Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 59

Θέμα: Καινούργιο Tracer 900 ή Μεταχειρισμένο Ducati Multistrada 1200;

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    τότε tracer καινούριο

  2. #17
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.657
    το μουλτι αυτης της γενιας εβγαλε θεματα,αλλα η μαμα εταιρια τα εφτιαξε και εκτος εγγυησης.μετα απο 6 χρονια ο προηγουμενος θα τα εχει φτιαξει.....
    2 εχουμε εδω κατω αυτης της γενιας....
    ενα απλο με 45000χλμ και ενα S με 90000χλμ.....ταπα πανε....
    βρες ενα απλο,χωρις τις ρυθμιζομενες της οχλινς...
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    αν ημουν στην θεση σου μαλλον δεν θα επαιρνα κανενα απο τα 2 γιατι υπαρχουν tracer ισα ισα στρωμενα με πολυ κατω απο 11...
    και τα ρεστα ταξιδια...
    αλλα δεν ειμαι...

    οποτε για σενα που σε βλεπω ψημενο να το δωσεις το 11αρι, η γνωμη μου ειναι να παρεις το ducati διοτι παιρνεις πιο πολυ "μηχανη" σε σχεση με το tracer...

    σαν να λες καινουργιo honda civic type-r ή μεταχειρισμενη bmw M5...εεε, καλο το type-r αλλα το M5 ειναι υπεραμαξι...οποτε αν τα εχεις τα λεφτα και δεν τα λυπασαι, πας για την Μ5 γιατι YOLO....

  4. #19
    ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΙΤΤΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΥΛΟ ΧΟΡΤΑΤΟ...........



    Δεν γίνεται ,εφόσον το σκέπτεσαι τόσο πήγαινε πάρε το καινούργιο να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.
    Αλλιώς θα είχες ήδη επιλέξει το Ντουκάτι και ........βοήθα Παναγιά.....!!!
    Αλλά για να το σκέπτεσαι ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ,μάλλον θα σε πειράξει όταν αρχίσεις να τα χώνεις στο μάστορα.
    Εδώ καινούργια τα αγοράζουν τα Ντουκάτι και............Βάλε να είναι και 6-7 χρονών...!!!

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Eddiex Προβολή μηνύματος
    Χαιρετω την ομορφη παρεα. Ειμαι σε ενα διλημμα και πραγματικα πολυ δυσκολο να αποφασισω στο τι να κανω. Εχω εναν ερωτα που ονομαζεται Ducati Multistrada (1200) εδω και πολλα χρονια. Αλλα υπαρχει και ενα φλερτ με ενα νεο μοτορι που ακουει στο ονομα Tracer 900 (Yamaha). Εννοειται πως δεν συγκρινω την βουρτσα με την σκουπα αλλα ως προς τι το διλημμα θα μου πειτε;

    Περα απο ολα αυτα ομως τι κανεις; Παιρνεις ενα καινουργιο με εγγυηση, κλανεις πρωτος στην σελα, το στρωνεις εσυ και εισαι ο ξεπαρθενιαστης του ή πας σε εναν ερωτα πιο γρηγορο, πιο κλασατο, πιο στυλατο, πιο μουρατο και πληρωνεις τα λουσα;
    Καλησπέρα φίλε μου...ευχάριστος πονοκέφαλος!Θα αναφερθώ στα υπογραμμισμένα και θα ρωτήσω:πώς γίνεται να σκέφτεσαι να δώσεις 11 ζεστά χιλιάρικα για μια ''π@τσα'' αντί για μια (έστω μεταχειρισμένη)''βούρτσα'' με την οποία μάλιστα σε συνδέει έρωτας ετών και την οποία θεωρείς λουσάτη,μουράτη κτλ; Εννοείται πως δεν το γράφω ειρωνικά...είναι ρητορικό το ερώτημα
    Το καινούριο είναι πάντα καινούριο,αυτό είναι γνωστό...στη συγκεκριμένη όμως περίπτωση και κρίνοντας από τα γραφόμενά σου,νομίζω πως δίνεις μόνος σου την απάντηση!
    YΓ:Μία ενδιάμεση λύση είναι να περιμένεις κάποιο διάστημα και να συγκεντρώσεις τρία ακόμα χιλιάρικα για να κινηθείς για την καινούρια μικρή Multi 950 και μία άλλη να κοιτάξεις για κάποιο ελαφρώς μεταχειρισμένο Tiger sport ή ΚΤΜ 1190,μοτοσυκλέτες οι οποίες μπορούν να σε καλύψουν,αν φυσικά σου αρέσουν!

  6. #21
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Εγω χαλαρα θα επερνα ενα tracer ελαφρως μεταχειρισμενο και θα του εβαζα καλες αναρτησεις.
    Πιο παιχνιδιαρικο, πιο αξιοπιστο, πιο καταλληλο για καθημερινη χρηση και πολυ πιο οικονομικο στη συμβιωση απο το ντουκι.

  7. #22
    Είμαι Ninja... Το avatar του/της Eddiex
    Εγγραφή
    29/01/2005
    Μηνύματα
    54
    Λοιπον μολις γυρισα απο το Test Drive... Το Tracer ηταν μοντελο '16.
    Τα υπερ: Πολυ δυναμη - ωραια και δυνατα φρενα - Απιστευτο το TCS (1η φορα οδηγησα με traction) και μανιτζεβελο στην πολη.
    Τα κατα: Ανεση σελας - Κοσκινισμα μετα τα 185χλμ....

    Παιδια ηταν απιστευτο αυτο το πραγμα. Εχω οδηγησει αρκετα μηχανακια, γυμνα, street, on-off κτλ. Αυτο το πραγμα 1η φορα το συνανταω. Ελεγα οτι ειναι πολλοι που υπερβαλουν αλλα οχι. Χ3στικ@ επανω μου! Κατεβαινοντας την Συγγρου μετα τα 185 με 190χλμ ξεκιναει το τιμονι και κανει κατι κουνηματα λες και χορευε τσιφτετελι. Σε καποια φαση με φοβησε γιατι τα "χαστουκια" ηταν αρκετα δυνατα (και λογο του αερα σημερα) και καταλαβαινεις πως πολυ ευκολα (αφου εχει ελαφρωσει το μπροστινο) οτι το να φυγεις δεν θελει και πολυ. Κριμα! Μεγαλη απογοητευση.
    Το μονο που μενει ειναι καποιος με '17 μοντελο να μας πει αν εφτιαξε αυτο το πραγμα διοτι τα: "ειναι λογικο και ρυθμισε το μηχανακι αναλογως τα κιλα σου, το υψος σου, το πουλι σου και το κεφαλι σου με σαγκ - μαγκ και τσαγκ" δεν ειναι λυση ουτε δικαιολογια.

    Κανενας με Multi 2010 - 2012 να θελει να το δωσει για test drive?
    O Eddios Sas Exei !!!

  8. #23
    Αμετανόητος Κριός... Το avatar του/της Manalishi
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    1.042
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Eddiex Προβολή μηνύματος
    Λοιπον μολις γυρισα απο το Test Drive... Το Tracer ηταν μοντελο '16.
    Τα υπερ: Πολυ δυναμη - ωραια και δυνατα φρενα - Απιστευτο το TCS (1η φορα οδηγησα με traction) και μανιτζεβελο στην πολη.
    Τα κατα: Ανεση σελας - Κοσκινισμα μετα τα 185χλμ....

    Παιδια ηταν απιστευτο αυτο το πραγμα. Εχω οδηγησει αρκετα μηχανακια, γυμνα, street, on-off κτλ. Αυτο το πραγμα 1η φορα το συνανταω. Ελεγα οτι ειναι πολλοι που υπερβαλουν αλλα οχι. Χ3στικ@ επανω μου! Κατεβαινοντας την Συγγρου μετα τα 185 με 190χλμ ξεκιναει το τιμονι και κανει κατι κουνηματα λες και χορευε τσιφτετελι. Σε καποια φαση με φοβησε γιατι τα "χαστουκια" ηταν αρκετα δυνατα (και λογο του αερα σημερα) και καταλαβαινεις πως πολυ ευκολα (αφου εχει ελαφρωσει το μπροστινο) οτι το να φυγεις δεν θελει και πολυ. Κριμα! Μεγαλη απογοητευση.
    Το μονο που μενει ειναι καποιος με '17 μοντελο να μας πει αν εφτιαξε αυτο το πραγμα διοτι τα: "ειναι λογικο και ρυθμισε το μηχανακι αναλογως τα κιλα σου, το υψος σου, το πουλι σου και το κεφαλι σου με σαγκ - μαγκ και τσαγκ" δεν ειναι λυση ουτε δικαιολογια.

    Κανενας με Multi 2010 - 2012 να θελει να το δωσει για test drive?
    Καλό το TCS... αλλά το ABS δεν το θές....
    The mountain is you

  9. #24
    Είμαι Ninja... Το avatar του/της Eddiex
    Εγγραφή
    29/01/2005
    Μηνύματα
    54
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Manalishi Προβολή μηνύματος
    Καλό το TCS... αλλά το ABS δεν το θές....
    Πες μου τον λογο σε παρακαλω!
    O Eddios Sas Exei !!!

  10. #25
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.657
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Eddiex Προβολή μηνύματος




    Κανενας με Multi 2010 - 2012 να θελει να το δωσει για test drive?
    θα εχει κανενα το fanmoto να οδηγησεις
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  11. #26
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    το κουνημα στο τιμονι θα πονταρα οτι θα λυνοταν με λιγο κατεβασμα στα μουτρα, μαλλον γινεται λογω ελλειψης βαρους στον μπροστινο τροχο...λεμε τωρα μια μαντεψια...κατα τ αλλα για να αποφασισεις πρεπει να τα οδηγησεις και τα δυο...

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    τα κοστη για το ντουκι τα εχεις ψαξει καλα;
    Κανε το καλο..ριξτο στο γυαλο...that's the law..

  13. #28
    Είμαι Ninja... Το avatar του/της Eddiex
    Εγγραφή
    29/01/2005
    Μηνύματα
    54
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    τα κοστη για το ντουκι τα εχεις ψαξει καλα;
    Τα κοστη οταν λες για τα service ή σε περιπτωση πτωσης πχ?
    O Eddios Sas Exei !!!

  14. #29
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Σε βρίσκω λίγο μπερδεμένο και νομίζω ότι προσωπικά αν έκανα test ride και μου κουνούσε έτσι το μηχανάκι δε θα προχωρούσα σε αγορά. Να προτείνω μάλλον κάτι εξτρεμιστικό. Καινούργιο Multi με δόσεις το υπόλοιπο ποσό..

  15. #30
    Είμαι Ninja... Το avatar του/της Eddiex
    Εγγραφή
    29/01/2005
    Μηνύματα
    54
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Σε βρίσκω λίγο μπερδεμένο και νομίζω ότι προσωπικά αν έκανα test ride και μου κουνούσε έτσι το μηχανάκι δε θα προχωρούσα σε αγορά. Να προτείνω μάλλον κάτι εξτρεμιστικό. Καινούργιο Multi με δόσεις το υπόλοιπο ποσό..
    Μολις γυρισα απο το test drive με το Νεο Multi 950. Εμεινα αρκετα ενθουσιασμενος ειναι η αληθεια. Πολυ ΜΑ ΠΟΛΥ πιο ανετο. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως δεν κουναει (μεχρι τα 200 που το πηγα). Εξισου γρηγορο και αυτο αν και ειναι μειονεκτιμα το 2κυλινδρο σε αντιθεση με το 3κυλινδρο tracer. Overall πολυ ωραιο, εννοειται ΚΟΥΚΛΙ και μια χαρα νομιζω και για την πολη. Δεν ξερω... τα 4000€ που εχει παραπανω ειναι θεμα παντως.
    O Eddios Sas Exei !!!

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ανάκληση μοτοσικλετών Ducati Multistrada 1200
    από McGyver στο forum Ανακλήσεις
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 18/08/2017, 18:27
  2. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 09/06/2015, 19:24
  3. Ducati Multistrada 1200 2015
    από MG-KTiNoS στο forum Ducati
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 24/12/2014, 08:29
  4. Ανάκληση Ducati Multistrada 1200 & Diavel
    από McGyver στο forum Ανακλήσεις
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2011, 12:19
  5. ΚΤΜ 990 adventure vs Ducati multistrada 1200
    από uberalles στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 73
    Τελευταίο μήνυμα: 13/09/2010, 14:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF