Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 44 από 44

Θέμα: Το πρωτο μου μεγαλο ταξιδι με το Typhoon

  1. #31
    Always somewhere.... Το avatar του/της zandesiro
    Εγγραφή
    22/11/2012
    Μηνύματα
    167
    Μπραβο σου...Δυνατη η βολτα σου!Κορυφη ο "τυφωνας"...Εχω και γω εναν και ειναι ενας μικρος (50cc) εργατης.

    Καλα χλμ...

  2. #32
    Μέλος
    Εγγραφή
    30/09/2017
    Μηνύματα
    49
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zandesiro Προβολή μηνύματος
    Μπραβο σου...Δυνατη η βολτα σου!Κορυφη ο "τυφωνας"...Εχω και γω εναν και ειναι ενας μικρος (50cc) εργατης.

    Καλα χλμ...
    σε ευχαριστω ,προσωπικα τον εχω χρυσοπληρωσει τον τυφωνα μου χει βγαλει διαφορα βεβαια,για αυτο τον εχω αχτι και τον κακοποιω με τετοιες βολτες!!καλα χιλιομετρα να χουμε!!

  3. #33
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Τυφώνας φορ έβα και καπετάνιος μάγκας και σιδηρόκωλος λέμε. Ωραίος φίλε, να το ξανακάνεις να γεμίσεις πάλι εικόνες και αρώματα. Και γενικά να το κάνεις όσο περισσότερο μπορείς και σου το επιτρέπουν οι συνθήκες. Δεν υπάρχουν αυτά τα συναισθήματα που σου δίνουν οι δύο τροχοί.

    Μιας και μιλάς για αναχώρηση κι επιστροφή στην Πάτρα να υποθέσω Πατρινός ή φοιτητής? Να τα πούμε από κοντά κάποια φορά.

    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  4. #34
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Ωραίος! για μενα ειναι μακραν πιο αντβε τα road trips με μικρα κυβικα. Βοηθάνε να σκεφτείς να συγκροτησεις και να οργανώσεις ολα αυτα που χάνεις προσπαθώντας να διαχειριστείς την ταχύτητα και το οδοστρωμα.
    Αντε και στην Β.Ελλαδα

  5. #35
    Μέλος
    Εγγραφή
    30/09/2017
    Μηνύματα
    49
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Ωραίος! για μενα ειναι μακραν πιο αντβε τα road trips με μικρα κυβικα. Βοηθάνε να σκεφτείς να συγκροτησεις και να οργανώσεις ολα αυτα που χάνεις προσπαθώντας να διαχειριστείς την ταχύτητα και το οδοστρωμα.
    Αντε και στην Β.Ελλαδα
    εχεις δικιο οσο εισαι στο δρομο με τοσο μικρη ταχυτητα εχρονται στο μυαλο σου σκεψεις αναμνησεις εικονες απολαμβανεις καθε αισθηση που σου δινει το ταξιδι,σε ευχαριστω για το σχολιο σου πραγματικα

  6. #36
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    538
    Μπράβο σου φιλαράκι. Και για το ταξίδι σου αλλά και γενικοτερα για την αξιοζήλευτη σαν αναβάτης αυτάρκεια σου. Από ότι εχω καταλάβει είμαστε πολλοί που γράφουν χλμ με 125 άρια. Κάτι πρέπει να κάνουμε για αυτό...

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994

  8. #38
    Εγω το πρωτο μουταξιδι το εκανα με Vespa σε μια ηλικια που ειμασταν "περα βρεχει". Τωρα λοιπον που κοντεβω τα σαραντα κ δεν εχω "ξαστερωσει" ακομα συνεχιζει να βρεχει. Εχω γυρισει την μιση Ευρωπη με Vespa p200e κ την αλλη μιση απο 2005 κ μετα ενα cb400 v-tech. Η εμπειρια μου, μου δινει την δυνατοτητα κ λογω παρεας να χρησιμοποιησω οποια μηχανη αποφασιστει καθε φορα για το ταξιδι. Φυσικα δεν συγκρινετε το ενα με το αλλο αλλα θα σας πω αυτο: Το ταξιδι με μικρα κυβικα δινει μια απιστευτη απολαυση κ στο ταξιδι κ στην επιτευξη του στοχου (προορισμος).
    Φιλε μου αυτο που σου προτεινω να κανεις (οπως με την σειρα τους μου ειχαν προτεινει κ εμενα) ειναι να μην σταματησεις ουτε στιγμη να σχεδιαζεις ταξιδακια - αποδρασεις ολο το χειμωνα κ να τα πραγματοποιεις καποια στιγμη. Το καλυτερο αγχωλητικο στην εποχη μας ειναι αυτη η στιγμη που θα ανεβεις κ θα βαλλεις εμπρος το μοτερ. Μην διστασεις ποτε κ για τιποτα. Δεν ξερω αν εισαι ανεργος, εργενης, παντρεμενος, ευκαταστατος κτλ η αν σε "βαραινουν" καποια πραγματα οπως δυστηχως τους περισσοτερους αλλα πιστεψε με....οταν ζοριστεις απλα καβαλα κ γυρνα το κλειδι....
    Αυτα για αρχη να εισαι καλα κ να ταξιδευεις.....

    Υγ: Ο Δαλαϊ Λαμα ελεγε οτι ενα ταξιδι που ισως γινει μακρινο πρεπει να ξεκιναει απο το επομενο βημα. Το ποσο ετοιμος εισαι να κανεις το επομενο βημα ειναι καθαρα δικο σου θεμα.
    ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΖΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ
    ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙΣ

  9. #39
    Μέλος
    Εγγραφή
    30/09/2017
    Μηνύματα
    49
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mia_zoi_kawa Προβολή μηνύματος
    Μπράβο σου φιλαράκι. Και για το ταξίδι σου αλλά και γενικοτερα για την αξιοζήλευτη σαν αναβάτης αυτάρκεια σου. Από ότι εχω καταλάβει είμαστε πολλοί που γράφουν χλμ με 125 άρια. Κάτι πρέπει να κάνουμε για αυτό...
    σε ευχαριστω φιλε μου,οντως κατι πρεπει να κανουμε,και ενας απο τους λογους που το ενεβασα το ταξιδι ειναι για να βρεθουμε και αλλοι με 125αρια στο δορμο και να οργανωσουμε απο κοινου βολτες!τα λεμε στο δρομο ελπιζω!

  10. #40
    Μέλος
    Εγγραφή
    30/09/2017
    Μηνύματα
    49
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zioan Προβολή μηνύματος
    Εγω το πρωτο μουταξιδι το εκανα με Vespa σε μια ηλικια που ειμασταν "περα βρεχει". Τωρα λοιπον που κοντεβω τα σαραντα κ δεν εχω "ξαστερωσει" ακομα συνεχιζει να βρεχει. Εχω γυρισει την μιση Ευρωπη με Vespa p200e κ την αλλη μιση απο 2005 κ μετα ενα cb400 v-tech. Η εμπειρια μου, μου δινει την δυνατοτητα κ λογω παρεας να χρησιμοποιησω οποια μηχανη αποφασιστει καθε φορα για το ταξιδι. Φυσικα δεν συγκρινετε το ενα με το αλλο αλλα θα σας πω αυτο: Το ταξιδι με μικρα κυβικα δινει μια απιστευτη απολαυση κ στο ταξιδι κ στην επιτευξη του στοχου (προορισμος).
    Φιλε μου αυτο που σου προτεινω να κανεις (οπως με την σειρα τους μου ειχαν προτεινει κ εμενα) ειναι να μην σταματησεις ουτε στιγμη να σχεδιαζεις ταξιδακια - αποδρασεις ολο το χειμωνα κ να τα πραγματοποιεις καποια στιγμη. Το καλυτερο αγχωλητικο στην εποχη μας ειναι αυτη η στιγμη που θα ανεβεις κ θα βαλλεις εμπρος το μοτερ. Μην διστασεις ποτε κ για τιποτα. Δεν ξερω αν εισαι ανεργος, εργενης, παντρεμενος, ευκαταστατος κτλ η αν σε "βαραινουν" καποια πραγματα οπως δυστηχως τους περισσοτερους αλλα πιστεψε με....οταν ζοριστεις απλα καβαλα κ γυρνα το κλειδι....
    Αυτα για αρχη να εισαι καλα κ να ταξιδευεις.....

    Υγ: Ο Δαλαϊ Λαμα ελεγε οτι ενα ταξιδι που ισως γινει μακρινο πρεπει να ξεκιναει απο το επομενο βημα. Το ποσο ετοιμος εισαι να κανεις το επομενο βημα ειναι καθαρα δικο σου θεμα.
    τι να πω τωρα σε τι να προτοαπαντησω απ οσα μου γραψες,πραγματικα δεν εχω λογια,αυριο παω ενα ταξιδακι Καρπενησι απο Αγρινιο κ επιστροφη απο Ναυπακτο,σχεδιαζω ενα ακομα για Αθηνα αλλα θα δουμε ομως ποτε και μεσω ποιου ενδιασεμου προορισμου θα το κανω,πριν απο αυτο ειχαν προηγηθει μικρες βολτες με μεγιστο πηγαινε ελα τα 250 χλμ και καποια αλλα ταξιδια τυπο Πατρα Ζακυνθος,Πατρα Κεφαλλονια κτλ,ελευθεορς ειμαι αλλα εχω και εγω τα δικα μου προβληματα οπως ολοι,και συμφωνω οτι για καποιον που γουσταρει το ταξιδι ειτε με μοτο ειτε γενικα το ταξιδι ειανι κατι που πραγματικα σε στελνει κανονικα το κυριοτερο ειναι βασικα να γνωριζεις κοσμο κατι που μου προσεφερε το couchsurfing,αλλα και το να βλεπεις τους φιλους σου απο την αλλη ειναι ανεκτιμητο πραγματικα!!σε ευχαριστω για το σχολιο σου μου δινει κουραγιο για τα επομενα ταξιδια!

  11. #41
    Μέλος
    Εγγραφή
    30/09/2017
    Μηνύματα
    49

  12. #42
    Μέλος
    Εγγραφή
    30/09/2017
    Μηνύματα
    49
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Ωραίος! για μενα ειναι μακραν πιο αντβε τα road trips με μικρα κυβικα. Βοηθάνε να σκεφτείς να συγκροτησεις και να οργανώσεις ολα αυτα που χάνεις προσπαθώντας να διαχειριστείς την ταχύτητα και το οδοστρωμα.
    Αντε και στην Β.Ελλαδα
    σε ευχαριστω μακαρι καποια στιγμη στην Β.Ελλαδα που εχει τοσες ομορφιες!

  13. #43
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/02/2007
    Μηνύματα
    465
    Ωραίος !! Πάντα τέτοια !

  14. #44
    Μέλος
    Εγγραφή
    30/09/2017
    Μηνύματα
    49
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vrasidas Προβολή μηνύματος
    Ωραίος !! Πάντα τέτοια !
    σε ευχαριστω φιλε μου ,να μαστε καλα να γραφουμε χιλιομετρα και παντα ορθιοι!

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Μετά το μεγάλο ταξίδι με 885TIGER
    από magi στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 119
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2015, 11:39
  2. το πρωτο μου "ταξιδι"
    από georgezzr600 στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 14/08/2014, 22:26
  3. Το πρώτο μου κράνος!
    από carjunkie στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2007, 23:28
  4. και μιας και το πρώτο μου...
    από frapes στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2004, 16:33
  5. Μεγάλο Ταξίδι (Όχι το κακό): HELP!
    από jtoros στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2004, 11:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF