Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 29

Θέμα: Μπουφάν Μηχανής

  1. #1
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/11/2014
    Μηνύματα
    48

    Μπουφάν Μηχανής

    Γεια σας συνοδοιπόροι.

    Ψαχνω για μπουφαν μηχανης. Δινω απο 150 εως 250 ευρω. Οδηγω ενα 200αρι beverly αν αυτο παιζει ρολο. Θελω να ειναι 3/4 και να βγαινει η επενδυση για να το βαζω και ανοιξη, καλοκαιρι. Ευχαριστω πολυ! Πραγματικα χρειαζομαι τη βοηθεια σας γιατι θα ειναι το πρωτο μου μπουφαν!

  2. #2
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Σε αυτά τα λεφτά αν ψάχνεις για μπουφάν 4 εποχων,θα κοιτάξεις για τα nordcap dakar & adventure.
    Οριακά θα βρεις και revit,difi κλπ πιο επώνυμες μάρκες,αλλά έχε υπόψη σου πως συνήθως δεν έχουν προστασία πλάτης ή έχουν σφουγγάρι που σημαίνει ότι χρειάζεται αναβάθμιση και θα πρέπει να δώσεις κάνα 40€ έξτρα.
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  3. #3
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/11/2014
    Μηνύματα
    48
    Kατι τετοιο ας πουμε;;

    https://www.motorparts.com.gr/eshop/...ck-detail.html

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    nordcap σε μπουφαν ειναι λιγο τραγικη. Οι προστασιες ειναι κατω του lvl 1. Το επιασα στα χερια μοθ και ηταν ψευτικο. υποψην εχω γαντια nordcap χειμερινα τα οποια ειναι οντως καλα και ζεστα και με πολλες προστασιες πανω. αλλα στα υπολοιπα ειδη ΔΕΝ. επισης περα απο δικη μου ερευνα, τυχαια και εμπορος μου ειπε πως ακομα και αδιαβροχο nordcap δεν θα το συστηνε..μονο για ντελιβεραδες ως το πιο οικονομικο...και οτι πληρωνεις παιρνεις..αυτα ηταν τα λογια του.

    Χρησταρα13 με 200-250 παιρνεις 100% φουλ επωνυμο μπουφαν. Alpine stars, dainese, Rev'it. Κοιτα για κατι τετοιο

  5. #5
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από anavatis19 Προβολή μηνύματος
    nordcap σε μπουφαν ειναι λιγο τραγικη. Οι προστασιες ειναι κατω του lvl 1. Το επιασα στα χερια μοθ και ηταν ψευτικο. υποψην εχω γαντια nordcap χειμερινα τα οποια ειναι οντως καλα και ζεστα και με πολλες προστασιες πανω. αλλα στα υπολοιπα ειδη ΔΕΝ. επισης περα απο δικη μου ερευνα, τυχαια και εμπορος μου ειπε πως ακομα και αδιαβροχο nordcap δεν θα το συστηνε..μονο για ντελιβεραδες ως το πιο οικονομικο...και οτι πληρωνεις παιρνεις..αυτα ηταν τα λογια του.

    Χρησταρα13 με 200-250 παιρνεις 100% φουλ επωνυμο μπουφαν. Alpine stars, dainese, Rev'it. Κοιτα για κατι τετοιο
    Τα δυο μπουφάν που πρότεινα ως τα πιο οικονομικά 4 εποχών,σε ώμους και αγκώνες έχουν προστατευτικά knox.
    Edit:οι ντελιβεραδες δεν παίρνουν ότι να ναι αδιάβροχα γιατί θα χρειάζονταν 3 σετ τον χρόνο.
    Στο λέω εκ πείρας.
    Τελευταία τροποποίηση από akis_trevor; 11/10/2017 στις 12:57.
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  6. #6
    θα σου πρότεινα να δεις το revit outback 2.
    Νομίζω το έχει ο motorparts στο άνω όριο του ποσού που έχεις προυπολογισει.

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της teo_g7
    Εγγραφή
    21/04/2011
    Μηνύματα
    1.017
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από anavatis19 Προβολή μηνύματος
    nordcap σε μπουφαν ειναι λιγο τραγικη. Οι προστασιες ειναι κατω του lvl 1. Το επιασα στα χερια μοθ και ηταν ψευτικο. υποψην εχω γαντια nordcap χειμερινα τα οποια ειναι οντως καλα και ζεστα και με πολλες προστασιες πανω. αλλα στα υπολοιπα ειδη ΔΕΝ. επισης περα απο δικη μου ερευνα, τυχαια και εμπορος μου ειπε πως ακομα και αδιαβροχο nordcap δεν θα το συστηνε..μονο για ντελιβεραδες ως το πιο οικονομικο...και οτι πληρωνεις παιρνεις..αυτα ηταν τα λογια του.

    Χρησταρα13 με 200-250 παιρνεις 100% φουλ επωνυμο μπουφαν. Alpine stars, dainese, Rev'it. Κοιτα για κατι τετοιο
    Αδιάβροχο Nordacap ειδικά το πάνω μέρος έχει βγει παληκάρι σε καλές βροχές και δεν έχει πάρει σταγόνα!
    Το παντελόνι άνοιξε λιγάκι στον καβάλο (κλασσικά) αλλά ίσως και να ήταν "οριακό" νούμερο γι'αυτό

    Για μπουφάν δεν έχω εικόνα,αλλά για τα αδιάβροχα πες του εμπόρου "φιλάκια"

  8. #8
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Εγω σε αυτα τα λεφτα θα κοιτουσα και για κορυφαιο μεταχειρο σε καλη κατασταση αν βρισκοταν κατι.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  9. #9
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από xrhstaras13 Προβολή μηνύματος
    Γεια σας συνοδοιπόροι.

    Ψαχνω για μπουφαν μηχανης. Δινω απο 150 εως 250 ευρω. Οδηγω ενα 200αρι beverly αν αυτο παιζει ρολο. Θελω να ειναι 3/4 και να βγαινει η επενδυση για να το βαζω και ανοιξη, καλοκαιρι. Ευχαριστω πολυ! Πραγματικα χρειαζομαι τη βοηθεια σας γιατι θα ειναι το πρωτο μου μπουφαν!
    πριν απο οποια βολτα στα μαγαζια,φτιαξε ενα καφεδακι κ χαζεψε εδω.αξιζει.
    ''Εμείς τις βόλτες τις κάνουμε ταξίδια..!!

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Προσωπικά έχω το nordcap storm και είμαι πολύ ευχαριστημένος.Η χρήση που του κάνω είναι συγκεκριμένη όμως,ξέρω πως δεν αντέχει πολύ βροχή μέχρι να αρχίσουν διαρροές.Από άποψη ζέστης είναι ικανοποιητικότατο κατά τη γνώμη μου.

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akis_trevor Προβολή μηνύματος
    Τα δυο μπουφάν που πρότεινα ως τα πιο οικονομικά 4 εποχών,σε ώμους και αγκώνες έχουν προστατευτικά knox.
    Edit:οι ντελιβεραδες δεν παίρνουν ότι να ναι αδιάβροχα γιατί θα χρειάζονταν 3 σετ τον χρόνο.
    Στο λέω εκ πείρας.
    οκ εγω το λεω γιατι μεταξυ νορντκαπ και των αλλων δεν υπαρχει συγκριση. γενικα ειναι απλα μια φθηνη λυση αλλα καλη απο το τιποτα. το πιστευω αυτο που λες εκ πειρας

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/08/2015
    Μηνύματα
    105
    Με 220 παίρνεις το νέο Laguna seca d1 της dainese. Είναι d dry 3 εποχών αδιάβροχο. Πολύ καλό για τα χρήματα του. Το πήρα πριν λίγο καιρό και είμαι ευχαριστημενος.

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της YianPep
    Εγγραφή
    23/08/2013
    Μηνύματα
    114
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    Εγω σε αυτα τα λεφτα θα κοιτουσα και για κορυφαιο μεταχειρο σε καλη κατασταση αν βρισκοταν κατι.
    +1
    Πηρα προσφατα με 120 γιουρο dainese d-dry σε άψογη κατασταση

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Apache
    Εγγραφή
    02/08/2016
    Μηνύματα
    450
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_M. Προβολή μηνύματος
    πριν απο οποια βολτα στα μαγαζια,φτιαξε ενα καφεδακι κ χαζεψε εδω.αξιζει.
    +++847
    Eιδα το SIBIRSKY, απίστευτο μπουφάν για τα λεφτά του, τώρα νομίζω ότι το δίνουν κάτω από 200€ με κάποιο εκπτωτικό κουπόνι ή κάτι τέτοιο...

  15. #15
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Apache Προβολή μηνύματος
    +++847
    Eιδα το SIBIRSKY, απίστευτο μπουφάν για τα λεφτά του, τώρα νομίζω ότι το δίνουν κάτω από 200€ με κάποιο εκπτωτικό κουπόνι ή κάτι τέτοιο...
    Αν αντί για λαδί ήταν πχ ένα γκρι χρώμα θα ήταν πολύ ομορφότερο νομίζω..
    Κατά τα άλλα πολύ καλή ιδέα και δημιουργία.
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Εταιρικα μπουφαν μηχανης
    από SpineshankD στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 06/03/2008, 17:31

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF