Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 13 από 13

Θέμα: Τελικά είσαι ελέφαντας?

  1. #1
    Hey satan, payed my dues. Το avatar του/της petros1479
    Εγγραφή
    10/08/2015
    Μηνύματα
    310

    Τελικά είσαι ελέφαντας?

    Δυστυχώς είδα το γρατζουνισμενο (χτυπημένο) ντεπόζιτο και το δεξί φλας σπασμένο και σφηνωμένο στο κάγκελο του κινητήρα αφού είχα βγει από το καράβι και είχα φτάσει σπίτι!!! Θα στείλω ένα email στον 11880 έτσι απλά για να τα βγάλω από μέσα μου αλλά δεν νομίζω ότι μπορώ να αποδείξω ότι ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΛΈΦΑΝΤΑΣ!!!!
    Τόσα χρόνια καράβι πρώτη φορά ζημιά και του είπα να την δέσουμε γιατί είχε ένα εφταρακι αλλά μου είπαν ότι δεν χρειάζεται!!! Μαλακια μου φυσικά την οποία και θα πληρώσω!
    "Δεν είμαι Μωαμεθανός
    ούτε και ανήκω κανενός
    Σ’ όσους και να πάω τόπους
    ίδιους βρίσκω τους ανθρώπους"

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    16/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    Γ@μώ τα καράβια.
    Δύσκολο το βλέπω να μπορείς να αποδείξεις κάτι τώρα,απλά την επόμενη φορά να
    την δέσεις μόνος σου για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

  3. #3
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.691
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από taisteal Προβολή μηνύματος
    Γ@μώ τα καράβια.
    Δύσκολο το βλέπω να μπορείς να αποδείξεις κάτι τώρα,απλά την επόμενη φορά να
    την δέσεις μόνος σου για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.
    'ΟΧΙ μόνος... καλύτερα παρουσία σου και ευθήνη τους...στη χειρότερη μόνος σου αλλά παρουσία τους και πάλι ευθήνη τους... Προσωπικά θα έκανα ένα τηλέφωνο στα γραφεία της εταιρίας και θα εξηγούσα όμορφα και ωραία την κατάσταση...
    Αν είναι κάποια από τις μεγάλες ναυτιλιακές κάτι θα κάνουν.
    Στην τελική θα μπορούσε κάποιος να ισχυριστεί το ίδιο ακόμα και αν εμπάινε με ζημιά στο πλοίο...
    Ακόμα και κάποιο δωρεαν εισητήριο είναι κάτι για να σου μειώσει την πίκρα/τσαντίλα...
    Γενικά όποτε είχα κάποιο θέμα η Bluestar ήταν σωστή...(είχα κάποια περιστατικά, έμενα σε νησί... )
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    16/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    Για αυτό έγραψα δύσκολο να καταφέρει κάτι,όχι απίθανο.
    Στις μεγάλες εταιρίες τα δένουν οι υπάλληλοι τουλάχιστον όσες φορές ταξίδεψα
    για Ιταλία ή άλλες χώρες του εξωτερικού.
    Κρήτη που πήγα πρόσφατα το έδεσα μόνος μου,δεν ασχολήθηκε κανένας.
    Δεν ξέρω από που επέστρεψε ο petros1479

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    περιμενε φιλαρακι.Οπα.Εγωενο κρητη και οσες φορες ταξιδευω δε με αφηνουμ να τη δεσω εγω.Παντα αυτοι τη δενουν και οχι παρουσια μου για τι κανουν τους παρκαδορους και μολις τελιονουν τη δενουν.Με ποια ετερια ταξιδεψες για κρητη και την εδεσες εση.Με ενδιαφερει γιατι αμα ειναι θελω και γω να τη δενω
    καθε μερα ...νεα μερα.

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    16/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    περιμενε φιλαρακι.Οπα.Εγωενο κρητη και οσες φορες ταξιδευω δε με αφηνουμ να τη δεσω εγω.Παντα αυτοι τη δενουν και οχι παρουσια μου για τι κανουν τους παρκαδορους και μολις τελιονουν τη δενουν.Με ποια ετερια ταξιδεψες για κρητη και την εδεσες εση.Με ενδιαφερει γιατι αμα ειναι θελω και γω να τη δενω
    Blue star με το galaxy,Πειραιάς-Χανιά.

  7. #7
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.798
    Είτε εσύ την δέσεις είτε άλλος η ευθύνη δεν αλλάζει.

  8. #8
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.798
    Τι μπορεί να πάθει μία μηχανή μέσα στο καράβι; Να πεσει! Αν δεν πέσει; Να περπατήσει επάνω στο διπλό Σταντ (γι αυτό θα πρέπει να δίνεται οδηγία για μόνο Σταντ).
    Αν δε περπατήσει και δεν πέσει το μόνο που μπορεί να πάθει είναι κάποια άλλη να έπεσε επάνω της ή να περπατησε και να ταξίδεψαν αγκαλιά.
    Διαφορετικά κάποιος με αμάξι ή μηχανή ή πεζός να την έριξε κάτω και να την σηκωσε χωρίς να πέσει στην αντίληψη των υπαλλήλων.

    Όπως καταλαβαίνεις δεν εξαρτάται μόνο από το πώς θα δέσεις τη δική σου, που πολλές φορές πραγματικα δεν χρειάζεται αλλά να κοιτάς πχ μήπως κάποιος εβαλε δίπλα σου το παπάκι του στο κεντρικό Σταντ.
    Με λίγα λόγια δεν μπορείς να κάνεις κάτι για όλες τις περιπτώσεις. Αν εγώ σου σπάσω το φλασάκι με την βαλίτσα μου φευγοντας τι μπορείς να κάνεις;

    Μάλλον ήσουν απ τους τυχερούς.

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από taisteal Προβολή μηνύματος
    Blue star με το galaxy,Πειραιάς-Χανιά.
    α οκ.Εγω μιλουσα για μινοικες.Εκει στη δενουν αυτοι
    καθε μερα ...νεα μερα.

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    και εγω οποτε εχω μπει σε καραβι το δενουν αυτοι και οι οδηγιες ειναι σαφης:
    - ξεκλειδωτο τιμονι
    - πλαϊνο σταντ
    - ταχυτητα στο κιβωτιο

    οπως ειπε ο Αποστολης δεν εχει πολλους τροπους να πεσει το μηχανακι στο καραβι....
    αν του δεσεις στην κοντρα την αναποδη μερια απο το σταντ και εχει πλαϊνο σταντ και ταχυτητα δεν παει πουθενα...


    δεν ειχα ποτε προβλημα, αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν εχω τυχει και "μεγαλες" θαλασσες για να δω τι γινεται στα σοβαρα ζορια...

  11. #11
    Hey satan, payed my dues. Το avatar του/της petros1479
    Εγγραφή
    10/08/2015
    Μηνύματα
    310
    Παιδιά το σπίτι μου είναι Ζάκυνθο πάω με τη μηχανή τουλάχιστον 4 φορές τον χρόνο εδώ και χρονια σπάνια θα τύχει να έχει το Ιόνιο τόσα μποφόρ που να θέλει δέσιμο! Φέτος είχε ένα εφταρακι εξαρακι και τους είπα να την δέσω αλλά μου είπαν δεν χρειάζεται! Προφανως κάποια μηχανή από δίπλα παρόλο που δεν είχε στριμωξιδι σέρνοτανε πάνω στη δικιά μου . Όταν πήγα όμως, γενικά κατεβαίνω πάντα νωρις, δεν είδα να είναι τοσο κοντά οι μηχανές. Φυσικά πάντα η μηχανή με ταχύτητα και στο πλαϊνό! Βέβαια επειδή δεν έχει συμβεί τίποτα για χρόνια δυστυχώς δεν ελέγχω την μηχανή αν έχει κάτι! Όταν πήγα σπίτι είδα το φλας, τα χτυπήματα στο ντεπόζιτο ( σαν από άλλη μανέτα) , και το μπροστά φτερό σπασμένο στη βάση του!!!!
    " Δεν πήρες το 11880? αδικαιολογητος" !!!!!!!!
    "Δεν είμαι Μωαμεθανός
    ούτε και ανήκω κανενός
    Σ’ όσους και να πάω τόπους
    ίδιους βρίσκω τους ανθρώπους"

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/11/2009
    Μηνύματα
    892
    αυτο που περιγραφεις δεν γινεται απο πεσιμο
    επειτα ειχε αυτη την ζημια και το ειδες στο σπιτι
    δεν ξερω εγω τοσα χρονια ουτε την δενω ουτε κανω τον σκοπο
    ουδεποτε ειχα προβλημα σε καραβι

  13. #13
    Vatos Locos For Ever Το avatar του/της chester24
    Εγγραφή
    16/10/2009
    Μηνύματα
    337
    Φυσικά και γίνεται από πέσιμο (και όχι από χέσιμο) μέσα στο πλοίο, αν δεν ειναι δεμενο το μηχανακι παιδες. Δεν ξέρω αν θα βρείς εύκολα άκρη με το πλοίο.

    Εγώ από HELLENIC seaways έχω χάσει τα κλειδιά ασυνόδευτης μηχανής και μετά από αγωγές, δεν κατάφερα ποτέ να βρω άκρη.

    Το θέμα είναι οτι πρέπει να προσεχεις που θα βάλεις το μαηχανάκι και αν δεν στο δένουν να επιμένεις να το δέσεις μόνος σου. Αν το πλοίο κάνει ενδιάμεσες στάσεις κατεβαίνεις στο γκαράζ και τσεκάρεις.

    Λάθος σου που είχε 7 μποφώρ και δεν το έδεσες. Τώρα οτι και να λέμε, το κακο εγινε
    .............

Παρόμοια θέματα

  1. Εισαι μηχανοβιος τελικα
    από TROOPER στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 19/11/2015, 13:37
  2. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 23/01/2010, 08:45
  3. TRAIL RIDE, θα ερθει τελικα κανεις για παρέα?
    από SeNNinhA στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 05/12/2003, 18:30
  4. τελικά Superfour ...
    από DIT στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 26/11/2003, 19:29
  5. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 26/11/2003, 16:57

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF