Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 11 από 11

Θέμα: Αλλαγη ελαστικων

  1. #1
    Μέλος Το avatar του/της johni41
    Εγγραφή
    07/06/2016
    Μηνύματα
    55

    Αλλαγη ελαστικων

    καλησπερα!
    εχω 15000χλμ στο cb500x 2016 σε ενα χρονο και λεω αρχες οκτωμβρη να αλλαξω τα μαμα λαστιχα. επειδη το χρησιμοποιω καθε μερα για σπιτι-δουλεια και οτι αλλο χρειαστω στην πολη και για εκδρομες αρκετα ειμαι λιγο μπερδεμενος του τι να βαλω.

    ελεγα για καποιο sport-touring αλλα σκεφτομαι οτι μεσα στην πολη μαλλον θα ειναι κρυα και θα με δυσκολευουν. επισης δεν ξερω πως θα συμπεριφερονται στα στροφιλικια. δεν πηγαινω μονο εθνικη στα ταξιδια-εκδρομες. σκεφτομαι για ενα σπορ λαστιχο σαν τα bt16-bt16pro που ειναι οικονομικο και απο οτι εχω ακουσει με καλο κρατημα και καλη κορωνα(μαλλον οτι και να βαλω θα μου φαινεται τεραστια διαφορα με τα μαμα που θελουν μπρατσα για να στριψουν). επισης πιστευω οτι το χαμηλο σχετικα βαρος της μηχανης και η χαμηλη ιπποδυναμη θα βοηθησουν να κρατησει αρκετα χλμ ενα σπορ λαστιχο ακομα και με καμποσες εκδρομες.

    τι γνωμη εχετε? τι αλλο προτεινετε για την χρηση μου και με μια καλη χιλιομετρικη αποδοση?

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nikma
    Εγγραφή
    30/09/2012
    Μηνύματα
    325
    Ποια λάστιχα φοράει τώρα το μηχανάκι σου; Αν πας σε Bridgestone προτίμησε τα s20 αν τα βρεις ή τα s21

  3. #3
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.280
    Γιαννη bt16pro η bt-21 κανενα αλλο απο bridgestone..το 16 το pro ειναι πολυ καλο λαστιχο για 190 που τα δινουν το φοραω ενα χρονο τωρα και εχω κανει 8000χλμ και εχει αλλα 2000χλμ ανετα..σε σενα θα βγαλει παραπανω λογικα.. δε με χει τρομαξει πουθενα και ζεστενεται αρκετα γρηγορα αν θες κατι παραπανω πας στα 21 αλλα 270-280 σε ευρα..
    Throttle that mysterious friend of ours

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.461
    s20 υπεροχο!

  5. #5
    Συνταξιούχος Το avatar του/της theofilos888
    Εγγραφή
    22/08/2009
    Μηνύματα
    2.390
    Στις διαστασεις που φοραει το cb500x το bt16 θα σου ειναι μια χαρα.

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Γιαννη bt16pro η bt-21 κανενα αλλο απο bridgestone..το 16 το pro ειναι πολυ καλο λαστιχο για 190 που τα δινουν το φοραω ενα χρονο τωρα και εχω κανει 8000χλμ και εχει αλλα 2000χλμ ανετα..σε σενα θα βγαλει παραπανω λογικα.. δε με χει τρομαξει πουθενα και ζεστενεται αρκετα γρηγορα αν θες κατι παραπανω πας στα 21 αλλα 270-280 σε ευρα..
    Mαλλον εννοείς τα S21!Τα BT21 ειναι τουριστάδικα και σκληρά!

    Με τέτοια τιμή και εγω προτεινω τα BT 016.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    κοιταξα μήπως ηταν νεκρανάσταση το θέμα μόλις διαβασα για τα 016. Ακόμη υπάρχουν αυτα?!

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    κοιταξα μήπως ηταν νεκρανάσταση το θέμα μόλις διαβασα για τα 016. Ακόμη υπάρχουν αυτα?!

    Υπάρχουν και σε σούπερ τιμη,νομιζω κατω απο 200 ευρω!Και αν δεν κάνω λάθος οχι παλιες ημερομηνίες αλλα φρέσκα.Για ποιο λόγο γίνεται αυτο ξέρει κανεις?Το εχω απορία εδω και χρόνια.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  9. #9
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.280
    Έβαλα με ημερομηνία του 16 πέρυσι που δεν έβγαινα για παραπάνω..γινεται αυτό γιατί είναι all around sport ελαστικό με αργή κορώνα που δεν τρομάζει αλλά πάει και στο όριο και η τιμή είναι άκρως ανταγωνιστική...190 περασμένα τα pro Όχι τα απλά...τα 16 τα απλά είναι 10 σκάλες πιο κάτω..

    Σωστά τα s21 εννοούσα...κεκτημενη ταχυτητα
    Throttle that mysterious friend of ours

  10. #10
    Μέλος Το avatar του/της johni41
    Εγγραφή
    07/06/2016
    Μηνύματα
    55
    ευχαριστω για τις πληροφοριες παιδια! για την ωρα ειμαι προς τα bt16pro αλλα θα δω και τιμες για s20.
    τωρα φοραει απο τη μανα του κατι dunlop που δεν θυμαμαι μοντελο. ειναι οκ στο στεγνο αλλα σε βρεγμενο απλα δε γερνω γιατι νιωθω πουπουλο το μηχανακι και επισης θελουν πολυ προσπαθεια για να στριψεις. δοκιμασα ιδιο μηχανακι με το δικο μου αλλα με s20 (δεν ξερω αν ηταν τα evo) και το μηχανακι εγερνε μονο του. καμια σχεση με το δικο μου που πρεπει να βαλω δυναμη.

  11. #11
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.280
    Έχε στο νου σου ότι τα s20 είναι δελεαστικά σαν τιμη γιατί είχαν ένα σοβαρό μειονέκτημα....πολυ μικρή χιλιομετρική απόδοση σε σχέση με τα s21 που ουσιαστικά τα βελτίωσανε η σε σχέση με τα 16 που είναι το ενδιάμεσο...για αυτό η 16 για φτηνά η s21 αν δε σε νοιάζει το κόστος..
    Throttle that mysterious friend of ours

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2006, 21:27
  2. Αλλαγή ελαστικών
    από Georg_ στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 20/02/2006, 18:08
  3. Αλλαγή ελαστικών σε cbf600s
    από startengine στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/12/2005, 13:32
  4. προβλημα (?) απο αλλαγη ελαστικων
    από el_hymador στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2005, 13:25
  5. Αλλαγη ελαστικών
    από naknath στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2005, 13:57

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF