Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 18 από 18

Θέμα: λάστιχα για SD1290

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.337
    Mετά από 8 μήνες και ποικίλα χλμ η ετυμηγορία είναι ότι δεν ξαναλλάζω. Το μεγάλο τους μείον είναι ότι σε χειμώνα και βροχή που δοκιμάστηκαν, ακόμη και σε πίστα, δεν μου εμπνέουν την ίδια εμπιστοσύνη με τα Rosso. To ζέσταμα αργεί πολύ και πάλι λόγω κατασκευής τα Roso κερδίζουν εκεί. Στη πίστα ακόμη και σε χαμηλές θερμοκρασίες, χωρίς βροχή, τα πάνε μια χαρά. Επειδή όμως σε κανονικές θερμοκρασίες δεν παίζονται απλά RossoIII και RossoCorsa τα ξεχνάω. Τα οποία όμως θα ήταν καλύτερη επιλογή πιστεύω αν του έκανα πιο καθημερινή χρήση και λιγότερο χρήση πίστας.

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.337
    Ήρθε η ώρα να αλλάξω πάλι οπότε για να μην ανοίγω νέο θέμα βάζω εδώ. Τα D212 τα αγάπησα μεν αλλά ίσως τους έκανα κακή χρήση... Δεν ξέρω αν κατάφερνα να τα ζεσταίνω σωστά, αν και οι πιέσεις τους ήταν κομπλε. Τεσπα διαλύθηκαν πλέον και για χειμώνα δεν θεωρώ ότι είναι τα καλύτερα.

    Είμαι ανάμεσα σε Dunlop Sportsmart TT και Diablo Rosso Corsa II. Τα δεύτερα είναι τα πιο ακριβά (337€) αλλά για κάποιο λόγο πάντα πίστευα ότι σε μιξ ελαστικά (δρόμο/πίστα, στεγνό-ζεστό/βρεγμένο-κρυο) η Pirelli υπερτερούσε.

    Υπάρχει και η ασφαλής και φτηνή λύση των Sportmax2 που ήταν και αυτά που φόραγε αρχικά. Καθόλου άσχημα δεν ήντουσαν αλλά δεν τα χα δοκιμάσει πίστα.

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.337
    Έβαλα Dunlop τελικά παρότι έχω πειστεί ότι τα Πιρέλι είναι καλύτερα για τη συγκεκριμένη χρήση (50-50) αλλά τα Dunlop είχαν 35€ κάτω και έπαιζε και προσφορά που σου γυρνάει 40€ η Dunlop

    Eπειδή είδα ότι παίζει αντίστοιχο thread μετά την πίστα την άλλη βδομάδα θα γράψω ότι κτλβα. Νομίζω πάντως από τα 1α χλμ είναι αισθητή η διαφορά με τα GP Racer αλλά είδωμεν.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. ΛαστιΧα Για Supersport
    από tzanismille στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 30/09/2004, 17:19
  2. Λαστιχα για transalp..
    από derd στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 15/09/2004, 11:05
  3. λαστιχα για KTM LC4 SM
    από dez στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 25/05/2004, 16:26
  4. λαστιχα για cbr400-RR
    από PALADIN στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 17/02/2004, 18:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF