Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 29 από 29

Θέμα: SYM MAXSYM TL

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Έτσι όπως το λές...θα συμφωνήσω μαζί σου.
    Απλά σαν πρώην κάτοχος sym gts 300 , που και αυτό είχε αρκετά μεγάλη εξάτμιση , το μέγεθος στο TL μου φάνηκε τεράστιο. Ίσως επειδή το πισω μέρος δεν είναι τόσο μεγάλο όσο του gts.
    Το ένα ήταν τουριστικό, το άλλο gt σκουτερ.
    Λογικά το μέγεθος είναι τόσο λόγο Euro 5.
    Η εξάτμιση χτυπάει άσχημα στο μάτι μόνο αν δεις το TL από το ένα μέτρο απόσταση από πίσω.
    Πάντως από ήχο, πολυ καλός.

  2. #17
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sebastian1980 Προβολή μηνύματος
    Έτσι όπως το λές...θα συμφωνήσω μαζί σου.
    Απλά σαν πρώην κάτοχος sym gts 300 , που και αυτό είχε αρκετά μεγάλη εξάτμιση , το μέγεθος στο TL μου φάνηκε τεράστιο. Ίσως επειδή το πισω μέρος δεν είναι τόσο μεγάλο όσο του gts.
    Το ένα ήταν τουριστικό, το άλλο gt σκουτερ.
    Λογικά το μέγεθος είναι τόσο λόγο Euro 5.
    Η εξάτμιση χτυπάει άσχημα στο μάτι μόνο αν δεις το TL από το ένα μέτρο απόσταση από πίσω.
    Πάντως από ήχο, πολυ καλός.
    Η SYM στο επισημο site της εδω στην Ελλαδα Euro 4 το δειχνει.Εχω την εντυπωση πως το Euro 5 θα ισχυσει απο 21' αν δε κανω λαθος.

  3. #18
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Akalestos Προβολή μηνύματος
    Η SYM στο επισημο site της εδω στην Ελλαδα Euro 4 το δειχνει.Εχω την εντυπωση πως το Euro 5 θα ισχυσει απο 21' αν δε κανω λαθος.

    Κάποιες εταιρίες στα καινούργια μοντέλα τους που μας έρχονται τώρα στην Ελλάδα έχουν προβλέψει να περνούν και τις προδιαγραφές Euro 5 . Όπως π.χ. η Yamaha με το νέο tracer 700 . Την ένδειξη, αυτοκόλλητο Euro 5 είναι υποχρεωμένες να την βάλουν μετά της 1/1/21. Γι'αυτό και το νέο sym στην σελίδα τους το παρουσιάζουν ώς Euro 4 ενώ πληρεί τις Euro 5.
    Δεν συμφέρει μια εταιρεία να βγάζει ένα μοντέλο μότο και μετά από έξι μήνες να το αλλάζει για να περνάει τις προδιαγραφές. Γι'αυτό άργησε και να βγεί στις αγορές το TL. Για να πληρεί και τις n Euro 5.

  4. #19
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450
    Καταλαβα.. ετσι εξηγειται κι η μεγαλη σε μεγεθος εξατμιση διοτι για να πετυχεις ολο και λιγοτερους ρυπους απο το 1ο που ξεκινας ειναι το συστημα της εξατμισης (περισσοτερο υλικο σε ακριβα ευγενη μεταλλα κτλ) αν και απο το Euro 4 στο 5 απ οτι ειδα δεν ειναι και τοσο μεγαλο το σκαλοπατι αλλαγης εννοωντας οτι ειναι πιο ευκολα επιτευξιμο και (πιθανον) οχι τοσο κοστοβορο οπως π.χ ηταν το 3 σε 4 το 16'

  5. #20
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450
    Τι εγινε ρε παιδια αναρωτιεμαι το χει παρει κανεις αυτο το σκουτερ να μας σπικαρει κανα φωνηεν?

  6. #21
    6.995 ευρω για παραγγελιες μέχρι 10/5 /20 από εξουσ/νο στην Κρήτη .

    Δεν γνωρίζω τίποτα άλλο... και ούτε με ενδιαφέρει δηλαδη

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της slzr
    Εγγραφή
    10/03/2012
    Μηνύματα
    1.056
    Μια πρώτη ματιά για τους ενδιαφερόμενους αν και δεν το `χει και πολύ με τα άλογα

    Το νέο 500άρι σκούτερ της SYM ήρθε Ελλάδα - MAXSYM TL 500cc ((2020)

  8. #23
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450
    Αυτα τα ξερουμε λεω μηπως το πηρε καποιος να μας πει εντυπωσεις.
    Μια χαρα ειναι τα αλογα του στη κατηγορια του.

  9. #24
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Καλούτσικα θα έλεγα αν και φτάνουν ίσα ίσα για αξιοπρεπή quartermiles. BLiTzER αυτό να πάρεις
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	500.jpg 
Προβολές:	149 
Μέγεθος:	56,1 KB 
ID:	417726
    porca miseria.

  10. #25
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450
    Οποιος θελει ταχυτητα παιρνει μοτοσυκλετα παιδια μη τα ξαναλεμε αυτα κατανταμε κουραστικοι.

    Στο δια ταυτα τωρα τα αλογα του ειναι μια χαρα για σκουτερ 500 κυβικων οπως ακριβως "παιζει μπαλιτσα" η κατηγορια του και οπως προειπαμε ΣΚΟΥΤΕΡ ειναι ΔΕΝ ειναι μοτοσυκλετα.Ο λογος υπαρξης του δεν ειναι ουτε τα 0-100 ουτε τα 0-400 ουτε να 200ρισει.

  11. #26
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Βρε φίλε μου τον τύπο που έκανε το βίντεο ''κοροιδεύουμε'' και αυτό σε εισαγωγικά γιατί έκανε τυπογραφικό λάθος.
    Όχι το/τα σκούτερ.
    porca miseria.

  12. #27
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Akalestos Προβολή μηνύματος
    οπως προειπαμε ΣΚΟΥΤΕΡ ειναι ΔΕΝ ειναι μοτοσυκλετα.
    Σίγουρα? Γιατί σε αυτή τη κατηγορία η μονη ομοιότητα που βλέπω είναι το cvt κιβώτιο, κατασκευαστικά δε θυμίζει κάτι απο τα σκουτερ 50-300cc και αυτό μάλλον πλεονέκτημα το λες Εγω νομίζω είναι μια μοτοσυκλέτα με αυτόματο κιβώτιο με μεγάλο φέρινκ που θα σε κάλυπτε εκτός πόλης σε ταξιδιωτικό. Για το τελευταίο είμαι επηρεασμένος από αρκετούς διαδικτυακά να προτιμάνε ένα τέτοιο αντί τουριστικού για μακρινό road trip μάλλον θα έχει ενδιαφέρον

    Πάντως είναι ενδιαφέρον όχημα και θα έχει την πλάκα του οδηγικά
    you rise you fall you're down then you rise again

  13. #28
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Σίγουρα? Γιατί σε αυτή τη κατηγορία η μονη ομοιότητα που βλέπω είναι το cvt κιβώτιο, κατασκευαστικά δε θυμίζει κάτι απο τα σκουτερ 50-300cc και αυτό μάλλον πλεονέκτημα το λες Εγω νομίζω είναι μια μοτοσυκλέτα με αυτόματο κιβώτιο με μεγάλο φέρινκ που θα σε κάλυπτε εκτός πόλης σε ταξιδιωτικό. Για το τελευταίο είμαι επηρεασμένος από αρκετούς διαδικτυακά να προτιμάνε ένα τέτοιο αντί τουριστικού για μακρινό road trip μάλλον θα έχει ενδιαφέρον

    Πάντως είναι ενδιαφέρον όχημα και θα έχει την πλάκα του οδηγικά
    Συμφωνω απολυτα μαζι σου δοκτωρ.Ειναι 2 σε 1 αυτο το εργαλειο ιδιαιτερα αν καποιος δε μπορει να χει 2 μοτο.Ευκολια και πρακτικοτητα σκουτερ παραλληλα με τουριστικες ικανοτητες.

    Ναι οντως το στησιμο του το ολο προτζεκτ του παει πιο πολυ σε αισθηση σπορτιβ και μοτοσυκλετας παρα σκουτερ αλλα εκει ακριβως ειναι που παντρευονται οι 2 χαρακτηρες του.

    Προσωπικα αν δε παω σε τουρινγκ μοτο και αποφασισω να καταληξω τελικα σε σκουτερ απ το να σκασω 4κ 5κ για ενα 300αρι καλυτερα να παω για αυτο να μαι και πιο ανετος αν θελω να βγω παραεξω αλλα (προσωπικα) μου αρεσει κιολας παρα πολυ!

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Εμφανισιακά το Maxsym TL δεν αλλάζει, ίδια παραμένουν και τα βασικά στοιχεία του, δηλαδή αναρτήσεις, φρένα και τροχοί. Νωρίς όμως έρχεται η αλλαγή στο δικύλινδρο εν σειρά κινητήρα με προδιαγραφές Euro 5 πλέον o οποίος μεγαλώνει στα 508cc (από 465) με διεύρυνση της διαμέτρου των εμβόλων στα 70 mm. Το Maxsym TL 500 2021 αποδίδει 44,3 ίππους στις 6.750 σ.α.λ. (αντί για 41 ίππους στις ίδιες στροφές) και 4,95 kgm ροπής που πλέον έρχονται 750 σ.α.λ. πιο χαμηλά, στις 5.500 σ.α.λ.
    Τέλος, τo μοντέλο του 2021 διαθέτει σύστημα εκκίνησης χωρίς κλειδί και νέα θύρα γρήγορης φόρτισης (Q.C. 3.0).
    Πηγή

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Mega scooter-Μοδα,χαζομαρα ή και τα δυο?
    από AFTER στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 175
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2022, 09:56
  2. pio mega scooter theorite kalitero apo afta ta 3?
    από tigionapas στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 04/05/2008, 15:01
  3. Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 21/09/2007, 07:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF