Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 59 από 59

Θέμα: Καινούργιο Tracer 900 ή Μεταχειρισμένο Ducati Multistrada 1200;

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Μόλις έβγαλαν προς πώληση αυτό ...λογικά το test ride τους.

  2. #47
    Είμαι Ninja... Το avatar του/της Eddiex
    Εγγραφή
    29/01/2005
    Μηνύματα
    54
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Μόλις έβγαλαν προς πώληση αυτό ...λογικά το test ride τους.
    Εγω εχθες το λευκο τους οδηγησα.
    O Eddios Sas Exei !!!

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Έχεις καταλήξει κάπου;
    Στην κατηγορία που κοιτάζεις υπάρχει και το ΚΤΜ 1050 adv το οποίο πουλάνε στα 11.980€ τώρα που βγήκε το 1090 adv.Δεν ξέρω όμως αν σου αρέσει και αν αξίζει το deal...υπολείπεται όλων των υπολοίπων σε ίππους.

  4. #49
    Είμαι Ninja... Το avatar του/της Eddiex
    Εγγραφή
    29/01/2005
    Μηνύματα
    54
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Έχεις καταλήξει κάπου;
    Στην κατηγορία που κοιτάζεις υπάρχει και το ΚΤΜ 1050 adv το οποίο πουλάνε στα 11.980€ τώρα που βγήκε το 1090 adv.Δεν ξέρω όμως αν σου αρέσει και αν αξίζει το deal...υπολείπεται όλων των υπολοίπων σε ίππους.
    Ναι νομιζω πως κατελληξα. Τα 2 test drive χθες ηταν αρκετα για να με κατατοπισουν. Εγω ειμαι αναμεσα απο τα Tracer και Multi μονο. Ξερω οτι υπαρχουν και αλλα μηχανακια οπως το KTM και το Tiger Sport πχ αλλα δεν μου αρεσουν εμενα.
    Το Γιαμαχα χθες με τρομαξε πολυ στα πολλα (κοσκινισμα) και μου φανηκε πολυ αβολο (σελα) μιας που το θελω ΚΑΙ για ταξιδακια.
    Το μικρο Μουλτι μου αρεσε πολυ αλλα το 2κυλινδρο μου θυμησε (λιγο) το TDM και εννοω αυτο το σαν σκορτσαρισμα στα χαμηλα που δεν εχει το 3κυλινδρο πχ. Οποτε νομιζω πως θα βαλω μπροστα για ενα 2010 - 2012 Multi 1200 και θα το τσεκαρω οσο καλυτερα γινεται. Και ο Θεος μαζι μου!
    O Eddios Sas Exei !!!

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Λογικό...και εγώ δε θα έδινα για κανένα λόγο 11 χιλιάρικα για μια μοτοσυκλέτα που με απογοήτευσε στο test ride + όλα τα υπόλοιπα που σου είχα γράψει στο πρώτο μου pοst εδώ.
    Πωλούνται αρκετά από τα πρώτα multi και δε θα δυσκολευτείς να βρεις.Η "δυσκολία" έγκειται στην τιμή που θα πετύχεις και φυσικά στην κατάσταση.
    Κάποια από τα πρώτα δε διαθέτουν abs,αν αυτό παίζει ρόλο για εσένα.

  6. #51
    Είμαι Ninja... Το avatar του/της Eddiex
    Εγγραφή
    29/01/2005
    Μηνύματα
    54
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Λογικό...και εγώ δε θα έδινα για κανένα λόγο 11 χιλιάρικα για μια μοτοσυκλέτα που με απογοήτευσε στο test ride + όλα τα υπόλοιπα που σου είχα γράψει στο πρώτο μου pοst εδώ.
    Πωλούνται αρκετά από τα πρώτα multi και δε θα δυσκολευτείς να βρεις.Η "δυσκολία" έγκειται στην τιμή που θα πετύχεις και φυσικά στην κατάσταση.
    Κάποια από τα πρώτα δε διαθέτουν abs,αν αυτό παίζει ρόλο για εσένα.
    Εννοειται πως παιζει. ΜΟΝΟ με ABS & TCS ψαχνω. Απο τοτε που οδηγησα μηχανακι με ABS ειπα οτι δεν προκειται να οδηγησα αλλο χωρις αυτο.
    O Eddios Sas Exei !!!

  7. #52
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.447
    Δεν ξερω εαν τα απέρριψες, μιας και που αρεσουν τα πολυκιλινδρα συνολα υπαρχουν και τα crossrunner 800 & versys1000

  8. #53
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.657
    ενα απλο με abs θα σου ερθει κουτι....
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  9. #54
    Μέλος Το avatar του/της meccanica
    Εγγραφή
    09/09/2013
    Μηνύματα
    37
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Eddiex Προβολή μηνύματος
    Ναι νομιζω πως κατελληξα. Τα 2 test drive χθες ηταν αρκετα για να με κατατοπισουν. Εγω ειμαι αναμεσα απο τα Tracer και Multi μονο. Ξερω οτι υπαρχουν και αλλα μηχανακια οπως το KTM και το Tiger Sport πχ αλλα δεν μου αρεσουν εμενα.
    Το Γιαμαχα χθες με τρομαξε πολυ στα πολλα (κοσκινισμα) και μου φανηκε πολυ αβολο (σελα) μιας που το θελω ΚΑΙ για ταξιδακια.
    Το μικρο Μουλτι μου αρεσε πολυ αλλα το 2κυλινδρο μου θυμησε (λιγο) το TDM και εννοω αυτο το σαν σκορτσαρισμα στα χαμηλα που δεν εχει το 3κυλινδρο πχ. Οποτε νομιζω πως θα βαλω μπροστα για ενα 2010 - 2012 Multi 1200 και θα το τσεκαρω οσο καλυτερα γινεται. Και ο Θεος μαζι μου!
    Να ξερεις οτι το θεμα με το σκορτσαρισμα συχνα λυνεται με 1 δοντι κοντυτερο γραναζωμα πχ απο 17 σε 16 οπως εκανα στον δουκα.
    the only way to feel the noise is when is good and loud

  10. #55
    Είμαι Ninja... Το avatar του/της Eddiex
    Εγγραφή
    29/01/2005
    Μηνύματα
    54
    Επανερχομαι 5 μηνες μετα... Προχωρησα τελικα σε αγορα MTS 1200S στην τιμη των 10Κ που βρηκα ευκαιρια με τριβαλιτσο. Μετα απο λιγο καιρο ειδα και την προσφορα του Tracer με την Akrapovic και ειπα "Ωωωωωω καλη φαση". Το θεμα ομως ειναι οτι το Ντουκι σπερνει και ειναι 100 κλικ ανωτερο του Yamaha σε καθε επιπεδο. Οπως τα εβαλα κατω για να αλλαξω σελες, αναρτηση για να μην τρεμει και το πεταξω, νεα λαστιχα σε περιπτωση που ηταν στραβα τα καινουργια, ανησυχια για στραβη ζαντα και ενα σωρο αλλα πραγματα, θα κοστιζε το μηνανακι περιπου 12,500€. Χωρια τις βαλιτσες και τα εξτρα που θα ηθελα. Και να που προχθες ειδα και την παρουσιαση του GT Tracer που θα βγει σε λιγο καιρο. Που τελικα ξαναφτιαξανε την σελα απο την αρχη. Το "μακρυνανε". Οθοναρα, quick shifter και αλλα πολλα οπου εκει ειπα, "Φαντασου να το ειχα παρει, να μου κοστιζε 12000 - 13000€ το απλο για να το φερω στα ισια του και μετα να εβλεπα το GT που ΟΝΤΩΣ φανηκε ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ αλλα με τιμη 13000+€, μια η αλλη δηλαδη. Τελικα η Yamaha για μενα τα εκανε μανταρα και δεν ανελαβε καμια ευθυνη με το τρεμουλο. Ναι σε μερικους δεν τρεμει αλλα στους περισσοτερους το κανει. Μην αναφερετε παλι τα SAG και τα MAG. 16χρονια που οδηγαω 2κυκλα δεν εχω κανει σε κανενα μηχανακι κατι τετοιο και εννοειται δεν εκανα κατι τετοιο και με το Ντουκι και δεν κουναει ουτε λιγο.

    Για εσας που το σκεφτεστε το GT ειναι πολυ καλο αλλα κοιταει την κατηγορια του μικρου MTS950 οποτε δεν ξερω. Παντως εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος με την επιλογη μου και πραγματικα εκανα το ονειρο μου πραγματικοτητα.

    Καλες βολτες σας ευχομαι!
    O Eddios Sas Exei !!!

  11. #56
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.175
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Eddiex Προβολή μηνύματος
    Επανερχομαι 5 μηνες μετα... Προχωρησα τελικα σε αγορα MTS 1200S στην τιμη των 10Κ που βρηκα ευκαιρια με τριβαλιτσο. Μετα απο λιγο καιρο ειδα και την προσφορα του Tracer με την Akrapovic και ειπα "Ωωωωωω καλη φαση". Το θεμα ομως ειναι οτι το Ντουκι σπερνει και ειναι 100 κλικ ανωτερο του Yamaha σε καθε επιπεδο. Οπως τα εβαλα κατω για να αλλαξω σελες, αναρτηση για να μην τρεμει και το πεταξω, νεα λαστιχα σε περιπτωση που ηταν στραβα τα καινουργια, ανησυχια για στραβη ζαντα και ενα σωρο αλλα πραγματα, θα κοστιζε το μηνανακι περιπου 12,500€. Χωρια τις βαλιτσες και τα εξτρα που θα ηθελα. Και να που προχθες ειδα και την παρουσιαση του GT Tracer που θα βγει σε λιγο καιρο. Που τελικα ξαναφτιαξανε την σελα απο την αρχη. Το "μακρυνανε". Οθοναρα, quick shifter και αλλα πολλα οπου εκει ειπα, "Φαντασου να το ειχα παρει, να μου κοστιζε 12000 - 13000€ το απλο για να το φερω στα ισια του και μετα να εβλεπα το GT που ΟΝΤΩΣ φανηκε ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ αλλα με τιμη 13000+€, μια η αλλη δηλαδη. Τελικα η Yamaha για μενα τα εκανε μανταρα και δεν ανελαβε καμια ευθυνη με το τρεμουλο. Ναι σε μερικους δεν τρεμει αλλα στους περισσοτερους το κανει. Μην αναφερετε παλι τα SAG και τα MAG. 16χρονια που οδηγαω 2κυκλα δεν εχω κανει σε κανενα μηχανακι κατι τετοιο και εννοειται δεν εκανα κατι τετοιο και με το Ντουκι και δεν κουναει ουτε λιγο.

    Για εσας που το σκεφτεστε το GT ειναι πολυ καλο αλλα κοιταει την κατηγορια του μικρου MTS950 οποτε δεν ξερω. Παντως εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος με την επιλογη μου και πραγματικα εκανα το ονειρο μου πραγματικοτητα.

    Καλες βολτες σας ευχομαι!


    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  12. #57
    Καλώς τα παιδιά Το avatar του/της liospi
    Εγγραφή
    18/10/2004
    Μηνύματα
    267
    φωτό????

  13. #58
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.657
    ωραιος!!!
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  14. #59
    Είμαι Ninja... Το avatar του/της Eddiex
    Εγγραφή
    29/01/2005
    Μηνύματα
    54
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από liospi Προβολή μηνύματος
    φωτό????
    Δεν χρειαζεται.
    O Eddios Sas Exei !!!

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. Ανάκληση μοτοσικλετών Ducati Multistrada 1200
    από McGyver στο forum Ανακλήσεις
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 18/08/2017, 18:27
  2. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 09/06/2015, 19:24
  3. Ducati Multistrada 1200 2015
    από MG-KTiNoS στο forum Ducati
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 24/12/2014, 08:29
  4. Ανάκληση Ducati Multistrada 1200 & Diavel
    από McGyver στο forum Ανακλήσεις
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2011, 12:19
  5. ΚΤΜ 990 adventure vs Ducati multistrada 1200
    από uberalles στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 73
    Τελευταίο μήνυμα: 13/09/2010, 14:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF