Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 7 από 7

Θέμα: Ειναι δυνατον;

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    31/08/2017
    Μηνύματα
    8

    Ειναι δυνατον;

    Γεια σας παιδια. Ηθελα να ρωτησω και την γνωμη αλλων για να μη φανω περιεργος με αυτα που λεω και μου λενε. Επρεπε να αλλαξω τσιμουχεσ ξυστρες λαδια μπροστα στις μπουκαλες μεσα στη συντηρηση και αφου τα αλλαξα μεσα σε 2 ωρες αρχισε να τρεχει λαδια η δεξια η μπουκαλα. Το πηγα το ξαναεκανε και παλι τρεχει. Μου ειπαν οτι δεν ειναι τα λαδια της μπουκαλας αυτο αλλα οτι εχει μεινει αναμεσα στην τσιμουχα και την ξυστρα. Και ρωταω τωρα εγω... ειναι δυνατον να τρεχει εδω και 4 μερες αν ειναι αυτο; Δε νομιζω. Πριν το παω δε ετρεχε καθολου και φοβαμαι μηπως εκανε καμια βλακεια ο μηχανικος και μου γρατσουνισε την μπουκαλα γιατι ειναι χασαπης ο ανθρωπος και δε παιζει να το ξαναπαω εκει. Εσεις τι λετε μπορει να ειναι;

  2. #2
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.190
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από JPC44 Προβολή μηνύματος
    Γεια σας παιδια. Ηθελα να ρωτησω και την γνωμη αλλων για να μη φανω περιεργος με αυτα που λεω και μου λενε. Επρεπε να αλλαξω τσιμουχεσ ξυστρες λαδια μπροστα στις μπουκαλες μεσα στη συντηρηση και αφου τα αλλαξα μεσα σε 2 ωρες αρχισε να τρεχει λαδια η δεξια η μπουκαλα. Το πηγα το ξαναεκανε και παλι τρεχει. Μου ειπαν οτι δεν ειναι τα λαδια της μπουκαλας αυτο αλλα οτι εχει μεινει αναμεσα στην τσιμουχα και την ξυστρα. Και ρωταω τωρα εγω... ειναι δυνατον να τρεχει εδω και 4 μερες αν ειναι αυτο; Δε νομιζω. Πριν το παω δε ετρεχε καθολου και φοβαμαι μηπως εκανε καμια βλακεια ο μηχανικος και μου γρατσουνισε την μπουκαλα γιατι ειναι χασαπης ο ανθρωπος και δε παιζει να το ξαναπαω εκει. Εσεις τι λετε μπορει να ειναι;
    Αυτό.

  3. #3
    στα ίχνη του καλάντουρα.. Το avatar του/της foogr01
    Εγγραφή
    05/05/2010
    Μηνύματα
    1.677
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από JPC44 Προβολή μηνύματος
    Γεια σας παιδια. Ηθελα να ρωτησω και την γνωμη αλλων για να μη φανω περιεργος με αυτα που λεω και μου λενε. Επρεπε να αλλαξω τσιμουχεσ ξυστρες λαδια μπροστα στις μπουκαλες μεσα στη συντηρηση και αφου τα αλλαξα μεσα σε 2 ωρες αρχισε να τρεχει λαδια η δεξια η μπουκαλα. Το πηγα το ξαναεκανε και παλι τρεχει. Μου ειπαν οτι δεν ειναι τα λαδια της μπουκαλας αυτο αλλα οτι εχει μεινει αναμεσα στην τσιμουχα και την ξυστρα. Και ρωταω τωρα εγω... ειναι δυνατον να τρεχει εδω και 4 μερες αν ειναι αυτο; Δε νομιζω. Πριν το παω δε ετρεχε καθολου και φοβαμαι μηπως εκανε καμια βλακεια ο μηχανικος και μου γρατσουνισε την μπουκαλα γιατι ειναι χασαπης ο ανθρωπος και δε παιζει να το ξαναπαω εκει. Εσεις τι λετε μπορει να ειναι;
    Μήπως έπεσες σε καμιά χαλασμένη παρτίδα τσιμουχών; Παθών ο ίδιος που σε ένα μικρό χρονικό διάστημα το δικό μου και 2-3 άλλα μηχανάκια παρουσίασαν το ίδιο θέμα μετά από αλλαγή λαδιών στο μπροστινό. Με το που αλλάξαμε παρτίδα στη 3η αλλαγή σταμάτησε και η όποια διαρροή.
    Φύγαμε...

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Μαλακία του μηχανικού σου, δε παίζει η δικαιολογία που λέει. Να στις ξαναλλαξει κι αν μπορείς να είσαι παρόν για να διαπιστώσεις τι κάνει.

  5. #5
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Αφού δεν έτρεχαν λάδια γιατί άλλαξες ξύστρες?
    Sent from me using a computer.

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Χωρις καν να αναφερεις τι μηχανακι ειναι:

    Εαν το καλαμι στραβωσε ή τα κουζινέτα τον ηπιαν, θα εχεις διαρροες.

    Μην βιαζεσαι να κατηγορησεις....

    Εαν οντως εκανε μαλακια, μπορει να μην μπηκε καποια ασφαλεια σωστα, να μην εκατσε καλα και να μην καθεται ποτε καλα η τσιμουχα επειδη δεν ξερει πως να την τοποθετησει σωστα, μπορει να εβαλε μεγαλυτερη ποσοτητα λαδιου, μπορει ΚΑΤΙ να χαθηκε στην πορεια ... 1002 μπορει.


    Οι ξυστρες αλλαζονται ακομα και αν δεν υπαρχει διαρροη, εφοσον ειναι παλιες.
    Στην τελικη WHY NOT. Μικρο το κοστος και καλο ειναι ολα, να εχουν την ιδια "φρεσκαδα" εκτος και αν θες να κατεβαζεις ξανα μπροστινο.
    pew pew pew pew pew pew !!!

  7. #7
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pew Προβολή μηνύματος
    Οι ξυστρες αλλαζονται ακομα και αν δεν υπαρχει διαρροη, εφοσον ειναι παλιες.
    Στην τελικη WHY NOT. Μικρο το κοστος και καλο ειναι ολα, να εχουν την ιδια "φρεσκαδα" εκτος και αν θες να κατεβαζεις ξανα μπροστινο.
    Ένα δίκιο εδώ το έχεις αλλά εξαρτάται και τα χλμ. Τα λάδια θέλουν αλλαγή κάθε 30.000 κανονικά, οι ξύστρες το πολύ κάθε δευτερο κατέβασμα.
    Sent from me using a computer.

Παρόμοια θέματα

  1. Μα είναι δυνατόν !!! ?
    από Nik0s στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 04/10/2006, 10:57
  2. πως ειναι δυνατον....
    από evvou στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 10/07/2006, 07:21
  3. Αν είναι δυνατον......!!
    από latris mixanis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 28/01/2006, 16:55
  4. εαν ειναι δυνατον!!!!!
    από GTZ750 στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 14/01/2006, 09:41
  5. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 16/12/2003, 21:09

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF