Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 8 από 8

Θέμα: Μυτιλήνη-Αϊβαλί , ακτοπλοϊκώς

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/11/2014
    Μηνύματα
    3

    Μυτιλήνη-Αϊβαλί , ακτοπλοϊκώς

    Καλησπέρα στο Φόρουμ, μετά το περσινό μου Ταξίδι που πήγα Βουλγαρια - Ρουμανια, φέτος ο κλήρος έπεσε Καππαδοκια, σκεφτόμασταν να γλιτώσουμε το Αθηνά-Θεσσαλονίκη-Άγκυρα

    Αυτό που θέλω να μάθω εαν εχει κάποιος συμφορουμιτης η φιλος απο την Μυτιληνη γνωση, εαν υπάρχουν τον Οκτωμβρη ferrie για Αιβαλι απο Μυτιλήνη αλλα να βαζει μηχανη μεσα η καποια εταιρία να παρουμε τηλ. να μαθουμε πληροφοριες

    Kepp rolling όρθιοι παιδιά

  2. #2
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της MG
    Εγγραφή
    19/01/2003
    Μηνύματα
    434
    Δεν ειμαι απο τη Μυτιληνη, δεν χω κανει το δρομολογιο, αλλα δε μου πηρε πανω απο 1 λεπτο στο Google....

    "http://www.turyolonline.com/feribot-ucretleri"

    Google is your friend!
    If you think adventure is dangerous, try routine, it's lethal....

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/11/2014
    Μηνύματα
    3
    Την εχω βρει αυτη την εταιρεια αλλα καταλαβαίνω οτι κανει μονο group απο Αιβαλι,εστειλα μαιλ και περιμενω

  4. #4
    Κουλό μέλος
    Εγγραφή
    31/12/2006
    Μηνύματα
    345
    Το 2009 πέρασα από Αϊβαλί - Μυτιλήνη, έχει μικρά φέρρυ που παίρνουν μηχανές και αυτοκίνητα και κάνει περίπου 2 ώρες. Στο site που έβαλε ο MG, επιλέγεις ελληνικά πάνω δεξιά και τα βρίσκεις όλα.

    ps indirim σημαίνει έκπτωση
    ​The journey is the reward!

  5. #5
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Τσέκαρε και απο Χίο - Σμύρνη

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/05/2014
    Μηνύματα
    953
    Εχει καθημερινα δρομολογια Μυτιληνη Αιβαλι και μερικα Ferri (οχι ολα) δεχονται και μοτο-αυτοκίνητα...χρειαζεται όμως πράσινη καρτα ( θα σου δωσει ο ασφαλιστης σου).
    επειδη τα δρομολογια αλλαζουν λογω σεζον παρε τηλ πληροφοριων 22510-42574

  7. #7
    γαμωτ...γαμωτ.. .γαμωτ...
    Εγγραφή
    08/01/2006
    Μηνύματα
    376
    Καλησπέρα.

    Γιατί δεν κοιτάς την Χίο? Εγώ το 2014, πήρα πλοίο για Χίο και μετά πέρασα απέναντι στο Cesme. Από εκεί, με ενδιαμεση δν στο Pammukale, πήγαμε Καππαδοκία (Goreme).

    Το κακό με την Χιο είναι πως το καράβι έφτασε 3-3,15 τα ξημερώματα και το καραβάκι για απέναντι ήταν στις 08¨30. Οπότε έπρεπε κάπως να σκοτωθεί η ώρα...

    Το καράβι για Τσεσμέ ήταν σχετκά μικρό, δηλαδή άντε 20-30 αυτοκίνητα και ίσως λέω πολλά. Το πρόβλημα με το καράβι ήταν πως όταν φτάσαμε στο λιμάνι απέναντι, γινόταν χαμός και με άλλα βαπόρια. Ετσι όλος ο κόσμος έμπλεξε σε μια ουρά στο τελωνείο, με ρυθμούς χελώνας. Μάλιστα για να περάσουν οι μηχανές μας, για λόγο που δεν μπορεσα να καταλάβω, χρειάστηκε να βγεί ο υπαλληλος δυο φορές έξω να τις δεί. Μου πήρε περίπου 1ωρα για να βγώ από το τελωνειο και τον ελεγχο διαβατηρίων.

    Δεν ξέρω, μπορεί να έπεσα εγω στην περίπτωση. Στην επιστροφή πάντως που γύρισα από Κωνσταντινούπολη, πέρασα σε περίπου 30 λεπτά.
    I search, therefore I travel...

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/05/2014
    Μηνύματα
    953
    Το τελωνειο ειναι ενα θεμα ειτε απο χιο ειτε απο Μυτιληνη...παντως απο οσο ξερω απο φιλους Μυτιλινιους που ταξιδευουν συχνα, οι μοτοσυκλετες προηγούνται...

Παρόμοια θέματα

  1. Ολιγοήμερες διακοπές στη Μυτιλήνη!
    από kostisthegreek στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 31/05/2007, 21:09
  2. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 10/04/2007, 15:30
  3. Απαντήσεις: 335
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2007, 12:30
  4. Κανενας απο Μυτιληνη?
    από X_NR750 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 615
    Τελευταίο μήνυμα: 19/11/2006, 20:17
  5. Μυτιλήνη (Ζητούνται Πληροφορίες)
    από Nostra στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 11/09/2006, 09:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF