Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 14 από 14

Θέμα: ΑΓΟΡΑ κράνους μέχρι 180€

  1. #1
    ΡΕ ΔΕ ΓΑΜΙΕΤΑΙ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ!
    Εγγραφή
    26/04/2006
    Μηνύματα
    123

    ΑΓΟΡΑ κράνους μέχρι 180€

    Καλημέρα σε όλους. Θέλω να αγοράσω νέο κράνος μέχρι 180€. Πρίν μερικούς μήνες είχα αγοράσει το HJC FG-17 το οποίο και τελικά το πούλησα σε σιμφορουμίτη διότι με πίεζε αρκετα στο πίσω μέρος του κεφαλιού μετά από κανα 15' με αποτέλεσμα να μου προκαλεί πονοκέφαλο.
    Έχω δοκιμάσει το AGV K3-SV και το Nolan N87. Επίσης και ένα Shark S700 αλλα νομίζω είναι παλίο μοντέλο.
    Έχετε να μου προτείνετε κάτι σε αυά τα χρήματα.
    Ευχαριστώ
    Ο κόσμος δεν κερδίζεται με προσευχές

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Stavrakos
    Εγγραφή
    15/05/2016
    Μηνύματα
    104
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mumra Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα σε όλους. Θέλω να αγοράσω νέο κράνος μέχρι 180€. Πρίν μερικούς μήνες είχα αγοράσει το HJC FG-17 το οποίο και τελικά το πούλησα σε σιμφορουμίτη διότι με πίεζε αρκετα στο πίσω μέρος του κεφαλιού μετά από κανα 15' με αποτέλεσμα να μου προκαλεί πονοκέφαλο.
    Έχω δοκιμάσει το AGV K3-SV και το Nolan N87. Επίσης και ένα Shark S700 αλλα νομίζω είναι παλίο μοντέλο.
    Έχετε να μου προτείνετε κάτι σε αυά τα χρήματα.
    Ευχαριστώ
    Εχω το nolan n 87 ειναι κρανος value for money που λενε και στο χωριο μου..πολυ καλη αντιλιακη προστασια το συστημα δεσιματος του που ειναι microlock ειναι ευκολο στο βαλε βγαλε...γενικα ενα καλο κρανος στα λεφτα του.Το μονο που πρεπει να προσεχεις ειναι το λαστιχακι που εχει στο υψος της μυτης φευγει απο την θεση του οταν κρατας το κρανος κοντεψα να το χασω αρκετες φορες..κατα την οδηγηση δεν παει πουθενα

  3. #3
    ΡΕ ΔΕ ΓΑΜΙΕΤΑΙ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ!
    Εγγραφή
    26/04/2006
    Μηνύματα
    123
    OK.Ευχαριστω πολύ. Αυτο με το λαστιχάκι το πάθενα και σε ενα παλιο HJC που είχα.
    Ο κόσμος δεν κερδίζεται με προσευχές

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της est
    Εγγραφή
    10/10/2012
    Μηνύματα
    978
    Κάπου πήρε το μάτι μου μια προωθητική ενέργεια της Kabuto από 1/9 με μεγάλες μειώσεις από τις αρχικές τιμές. Με 180 ευρώ που διαθέτεις θα μπορείς να παίξεις ανάμεσα σε 2 μοντέλα της ( aeroblade & kamui). Προσωπικά θα πάω να ρίξω μια ματιά γιατί το Nolan Ν86 που έχω έχει αρχίσει και "κουράζεται" μετά από σχεδόν 4 χρόνια συνεχούς χρήσης.

  5. #5
    ΡΕ ΔΕ ΓΑΜΙΕΤΑΙ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ!
    Εγγραφή
    26/04/2006
    Μηνύματα
    123
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από est Προβολή μηνύματος
    Κάπου πήρε το μάτι μου μια προωθητική ενέργεια της Kabuto από 1/9 με μεγάλες μειώσεις από τις αρχικές τιμές. Με 180 ευρώ που διαθέτεις θα μπορείς να παίξεις ανάμεσα σε 2 μοντέλα της ( aeroblade & kamui). Προσωπικά θα πάω να ρίξω μια ματιά γιατί το Nolan Ν86 που έχω έχει αρχίσει και "κουράζεται" μετά από σχεδόν 4 χρόνια συνεχούς χρήσης.
    ναι το είδα και γω σημερα και θα περιμένω.Ευχαριστώ πολύ
    Ο κόσμος δεν κερδίζεται με προσευχές

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mumra Προβολή μηνύματος
    ναι το είδα και γω σημερα και θα περιμένω.Ευχαριστώ πολύ
    κανα λινκ παίζει? ελλάδα το ειδατε η εξω? μιλήστε ξερω που μένετε!

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της est
    Εγγραφή
    10/10/2012
    Μηνύματα
    978

    Ελλάδα το είδαμε, από τον εδώ αντιπρόσωπο θα γίνει η ενέργεια. Ήδη το διαφημίζει στη σελίδα του.

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από est Προβολή μηνύματος

    Ελλάδα το είδαμε, από τον εδώ αντιπρόσωπο θα γίνει η ενέργεια. Ήδη το διαφημίζει στη σελίδα του.
    το είδα. μόνο ερώτημα ειναι πότε κατασκευάστηκαν τα εν λόγω κράνη.

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της est
    Εγγραφή
    10/10/2012
    Μηνύματα
    978
    Όταν πάω για να δω και να δοκιμάσω, θα ρωτήσω.
    Από αυτά που έψαξα, το FF5V συνεχίζει κανονικά σαν μοντέλο στην Ευρώπη και στην Ιαπωνία, ενώ για την ιαπωνική αγορά τα Kamui & Aeroblade έχουν αντικατασταθεί από νέα μοντέλα. ( Kamui 2 & Aeroblade V αντίστοιχα).

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από est Προβολή μηνύματος
    Όταν πάω για να δω και να δοκιμάσω, θα ρωτήσω.
    Από αυτά που έψαξα, το FF5V συνεχίζει κανονικά σαν μοντέλο στην Ευρώπη και στην Ιαπωνία, ενώ για την ιαπωνική αγορά τα Kamui & Aeroblade έχουν αντικατασταθεί από νέα μοντέλα. ( Kamui 2 & Aeroblade V αντίστοιχα).
    το ff5v ειναι αρχαιο κράνος και για τα λεφτα που ζητάνε τωρα αξιζει, πριν ηταν ακριβο. αν ειναι ημ/νια παραγωγης τωρινή οκ αλλα αν ειναι 4 ετίας δεν λέει. Το aeroblade 3 δεν ξερω καθόλου, ειναι μάλλον τουριστικο/στριτ σαν το shoei quest. πάντως ειναι βαριά κράνη, το rt33 ειναι αρκετα πιο ελαφρυ. Επίσης το καμουι ειναι θερμοπλαστικο.

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της est
    Εγγραφή
    10/10/2012
    Μηνύματα
    978
    Και το Νόλαν μου θερμοπλαστικό είναι. Σε αυτήν την κατηγορία που κοιτάω τα περισσότερα είναι θερμοπλαστικά και σχετικά βαριά.
    Αν μου δίνεται η ευκαρία να πάρω ένα καινούργιο κράνος των 300-350€ με 150-160 φυσικά και θα το κοιτάξω.

  12. #12
    ΡΕ ΔΕ ΓΑΜΙΕΤΑΙ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ!
    Εγγραφή
    26/04/2006
    Μηνύματα
    123
    Το kamui το μονοχρωμο το εχει 120.Αντι για τα 185 που βρίσκει κανείς το nolan n87 μπορεί και να αξίζει. Μου κάνει εντύπωση που δεν έχω δεί κάτι στα διαγνωστικά της sharp για τα εν λόγω κράνη. Εγώ πήρα τηλέφωνο στην αντιπροσωπεία της kabuto και μου είπαν ότι τα περιμένουν από εξωτερικό και ότι δεν είναι stock κράνη.Θα το δούμε όταν έρθουν.
    Ο κόσμος δεν κερδίζεται με προσευχές

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mumra Προβολή μηνύματος
    Το kamui το μονοχρωμο το εχει 120.Αντι για τα 185 που βρίσκει κανείς το nolan n87 μπορεί και να αξίζει. Μου κάνει εντύπωση που δεν έχω δεί κάτι στα διαγνωστικά της sharp για τα εν λόγω κράνη. Εγώ πήρα τηλέφωνο στην αντιπροσωπεία της kabuto και μου είπαν ότι τα περιμένουν από εξωτερικό και ότι δεν είναι stock κράνη.Θα το δούμε όταν έρθουν.
    Που ειδαμε οτι ξεκιναει 1/9? Οι τιμες που εχει τωρα στη λεζαντα για το airblade3 δεν ταιριαζουν με τις τιμες του eshop.

  14. #14
    ΡΕ ΔΕ ΓΑΜΙΕΤΑΙ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ!
    Εγγραφή
    26/04/2006
    Μηνύματα
    123
    Ο κόσμος δεν κερδίζεται με προσευχές

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορά κράνους μέχρι 250 ΕΥΡΩ! ΒΟΗΘΕΙΑ!!
    από StaTheodwrou στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 41
    Τελευταίο μήνυμα: 06/06/2017, 14:18
  2. Αγορά κράνους μέχρι 100€ συμβουλές-προτάσεις??
    από redman88 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 23/06/2012, 10:43
  3. αγορα κρανους??
    από wolfman13 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2005, 17:18
  4. Αγορα κρανους.
    από anco στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 28/01/2005, 10:19
  5. Αγορά κράνους μέχρι 150Ε
    από fractalbit στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/04/2004, 23:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF