Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 29 από 29

Θέμα: Μπουφάν Μηχανής

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    Στο bazaar το laguna seca το παιρνεις ευκολα στα 190-200 χωρις αποδειξεις κτλ. Το πηρε φιλος μου πριν 2 μερες. Καλο αλλα τελειως απλο και εισαγωγικο μπουφαν. Καλυτερα να επαιρνε κατι σε Alpine h rev'it.. Η ποιοτητα της dainese τεινει να πεφτει λογω εξαγορας απο αραβες το 2014

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από xrhstaras13 Προβολή μηνύματος
    Γεια σας συνοδοιπόροι.

    Ψαχνω για μπουφαν μηχανης. Δινω απο 150 εως 250 ευρω. Οδηγω ενα 200αρι beverly αν αυτο παιζει ρολο. Θελω να ειναι 3/4 και να βγαινει η επενδυση για να το βαζω και ανοιξη, καλοκαιρι. Ευχαριστω πολυ! Πραγματικα χρειαζομαι τη βοηθεια σας γιατι θα ειναι το πρωτο μου μπουφαν!
    Καλησπέρα!
    Η άποψή μου είναι ότι στην Ελλάδα δεν μπορείς να έχεις μόνο ένα μπουφάν και για τους 12 μήνες.Δεν είναι εύκολο να κυκλοφορούμε με το ίδιο μπουφάν το Γενάρη με 3 βαθμούς και τον Ιούλιο με 40, ακόμα και αν διαθέτουμε ένα καλό μπουφάν με πολύ ποιοτικό ύφασμα και αφαιρούμενη επένδυση.
    Προτείνω να αγοράσεις ένα μέτριο-καλό χειμερινό μπουφάν κοντά στα 150-200€ και μέχρι τον Απρίλιο-Μάιο να έχεις μαζέψει χρήματα για ένα δεύτερο που θα χρησιμοποιείς μόνο τους θερινούς μήνες
    Ενδεικτικά αναφέρω Alpinestars Cordoba Drystar , Macna Mountain , Revit Safari

  3. #18
    Κουλό μέλος
    Εγγραφή
    31/12/2006
    Μηνύματα
    345
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από turrican Προβολή μηνύματος
    θα σου πρότεινα να δεις το revit outback 2.
    Νομίζω το έχει ο motorparts στο άνω όριο του ποσού που έχεις προυπολογισει.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα!
    Η άποψή μου είναι ότι στην Ελλάδα δεν μπορείς να έχεις μόνο ένα μπουφάν και για τους 12 μήνες.Δεν είναι εύκολο να κυκλοφορούμε με το ίδιο μπουφάν το Γενάρη με 3 βαθμούς και τον Ιούλιο με 40, ακόμα και αν διαθέτουμε ένα καλό μπουφάν με πολύ ποιοτικό ύφασμα και αφαιρούμενη επένδυση.
    Προτείνω να αγοράσεις ένα μέτριο-καλό χειμερινό μπουφάν κοντά στα 150-200€ και μέχρι τον Απρίλιο-Μάιο να έχεις μαζέψει χρήματα για ένα δεύτερο που θα χρησιμοποιείς μόνο τους θερινούς μήνες
    +1, θα συμφωνήσω με τους παραπάνω.
    ​The journey is the reward!

  4. #19
    Ανήσυχο πνεύμα.... Το avatar του/της latris mixanis
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    4.051
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από xrhstaras13 Προβολή μηνύματος
    Γεια σας συνοδοιπόροι.

    Ψαχνω για μπουφαν μηχανης. Δινω απο 150 εως 250 ευρω. Οδηγω ενα 200αρι beverly αν αυτο παιζει ρολο. Θελω να ειναι 3/4 και να βγαινει η επενδυση για να το βαζω και ανοιξη, καλοκαιρι. Ευχαριστω πολυ! Πραγματικα χρειαζομαι τη βοηθεια σας γιατι θα ειναι το πρωτο μου μπουφαν!
    Ανεξαρτήτως κυβικών το μπουφάν - εξοπλισμός πρέπει να είναι καλός. Δεν έχει σημασία αν είναι 125 ή 800, διότι σε μια πιθανή πτώση-ατύχημα το ίδιο θα πονέσεις. Κατά την γνώμη μου κοίτα για ένα ποιοτικό μπουφανάκι χειμερινό αρχικά και σιγά σιγά μάζεψε χρήματα κ για ένα καλοκαιρινό. Δυστυχώς η χειμερινή κορντούρα δεν παλεύεται το καλοκαίρι κι ειδικά σε κίνηση.

    Καλά ψώνια

    Τρελοκοτσιδού..!!!!

  5. #20
    ευθειακιας Το avatar του/της noodles
    Εγγραφή
    22/07/2015
    Μηνύματα
    1.061
    dainese laguna seca d-dry ειναι μια καλη επιλογη σε μεταχειρισμενο.
    καινουριο για μενα δεν αξιζει τα 200ε που κοστιζει. δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο bering των 140-50ε.

    πολυ καλο και ομορφο στα 200ε το https://www.skroutz.gr/s/9001611/Alp...Black-Red.html


    το καλοκαιρι δε θα την παλευεις γενικα ουτε με κορντουρα ουτε με δερματινο. το μονα που κανουν δουλεια ειναι τα καλοκαιρινα-διατρητα.
    εμενα δε μου γεμιζει το ματι το καλοκαιρινο ixs που εχω, γιατι δε διαφερει και πολυ με το να φορας ζακετα αν εξαιρεσεις τα προστατευτικα στους αγκωνες.
    προσωπικα το κορντουρα 4εποχων φοραω και το καλοκαιρι (χωρις την επενδυση ομως ε)
    it was nothing, just the normal thing to do at the time

  6. #21
    Ανήσυχο πνεύμα.... Το avatar του/της latris mixanis
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    4.051
    Βέβαια η Dainese έχει βγάλει ένα νέο μοντέλο το οποίο από φουλ χειμερινό γίνεται φουλ καλοκαιρινό. Αλλά πάει κοντά στα στα 600€....

    Τρελοκοτσιδού..!!!!

  7. #22
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από noodles Προβολή μηνύματος
    dainese laguna seca d-dry ειναι μια καλη επιλογη σε μεταχειρισμενο.
    καινουριο για μενα δεν αξιζει τα 200ε που κοστιζει. δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο bering των 140-50ε.

    πολυ καλο και ομορφο στα 200ε το https://www.skroutz.gr/s/9001611/Alp...Black-Red.html


    το καλοκαιρι δε θα την παλευεις γενικα ουτε με κορντουρα ουτε με δερματινο. το μονα που κανουν δουλεια ειναι τα καλοκαιρινα-διατρητα.
    εμενα δε μου γεμιζει το ματι το καλοκαιρινο ixs που εχω, γιατι δε διαφερει και πολυ με το να φορας ζακετα αν εξαιρεσεις τα προστατευτικα στους αγκωνες.
    προσωπικα το κορντουρα 4εποχων φοραω και το καλοκαιρι (χωρις την επενδυση ομως ε)
    10000 φορες alpine. εχω μπει σε πολλα μαγαζια τα οποια δεν πουλανε καν alpine stars και μου λενε οτι η dainese πεσει αρκετα σε ποιοτητα για τον λογο που ανεφερα πιο πανω. ακομα και εμπορος dainese το εχει θιξει μπροστα μου στα μουλωχτα εννοειται. βεβαια εννοειται ειναι στις 3 κορυφαιες εταιριες σε ενδυση και υποδηση αλλα οχι η πρωτη πλεον. παρολα αυτα ειμαι φαν της dainese. ειμαι και εγω στο ψαξιμο για μπουφαν και μου ειχε μπει στο ματι στην αρχη το hawker αλλα τελικα δεν ειναι καθολου πρακτικο και παω για το stream line το οποιο ειναι ανωτερο απο το laguna seca

  8. #23
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/06/2012
    Μηνύματα
    3
    Ωραία λοιπόν, τα πιο επώνυμα είναι και πιο καλά. Δηλαδή αν βάλουμε δίπλα δίπλα το Adventure της Nordcapp που βρίσκεις κάτω απο 200€ και το All Terrain Pro DP της Scott που βρίσκεις απο 450->280 έχουν τρομερή διαφορά ? Σε τι ?

  9. #24
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thanos_pap Προβολή μηνύματος
    Ωραία λοιπόν, τα πιο επώνυμα είναι και πιο καλά. Δηλαδή αν βάλουμε δίπλα δίπλα το Adventure της Nordcapp που βρίσκεις κάτω απο 200€ και το All Terrain Pro DP της Scott που βρίσκεις απο 450->280 έχουν τρομερή διαφορά ? Σε τι ?
    δεν προσπαθουμε να πεισουμε κανεναν. ο καθενας παιρνει οτι θελει. η ποιοτητα της νορντκαπ ειναι κατω του μετριου με προστασιες επισης κατω του μετριου σαν τσιγαροχαρτο. το dainese εχει προστασια νταμαρι ομως. ειναι απλα μια μετρια μαρκα..αυτο τελος. κανεις την δουλεια σου αλλα μην περιμενεις να ανταποκριθει σε δυσκολες συνθηκες. και αν ειναι να δωσω 200 για νορντκαπ γιατι να μην δωσω 250 για alpine, dainese kai revit?

  10. #25
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thanos_pap Προβολή μηνύματος
    Ωραία λοιπόν, τα πιο επώνυμα είναι και πιο καλά. Δηλαδή αν βάλουμε δίπλα δίπλα το Adventure της Nordcapp που βρίσκεις κάτω απο 200€ και το All Terrain Pro DP της Scott που βρίσκεις απο 450->280 έχουν τρομερή διαφορά ? Σε τι ?
    Φίλε,στα περισσότερα επώνυμα μπουφαν να έχεις υπόψην ότι θα πρέπει να πάρεις και μια προστασία πλάτης γιατί τα περισσότερα είτε δεν έχουν καθόλου είτε έχουν ένα απλό σφουγγάρι.
    Εγώ θα σου προτείνω να πας να δοκιμάσεις και το nordcap και κάποιο/κάποια άλλα να τα δεις από κοντά και σαν εφαρμογή.
    Όσο για το adventure,έγραψα και παραπάνω ότι σε αγκώνες και ώμους έχει προστασίες knox που είναι μια χαρά.
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  11. #26
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από xrhstaras13 Προβολή μηνύματος
    Γεια σας συνοδοιπόροι.

    Ψαχνω για μπουφαν μηχανης. Δινω απο 150 εως 250 ευρω. Οδηγω ενα 200αρι beverly αν αυτο παιζει ρολο. Θελω να ειναι 3/4 και να βγαινει η επενδυση για να το βαζω και ανοιξη, καλοκαιρι. Ευχαριστω πολυ! Πραγματικα χρειαζομαι τη βοηθεια σας γιατι θα ειναι το πρωτο μου μπουφαν!
    Αν εισαι απο Β.Ελλαδα , ελα Κατερινη να παρεις μπουφαν καινουρια σε μιση τιμη απο τις τιμες της αγορας και μεταχειρισμενα σε αριστη κατασταση , επισης πολυ οικονομικα

  12. #27
    ευθειακιας Το avatar του/της noodles
    Εγγραφή
    22/07/2015
    Μηνύματα
    1.061
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από anavatis19 Προβολή μηνύματος
    10000 φορες alpine. εχω μπει σε πολλα μαγαζια τα οποια δεν πουλανε καν alpine stars και μου λενε οτι η dainese πεσει αρκετα σε ποιοτητα για τον λογο που ανεφερα πιο πανω. ακομα και εμπορος dainese το εχει θιξει μπροστα μου στα μουλωχτα εννοειται. βεβαια εννοειται ειναι στις 3 κορυφαιες εταιριες σε ενδυση και υποδηση αλλα οχι η πρωτη πλεον. παρολα αυτα ειμαι φαν της dainese. ειμαι και εγω στο ψαξιμο για μπουφαν και μου ειχε μπει στο ματι στην αρχη το hawker αλλα τελικα δεν ειναι καθολου πρακτικο και παω για το stream line το οποιο ειναι ανωτερο απο το laguna seca
    για τις κορντουρες της dainese δεν ξερω, στα δερματινα το εχει ξευτυλισει παντως.
    τα καινουρια ειναι πολυ χαλια ποιοτικα. πολλες περιπτωσεις φιλων που εχουν ξεφλουδισει σε χερια-αγκωνες-πλατη...
    it was nothing, just the normal thing to do at the time

  13. #28
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από noodles Προβολή μηνύματος
    για τις κορντουρες της dainese δεν ξερω, στα δερματινα το εχει ξευτυλισει παντως.
    τα καινουρια ειναι πολυ χαλια ποιοτικα. πολλες περιπτωσεις φιλων που εχουν ξεφλουδισει σε χερια-αγκωνες-πλατη...
    το πιστευω. το εχω ψαξει πολυ το θεμα με την dainese. κριμα τι να πω

  14. #29
    Ντιπ άσχετος Το avatar του/της gory
    Εγγραφή
    21/01/2016
    Μηνύματα
    181
    Θα διαφωνήσω με τους προλαλήσαντες για τα Nordcap. Έχω και καλοκαιρινό και χειμερινό μπουφάν της Nordcap, οι προστασίες μια χαρά είναι και πιστοποιημένες που φοράνε. Εκτός αυτού τα νέα μοντέλα φοράνε όπως ειπώθηκε προστασίες τις Knox.
    Το χειμερινό μου το φοράω για τρίτη σεζόν, δεν έχει σταγόνα μέσα και έχει περάσει από γερές βρόχες.
    Μόνο αρνητικό για εμένα η εφαρμογή τους, σακουλιάζουν αρκετά στην περιοχή της κοιλιάς.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Εταιρικα μπουφαν μηχανης
    από SpineshankD στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 06/03/2008, 18:31

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF