Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 5 από 5

Θέμα: Διπλωμα και αγορα μοτοσυκλετας

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/08/2017
    Μηνύματα
    3

    Διπλωμα και αγορα μοτοσυκλετας

    Καλησπερα ειμαι νεος στο forum ελπιζω να μην γραφω σε λαθος μερος. Ειμαι 20 ετων και θελω να βγαλω διπλωμα. Μπορω α1 και α2 κατηγοριας με την ιδια τιμη πανω κατω. Το προβλημα πιο ειναι τωρα εγω δεν ειχα ποτε επαφη με μηχανες ουτε καν μηχανακι. Ειμαι 1.70 που και αυτο πιστευω σε καποιες μηχανες θα ψιλοδυσκολευομαι. Για να μην σας μπερδεψω εχει ο θειος μου ενα μηχανακι σκουτερ 350 η 300 κυβικα δεν ειμαι σιγουρος. Για να το παρω λογικα θα θελω α2 ετσι; Αυτο εχω στο μυαλο μου για αρχικο "μεσο" μεχρι να μαζεψω για καποια κανονικη μηχανη :P. Αα εχω και ενα 125 παπι. Τελος ειναι οντως πολυ πιο δυσκολο το α2 απο το α1; Απο αυτα που μου εχουν πει φιλοι μου παντα. Εσεις τι μου προτεινετε;

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της teo_g7
    Εγγραφή
    21/04/2011
    Μηνύματα
    1.017
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από y0urf3ar Προβολή μηνύματος
    Καλησπερα ειμαι νεος στο forum ελπιζω να μην γραφω σε λαθος μερος. Ειμαι 20 ετων και θελω να βγαλω διπλωμα. Μπορω α1 και α2 κατηγοριας με την ιδια τιμη πανω κατω. Το προβλημα πιο ειναι τωρα εγω δεν ειχα ποτε επαφη με μηχανες ουτε καν μηχανακι. Ειμαι 1.70 που και αυτο πιστευω σε καποιες μηχανες θα ψιλοδυσκολευομαι. Για να μην σας μπερδεψω εχει ο θειος μου ενα μηχανακι σκουτερ 350 η 300 κυβικα δεν ειμαι σιγουρος. Για να το παρω λογικα θα θελω α2 ετσι; Αυτο εχω στο μυαλο μου για αρχικο "μεσο" μεχρι να μαζεψω για καποια κανονικη μηχανη :P. Αα εχω και ενα 125 παπι. Τελος ειναι οντως πολυ πιο δυσκολο το α2 απο το α1; Απο αυτα που μου εχουν πει φιλοι μου παντα. Εσεις τι μου προτεινετε;
    Δεν υπάρχει λόγος να πας για το μικρό δίπλωμα εφόσον ηλιακά μπορείς να πάρεις το Α2.
    Κάνε όσο πιο πολύ εξάσκηση μπορείς και θα είσαι μια χαρά.Μεγαλη προσοχή στο δρόμο και στα υπόλοιπα οχήματα και πάντα πλήρης εξοπλισμός.

    Καλώς ήρθες στον κόσμο μας!

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/08/2017
    Μηνύματα
    3
    Θα εχω προβλημα με το υψος σε καποιες μηχανες; μπορει να απαντησει καποιος που ξερει. Ευχαριστω πολυ φιλε

  4. #4
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.282
    Όλα είναι θέμα συνήθειας...Έχω δει φίλο 1.65 σε bmw 1200gs αλλά για να σταματήσει ο μισός έγερνε να πατήσει κάτω....όπως βολεύεται ο καθένας...Καβάλα μόλις πάρεις τι δίπλωμα σε κάνα δυο εκθέσεις και κάνε και κάνα τεστ ride...
    Throttle that mysterious friend of ours

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/08/2017
    Μηνύματα
    3
    Κατι τελευταιο στις 23 γινομαι 20 μπορω κανονικα να παω για διπλωμα ετσι; Η πρεπει να τα κλεισω; 23/09/97 ειναι τα γενεθλια μου

Παρόμοια θέματα

  1. Δίπλωμα μοτοσυκλέτας στα 18 και επιλογή μοτοσυκλέτας....Βοήθεια!
    από Metalocalypse στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 16/05/2011, 13:32
  2. Διπλωμα και Αγορα.........!!!
    από Paris7 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 13/06/2009, 16:57
  3. Αγορα μοτοσυκλετας απο τα 19
    από nmk_extreme στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2006, 20:58
  4. Αγορά μοτοσυκλέτας μετρητοίς
    από R6_06 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 13/10/2005, 15:44
  5. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 11/07/2005, 14:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF