Σελίδα 17 από 17 ΠρώτοΠρώτο ... 7121314151617
Προβολή αποτελεσμάτων 241 έως 242 από 242

Θέμα: Τα μικρά κυβικά δεν είναι επιλογή μόνο των νέων οδηγών

  1. #241
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.282
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikma Προβολή μηνύματος
    Το ερώτημα μου (ρητορικό σε κάποιο βαθμό) αφορά περιπτώσεις ατόμων που είναι σε ηλικίες 25-30 έχουν μια μικρή εμπειρία από κάποιο παπί ή μικρό σκούτερ και ρωτάνε επειδή θέλουν να πάνε σε κάποιο 600άρι ή μεγαλύτερο και κάποιοι τους αποτρέπουν. Τέτοιες περιπτώσεις είναι πολλές και σε αυτούς τους αναβάτες αναφερόμουν. Συγνώμη αν δεν ήμουν περισσότερο κατανοητός.
    Η κατηγορία του δεν έχω καβαλήσει ούτε πατίνι αλλά θα πάρω 1000 δεν υπάρχει κατά τη γνώμη, είναι φανταστική. Όλοι που δηλώνουν άσχετοι εμπειρίας αλλά θέλουν το κάτι παραπάνω σε κυβικά κάτι είχαν στο παρελθόν μικρότερο και θέλουν να ανέβουν κατηγορία, οπότε νομίζω ότι κακώς τους αποτρέπετε σπρώχνοντας τους σε αγορές που ούτε εσείς κατά βάθος δεν πιστεύετε.
    Mαλλον δε το πιανεις....απο σκουτερ και παπι σε ενα 600 τυπου βερσυς οκ παμε με λιγη προσοχη ολα κομπλε που και παλι αλλλληηη φαση αλλα οκ....απο παπι και σκουτερ σε 600 & 1000 ss που λενε οι περισσότεροι εσυ τι θα ελεγες ας πουμε ετσι γιατι εχω περιεργεια μεγαλη..

    Ειναι μεγαλη βοηθεια σε αυτους τους ανθρωπους το 250 και το 300
    Throttle that mysterious friend of ours

  2. #242
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nikma
    Εγγραφή
    30/09/2012
    Μηνύματα
    325
    pipe_smoker@ Το λινκ που έβαλες διάβασα λίγο από το νήμα και το συμπέρασμα που έβγαλα εγώ είναι ότι αν δεν είναι τρολιά, το πιθανότερο, ο τύπος ακυρώνεται από μόνος του όταν λέει ότι θα του κατεβάσει την ιπποδύναμη τόσο χαμηλά. Άσχετα αν αυτό μπορεί να γίνει ή όχι δεν έχει κάποιο νόημα να το κάνει κάποιος που παίρνει μια τέτοια μηχανή.
    Εγώ δεν είπα να μη φιλτράρουμε τι λέει και ρωτάει ο καθένας. Ίσα ίσα που υποστηρίζω το αντίθετο, να μη βάζουμε στο ίδιο τσουβάλι όλα τα ερωτήματα και να απαντάμε στερεότυπα σε όποιον ψάχνει μία μεγάλου κυβισμού μηχανή και δεν έχει περάσει προηγούμενα σκαλοπάτια που εμείς για κάποιο λόγο παπαγαλίζουμε ότι θα πρέπει να γίνει.
    Εγώ αυτό που έγραψα αρχικά αφορά μία κατηγορία αναβατών 24+ ετών που από τα 100 κυβικά θέλουν να πάνε στα 600 ή από ένα 300αρι σκούτερ θέλουν να πάνε σε 1000 και ρωτάνε πραγματικά να μάθουν ποιες δυσκολίες θα συναντήσουν.

Σελίδα 17 από 17 ΠρώτοΠρώτο ... 7121314151617

Παρόμοια θέματα

  1. ΠΟΙΟΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΑ Moto Guzzi ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ?
    από guzzistas στο forum Ιστορία & κλασικές μοτοσικλέτες
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 10/09/2009, 18:05
  2. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 18/05/2009, 01:18
  3. Γιατί custom δεν ειναι μόνο ΜΟΤΟ!!!!!
    από xlntstay στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2006, 09:24
  4. Και Τα Μικρα Ειναι Ομορφα...
    από tifoso4ever στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 25/03/2005, 18:36
  5. «Δεν είναι τα πάντα μοτοσυκλέτα μάγκες, αλλά ούτε και τραχανάς...»
    από nimbus στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 11/03/2005, 13:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF