Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 53 από 53

Θέμα: ΤΙ ΜΗΧΑΝΗ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ?

  1. #46
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.487
    ένα θεματάκι είναι αρκετό νομίζω.

  2. #47
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.487
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikma Προβολή μηνύματος
    Τα on off όπως v-Strom και Transalp γιατί τα έχεις απορρίψει;
    γιατί δεν καλύπτονται από το δίπλωμά του.

  3. #48
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/08/2017
    Μηνύματα
    8
    φιλαρακι με σκαλωσες τωρα...δεν ειχα δει ποτε αυτό το μηχανακι..πολύ κουλ και σε καλη τιμη!

  4. #49
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.487
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από valeeros Προβολή μηνύματος
    φιλαρακι με σκαλωσες τωρα...δεν ειχα δει ποτε αυτό το μηχανακι..πολύ κουλ και σε καλη τιμη!
    καλό θα ήταν να πατάς το "Απάντηση με παράθεση" για να ξέρουμε σε τι αφορά η κάθε σου απάντηση.

  5. #50
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Kαλό και χρυσό το wolf250 αλλά για ταξίδια δεν είναι ρε παιδιά οτι πιο καλό.
    Να λέμε τα πράματα με το όνομα τους.Καλό,αξιόπιστο μέχρι τώρα αλλά αυτή η σέλα...κουράζει μετά απο κάποια ώρα.
    Ναι ξέρω...gel....αλλά...
    Κατά τα άλλα ειναι μια χαρά.

  6. #51
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/08/2017
    Μηνύματα
    8

    YBR ή cbf 125?

    Καλησπέρα παδιά. Τι προτείνετε σαν αγορά Honda cbf 125 ή Yamaha ybr 125? Σαν αξιοπιστία για πολλά χιλιόμετρα και δύναμη κινητηρα.Μεταχειρισμενο εννοείται. Τι άλλο προτείνετε για 125 ?

  7. #52
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2012
    Μηνύματα
    24
    Έχω το YBR 1,5 χρόνο, το πήρα καινούριο. Το CBF δεν το έχω οδηγήσει το έχω δει μόνο στο δρόμο και έχω διαβάσει γι αυτό. Και τα δύο είναι από άποψη αξιοπιστίας και οικονομίας κορυφαία. Να σκεφτείς ότι κάνω service στην αντιπροσωπεία της Yamaha που γενικα είναι "φαρμακείο" και μου παίρνουν 35 ευρώ μαζί και με τα λάδια.

    Το τεπόζιτο που έχει το YBR είναι αρκετό αν οδηγείς χωρίς να το πηγαίνεις συνέχεια τέρμα για να σου βγάλει και 400 χιλιόμετρα (Δεν υπερβάλω). Νομίζω πως το CBF έχει λίγο μεταλύτερο τεπόζιτο και είναι λίγο πιο σπιρτόζικος ο κινητήρας. Βέβαια μην ψάχνεις πολλά με 10 άλογα το ένα και 11 το άλλο... Νομίζω πως είναι κυρίως όχημα πόλης.

    Παρολαυτά αν δε σε πειράζει να πηγαίνεις με 60 άντε 70, υπάρχει κόσμος που ταξιδέψει με αυτά. Εγώ έχω κάνει αρκετές μεγάλες βόλτες των 200 χιλιομέτρων. Σε κάποιες από αυτές όταν σταματούσα τα χέρια μου ήταν λες και δούλευψα κομπρεσέρ. Ένα πρόβλημα που ίσως να λύνεται με αντίβαρα, δεν ασχολήθηκα.

    Ένα μειονέκτημα θεωρώ στο YBR είναι ότι η 5η είναι "κοντή". Συνέχεια στο δρόμο ακόμα και τώρα νομίζω ότι έχω ακόμα 4η. Δεν ξέρω πως είναι το κιβώτιο του CBF.

    Προσωπικά είμαι ευχαριστημένος. Το δικό μου δεν είναι με το στρογγυλό φανάρι (το οποίο μου αρέσει περισσότερο). Μου αρέσει επίσης το CBF εμφανισιακά γιατί δείχνει πιο ψηλό και ογκώδες. Θα έλεγα αφού πας για μεταχειρισμένο πάρε όποιο βρεις καλύτερο.

  8. #53
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.487
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από valeeros Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα παδιά. Τι προτείνετε σαν αγορά Honda cbf 125 ή Yamaha ybr 125? Σαν αξιοπιστία για πολλά χιλιόμετρα και δύναμη κινητηρα.Μεταχειρισμενο εννοείται. Τι άλλο προτείνετε για 125 ?
    Φίλε καλημέρα,
    Έχεις ανοίξει περίπου στα 45 threads με το ίδιο θέμα και άσχετα με το αν στα συγχωνεύω μεταξύ τους εξακολουθείς και ανοίγεις νέα.
    Σε παρακαλώ για ό,τι θέλεις συνέχισε από εδώ και κάτω διαφορετικά τα επόμενα νήματα θα τα τρώει το σκότος χωρίς δεύτερη σκέψη.


Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. Τι μηχανή να πάρω;
    από mchris στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2005, 02:22
  2. Τι ΛαστιΧα Προτεινετε
    από toyota στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 30/05/2005, 03:13
  3. Τι μηχανη να παρω ?
    από crs-k στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 29/08/2004, 17:54
  4. Τι ΜηΧανη Να Παρω?
    από nimbus στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2004, 03:02
  5. τι μηχανη να αγωρασω???
    από nightboy στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 27/11/2003, 23:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF