Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 83

Θέμα: Nεα μηχανή για αρχάριο

  1. #31
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.487
    Αυτο:
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Kawasaki ZX250R ninja, η aprilia rs125, η honda cbr125 η yamaha R125
    Μπορούν να βρεθούν στο ανώτατο μπατζετ που έθεσες.
    Ειναι κατηγορια που μπορει να σε μυήσει τοσο στην πιστα οσο και στην καθημερινότητά.φυσικα μπορεις να μπεις πιστα με οποιοδηποτε κατηγοριας μοτο επιλεξεις αλλα τα παραπανω βρισκονται στο μπατζετ σχετικα προγενέστερα απο ('08 εως '13) που παει να πει οτι (εφόσον ειναι περιποιημενα απο τον προηγούμενο) θα απαιτεισουν λιγοτερα σε συντηρήσεις και επισκευες απο φθορες συγκριτικα με παλαιοτερες ηλικιακά μοτοσυκλετες.
    Προσωπικη συμβουλη παραταυτα που θα ακουσεις μη πηδήξεις κατηγοριες κυβικών εκατοστών οι περισσότεροι παλαιοί ξεκινησαμε απο τα 50cc και καναμε τα παντα κυριολεκτικα και χωρις περιορισμούς.
    Mε έμφαση στο Ninja 250.

    Μπορείς να το βρεις αρκετά χαμηλά σε τιμή και κάνει για όλα (πίστα, πόλη, ταξιδάκι)

    Καλό το cb αλλά αρχαίο και τραγικά υπερτιμημένο.

  2. #32
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/08/2017
    Μηνύματα
    29
    Μετά απο αρκετό καιρό ψάξιμο κατέληξα στο cbf250. Απο οτι διάβασα είναι αρκετά τίμιο μηχανάκι για τα λεφτά που μπορώ να διαθέσω συν οτί μου αρέσει εμφανισιακά. Ποια η γνώμη σας?

  3. #33
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/05/2017
    Μηνύματα
    126
    το cbf250 μικρο θα το βαρεθεις αμεσως ομως!
    Ασε που το cbf250 δεν σε βαζει στον κοσμο των μηχανων που ζητας αλλα στον κοσμο του μεγαλου παπιου.
    Μην κοιτας κατω απο 400cc γνωμη μου...
    θες να παρεις μηχανη και θες να γουσταρεις και μετα να πουλησεις και να ανεβεις ποιο πανω!
    Θες κατι να μην βγαζει ζημιες να εχει μεταπωληση και να σε φτιαχνει τι να λεμε το cb400 ειναι ιδανικο!
    υπερτιμημενο ισως να ειναι αλλα οσο και να ψαξεις εκει θα γυρνας ξανα και ξανα!
    Ισως αν θες κατι ποιο καινουριο με 2000 κανα er6

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Johan87 Προβολή μηνύματος
    Μετά απο αρκετό καιρό ψάξιμο κατέληξα στο cbf250. Απο οτι διάβασα είναι αρκετά τίμιο μηχανάκι για τα λεφτά που μπορώ να διαθέσω συν οτί μου αρέσει εμφανισιακά. Ποια η γνώμη σας?
    Καλή επιλογή για αρχάριο και πολύ αξιόπιστο.Αφου σου αρέσει προχωράς άφοβα!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  5. #35
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Σε περίπτωση που δέχεσαι ακόμα απόψεις,εγώ θα κοιτούσα και κάτι προς xt600.Είναι φθηνό,αξιόπιστο,έχει λίγο παραπάνω γκάζι απ'το cbf(πίστεψέ με μετά από πολύ λίγο καιρό θα χρειαστείς παραπάνω γκάζι),σου αφήνει ανοιχτά και παράθυρα για χώμα και υπάρχουν άπειρα να διαλέξεις.

    Αν έχεις κλείσει φυσικά στο cbf,είναι μια πολύ καλή και αξιόπιστη επιλογή.Περιμένουμε φωτογραφίες από ό,τι και να διαλέξεις

  6. #36
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/05/2017
    Μηνύματα
    126
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΤάκηςΜπ Προβολή μηνύματος
    Σε περίπτωση που δέχεσαι ακόμα απόψεις,εγώ θα κοιτούσα και κάτι προς xt600.Είναι φθηνό,αξιόπιστο,έχει λίγο παραπάνω γκάζι απ'το cbf(πίστεψέ με μετά από πολύ λίγο καιρό θα χρειαστείς παραπάνω γκάζι),σου αφήνει ανοιχτά και παράθυρα για χώμα και υπάρχουν άπειρα να διαλέξεις.

    Αν έχεις κλείσει φυσικά στο cbf,είναι μια πολύ καλή και αξιόπιστη επιλογή.Περιμένουμε φωτογραφίες από ό,τι και να διαλέξεις

    φιλε τακη και χωρις παρεξηγηση το παιδι λεει η χρήση της θα είναι κυρίος σε πίστα(θέλω να πιστεύω)
    οποτε δεν νομιζω να τον βοηθα το xt σε αυτο που ζητα!

  7. #37
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Andreasnemea Προβολή μηνύματος
    φιλε τακη και χωρις παρεξηγηση το παιδι λεει η χρήση της θα είναι κυρίος σε πίστα(θέλω να πιστεύω)
    οποτε δεν νομιζω να τον βοηθα το xt σε αυτο που ζητα!
    προσωπικά θεωρώ το xt πιο γουστόζικο μέσα στην "πίστα" απ'το cbf,δεν έχω οδηγήσει κανένα βέβαια,θεωρητικά μιλάω

  8. #38
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.487
    για χρήση κυρίως σε πίστα δεν κάνει κανένα απο τα δύο (cbf/xt).

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    για χρήση κυρίως σε πίστα δεν κάνει κανένα απο τα δύο (cbf/xt).
    Ίσως το παιδί να εννοεί απλά να μάθει λίγο καλύτερα το μηχανάκι του σε ένα ασφαλές περιβάλλον (θέση σώματος, φρενάρισμα, στροφές κλπ).

    Το cbf δε θα μπορούσα να το φανταστώ σε πίστα, ένα xt άκι όμως motard δεν είν κακό και γενικά για πρώτο μηχανάκι είναι καλή επιλογή!
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  10. #40
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.487
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Ίσως το παιδί να εννοεί απλά να μάθει λίγο καλύτερα το μηχανάκι του σε ένα ασφαλές περιβάλλον (θέση σώματος, φρενάρισμα, στροφές κλπ).

    Το cbf δε θα μπορούσα να το φανταστώ σε πίστα, ένα xt άκι όμως motard δεν είν κακό και γενικά για πρώτο μηχανάκι είναι καλή επιλογή!
    αν εννοεί αυτό λέγοντας "χρήση σε πίστα" τότε ναι, οποιοδήποτε μηχανάκι μια χαρά κάνει.

  11. #41
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/08/2017
    Μηνύματα
    29
    Για το λογο αυτο είχε γίνει και η παρεξήγηση παλιότερα,ΔΕΝ ΘΕΛΩ(κεφαλαια εβαλα για να φανεί) τη μηχανή για χρήση πίστας,για τις καθημερινές μου μετακινήσεις τη θέλω,απλά ανέφερα οτί θα μπαίνω σε πίστα στην αρχή για να μάθω να οδηγάω,γιατι δεν θέλω να βγω στους δρόμους χωρίς να ξέρω τα βασικά. Δεν έχω εμπειρία και πριοτιμώ να μάθω φρεναρίσματα και συμπεριφορά σε αφαλές περιβάλλον(αλλά μάλλον αυτο το σενάριο δεν είναι εφικτό γιατί απο οτι έμαθα χρειάζομαι ειδική φόρμα που δεν υπάρχει οικονομική δυνατότητα αυτη τη στιγμή να πάρω).

  12. #42
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Johan87 Προβολή μηνύματος
    Για το λογο αυτο είχε γίνει και η παρεξήγηση παλιότερα,ΔΕΝ ΘΕΛΩ(κεφαλαια εβαλα για να φανεί) τη μηχανή για χρήση πίστας,για τις καθημερινές μου μετακινήσεις τη θέλω,απλά ανέφερα οτί θα μπαίνω σε πίστα στην αρχή για να μάθω να οδηγάω,γιατι δεν θέλω να βγω στους δρόμους χωρίς να ξέρω τα βασικά. Δεν έχω εμπειρία και πριοτιμώ να μάθω φρεναρίσματα και συμπεριφορά σε αφαλές περιβάλλον(αλλά μάλλον αυτο το σενάριο δεν είναι εφικτό γιατί απο οτι έμαθα χρειάζομαι ειδική φόρμα που δεν υπάρχει οικονομική δυνατότητα αυτη τη στιγμή να πάρω).
    πήγαινε οακα ή σε κάποια παρόμοια αλάνα και κάνε 100-200-500 χλμ,όσα θες,τσάμπα μπαίνεις εκεί

  13. #43
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/08/2017
    Μηνύματα
    29
    Κάπως έτσι θα γίνει τελικά,μετακόμισα σε περιοχή που δεν έχει καθόλου κίνηση,οποτε για κανα μήνα μέχρι να μάθω, θα κυκλοφορώ εκεί γύρω και θα το χρησιμοποιήσω αργότερα για τις δουλειές μου,το θέμα είναι να βρώ ένα φθηνό μηχανάκι για αρχή που δεν θα ζητάει πολλά και αργότερα αν δω οτί όλα πάνε καλά θα πάω σε κάτι μεγαλύτερο που πάντα ήθελα!! Απο δευτέρα πάω για το πρώτο μου μάθημα για το δίπλωμα και δεν μπορώ να περιμένω!!

  14. #44
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Johan87 Προβολή μηνύματος
    Κάπως έτσι θα γίνει τελικά,μετακόμισα σε περιοχή που δεν έχει καθόλου κίνηση,οποτε για κανα μήνα μέχρι να μάθω, θα κυκλοφορώ εκεί γύρω και θα το χρησιμοποιήσω αργότερα για τις δουλειές μου,το θέμα είναι να βρώ ένα φθηνό μηχανάκι για αρχή που δεν θα ζητάει πολλά και αργότερα αν δω οτί όλα πάνε καλά θα πάω σε κάτι μεγαλύτερο που πάντα ήθελα!! Απο δευτέρα πάω για το πρώτο μου μάθημα για το δίπλωμα και δεν μπορώ να περιμένω!!
    Μπράβο ρε φίλε.Καλή αρχή

  15. #45
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Δεν είναι τόσο για πίστα...
    WOLF 250.
    Αξιόπιστο, ροπάτο, πολύ καλά φρένα, πολύ καλή θέση οδήγησης, γυμνό, όμορφο, γυναικομαγνήτης, οικονομικό (πάει με τις αναθυμιάσεις)...
    10 ευρώ βγάζει εντός 200χλμ παρά κάτι, εύκολο στο σέρβις πρώτου κλιμακίου (να γλιτώνουμε κανα φράγκο απο τον μάστορα)...
    Θα το ευχαριστηθείς...πραγματικά....

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μηχανή για αρχάριο
    από Centaur στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 04/10/2014, 13:29
  2. Νέα μηχανή για αρχάριο
    από kogos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 13/12/2011, 12:21
  3. ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ ΑΡΧΑΡΙΟ
    από maitsos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2008, 19:00
  4. Μηχανή για κοπέλες... Τη βοήθειά σας παρακαλώ!!!
    από Trithen στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2005, 16:02
  5. μηχανή για αρχή???
    από monstermind στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2004, 20:37

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF