motel,εγω εφαγα του σκασμου με 6 euro, και αυριο το πρωι αλεκος για αθηνα.630 χιλ.
    "Ολα καλά λοιπόν...

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Apache Προβολή μηνύματος
    "Ολα καλά λοιπόν...
    και τελος σημερα εφυγα απο το σαντανσκι στις 4,30 το πρωι και στης 10 ημουν στην πορτα του σπιτιου, [λουτσα ] τελωνειο βολγαριας και ελλαδος τα φορτηγα ξεσκονιζαν, εμενα ουτε που με ειδαν.ολα ειχαν καλο τελος.και απο αυριο τρεξιμο για την νεα αδεια.

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από balakia Προβολή μηνύματος
    Την πράσινη κάρτα την επανεκτυπωνεις ακόμα και σ ενα βενζινάδικο, άδεια κυκλοφοριας η το ρισακαρεις και πας στα σύνορα, δεν την ζητάνε συνηθως,αλλιως το Βελιγράδι-πρεσβεια είναι μονόδρομος.
    Αν δεν σου την επανεκτυπωσουν σε βενζινάδικο όταν φτάσεις πρεσεβο,πριν φτάσεις στα υπόστεγα, παρκαρησε δεξιά, περνά απέναντι,επανω στο υψωματακι-λοφο στης σπεντιτσιον που κανουν χαρτιά στα φορτηγά που ανεβαίνουν και με κάνα ταληρακι, το πολύ θα μπεις στο μέιλ σου και θα την εκτυπώσεις εκεί.
    Ο σκοπιανος θα σε κάνει Μανουρά χωρίς πράσινη κάρτα.

    αργά το είδα,μακάρι να πέρασες.
    Αν δεν στη ζητήσουν την άδεια μην δειξης την φωτοτυπία.
    τους εδειχνα το χαρτι που μου εδωσαν απο την αστυνομια και με περναγαν σφαιρα, και στα σερβικα συνορα και στα βουλγαρικα.στα ελληνικα με μια ψιλοκουβεντα ?????ελληνας εισαι, [ο ατυνομος] ναι του λεω δεν φαινομε,εφυγες μου λεει. ουτε χαρτια ουτε τιποτα.
    Τελευταία τροποποίηση από andreastwin; 07/08/2017 στις 18:49.

Παρόμοια θέματα

  1. Προσ Julius Επειγον
    από XTMPAM στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 10/03/2004, 20:27
  2. Επειγον!!!
    από 300Lions στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2004, 16:03
  3. Επειγον…..
    από DUKASII στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 16/02/2004, 16:22
  4. Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 07/01/2004, 23:54
  5. Επειγον!!
    από petridist στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2003, 17:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF