Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 30

Θέμα: Αξιζει να δωσω το tracer 700 για το 900;

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    18/08/2017
    Μηνύματα
    30

    Αξιζει να δωσω το tracer 700 για το 900;

    Εχω ενα tracer 700 καινουργιο με 2000 χλμ. Δεν εχω κανενα παραπονο μεχρι στιγμης. Αξιζει να το δωσω για το 900; Εχουν μεγαλες διαφορες σε γκαζι, στησιμο, καταναλωση, σερβις; Το θελω για καθε μερα.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Αμα βλεπεις οτι το γκαζι του 700 δεν σε ενθουσιαζει και εχεις τα λεφτα ανεβα στο 900.

    Εαν σε ικανοποιει το 700 μεινε

  3. #3
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.098
    Έχεις ένα μηχανάκι από το οποίο δεν έχεις κανένα παράπονο και σκέφτεσαι να το αλλάξεις. Because fuck logic.

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Έχεις ένα μηχανάκι από το οποίο δεν έχεις κανένα παράπονο και σκέφτεσαι να το αλλάξεις. Because fuck logic.
    Είμαστε πολλοί τελικά.

    Φίλε είμαι στην ίδια φάση, έχω το ΜΤ07 και ψάχνομαι για μεγαλύτερο, με το ΜΤ09 να είναι ο δεύτερος υποψήφιος. Από δύναμη το 09 είναι αλλού, 50% πάνω σε ιπποδύναμη. Δεν το έχω οδηγήσει ακόμα, αλλά το έχω πετύχει στο δρόμο όπου έκανα επίτηδες άνοιγμα και με κέρασε τσάι που ήταν όλο δικό μου. Το έχω πετύχει και στην πίστα και επιταχύνει πραγματικά καταιγιστικά, σηκώνεται στην επιτάχυνση σούζα σαν αγριο άλογο. Τα σέρβις τους είναι παρόμοια σαν διαστήματα αλλά φυσικά το μεγάλο θα στοιχίζει λίγο παραπάνω. Κατανάλωση που το έχω ψάξει είναι 1,5 με 2 λίτρα πάνω από το δικό μας.

    Για μένα η μηχανή δεν έχει λογική. Αν αγοράζαμε με τη λογική όλοι πάπια και σκούτερ θα είχαμε.

  5. #5
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.098
    Η λογική της πρακτικότητας δεν έχει καμία σχέση με τη λογική της ικανοποίησης. Όταν ένα μηχανάκι σε ικανοποιεί, δεν το αλλάζεις. Οπότε είτε κάνετε λάθος κίνηση, είτε δε σας ικανοποιεί πλήρως, όπως λέτε. Δεν υπάρχει κάτι άλλο.

    Αλλά αυτή είναι η γνώμη μου, φυσικά, όπως τη βρίσκει κανείς.

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Η λογική της πρακτικότητας δεν έχει καμία σχέση με τη λογική της ικανοποίησης. Όταν ένα μηχανάκι σε ικανοποιεί, δεν το αλλάζεις. Οπότε είτε κάνετε λάθος κίνηση, είτε δε σας ικανοποιεί πλήρως, όπως λέτε. Δεν υπάρχει κάτι άλλο.

    Αλλά αυτή είναι η γνώμη μου, φυσικά, όπως τη βρίσκει κανείς.
    Προσωπικά δε με καλύπτει πλήρως πλέον, νομίζω το έχω ξεκαθαρίσει. Μου λείπει δύναμη.

  7. #7
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.451
    Το δίλλημα απο το μικρο tracer στο μεγάλο ξαναεπειξε και προσφατα νομιζω ρωτα το μελος apache

    Btw εαν σε παιρνει οικονομικα και δε μπαίνεις σε περιπετειες με δανεια και τραπεζες καντο

  8. #8
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.280
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Προσωπικά δε με καλύπτει πλήρως πλέον, νομίζω το έχω ξεκαθαρίσει. Μου λείπει δύναμη.
    Και μένα.....πηρα βιταμίνες ..μηπως να το πλακώσεις στα αναβολικά??
    Throttle that mysterious friend of ours

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    Ενα μηχανακι καινούργιο το πουλας μονο αν εισαι λεφτας. Χανεις πολλα χρηματα στον πρωτο χρονο.
    Το 900 ειναι ελαχιστα πιο φαγανο σε βενζινη, εχει πολυ περισσότερο γκαζι και καλυτερη συμπεριφορά. Τα σερβις ειναι ιδια οπως στο 07. Ενας κυλινδρος παραπανω σημαινει ένα μπουζι παραπανω.

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/11/2009
    Μηνύματα
    892
    δεν τα ξερω ουτε τα 2 αλλα αν δεν σε καλυπτει ουτε το 900
    αν εχεις λ7 για πεταμα καντο!!

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kemmotar
    Εγγραφή
    15/06/2015
    Μηνύματα
    168
    Έχω το 900 με αρκετά εξτρα πάνω αλλά το βασικότερο ανάρτηση. Χρειάστηκε να έχω ως μηχανάκι αντικαταστασης ενα κουτα 700αρι τρεισερ. Άχρηστο μηχανάκι ήθελα να το πάω πίσω και να μου δώσουν κάνα σκούτερ. Τρομερά ελαφριά αίσθηση, υπερβολικά θα ελεγα, ποιότητα μέτρια με κύριο γνώρισμα το παιδικό τιμόνι και διακόπτες. Υπερτιμολογημενο για αυτό πάει απατό σε πωλήσεις και το είδε και η γιαμαχα και κάνει την προσφορα με τα δώρα. Κατά τα άλλα είναι ένα εξαιρετικό entry level μηχανάκι, για πρώτο ώστε να μάθει κάποιος. Ξέρω 3-4 άτομα που είχαν το 700αρι και το δωσαν για το 900 και όλοι έλεγαν μετά ότι θα επρεπε να πάνε απευθείας στο 900 αρι.

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της skylaros
    Εγγραφή
    16/04/2011
    Μηνύματα
    726
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kemmotar Προβολή μηνύματος
    Έχω το 900 με αρκετά εξτρα πάνω αλλά το βασικότερο ανάρτηση. Χρειάστηκε να έχω ως μηχανάκι αντικαταστασης ενα κουτα 700αρι τρεισερ. Άχρηστο μηχανάκι ήθελα να το πάω πίσω και να μου δώσουν κάνα σκούτερ. Τρομερά ελαφριά αίσθηση, υπερβολικά θα ελεγα, ποιότητα μέτρια με κύριο γνώρισμα το παιδικό τιμόνι και διακόπτες. Υπερτιμολογημενο για αυτό πάει απατό σε πωλήσεις και το είδε και η γιαμαχα και κάνει την προσφορα με τα δώρα. Κατά τα άλλα είναι ένα εξαιρετικό entry level μηχανάκι, για πρώτο ώστε να μάθει κάποιος. Ξέρω 3-4 άτομα που είχαν το 700αρι και το δωσαν για το 900 και όλοι έλεγαν μετά ότι θα επρεπε να πάνε απευθείας στο 900 αρι.
    Εγώ δεν έχω ιδέα στην ουσία αλλά σαν απλός αναγνώστης βλέπω αντιφάσεις σε κάθε αλλαγή γραμμής που κάνεις. Δεν αποκλείω το να έχεις δίκιο απλά παραθέτεις κάπως περίεργα την άποψη σου τουλάχιστο όπως αναγιγνώσκω εγώ το κείμενο σου.

  13. #13
    Και εγώ θεωρώ το 700 entry level. Πιστεύω εύκολα θα το βαρεθεί κάποιος. Αν δεν υπήρχε οικονομικό πρόβλημα εγώ θα την έκανα την αλλαγη

  14. #14
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.130
    Μήπως πριν το αλλάξετε να δοκιμάσετε κάτι τέτοιο με την μυτόνγκα; Ίσως σας καλύψει, ποτέ δεν ξέρεις.



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	prod2.jpg 
Προβολές:	317 
Μέγεθος:	73,7 KB 
ID:	387703

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kemmotar
    Εγγραφή
    15/06/2015
    Μηνύματα
    168
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από skylaros Προβολή μηνύματος
    Εγώ δεν έχω ιδέα στην ουσία αλλά σαν απλός αναγνώστης βλέπω αντιφάσεις σε κάθε αλλαγή γραμμής που κάνεις. Δεν αποκλείω το να έχεις δίκιο απλά παραθέτεις κάπως περίεργα την άποψη σου τουλάχιστο όπως αναγιγνώσκω εγώ το κείμενο σου.
    Αν αναγνώσεις ορθώς και με περίσσεια προσοχή το κείμενο μου, θα κατανοήσεις το βαθύτερο νόημα.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. που πηγε το θρεντ μου για το vtr?
    από reinmeister στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 30/11/2010, 09:55
  2. αξιζει να δωσω το 650 για το 1000?
    από taksidiotis25 στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 02/06/2008, 12:25
  3. το νεο video για το HONDA ACCORD
    από alex-vstrom στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2007, 13:22
  4. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 31/03/2006, 17:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF