Σελίδα 3 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 114

Θέμα: arai - μαγαζιά Αθήνα ?

  1. #31
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    Ποιος θα στοκαρει κρανη 700ευρω σε μεγεθη/χρωματα κτλ? Καλυτερα να βρεις αλλη μαρκα να της ταιριαζει.

  2. #32
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Billymuse Προβολή μηνύματος
    Ωχ, σε όλα τα κράνη το έχει; Απλά άνοιξα την αρχική σελίδα που έχει τα σχέδια και τις τιμές χωρίς να πατήσω στις λεπτομέριες..αυριο λογικά θα περάσω απο την περιοχή έτσι και αλλιως για δουλειά θα κάνω εναν κόπο να δω αν έχει τπτ μέσα.
    Για το μαγαζί στη διασταύρωση Θηβών/Καβάλας μην κάνεις το κόπο. Εκεί ήμουν χτες. Όπως έγραψα παραπάνω, 1 αράι στο ράφι

  3. #33
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    Ποιος θα στοκαρει κρανη 700ευρω σε μεγεθη/χρωματα κτλ? Καλυτερα να βρεις αλλη μαρκα να της ταιριαζει.

    Και λογικό είναι.

    Τόσο καιρό αγοράζουμε όλοι απ' έξω (και σωστά αφού τα βρίσκουμε φτηνότερα) οπότε οι μαγαζάτορες εδώ δεν είναι ηλίθιοι να στοκάρουν κάτι που δεν θα πουλήσουν ποτέ.

    Περαστικά μας.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  4. #34
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2015
    Μηνύματα
    1.092
    Από δεκαετία 90 που πήρα τα πρώτα Arai-Dainese o "Ιταλός" πάντα περίεργος ήταν σαν αντιπροσωπος. Εχει αλλάξει λίγο αν κρίνω από το τελευταίο Arai που δοκίμασα εκεί αλλά πήρα από Bike Accessories πριν από 2,5 χρόνια.
    Και σε εμμένα τα νούμερα εχουν μια αυξομίωση στα 3 διαφορετικά μοντέλα RX-7 που ειχα-εχω.
    Δοκιμή χωρις τυψεις Μιχαλακοπούλου, αντε και μία ερώτηση στο Bike Accessories αν υπάρχει κατι και Ηelmet City ή όπου αλλού.

    edit: Το Viper GT κάποια στιγμή τα είχαν και εδώ κάπου στα 350 ευρώ τα λευκά με μαυρη, κόκκινη ή μπλέ ρίγα. Το FC-Moto εχει επίσης αρκετά μοντέλα από 320 εως 400 ευρώ.
    Τελευταία τροποποίηση από Leon67; 07/09/2017 στις 22:10.

  5. #35
    τα Viper GT ειναι πλεον πολυυυ παλια,τα τελυται ειχαν παραγωγη το 2007 οποτε οτι βρεις θα ειναι πλεον ακαταλληλο για χρηση
    ειναι κ ενας στην Σαλονικη που μοστραρει στο car..
    ''Εμείς τις βόλτες τις κάνουμε ταξίδια..!!

  6. #36
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2015
    Μηνύματα
    1.092
    Δεν ειπε κανεις να πάρει κάποιος Viper GT, απλά κάποια στιγμή μερικες εκπτώσεις εβγαιναν και στην Ελλάδα. Τωρα δεν μομίζω ότι παίζουν προσφορες για κάποιο Arai εδώ. FC-Moto και Helmet City είναι καλές επιλογες αλλά ισως υπάρχουν και άλλες- για αγορες από εξωτερικό.

  7. #37
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    12/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Leon67 Προβολή μηνύματος
    Δεν ειπε κανεις να πάρει κάποιος Viper GT, απλά κάποια στιγμή μερικες εκπτώσεις εβγαιναν και στην Ελλάδα. Τωρα δεν μομίζω ότι παίζουν προσφορες για κάποιο Arai εδώ. FC-Moto και Helmet City είναι καλές επιλογες αλλά ισως υπάρχουν και άλλες- για αγορες από εξωτερικό.
    Εγώ το αράι μου από motocard το είχα πάρει πριν από 2-3 χρόνια.
    Κανένα παράπονο.

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.232
    Σε ερώτησή μου αρχες καλοκαιριου στο motorparts μου ειπαν οτι απο Φθινοπωρο ενδεχεται να φερουν arai.

  9. #39
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Εγω ψωνισα απο το https://www.thevisorshop.com/ σε αρκετα καλη τιμη σε σχεση με Ελλαδα (200ευρω).
    Αλλ κ το https://www.sportsbikeshop.co.uk/ εχει καλες τιμες εννιοτε.
    Ride(s) the wind of change...

  10. #40
    Αμετανόητος Κριός... Το avatar του/της Manalishi
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    1.039
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Και λογικό είναι.

    Τόσο καιρό αγοράζουμε όλοι απ' έξω (και σωστά αφού τα βρίσκουμε φτηνότερα) οπότε οι μαγαζάτορες εδώ δεν είναι ηλίθιοι να στοκάρουν κάτι που δεν θα πουλήσουν ποτέ.

    Περαστικά μας.
    Η κότα έκανε το αυγό, η το αυγό την κότα;;

    Είναι σαν το ανέκδοτο με το Yugo...αυτοί ξεκίνησαν τις μαλακίες, εμείς τις συνεχίσαμε.
    Vi døde ikke...
    vi har aldri levd..

  11. #41
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Εμάς γιατί περαστικά μας; Εμείς συνεχίζουμε να αγοράζουμε από εκεί που μας συμφέρει. Δεν είναι ότι έκλεισε το εργοστάσιο της Arai επειδή δε στοκάρουν οι Έλληνες έμποροι.
    Life begins at 45°.

  12. #42
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Εμάς γιατί περαστικά μας; Εμείς συνεχίζουμε να αγοράζουμε από εκεί που μας συμφέρει. Δεν είναι ότι έκλεισε το εργοστάσιο της Arai επειδή δε στοκάρουν οι Έλληνες έμποροι.
    Γιατί είναι διαφορετικά να βλέπεις το κράνος (ή όποιο άλλο προϊόν) μπροστά σου κι άλλο σε φωτό.
    Από site δεν δοκιμάζεις να δεις αν σου καθεται κάτι καλά στο κεφάλι, στο ποδι, στη μέση, στα χερια κλπ...

    Εκτός αν αρχίσουμε τα μπρος-πίσω με επιστροφές που δεν πάνε πάντα καλά.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  13. #43
    Σχετικά με αυτό που γράφει ο σνιπερ,

    υπάρχουν επιχειρηματιές που έχουν ανοικτό μυαλό και έχουν προσαρμοστεί στη πραγματικότητα και τα δεδομένα του e-shopping απο το εξωτερικό. Αυτοί θα παραμείνουν. Γιατί απλά κατεβάζουν τιμές και είναι στα ίσια ανταγωνιστικοί με motocard, fcmoto κλπ ...

    To Shoei μου το πήρα απο μαγαζί δικό μας, εδω Αθήνα, ολοκαίνουριο, ημερ. παραγωγής Ιούνιος '17, φθηνότερα απο όσο το έβρισκα στα περισσότερα γνωστά ξένα ιντερνετομάγαζα. Και χωρίς να το ζητήσω το παζάρεμα.

  14. #44
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    12/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Εκτός αν αρχίσουμε τα μπρος-πίσω με επιστροφές που δεν πάνε πάντα καλά.
    Νομίζω αυτό είναι το επόμενο βήμα.
    Ήδη συμβαίνει, αλλά πιστεύω θα βρεθεί λύση ώστε να πηγαίνει και καλά.

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Είναι μεγάλη ιστορία αυτή με τα ελληνικά μοτομάγαζα...κάθε νόμισμα έχει δύο όψεις.Από τη μία κάποιοι μαγαζάτορες που δε ρίχνουν νερό στο κρασί τους,δεν επενδύουν στην επιχείρησή τους και επιμένουν να επιδεικνύουν αντιεπαγγελματική συμπεριφορά ή να μη θέλουν να κατεβάσουν το ποσοστό κέρδους τους.Από την άλλη όμως δεν μπορούμε να μην παρατηρήσουμε ότι ο χ καταστηματάρχης στην Καλλιρρόης ή όπου αλλού δεν μπορεί να προμηθεύεται (άρα και να πουλάει) στις ίδιες ποσότητες και τιμές με ένα ευρωπαϊκό store το οποίο πουλάει άπειρα κράνη/μπουφάν/υποδήματα κάθε μήνα σε όλο τον κόσμο.Το κομμάτι οικονομική κρίση-φορολογία δεν το βάζω στην εξίσωση επειδή δεν ξέρω ποιο φορολογικό καθεστώς επικρατεί σε κάθε ευρωπαϊκή χώρα.
    Θα μου πεις..εσύ ρε μάγκα αν το shoei αντί για 450 στην Αθήνα το βρεις 270 στην Αγγλία,θα προτιμήσεις να το πάρεις από εδώ;Όχι βέβαια αλλά πρώτα θα ρωτήσω τον Έλληνα έμπορο αν μπορεί να μου κάνει καλύτερη τιμή και αν η διαφορά είναι μικρή,θα προτιμήσω το ελληνικό κατάστημα έστω και αν ο ιδιοκτήτης είναι μουτρωμένος ή στραβωμένος.
    Το ίδιο ισχύει και για πολλές από τις υπόλοιπες διαδικτυακές αγορές(smartphones,gadgets,ένδυση,βιβλία κ.ο.κ.).Όσοι έχουμε στον κύκλο μας καταστηματάρχες ή απλούς υπαλλήλους ελληνικών καταστημάτων που έχουν πληγεί από το διαδικτυακό εμπόριο, νομίζω πως τους καταλαβαίνουμε.

Σελίδα 3 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Προτάσεις μαγαζια στην Αθήνα
    από xristosdino στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 23/04/2014, 22:43
  2. Μαγαζιά στην Αθήνα
    από intruder στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 22/01/2010, 18:25
  3. Αθηνα πολη της βιας
    από filippos_hornet στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 23/04/2004, 13:18
  4. Arai RX7-RR4 στη μισή τιμή!!!
    από Wizard13 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 28/12/2003, 15:50
  5. Πόσα ταξί κυκλοφορούν στην Αθήνα ?
    από tifozif1 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2003, 21:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF