Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 83

Θέμα: Nεα μηχανή για αρχάριο

  1. #61
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Johan87 Προβολή μηνύματος
    Έχεις δίκιο,απλά αυτα τα θεωρώ πιο εύκολες και φθηνές επιλογές και δεν τα αναφέρω. Μιας και πήγε η κουβέντα προς την ασφάλεια,έχετε να προτείνετε κανα καλό κράνος για αγορά? Όσο το δυνατόν πιο φθηνό,αλλα να μη χάνω σε αφάλεια, δηλαδή να μην πληρώσω αερογραφίες και design αλλά καθαρά ασφάλεια.
    agv,hjc,nolan,shark,bell έχουν αρκετά vfm κράνη,ό,τι σου κάνει καλύτερα στο κεφάλι(αν γίνεις λιγάκι πιο συγκεκριμένος θα σου πω και λίγο πιο συγκεκριμένα)

    για μπουφάν δες nordcap,η ποιότητά τους είναι πολύ καλή

  2. #62
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/08/2017
    Μηνύματα
    29
    Ευχαριστώ για τη βοήθεια. Δεν μπορώ να γίνω πιο συγκεκριμένος γιατι δεν έχω ιδέα τι παίζει στη αγορά. Θέλω ένα full face κράνος που να παρέχει ασφάλεια,δεν έχω σκοπό να κάνω οικονομία στο κεφάλι μου, αλλά απο την άλλη δεν θέλω να δώσω και παραπάνω χρήματα για ένα κράνος που θα μου παρέχει την ίδια ασφάλεια με ένα άλλο, αλλά θα είναι πιο ακριβό λόγο design.Ένα ασφαλές μονόχρωμο κράνος μου είναι αρκετό. Εδώ στο site έπεσα σε ένα θέμα με τα παρακάτω.. αξίζουν?
    https://kabuto-helmets.gr/en/
    Τελευταία τροποποίηση από Johan87; 28/09/2017 στις 16:12.

  3. #63
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.590
    πηγαινε παρε ενα κρανακι ανθρωπινο μονοχρωμο.

    http://www.helmetcity.co.uk/hjc-tr-1-plain-gloss-black/
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  4. #64
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    εγώ αν έπαιρνα τώρα κράνος θα έπαιρνα agv k5 κατά πάσα πιθανότητα,παίζει γύρω στα 250

  5. #65
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/08/2017
    Μηνύματα
    7
    100 με 150 ευρώ περίπου είναι η διαφορά σε μονόχρωμα με κράνη με γραφικά της ίδιας εταιρείας. Δώσε σημασία στο να πάρεις το σωστό νούμερο κι αυτό θα το πετύχεις μόνο με πρόβα στο κεφάλι και πέρνοντας το μικρότερο νούμερο που σου μπαίνει χωρίς να σε πιέζει αφόρητα στο πάνω ή πίσω μέρος του κεφαλιού. Αν σε πιέζει στα μάγουλα μη το φοβηθείς. Δώσε σημασία στη ποιότητα γιατί είναι κάτι που θα το βρεις μπροστά σου όσο παλιώνει το κράνος.
    Πάρε επίσης ένα ζεστό μπουφάν και αδιάβροχες μπότες. Dianese και Sidi αντίστοιχα είναι δύο καλές εταιρείες

  6. #66
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/08/2017
    Μηνύματα
    29
    Για το agv k3 τι γνώμη έχετε? Πήγα και δοκίμασα κράνος αλλα δεν είχε το κ5 στο νούμερο μου και μου πρότειναν το κ3 ή το nolan n87. Επίσης λέω να κοιτάξω και το kabuto aeroblade 3.
    Τελευταία τροποποίηση από Johan87; 29/09/2017 στις 14:35.

  7. #67
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Johan87 Προβολή μηνύματος
    Για το agv k3 τι γνώμη έχετε? Πήγα και δοκίμασα κράνος αλλα δεν είχε το κ5 στο νούμερο μου και μου πρότειναν το κ3 ή το nolan n87
    δεν έχει άλλα μαγαζιά εκεί που μένεις; το k3 είναι πανάλαφρο και φαίνεται πολύ ποιοτικό,δεν ξέρω τις διαφορές μεταξύ των 2(εννοώ hands-on,όχι θεωρητικά),σίγουρα είναι πολύ decent επιλογή και το k3

  8. #68
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Johan87 Προβολή μηνύματος
    Εδώ στο site έπεσα σε ένα θέμα με τα παρακάτω.. αξίζουν?
    https://kabuto-helmets.gr/en/
    Kabuto είχα όταν ονομαζόταν ακόμα OGK και το βρήκα εξαιρετικό - κλάσεις ανώτερο ποιοτικά από τα Aeroh και Shark που είχα και πολύ ελαφρύ. Δοκίμασέ το και αν σου κάνει μπορείς κατά τη γνώμη μου να το πάρεις με κλειστά μάτια, οι τιμές είναι πάρα πολύ καλές. Το aeroblade μου φαίνεται η καλύτερη προσφορά - composite σε τέτοια τιμή, μέχρι κι εγώ δελεάζομαι να πάρω... και δεν έχω πια μοτοσυκλέτα.

  9. #69
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/08/2017
    Μηνύματα
    29
    Καλημερα και χρονια πολλα σε ολους!! Επιστρεφω στο θεμα μετα απο καιρο γιατι ειχα κατι προβληματα και το ειχα αφησει λιγο πισω. Προς το παρον εχω σχεδον τελειωσει με το διπλωμα,απο εξοπλισμο,πηρα κρανος agv κ5,γιαντια και μπουφαν. Μηχανη εχει βρεθει απο γνωστο, μια bmw f650 του 1998 σε πολυ καλη κατασταση. Εχει 60κ χιλιομετρα και εξωτερικα ειναι σαν καινουργια. Πως σας φαινεται για πρωτη μηχανη? Απο καταναλωσει και συντηρηση τι παιζει?

  10. #70
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Johan87 Προβολή μηνύματος
    Καλημερα και χρονια πολλα σε ολους!! Επιστρεφω στο θεμα μετα απο καιρο γιατι ειχα κατι προβληματα και το ειχα αφησει λιγο πισω. Προς το παρον εχω σχεδον τελειωσει με το διπλωμα,απο εξοπλισμο,πηρα κρανος agv κ5,γιαντια και μπουφαν. Μηχανη εχει βρεθει απο γνωστο, μια bmw f650 του 1998 σε πολυ καλη κατασταση. Εχει 60κ χιλιομετρα και εξωτερικα ειναι σαν καινουργια. Πως σας φαινεται για πρωτη μηχανη? Απο καταναλωσει και συντηρηση τι παιζει?
    BMW...Xωρίς να θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου...Θα πληρώνεις τα σέρβις χρυσάφι.Και τα ανταλλακτικά.Σαν μηχανάκι δεν το ξέρω ίσως να το έχουν κάποια παιδιά απο εδώ μέσα να σου πουνε.Βέβαια είναι Γερμανός και όχι -ευτυχώς- Ιταλός.Αλλά Ιάπωνας δεν είναι.Ας αναμένουμε όμως άλλους που γνωρίζουν πιο καλά.

  11. #71
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Johan87 Προβολή μηνύματος
    Καλημερα και χρονια πολλα σε ολους!! Επιστρεφω στο θεμα μετα απο καιρο γιατι ειχα κατι προβληματα και το ειχα αφησει λιγο πισω. Προς το παρον εχω σχεδον τελειωσει με το διπλωμα,απο εξοπλισμο,πηρα κρανος agv κ5,γιαντια και μπουφαν. Μηχανη εχει βρεθει απο γνωστο, μια bmw f650 του 1998 σε πολυ καλη κατασταση. Εχει 60κ χιλιομετρα και εξωτερικα ειναι σαν καινουργια. Πως σας φαινεται για πρωτη μηχανη? Απο καταναλωσει και συντηρηση τι παιζει?
    καλό μηχανάκι βγήκε και αρκετά αξιόπιστο βέβαια έχει μοτερ rotax, υπέφερε απο κακα ρεύματα δηλαδή μη καλές συντηρημένες μπαταρίες η οποίες έτρωγαν κομπλερ μίζας, ακριβό ως γνήσιο ανταλλακτικό όμως υπάρχει ιμιτασιόν με κανα 300 (και με την εργασία μεσα).
    Το έχουν πάρει πολλοί φίλοι ικανοποιημένοι όλοι ένας είχε προβλήματα γιατί το μηχανάκι του ήταν παρατημένο και φάνηκε απο τα προβλήματα που βγήκαν σε ηλεκτρικά και τροφοδοσία μέχρι να καμφθούν είχε αποτέλεσμα να φάει και φλάντζα κεφαλής και να μπλέξει μέχρι που το έφτιαξε και το έστειλε.
    δεδομένου οτι μιλάμε για μηχανή 20ετίας πρόσεχε το νου σου με τον προηγούμενο ιδιοκτήτη-ες και τι συντήρηση έκαναν, εάν δεν έκαναν μπορεί να την πληρώσεις εσύ την νύφη
    γιατί δεν ψάχνεσαι σε κάτι νεότερο στα ίδια λεφτά όπως cbf250/ybr250
    you rise you fall you're down then you rise again

  12. #72
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    16/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Johan87 Προβολή μηνύματος
    Καλημερα και χρονια πολλα σε ολους!! Επιστρεφω στο θεμα μετα απο καιρο γιατι ειχα κατι προβληματα και το ειχα αφησει λιγο πισω. Προς το παρον εχω σχεδον τελειωσει με το διπλωμα,απο εξοπλισμο,πηρα κρανος agv κ5,γιαντια και μπουφαν. Μηχανη εχει βρεθει απο γνωστο, μια bmw f650 του 1998 σε πολυ καλη κατασταση. Εχει 60κ χιλιομετρα και εξωτερικα ειναι σαν καινουργια. Πως σας φαινεται για πρωτη μηχανη? Απο καταναλωσει και συντηρηση τι παιζει?
    Αν είναι σε καλή κατάσταση πάρτο,τα σέρβις δεν είναι ακριβά και η κατανάλωσή του είναι οκ,αρκεί
    να μην το κυνηγάς γιατί τότε καίει λόγω καρμπυρατέρ.
    Γενικά είναι πολύ αξιόπιστο μηχανάκι,με την προυπόθεση φυσικά να μην αμελείς την συντήρησή του,
    αλλά δεν παύει να είναι 20 χρόνων,οπότε ίσως χρειαστεί ψιλομαζεματάκια.

  13. #73
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/08/2017
    Μηνύματα
    29
    Ευχαριστω για τη βοηθεια! Τελικα πηρα το bmw γιατι ειναι σε πολυ καλη κατασταση! Εχω κανει και καποια χιλιομετρα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Κανα καλο συνεργειο εντος αττικης για να του κανω βασικο service και ρυθμισα σε βαλβιδες ξερουμε?

  14. #74
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    896
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Johan87 Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστω για τη βοηθεια! Τελικα πηρα το bmw γιατι ειναι σε πολυ καλη κατασταση! Εχω κανει και καποια χιλιομετρα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Κανα καλο συνεργειο εντος αττικης για να του κανω βασικο service και ρυθμισα σε βαλβιδες ξερουμε?
    Παναγιωτοπουλος στον Γερακα...είναι αυτος που κραταει το ονομα προπελα ψηλα γιατι απλα δεν είναι απατεωνας...μακρια από Βαγιανελη..
    Κανε το καλο..ριξτο στο γυαλο...that's the law..

  15. #75
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Στον Παναγιωτόπουλο είχα πάει και εγώ για το καζερ κάποια στιγμή γιατί με ειχε αφήσει στον δρόμο εκεί κοντά.ψιλοβλάβη μεν,αλλά και τα χρήματα που μου πήρε ήταν λίγα (πιο λίγα από άλλα συνεργεία) και μπορώ να επιβεβαιώσω οτι η όλη εμπερία μου ηταν απο τις καλλίτερες.Για BMW τιμές δεν ξέρω αλλά αν εμενα εκεί κοντά αυτός θα αναλάμβανε τα μηχανάκια μου.

Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μηχανή για αρχάριο
    από Centaur στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 04/10/2014, 13:29
  2. Νέα μηχανή για αρχάριο
    από kogos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 13/12/2011, 12:21
  3. ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ ΑΡΧΑΡΙΟ
    από maitsos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2008, 19:00
  4. Μηχανή για κοπέλες... Τη βοήθειά σας παρακαλώ!!!
    από Trithen στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2005, 16:02
  5. μηχανή για αρχή???
    από monstermind στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2004, 20:37

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF