Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 7 από 7

Θέμα: Daytona Rock 125

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/12/2016
    Μηνύματα
    2

    Daytona Rock 125

    Καλησπέρα σας
    Η γυναίκα μου,κάτοχος ενός σκούτερ,έχει ερωτευτεί το συγκεκριμένο μηχανάκι:
    http://www.daytonamotors.gr/model/rock-125/
    Δεν έχει ένα μηνα που ήρθε Ελλάδα,αλλά απ' ότι έχω καταλάβει,η daytona φοράει το ίδιο μοτέρ,
    σε πολλά μοντέλα της.
    Θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω(κυρίως κατόχους Daytona),για την αξιοπιστία της εν λόγω εταιρίας.
    (Μηχανολογικά,ηλεκτρικά,ποιότητα κατασκευής)
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της I-want-a-moto
    Εγγραφή
    24/09/2015
    Μηνύματα
    192
    Τα λάστιχα αυτά θα σου κοστίσουν στην αλλαγη τους μιση φορα παραπάνω σε σχέση με αυτα που φοράνε μηχανάκια αντιστοιχου κυβισμού χωρίς να προσθέτουν κάτι στην οδήγηση (εξαρτάται απο τη χρήση) ισως μάλιστα μέσα στη πολη να ειναι και πιο επικύνδυνα (εδώ να μιλήσουν οι πιο ειδικοί). Η τιμή του τώρα (αν σε ενδιαφέρει) είναι αρκετα υψηλη καθώς με χιλια ευρω λιγοτερα περιπου βρισκεις στοκ καινουρια daytona panther 125 που ειναι ουσιαστικα το ιδιο μηχανακι. Μηχανικα τωρα με σωστη συντηρηση δεν θα εχεις καποιο προβλημα καθως η συγκεκριμενη μαρκα εχει αποδειχθει αρκετα αξιοπιστη και το μοτερ αυτο εχει χρησιμοποιηθει σε αρκετα μοντελα. Μοναδικο ελλατωμα στο panther που εχω οδηγησει εγω ηταν πολυ σκληρος ο συμπλεκτης,δεν ξερω αν συβαινει σε ολα η τι φταιει παντως αν αποφασισεις να παρεις μηχανακι με αυτο το μοτερ δοκιμασε τον. Ειδικα αν προοριζεται για γυναικα μπορει να γινει πολυ κουραστικος. Ποιοτητα ειναι ενα κλικ κατω απο τα ιαπωνικα αλλα μοναχα στο "φιρνιρισμα" και οχι τοσο στο "υλικο".Αν της αρεσει το ρετρο λουκ δειτε για κανενα ybr αν παλι προτιμαει το χωματεξ για κανενα xt-xr-dr,παρομοιο με το rock ειναι και το clr αλλα ειναι αρκετα παλιο πλεον. Δειξε της επισης κανα μωρο βαραντερο (125). Τελος αν θελει καινουριο και να ειναι μοτοσυκλετακι το panther ειναι οτι πρεπει.
    Kαταφαντασίαν επιδέξιος...

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/12/2016
    Μηνύματα
    2
    Ευχαριστώ για την απάντηση.Αυτό με τα λάστιχα το πρόσεξα κι εγώ.Η τιμή τους θα πλησιάζει τα δικά μου(vstrom).
    Της αρέσει το ρετρό λουκ,αλλιώς θα βλέπαμε μόνο γιαπωνέζους...

  4. #4
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Αν στην πρωτη αλλαγή κατεβάσεις λίγο το προφίλ των ελαστικών, έχει πολύ φθηνότερα

  5. #5
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Αν στην πρωτη αλλαγή κατεβάσεις λίγο το προφίλ των ελαστικών, έχει πολύ φθηνότερα
    παράλληλα με το rock125 που το θέτουν ως caferacer διαθέτουν και το oldtown125 ως μοντερν κλασικ που είναι 300 ευρώ πιο φθηνό και με εμπορικές και πιο οικονομικές διαστάσεις ελαστικών
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	OLDTOWN125i_matBLACK-1030x720 (2).jpg 
Προβολές:	182 
Μέγεθος:	64,4 KB 
ID:	388881


    όμως εάν της αρέσει πιο πολύ το caferacer πιο πολύ να το παρει τα λάστιχα θα βγαίνουν κανα 180-200ρι και θα τα δίνει ανα 3 χρόνια
    το ybr που αναφέρθηκε δεν έχει καμία σχέση αισθητικά με αυτό το στυλ/κατηγορία αυτών των μικρών μοτοσυκλετών, όπου αυτό είναι και το ατού τους.

    απο πλευράς αξιοπιστίας εάν γνωρίζει βασικά απο μηχανολογία(όχι για να το επισκευάζει) για το πως είναι υγιές για τον κινητήρα του να το συμπεριφέρεται οδηγώντας το, δε νομίζω να έχει προβλημα. Μιλάμε για αερόψυκτο 2βαλβιδο ότι παραγόταν τα τελευταία 50 χρόνια με προσθήκη injection. Υποστήριξη έχει χρόνια ο γκοργκολης δεν άκουσα να έχουν θέμα παπακια με ανταλλακτικά
    you rise you fall you're down then you rise again

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    απο τη στιγμη που αρεσει στη συζυγο περιτευει καθε μηχανολογικη και οικονομοτεχνικη κριτικη
    να παρει αυτο ακριβως που της αρεσει ωστε να μην προκυψουν παρατραγουδα στο μελλον.....με τα ακριβα τα λαστιχα φυσικα

  7. #7
    SteliosV τι έγινε τελικά το πήρατε το μηχάνημα;

Παρόμοια θέματα

  1. daytona sprinter 125
    από notakos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 29/05/2019, 12:53
  2. Ελαστικά για Daytona Sprinter 125
    από Undertaker313 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 29/01/2011, 02:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF