Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 62

Θέμα: Κρεμασμένα πόδια

  1. #1
    Μέλος Το avatar του/της kapetan amerika
    Εγγραφή
    18/11/2013
    Μηνύματα
    44

    Κρεμασμένα πόδια

    Αυτούς που έχουν κρεμασμένα τα πόδια όταν οδηγούν από μικρά μηχανάκια μέχρι mega scooters, μερικά εκατοστά πάνω απ' το έδαφος, απορώ ειλικρινά ποιοι τους έδωσαν δίπλωμα οδήγησης! Όχι μόνο είναι κουραστικό αλλά είναι και επικίνδυνο, σε περίπτωση που πέσεις με ταχύτητα πάνω σε σαμάρι ή λακούβα!

  2. #2
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Και τι σε κόφτει δικά σου είναι τα πόδια η το μηχανακι;;αν δεν αισθάνεσαι άνετα με αυτό μη το κάνεις αλλά μη το κατακρίνεις κιόλας...ο καθένας πέρα από τη τεμπελιά μπορεί να χει δικούς του λόγους...εσυ μη το κανεις
    Throttle that mysterious friend of ours

  3. #3
    Comandante Bananas Το avatar του/της christoi
    Εγγραφή
    06/08/2012
    Μηνύματα
    85
    Μετά το ποδόφρενο, σειρά έχει η ποδανάρτηση.

  4. #4
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.798
    Ο άνθρωπος έθεσε έναν προβληματισμό και καλά έκανε. Γιατί τέτοια αντιμετώπιση;
    Πολλοί το κάνουν και ίσως κάποιοι δεν έχουν συνειδητοποιήσει πόσο εύκολο είναι να την πατήσουν.

  5. #5
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Προβληματισμος by my personal opinion:εχετε προσέξει το ταδε?δεν ειναι επικίνδυνο?μηπως θα πρεπε να γινει αυτο ρε παιδια??και εγω σε ταξιδι με μηχανη και οχι σκουτερ κρεμάω τα ποδια μου κανα 10 λεπτο..πιαστηκα..θα δωσω και για αυτο λογαριασμο ας ουμε??ενοχλω καποιον η ο αλλος μπορει να κρινει την εμπειρία μου ωστε να μην παθω κατι...απάντησα ετσι άκομψα γιατι δεν βλεπω το λογο της ''επίθεσης'' να το πω έτσι προς τον α,β,γ αγνωστο χ.κατι που εχουμε αρχισει και κανουμε τελευταία ολο και συχνότερα εμει οι αλάνθαστοι.

    ΑΑ μην ξεχασω καμια φορα αφήνω το ενα χερι για κανα 3 λεπτο εεε...η σηκώνομαι στιγμιαία να ξεπιαστω...
    Throttle that mysterious friend of ours

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.467
    Αν ξαναδω καποιον με κρεμασμενα τα ποδια απο το μηχανακι...θα του τα κοψω.
    Καθαρές δουλειες.

  7. #7
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Και τι σε κόφτει δικά σου είναι τα πόδια η το μηχανακι;;αν δεν αισθάνεσαι άνετα με αυτό μη το κάνεις αλλά μη το κατακρίνεις κιόλας...ο καθένας πέρα από τη τεμπελιά μπορεί να χει δικούς του λόγους...εσυ μη το κανεις
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Προβληματισμος by my personal opinion:εχετε προσέξει το ταδε?δεν ειναι επικίνδυνο?μηπως θα πρεπε να γινει αυτο ρε παιδια??και εγω σε ταξιδι με μηχανη και οχι σκουτερ κρεμάω τα ποδια μου κανα 10 λεπτο..πιαστηκα..θα δωσω και για αυτο λογαριασμο ας ουμε??ενοχλω καποιον η ο αλλος μπορει να κρινει την εμπειρία μου ωστε να μην παθω κατι...απάντησα ετσι άκομψα γιατι δεν βλεπω το λογο της ''επίθεσης'' να το πω έτσι προς τον α,β,γ αγνωστο χ.κατι που εχουμε αρχισει και κανουμε τελευταία ολο και συχνότερα εμει οι αλάνθαστοι.

    ΑΑ μην ξεχασω καμια φορα αφήνω το ενα χερι για κανα 3 λεπτο εεε...η σηκώνομαι στιγμιαία να ξεπιαστω...
    Αντε κ δεν σου αρεσε η ερωτηση για χ,ψ λογους...μην του απαντας τοτε.

    (Teos χωρις παρεξηγηση δεν παει για εσενα το απο κατω)
    Δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να απαναταει καποιος σε ολα τα μηνυματα, του αρεσει/δεν του αρεσει το θεμα....
    Απαντατε σε οσα/οσους θελετε να κανετε κουβεντα....
    Εχω κουραστει να διαβαζω σε πολλα θεματα μερικων (που απαντανε στα παντα) την αποψη ασχετως αν θελουν να βοηθησουν ή οχι (αρκει να μπουν μεσα κ να πεταξουν την ''γνωμη'' τους).

    Οσο για το θεμα...εγω δεν εχω δει κ πολλους να οδηγουν ετσι παραμονο για λιγο.
    Κ γω το κανω μερικες φορες σε μεγαλες βολτες με το μεγαλο(με το σκουτερ ποτε ουτως η αλλως ειναι ξεκουραστο).
    Ride(s) the wind of change...

  8. #8
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Eχεις δικιο εννοείται κατα κυριο λογο αποφευγω να μπαινω στη διαδικασια αλλα πλεον κατακρίνουμε και το πως θα πρεπει να καθεται ο αλλος στη σελα του..δε μιλαμε για τα αυτονόητα κρανη και σχετικα.. εε καπου λιγο μου την εδωσε το υφος του ποστ..αν ηταν απλως προβληματισμος δεν θα απαντουσα καν..
    Throttle that mysterious friend of ours

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    Πάντως, επικίνδυνο είναι. Το πάτημα των ποδιών στα μαρσπιέ, δημιουργεί ένα σημείο στήριξης του σώματος, το οποίο μαζί με το κάθισμα στην σέλα, δύο σημεία, ορίζουν μια ευθεία. Μια ευθεία, δλδ ένα δέσιμο του σώματος, με την μηχανή.

    Αν κάτι πάει να μας κουνήσει, να αλλάξει την θέση μας πάνω στο μοτό, τα ΔΥΟ σημεία στήριξης μας δίνουν δέσιμο με την μηχανή.

    Αντίθετα με τα πόδια κρεμασμένα, μένει σκέτο το σημείο επαφής σέλα. Ένα σημείο επαφής, δεν ορίζει ευθεία, οτιδήποτε μπορεί να περιστραφεί γύρω από αυτό.

    Σε ένα δυνατό φρενάρισμα ή μια λακούβα ή ένα ελιγμο ξαφνικό, που δεν θα προλάβουμε να πατήσουμε τα πόδια, είτε θα φύγουμε σαν σακί με πατάτες, είτε θα στηριχτούμε ως δεύτερο σημείο με τα χέρια από το τιμόνι, πράγμα το οποίο ΕΠΙΣΗΣ είναι λάθος και επικίνδυνο.

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    580
    Και εγω τα κρεμαω που και που στο σκουτερ οταν κανω αποστασεις ανω τις 1 ωρας.
    Ειναι ετσι η θεση των ποδιων διαφορετικα απο την μηχανη που με χτυπαει χαμηλα στην ουρα παρα πολυ.
    LIVE FREEEEE!!!!!

  11. #11
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.279
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Πάντως, επικίνδυνο είναι. Το πάτημα των ποδιών στα μαρσπιέ, δημιουργεί ένα σημείο στήριξης του σώματος, το οποίο μαζί με το κάθισμα στην σέλα, δύο σημεία, ορίζουν μια ευθεία. Μια ευθεία, δλδ ένα δέσιμο του σώματος, με την μηχανή.

    Αν κάτι πάει να μας κουνήσει, να αλλάξει την θέση μας πάνω στο μοτό, τα ΔΥΟ σημεία στήριξης μας δίνουν δέσιμο με την μηχανή.

    Αντίθετα με τα πόδια κρεμασμένα, μένει σκέτο το σημείο επαφής σέλα. Ένα σημείο επαφής, δεν ορίζει ευθεία, οτιδήποτε μπορεί να περιστραφεί γύρω από αυτό.

    Σε ένα δυνατό φρενάρισμα ή μια λακούβα ή ένα ελιγμο ξαφνικό, που δεν θα προλάβουμε να πατήσουμε τα πόδια, είτε θα φύγουμε σαν σακί με πατάτες, είτε θα στηριχτούμε ως δεύτερο σημείο με τα χέρια από το τιμόνι, πράγμα το οποίο ΕΠΙΣΗΣ είναι λάθος και επικίνδυνο.
    Σωστος απολυτα...τελος παντων δε θελω να γινει και αυτο αντιπαραθεση γιατι απλα δεν υπαρχει μια εδω..δε διαφωνησα με το φιλο πιο πανω απλα το υφος που αρχισε το ποστ λιγο δε μου αρεσε και κακως το συνεχισα...ισως ειμαι εγω φαουλ αλλα τωρα τελευταια πολυ κρινουμε το απαν συμπαν για τα παντα..νομιζω απλα δεν χρειαζοταν να απαντησω...ισως φταει που εχω να καβαλησω 2 βδομαδες σερι και ειμαι με πυρετο και στη δουλεια...............

    Αν οι μοντ κρίνουν οτι δεν υπαρχει νοημα των σχολίων μου παρακαλώ ας πράξουν αναλόγως....
    Throttle that mysterious friend of ours

  12. #12
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.484
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Προβληματισμος by my personal opinion:εχετε προσέξει το ταδε?δεν ειναι επικίνδυνο?μηπως θα πρεπε να γινει αυτο ρε παιδια??και εγω σε ταξιδι με μηχανη και οχι σκουτερ κρεμάω τα ποδια μου κανα 10 λεπτο..πιαστηκα..θα δωσω και για αυτο λογαριασμο ας ουμε??ενοχλω καποιον η ο αλλος μπορει να κρινει την εμπειρία μου ωστε να μην παθω κατι...απάντησα ετσι άκομψα γιατι δεν βλεπω το λογο της ''επίθεσης'' να το πω έτσι προς τον α,β,γ αγνωστο χ.κατι που εχουμε αρχισει και κανουμε τελευταία ολο και συχνότερα εμει οι αλάνθαστοι.

    ΑΑ μην ξεχασω καμια φορα αφήνω το ενα χερι για κανα 3 λεπτο εεε...η σηκώνομαι στιγμιαία να ξεπιαστω...
    δεν είναι το ίδιο αυτό που αναφέρεις.
    Αυτό όλοι το κάνουμε.

    Είναι όμως κάποιοι που οδηγούν έτσι μόνιμα.
    Αυτό θέλει να θίξει ο kapetan amerika και δε νομίζω να είναι υπερβολικό.

  13. #13
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.798
    Ας επιστρέψουμε στο θεμα!

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    534
    Φαίνονται αυτοί που το κάνουν για να ξεπιαστούν, όλοι το έχουμε κάνει. Οι πιό πολλοί το κάνουν από φόβο μην πέσουν από ότι έχω καταλάβει. Όταν βλέπω τέτοιους αλλάζω σύμπαν άμεσα.

    Kapetan φοβερό nick! Όταν ο Καζαντζάκης έδινε ιστορίες στη Marvel Comics

  15. #15
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Τι συζητάτε ρε παιδιά... Εδώ ο άλλος προχτές στον Πύργο σκοτώθηκε και πήρε κι άλλον ένα στο λαιμό του, γιατί οδηγούσε με γύψο και του κόλλησε το πόδι μεταξύ κονσόλας και γκαζιού...
    Τελευταία τροποποίηση από AUFGEBRACHT; 09/09/2017 στις 08:37.

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Κάτι για τα πόδια
    από zanny στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 18/05/2020, 11:30
  2. Μαύρη Αλουμινένια Ποδιά
    από Innersense στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 11/05/2006, 02:22
  3. Μεταχειρισμένη ποδιά
    από Nik0s στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 30/09/2005, 17:11
  4. ποδιά και κεντρικό σταντ v-strom 650
    από makaronachis στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 10/04/2005, 17:58
  5. Ποδιά για το V-Strom 650?
    από PLUTON στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 19/10/2004, 14:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF