Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 26 από 26

Θέμα: Αγορά μοτοσυκλέτας για πόλη και μικρές εξορμήσεις

  1. #16
    να περιμένεις το Ζ400 !
    Προφανώς και όλα που λένε τα παιδιά είναι μια χαρα μηχανάκια..

  2. #17
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/03/2018
    Μηνύματα
    298
    Z250 έρωτας

  3. #18
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2018
    Μηνύματα
    347
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Το rockstar 400 επεσε στα 3490. Πολυ δελεαστικη η τιμη
    Φίλε doctora πολύ καλή τιμή! Είχα πάει σε ένα εμπορα και τα είχε και τα δύο. Μιλάω για το zontes 310 και το Rockstar. Το Rockstar το έκανα test ride. Άνετη στάση σώματος, περιοδικό άνοιγμα γκαζιου, επαρκή φρένα μου φάνηκαν για τα κυβικά του πάντα( ταμπούρο πίσω φρένο) .ότι μπορούσα να δω σε 15 λ αναφέρω. Έχει χώρο για δεύτερο άτομο και σχαριτσα.Το 310 το zontes δε με άφησε για test ride λόγω το ότι μόλις ήρθε πριν κάνα μήνα στην Ελλάδα. Άλλη φιλοσοφία άλλο είδος μηχανής. Πιο ευστροφο μοτέρ και όχι τόσο όρθια στάση με λιγότερους χώρους για αποσκευές ( έως καθόλου). ( Απλά ανεβηκα πάνω δε το έβαλα μπρος) Στη πόλη πιο ευκινητο από το Rockstar, στο ταξίδι καλύτερα το Rockstar . Μέχρι τώρα κοίταζα μόνο μεταχειρισμενα αλλά στα λεφτά που διαθέτω δε βλέπω κάτι .. Οπότε υπομονή για κάνα τρίμηνο ακόμη για κάτι καινούριο.τα δύο μηχανάκια μαρεσουν πάντως! Το ποιο θα με κερδίσει είναι το ερώτημα..

  4. #19
    Μέλος
    Εγγραφή
    09/09/2017
    Μηνύματα
    83
    Σε αυτά τα χρήματα που είχες πει μπορείς να βρεις και cb600 η cb500 σε άριστη κατάσταση μεταχειρισμένο. Ψάξε το και κάνε λίγη υπομονή αν δεν βρίσκεις. Κάτι θα βρεθεί.

  5. #20
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2018
    Μηνύματα
    347
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mangelasakis Προβολή μηνύματος
    Σε αυτά τα χρήματα που είχες πει μπορείς να βρεις και cb600 η cb500 σε άριστη κατάσταση μεταχειρισμένο. Ψάξε το και κάνε λίγη υπομονή αν δεν βρίσκεις. Κάτι θα βρεθεί.
    Ισχύει φίλε cb 500 υπάρχει. Τώρα τα χιλιόμετρα δε ξέρω γιατί τελείως τυχαία όλα τα cb έχουν 50.000 με 60000... Λαμβάνοντας υπόψη ότι είμαι και άσχετος από ηλεκτρικά καιμηχανικα πράματα το ξανασκεφτηκα και γιαυτό κατευθυνομαι σε καινούριο μικρού κυβισμού μότο. Με λίγα λόγια φίλε μου δε πιάνουν τα χέρια μου... Τα δύο παραπάνω εργαλεία είναι πανέμορφα. Τώρα από αξιοπιστία δεν έχουν κυκλοφορήσει για να έχουμε εικόνα. Θα δούμε..

  6. #21
    Μέλος
    Εγγραφή
    09/09/2017
    Μηνύματα
    83
    Αυτό με τα χιλιόμετρα είναι ύποπτο όντως. Εγώ οταν έψαχνα κοίταζα μόνο από ιδιώτες αγγελίες. Από εμπορο και μάλιστα πολύ γνωστό δεν έμεινα ικανοποιημένος από την εξυπηρέτηση οπότε και σταμάτησα να ψάχνω.
    Τελικά βρήκα από ιδιωτη ένα cb600 με μόλις 9.500 χιλιόμετρα. Όμως μάλλον ήταν σε ακινησία αρκετό καιρό και είχε σκουριάσει το ντεπόζιτο με αποτέλεσμα να χρειαστεί καθάρισμα. Κατά τα άλλα ήταν σαν καινούργιο το μηχανάκι ελεγμένο από αντιπροσωπεία της honda. Να φανταστείς απλά ότι το πρώτο σερβίς χρειαζόταν στα 12.000 χλμ. Κάνοντας ολικό καλό σέρβις αλλάζοντας τα λάστιχα που είχε ακόμα τα μαμά μου στοίχισε περισυ που το πείρα κάτω από 4.500 χιλιάρικα και έχω θεωρώ ένα καλύτερο μηχανάκι από αυτά που κοιτάζεις καινούργια στην ίδια η και πιο ακριβά. Αυτή είναι η προσωπική μου γνώμη. Κάνε υπομονή, ψάχνε το καθημερινά για καινούργιες αγγελίες και μόλις δεις κάτι καλό πήγαινε άμεσα και χτύπα το γιατί συνήθως δεν προλαβαίνεις.

  7. #22
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Potis Προβολή μηνύματος
    ΦΜιλάω για το zontes 310 και το Rockstar
    Τι φάση η Daytona. Φτουράνε τίποτα από θέμα αξιοπιστία ή μόλις βγεις απο την αντιπροσωπία σκορπάνε; Πολύ όμορφα και τα δυο
    The R is for Respect.

  8. #23
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2018
    Μηνύματα
    347
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vice Προβολή μηνύματος
    Τι φάση η Daytona. Φτουράνε τίποτα από θέμα αξιοπιστία ή μόλις βγεις απο την αντιπροσωπία σκορπάνε; Πολύ όμορφα και τα δυο
    Είναι φίλε πολύ όμορφα σε τιμή προσιτή. Όσον αφορά το κομμάτι της αξιοπιστίας είναι πολύ λίγο στην αγορά τα δύο μοντέλα για ναξερουμε. Το Rockstar είναι κάνα χρόνο στην Ελλάδα. Το zontes ένα μήνα οπότε καταλαβαίνεις...

  9. #24
    Καλησπερα , τελικα εχουμε καποιον κατοχο Daytona Rockstar 400 να μας πει εντυπωσεις - τυχων διαπιστωσεις -προβληματα κλπ , οπως λεω και σε αλλο νημα ειμαι ετοιμος να το παρω

  10. #25
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.729
    Για να σε βοηθησω οσο δεν βρισκεται καποιος αλλος ιδιοκτητης, μπορω να σου υποδειξω καποιες αναφορες στο συγκεκριμενο μοντελο σε αλλο μοτοσυκλετιστικο φορουμ.

    Την έχει 3-4 μήνες. Χιλιόμετρα δεν έχει πολλά, καμία 700αρια και αν. Μέχρι στιγμής όλα καλα με μόνη παραφωνία το λάστιχο από την τάπα του ρεζερβουάρ. Δεν στεγανοποιουσε με αποτέλεσμα μια μικρή διαρροή.

    Το κατάστημα από το οποίο την αγόρασε, προσφέρθηκε να αλλάξει όλη την τάπα και όχι μόνο την τσιμουχα. Προσφέρθηκε επίσης να αλλάξει και όλες τις κλειδαριές ώστε να συνεχίσει η μηχανή να έχει 1 κλειδί για όλα όπως και πριν.
    Η μοτοσικλέτα σβήνει στο δρόμο. Εννοείται με νεκρά είτε μιλάμε για φανάρι είτε για ρολαρισμα στο δρόμο με νεκρά.

    Το πρόβλημα μπορεί να εμφανίζεται 2-3 φορές την ημέρα. Όμως είναι επικίνδυνο, ειδικά αν σε στροφή μικρής ταχύτητας συμπλεκταρεις.

    Το κακό στην όλη υπόθεση (όπως μου είπε ο ιδιοκτήτης της) είναι το εξής. Ο έμπορος από τον οποίο αγοράστηκε (κάθετη μονάδα sym-daytona-modenas) ΔΕΝ έχει το διαγνωστικό ώστε να την ελέγξει και να εντοπίσει το πρόβλημα. Ακόμα χειρότερα, σε γειτονικό δημο που υπάρχει άλλη κάθετη μονάδα sym-daytona-modenas, ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ το διαγνωστικό!!!!!!!!!

    Ο πρώτος (που δείχνει πρόθυμος να βοηθήσει όπως μπορεί) προσφέρθηκε να την μεταφέρει με οδική στην επίσημη αντιπροσωπία, όμως κάτι τέτοιο δεν έχει νόημα. Στην τελική μπορεί να την πάει και ο ιδιοκτήτης της.

    Προκύπτει ένα σοβαρό πρόβλημα στο after sales της rockstar (υποψιάζομαι και ΟΛΩΝ των ψεκαστων φασονατζιδικων). Με ποια λογική, οι εξουσιοδοτημενοι έμποροι - επισκευαστες ΔΕΝ έχουν το επίσημο διαγνωστικό;;;;;
    Ένα πρόβλημα που είχα, είναι ότι κάηκε ο ανορθωτης στα 800 χλμ και την εσπρωχνα για να πάρει μπροστά και να την πάω στο συνεργείο...είναι ευέλικτη και εύκολη στην οδήγηση... Η λάμπα μένει πάντα ανοικτή και σε συνδυασμό με τον συναγερμό που έχω βάλει, κάνει κακό στην μπαταρία.... Σκέφτομαι να βάλω ένα μπουτον για να την σβήνω...
    Προσωπικα θα το σκεφτομουν διπλα και τριπλα...

  11. #26

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορά κράνους για παπάκι (και λοιπός εξοπλισμός)
    από vasilakis13 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 22/09/2016, 22:52
  2. Αγορα μηχανης για χωμα και βουνο
    από AlexM στο forum Χωμάτινο τερέν
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 19/03/2015, 21:58
  3. Μηχανή για πόλη και ταξίδια - Cruiser???
    από athina στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 62
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2013, 00:03
  4. Αγορά μηχανής για χώμα και βουνό
    από honda c50 στο forum Χωμάτινο τερέν
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 28/03/2013, 14:14
  5. Αγορά μοτοσυκλέτας για κίνηση μέσα στην πόλη
    από Raftopoua στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 21/08/2012, 21:34

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF