Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 55 από 55

Θέμα: Honda CBF600S vs Suzuki GSF650S vs Yamaha XJ6S

  1. #46
    Αργός Το avatar του/της Cpt_Slow
    Εγγραφή
    01/02/2016
    Μηνύματα
    453
    FZ8?

  2. #47
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    291
    Για το FZ8 έχω την ίδια άποψη που έγραψα προηγουμένως για το Hornet.

  3. #48
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.447
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Konstantinos Προβολή μηνύματος
    Doctora, όχι ακόμη. Ιδανικά θα ήθελα ένα καινούριο diversion f σε τιμή γύρω στα 6k. Επειδή αυτό είναι μάλλον δύσκολο, είμαι σε αναμονή. Δεν θέλω να βιαστώ και να πάρω κάτι για το οποίο θα μετανιώσω.
    Αν πουληθούν και αυτα τα 2 του εμπόρου δεν νομιζω να υπάρχουν αλλεε επιλογες στην ελλαδα, μπορεις να ρωτησεις βεβαια στην μουοδυναμικη απευθειας μήπως και μπορούν να εντοπίσουν καποιο καινουργιο οπως το θες.

    Εναλλακτικά εαν κατέληξες στο μοντέλο, θα σου προτεινα να κινηθεις σε μεταχειρισμένο απο πρωτο χερι μονο, ουτως ώστε να εξασφαλίσεις οσο αυτο ειναι δυνατο ενα προσεγμενο με ιστορικο συντήρησης μηχανακι. Και να επενδύσεις πανω του σε ενα καλο σετ αναρτήσεων(αμορτισερ με υδραυλική προφορτιση + ελατήρια λαδι στο πιρούνι) τροποποίηση σελας εαν δεν την εκανε ηδη ο προηγουμενος και σε μερικα καλουδια για ταξίδι οπως πριζες 12v, θερμενομενα γκριπ πλαινες βαλιτσες και θα εχεις ενα αναβαθμισμένο ποιοτικα και ετοιμο για καθε χρηση μηχανάκι

  4. #49
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    291
    Η μοτοδυναμική μάλλον είναι κλειστή αυτή τη βδομάδα, δεν απαντά στο τηλέφωνο.
    Αν και έγραψα στην αρχή ότι ψάχνω για μεταχειρισμένο, τελικά είναι κάπως δύσκολο να βρω ένα όπως το θέλω. Στην πόλη που μένω δεν υπάρχουν επιλογές ούτε είναι εύκολο να ταξιδεύω όπου υπάρχουν περιπτώσεις που με ενδιαφέρουν. Εξάλλου δεν είμαι σε θέση να κρίνω ένα καλό μεταχειρισμένο ούτε ξέρω κάποιον που μπορεί να το κάνει για μένα.
    Φαίνεται λοιπόν πως η λογική επιλογή είναι να δώσω κάποια επιπλέον χρήματα και να πάω σε καινούριο για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.
    Το xj6 φαίνεται να συγκεντρώνει πολλά από τα στοιχεία που ζητάω σε μία μοτό και θα ήταν μια καλή περίπτωση αν το έβρισκα καινούριο σε καλή τιμή. Αν όχι, ίδωμεν...
    Τελευταία τροποποίηση από Konstantinos; 17/08/2017 στις 23:49.

  5. #50
    Κωσταντινε μιας και τα μηχανακια που ψαχνεις ειναι ολα στα 70-80 αλογα τετρακυλινδρα βαλε στην εξισωση το sv 650 το καινουργιο.75 δικυλυνδρα αλογα κατω απο 200 κιλα γεματο,οικονομικο abs και το κυριοτερο ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ.2χρονια εγγυηση και ησυχο το κεφαλι σου.

  6. #51
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    291
    Όπως έγραψα πιο πριν, το SV ίσως είναι το καλύτερο (και φθηνότερο) μεσαίο γυμνό, με αντιπάλους τα MT-07, Z650.
    Απλώς, κάτι αντίστοιχο είχα μέχρι τώρα (Kawa ZR-7) και σκεφτόμουν να πάω σε κάτι πιο τουριστικό.

  7. #52
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    291
    Τελείωσε!
    Μόλις έκλεισα το τελευταίο (έτσι μου είπαν) καινούριο Diversion (με το μισό fairing), μοντέλο '13, στα 6.000€.
    Θα προτιμούσα το F (με full fairing) το οποίο στις φωτό φαίνεται πιο όμορφο, αλλά δεν υπήρχε πλέον.
    Ίσως το έχω μέσα στη βδομάδα.
    Για να δούμε...
    Τελευταία τροποποίηση από Konstantinos; 21/08/2017 στις 12:23.

  8. #53
    Μέλος Το avatar του/της meccanica
    Εγγραφή
    09/09/2013
    Μηνύματα
    37
    Λογικα θα βρεις ευκολα και φθηνα aftermarket στο ebay
    the only way to feel the noise is when is good and loud

  9. #54
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.447
    Μπράβο Κωνσταντίνε! Θεωρω εκανες πολυ καλο ντιλ. Τα 6000χιλ αγοραστικη δυναμικη σημερα παιρνεις 250-300cc

    Πρωτο πραγμα που θα κανεις ειναι να βαλεις φρεσκια βενζινη 100ρα για την περίσταση. Και αμεσα στο προγραμμα αλλαξε ολα τα ζουμια του λαδια+φιλτρο+νερο+υγρα φρενών(κανα 70ρι ευρώ κοστίζουν στο εμπόριο) και ψαξε για νεο λαστιχάκι σε καλη τιμη(στο 200ρι) τυπου Bridgestone bt16 η s20 για παράδειγμα.
    Οι διαστασεις ειναι ιδιες με του ZR7.

    Θελουμε φωτο

  10. #55
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    291
    Το λάδι, όπως μου είπαν, δεν πρέπει να το αλλάξω αμέσως. Πρόκειται για ειδικό λάδι ρονταρίσματος ("μαγνητικό") και πρέπει να μείνει για 1.000 χλμ ώστε να μαζέψει τα γρέζια του νέου μοτέρ.
    Τα λάστιχα θέλω πρώτα να δω πώς πατάνε. Αν δεν μου εμπνέουν εμπιστοσύνη θα τα αλλάξω. Και συμφωνώ μαζί σου ως προς τον τύπο. Άλλωστε πριν λίγους μήνες έβαλα τα πολύ καλά bt016 pro στο zr7 με 200€.
    Από αξεσουάρ, σκέφτομαι να παραγγείλω τα εργοστασιακά μανιτάρια (160€).
    Επίσης, περιμένω τιμή για τριβάλιτσο Givi. Το αντίστοιχο της Yamaha είναι στα 500€.
    Φωτό και εντυπώσεις εννοείται ότι θα ανεβάσω μόλις έρθει το μηχανάκι.
    Σκέφτομαι μήπως θα ήταν πιο σωστό από εδώ και πέρα η όποια συζήτηση να γίνεται στο σχετικό thread: Μοντέλα > Yamaha > "yamaha xj6 (diversion naked)- γνωμες?"
    Τελευταία τροποποίηση από Konstantinos; 21/08/2017 στις 22:18.

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. αγορά καινούριας Yamaha MT07 vs Yamaha XJ6 vs Suzuki Gladius
    από yannisk στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 27/09/2015, 13:50
  2. Honda CB vs' Kawa ZRX vs' Suzuki GSX vs' Yamaha XJR
    από SVX στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο μήνυμα: 27/04/2011, 14:09
  3. Yamaha XJ6 Diversion ABS vs Honda CBF-600S ABS
    από ilion10 στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 30/07/2009, 11:05
  4. kawasaki er-6f vs honda cbf600s
    από WILDCAT_mmm στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 15/09/2006, 08:48
  5. suzuki TL vs Honda VTR vs Thunderace
    από fire στο forum Suzuki V2's
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2005, 15:31

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF