Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 44

Θέμα: Το πρωτο μου μεγαλο ταξιδι με το Typhoon

  1. #16
    Μέλος
    Εγγραφή
    30/09/2017
    Μηνύματα
    49
    καπου 50 χιλιομετρα πριν την Τριπολη
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων SDC11116.jpg‎  

  2. #17
    Μέλος
    Εγγραφή
    30/09/2017
    Μηνύματα
    49
    Οσο ανεβαινω τοσο πιο πολυ το κρυο αλλα παλευεται,σκεφτομαι μονο οτι θα δω ενα παλιο συνφοιτητη μου που εχουμε να ταπ ουμε παο κοντα 10 ολοκληρα χρονια!Ψιχαλες και παλι ανεφοδιασμος και η αποστειρωμενη ατμοσφαιρα των εθνικων που νομιζεις οτι εισαι πανω σε ραγες ενα πραμα που θα παιε ομως θα φτασω Τριπολη!Ετσι και εγινε παλι γλυτωσα την βροχη και ολα καλα.
    Στις 10.30 λοιπον αρκετα κουρασμενος και εχοντας κοιμηθει λιγες μονο ωρες το προηγουμενο βραδυ φτανω στην Τριπολη.Φαγητο ξεκουραση και υπνος κανα διωρακι,το βραδακι τσιπουρα στο κεντρο ειχαμε τοσα να πουμε για ολα αυτα τα χρονια!

  3. #18
    Μέλος
    Εγγραφή
    30/09/2017
    Μηνύματα
    49
    ΣΑΒΒΑΤΟ 28/09
    Ωρα 7.15 αναχωρω απο την Τριπολη βρισκω παλι την διαδορμη που θα με οδηγησει στον επαρχιακο τον λεγομενο 111 για Πατρα
    φωτο απο σημειο καπου κοντα στο Λεβιδι αν θυμαμαι καλα
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων SDC11121.jpg‎  

  4. #19
    Μέλος
    Εγγραφή
    30/09/2017
    Μηνύματα
    49
    οι επομενες φωτο δεν θυμαμαι απο ποια σημεια ακριβως ειναι αλλα βρισκονται μετα το μεσω της διαδρομης Τριπολη -Πατρα καπου πριν τα χωρια της Τρηταιας ας πουμε
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων SDC11123.jpg‎  

  5. #20
    Μέλος
    Εγγραφή
    30/09/2017
    Μηνύματα
    49
    επισης
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων SDC11124.jpg‎  

  6. #21
    Μέλος
    Εγγραφή
    30/09/2017
    Μηνύματα
    49
    η τελευταια ανωνυμη!
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων SDC11125.jpg‎  

  7. #22
    Μέλος
    Εγγραφή
    30/09/2017
    Μηνύματα
    49
    Περναω ενα σωρο χωρια στη διαδρομη ,υπεροχα σκηνικα εναλλασονται το ενα μετα το αλλο μια διαδρομη που προσφερει ενα σωρο εναλλακτικες,μπορεις να πας προς Ολυμπια,προς το δασος της Φολοης κανω σταση για να πιω κατι σε ενα μαγαζι που ηταν λιγο mini market λιγο φουρνος,ετσι για ζεσταθω και λιγο,στην συνεχεια σταματαω στο χωριο Πανοπουλος μετα την Λαμπεια για να βαλω βενζινη,γενικα αν καποιος κινειται σε αυτη την διαδρομη δεν θα αντιιμετωπισει προβλημα με τα καυσιμα παλα καλο ειναι να μην περιμενει να βρει βενζιναδικο τελευταια στιγμη.
    Εδω ο Ερυμανθος στο βαθος καθως πλησιαζουμε προς Πατρα

  8. #23
    Μέλος
    Εγγραφή
    30/09/2017
    Μηνύματα
    49
    000
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων SDC11129.jpg‎  

  9. #24
    Μέλος
    Εγγραφή
    30/09/2017
    Μηνύματα
    49
    Δεν μπορω να θυμηθω την ωρα που εφτασα ακριβως στην Πατρα ηταν καπου γυρω στις 12 μαλλον ( το κοντερ ειχε γραψει 1300 και κατι χιλιομετρα πια) αλλα εκανα μια μεγαλη σταση στο χωριο Σκιαδα ,αυτο που με βεβαιοτητα μπορω να θυμιθω ειναι τα συναισθηματα που ειχα καθως γυριζα πισω,απ την μια αρκετα κουρασμενος δεν εβλεπα την ωρα να φτασω για να πεφτα για υπνο απ την αλλη ελεγα τωρα ολα τελειωνουν γαμωτο τοσα μερη τοσοι ανθρωποι που γνωρισα,αρχισα λοιπον να σχεδιαζω το επομενοταξιδι που θα ναι πολυ μεγαλυτερο απο αυτο αν ολα πανε καλα!Στο ενδιαμεσο ολο και καμια εκδομουλα μεχρι την Αθηνα θα παιξει!
    Σας φιλω και δεν θα ξεχασω ποτε κατι που μου παν στην διαρκεια του ταξιδιου μου "το καλυτερο μηχανακι ειναι αυτο που ηδη εχουμε" ετσι ειναι!
    Οποιος απο την περιοχη ψηνεται για καμια εκδρομη με κατι αναλογων κυβικων ας στειλει μυνημα!
    Εμπρος λοιπον για νεες πειριπετειες!

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    16/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    Ωραίος Γιώργη
    Άντε τώρα που έκανες την αρχή καλή συνέχεια


  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bebeto
    Εγγραφή
    19/04/2016
    Μηνύματα
    132
    μπραβο ρε φιλε ωραιος

  12. #27
    Ωραίος!!
    Εμπρός λοιπόν για νέες περιπέτειες!!!

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της teo_g7
    Εγγραφή
    21/04/2011
    Μηνύματα
    1.017
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kapetanios Προβολή μηνύματος
    Σας φιλω και δεν θα ξεχασω ποτε κατι που μου παν στην διαρκεια του ταξιδιου μου "το καλυτερο μηχανακι ειναι αυτο που ηδη εχουμε" ετσι ειναι!
    Νομίζω τον ξέρω αυτόν που στο είπε και έχει απόλυτο δίκιο!!!
    Τι να το κάνεις ρε φίλε να έχεις το απόλυτο adve μηχανημα και να είναι 360 μέρες το χρόνο στο διπλό σταντ?

    Η ακόμα χειρότερα να μαζεύεις μια ζωή λεφτά για να το αποχτησεις και μετα να μην έχεις ούτε ψιλά για τα διόδια?
    Φέρτε μου χιλιόμετρα....
    Τα σκούτερ και τα παπια δεν ειναι μηχανές και δεν είναι τρου αντβεντσουρ Taisteal™

  14. #29
    Μέλος
    Εγγραφή
    30/09/2017
    Μηνύματα
    49
    Σε ευχαριστω φιλος,ηδη κατι σχεδιαζω για το επομενο μηνα αλλα θα δουμε,οσο ακομα μας παιρνει γιατι μετα με τα κρυα που να πας χωρις εξοπλισμο!

  15. #30
    Μέλος
    Εγγραφή
    30/09/2017
    Μηνύματα
    49
    Σας ευχαριστω ολους για τα σχολια σας πραγματικα!Με γεμιζουν με πολυ ορεξη για τα επομενα ταξιδια!!

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μετά το μεγάλο ταξίδι με 885TIGER
    από magi στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 119
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2015, 11:39
  2. το πρωτο μου "ταξιδι"
    από georgezzr600 στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 14/08/2014, 22:26
  3. Το πρώτο μου κράνος!
    από carjunkie στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2007, 23:28
  4. και μιας και το πρώτο μου...
    από frapes στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2004, 16:33
  5. Μεγάλο Ταξίδι (Όχι το κακό): HELP!
    από jtoros στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2004, 11:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF