Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 18

Θέμα: Brixton 125

  1. #1
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    25/01/2006
    Μηνύματα
    1.256

    Brixton 125

    Είδα πρόσφατα το brixton 125 μπροστά μου και σταμάτησα να το χαζέψω . Για 2.5 χιλιάρικα δεν το συζητώ , αλλά απο αξιοπίστια δεν ξέρω . Και είναι στο σουλούπι αυτό : https://mototriti.gr/data/news/previ...KsH_113624.asp
    Modenas Kriss 125

  2. #2
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Γιατί όλο αυτό που διάβασα στο mototriti μου κάνει πληρωμένη διαφήμιση ??
    Τες πα εμφανισιακά δεν μπορώ να πω ότι με τρέλανε, πιο πολύ αδιάφορο με άφησε. Αν η διαφορά τιμής από τα επώνυμα είναι ικανή να σε κάνει να πάρεις Κινέζο με αμφιβολία σε όλα από κινητήρα μέχρι ηλεκτρικά, ξέρω 'γω προχώρα, αν η διαφορά είναι μικρή εγώ προσωπικά θα πήγαινα σε κάτι άλλο
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  3. #3
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    25/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Γιατί όλο αυτό που διάβασα στο mototriti μου κάνει πληρωμένη διαφήμιση ??
    Τες πα εμφανισιακά δεν μπορώ να πω ότι με τρέλανε, πιο πολύ αδιάφορο με άφησε. Αν η διαφορά τιμής από τα επώνυμα είναι ικανή να σε κάνει να πάρεις Κινέζο με αμφιβολία σε όλα από κινητήρα μέχρι ηλεκτρικά, ξέρω 'γω προχώρα, αν η διαφορά είναι μικρή εγώ προσωπικά θα πήγαινα σε κάτι άλλο
    Βασικά σε άλλο θέμα απάντησα αλλά δεν πειράζει . Το μηχανάκι το είδα μπροστά μου και έιναι πραγματικό κουκλί . Ίσως πιο μαζεμένο για μαντραχαλάδες αλλά για την γυναίκα του που το ήθελε ο ανθρώπος θα τανε μια καλή λύση . Το μόνο που ξέρω είναι ότι είναι Suzuki GN το μοτέρ . Τώρα το αν θα σκουριάσει σε ένα χρόνο δεν μπορώ να το ξέρω . Και CBS στα 2.5 χιλιάρικα . Και ωραία σέλα . Και led προβολέας . Οσο για την κινέζικη προέλευση είναι μεγάλη κουβέντα όταν πλέον ΚΤΜ και BMW βγαίνουνε μηχανάκια - εστω και low end - στην Ινδία . Αν είχανε μια 250 βερσίον , έστω και αεροψύκτη , με κάνα 3 αρι θα αποτελούσε μια ακόμα καλύτερη επιλογή . Γιατί αλήθεια είναι ότι θα πρέπει να είναι κάποιος αρκετά θαρραλέος για να μην πάρει cbf , ybr 125 που είναι καταξιωμένα μοτοσυκλετάκια στα ίδια χρήματα και να πάει στο άγνωστο .

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	brixton_bx125classic_007.jpg 
Προβολές:	388 
Μέγεθος:	102,8 KB 
ID:	389091
    Modenas Kriss 125

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.502
    Εχω δει κανα 2 να κυκλοφορουν εδώ πατρα...Το ένα το ειδα από κοντα παρκαρισμενο σε μια πλατεια και διπλα του ηταν ένα Yamaha tricker 125 (μας κουφανε δεν ειχα πετυχει ποτε κανενα από κοντα...) σε πληροφορω εκατσα και χαζευα το yamahaki ...

  5. #5
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.487
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Anritsu Προβολή μηνύματος
    Βασικά σε άλλο θέμα απάντησα αλλά δεν πειράζει . Το μηχανάκι το είδα μπροστά μου και έιναι πραγματικό κουκλί . Ίσως πιο μαζεμένο για μαντραχαλάδες αλλά για την γυναίκα του που το ήθελε ο ανθρώπος θα τανε μια καλή λύση . Το μόνο που ξέρω είναι ότι είναι Suzuki GN το μοτέρ . Τώρα το αν θα σκουριάσει σε ένα χρόνο δεν μπορώ να το ξέρω . Και CBS στα 2.5 χιλιάρικα . Και ωραία σέλα . Και led προβολέας . Οσο για την κινέζικη προέλευση είναι μεγάλη κουβέντα όταν πλέον ΚΤΜ και BMW βγαίνουνε μηχανάκια - εστω και low end - στην Ινδία . Αν είχανε μια 250 βερσίον , έστω και αεροψύκτη , με κάνα 3 αρι θα αποτελούσε μια ακόμα καλύτερη επιλογή . Γιατί αλήθεια είναι ότι θα πρέπει να είναι κάποιος αρκετά θαρραλέος για να μην πάρει cbf , ybr 125 που είναι καταξιωμένα μοτοσυκλετάκια στα ίδια χρήματα και να πάει στο άγνωστο .

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	brixton_bx125classic_007.jpg 
Προβολές:	388 
Μέγεθος:	102,8 KB 
ID:	389091
    Το άλλο θέμα όμως ήταν και άλλο μηχανάκι

  6. #6
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Vaska η κατηγορια ειναι μοντερν κλασσικ και παρεμφερές δεν υπαρχει επώνυμος ανταγωνισμός αν εννοείς ιαπωνες και ευρωπαίους. Η suzuki εχει το van van που δεν ειναι ακριβως αυτο αλλα τοποθετείται στα νεο ρετρο ομως με 4k & 4.5k για 125 και 200cc αντιστοιχα ειναι περιέργως πανάκριβα.


    Τα ινδικης και κινεζικης κατασκευης μαζεύονται πολλα μοντελακια και στην ευρωπη ηδη κανουν θραύση! Το διαπίστωσα σε πρόσφατο ταξιδι στην ευρωπη, αυτα κυβικα συντριπτική πλειοψηφία σκουτερ και νεοτετρο. Μιλαμε για σχεδον αντιστοιχία!
    Συνεπως το πιασαν το νοημα οι σχεδιαστές φτιάχνουν μοτοσυκλέτες 125cc με ολο το background του παρελθόντος τοποθετώντας στα διβαλβιδα αεροψυκτα μοτερ ιντζεξιον και δισκόφρενα, αντε και μια υγρών κρυστάλλων οθονιτσα για τον ολικο και μερικο χιλιομετρητη.σε πακέτο ελαφρύ με επιδόσεις βολτας αντιπριζικες επιδόσεις(γιατι δε πανε παραπάνω) και τιμια κοστολόγηση. Οι ιαπωνες θα αργησουν να το καταλάβουν και οταν το καταλαβουν θα πουλήσουν τεχνολογία(που δε θα χρειάζονταν)και υψηλά κόστη. Συνεπως κινεζος και παλι κινεζος(και ινδος εννοείται δεν εχω κανενα θεμα).

    Anritsu πρεπει να εχει εισαχθεί ηδη το daytona rockstar400 και μαλιστα σε πολυ καλη τιμη εαν ενδιαφέρεσαι.

  7. #7
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της MG
    Εγγραφή
    19/01/2003
    Μηνύματα
    434
    Το ειχα δει στην ΤΕΟΜΟΤΟ, και μαλιστα οταν τους ρωτησα τι και πως μου ειπαν παρ'το για τεστ. Το οδηγησα για κανενα 20λεπτο.
    βγηκα στον κηφισο. αγγιξε τα 100 σε τελικη στο ηλεκτρονικο κοντερ το οποιο εχει και στροφομετρο αλλα θες μεγενθητικο φακο να το δεις.

    αυτο που ειχαν για τεστ μεσα σε 4 μηνες ειχε γραψει 3500 χλμ και ηδη ειχε ξεθωριασει/ χαλαρωσει η προστασια της εξατμισης.

    Ειναι πιασαρικο το design και μοδα, εχει περιφερειακα εξτρα οπως led φωτα ημερας αλλα δε με καλυψε ποιοτικα...

    γενικα αν το ματι σου κοβει θα δεις οτι κανει μπαμ για κινεζια...

    Επισης ο κινητηρας μπορει να ειναι suzuki gn αλλα μονο στο σχεδιασμο.... τα μεταλλα δεν... οπως κι αν δεις ενα GN τωρα ο κινητηρας του φαινεται ποιοτικοτερος παρ'ολα τα χρονια.... ενα brixton μετα απο 10 χρονια πως θα ναι???
    If you think adventure is dangerous, try routine, it's lethal....

  8. #8
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    25/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Οτι λέτε παραπάνω να συμφωνήσω . Με την διαφορά πως μιλάμε για 2.5 χιλιάρικα μοτοσακό . Με κανονικό πλαίσιο , θέση οδήγησης , φώτα , φρένα , τεπόζιτο , συμπλέκτη κλπ . Επιδόσεις παπιού δεν αντιλέγω αλλά με 2300 που νομίζω πάνε τα Honda Astrea 110 τιγκα στο πλαστικό και με ταμπούρο πίσω δεν νομίζω να υπάρχει σύγκριση οσο αφορά το vfm . Φυσικά και δεν προτείνεται για τον μέσο Ελληνα ντελιβερά , αλλά ένας Ευρωπαίος με γκαράζ που θέλει ενα μοτό για να κάνει την βόλτα του στην λιακάδα δεν νομίζω να το σκεφτεί και πολύ . Άλλωστε οποίος συμμετέχει σε ξένα φόρα θα έχει καταλάβει πως σκεφτόμαστε πολύ διαφορετικά από τους ξένους . Φυσικά και αν κάποιος το πάρει για να το έχει δεμένο στην πινακίδα χειμώνα καλοκαίρι αργά η γρήγορα και το κοντερ θα θολώσει και οι διακόπτες θα ξεραθούνε κλπ .Και μετά έχει σημασία πόσο κάνει να το μαζέψεις ? Γιατί αν τα ανταλλακτικά είναι ειναι προσιτά ****κάμε κιόλας !!
    Αυτά που ξέραμε με τα γιαπωνέζικα δεκαετίας 80 και 90 τελειώσανε . Οι μηχανές - όπως το βλέπω εγώ το θέμα τουλάχιστον- δεν βγαίνουνε για να κρατήσουνε 20 και 25 χρόνια . Και επειδή κάποιος παραπάνω είπε για παντρειά , με 2.5 Κ δεν νομίζω . Το παίρνεις σακούλα , το γλεντάς όσο παίρνει και σε 3-4-5 χρόνια το δίνεις 1000-1200 γιουρια . Ποια μηχανή την παιρνεις καινουρια σήμερα και σε μια 5ετία χάνει μόνο ένα 1-1.5 χιλιάρικο ?

    Εγω αν επαιρνα 125 μάλλον σε CBF θα πήγαινα . Ειδικά αν εκει στην honda κάποια στιγμή βάλουνε ένα τιμημένο πίσω δισκόφρενο . Η βάζω και ενα χιλιάρικο ακόμα και παίρνω 200αρι δουκα υγροψύκτο .
    Τελευταία τροποποίηση από Anritsu; 14/10/2017 στις 10:54.
    Modenas Kriss 125

  9. #9
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Anritsu Προβολή μηνύματος
    Οτι λέτε παραπάνω να συμφωνήσω . Με την διαφορά πως μιλάμε για 2.5 χιλιάρικα μοτοσακό . Με κανονικό πλαίσιο , θέση οδήγησης , φώτα , φρένα , τεπόζιτο , συμπλέκτη κλπ . Επιδόσεις παπιού δεν αντιλέγω αλλά με 2300 που νομίζω πάνε τα Honda Astrea 110 τιγκα στο πλαστικό και με ταμπούρο πίσω δεν νομίζω να υπάρχει σύγκριση οσο αφορά το vfm . Φυσικά και δεν προτείνεται για τον μέσο Ελληνα ντελιβερά , αλλά ένας Ευρωπαίος με γκαράζ που θέλει ενα μοτό για να κάνει την βόλτα του στην λιακάδα δεν νομίζω να το σκεφτεί και πολύ . Άλλωστε οποίος συμμετέχει σε ξένα φόρα θα έχει καταλάβει πως σκεφτόμαστε πολύ διαφορετικά από τους ξένους . Φυσικά και αν κάποιος το πάρει για να το έχει δεμένο στην πινακίδα χειμώνα καλοκαίρι αργά η γρήγορα και το κοντερ θα θολώσει και οι διακόπτες θα ξεραθούνε κλπ .Και μετά έχει σημασία πόσο κάνει να το μαζέψεις ? Γιατί αν τα ανταλλακτικά είναι ειναι προσιτά ****κάμε κιόλας !!
    Αυτά που ξέραμε με τα γιαπωνέζικα δεκαετίας 80 και 90 τελειώσανε . Οι μηχανές - όπως το βλέπω εγώ το θέμα τουλάχιστον- δεν βγαίνουνε για να κρατήσουνε 20 και 25 χρόνια . Και επειδή κάποιος παραπάνω είπε για παντρειά , με 2.5 Κ δεν νομίζω . Το παίρνεις σακούλα , το γλεντάς όσο παίρνει και σε 3-4-5 χρόνια το δίνεις 1000-1200 γιουρια . Ποια μηχανή την παιρνεις καινουρια σήμερα και σε μια 5ετία χάνει μόνο ένα 1-1.5 χιλιάρικο ?

    Εγω αν επαιρνα 125 μάλλον σε CBF θα πήγαινα . Ειδικά αν εκει στην honda κάποια στιγμή βάλουνε ένα τιμημένο πίσω δισκόφρενο . Η βάζω και ενα χιλιάρικο ακόμα και παίρνω 200αρι δουκα υγροψύκτο .
    Αν ήταν όπως τ αλες τότε θα ηταν VFM.
    Αυτό όμως απ οτι καταλαβαίνω απο αυτα που διάβασα σε 5 χρόνια θα δίνεις και 500 Ευρω για να το πάρουν.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Το εχει παρει φιλος...Το μηχανακι ειναι ομορφουτσικο ,τραβαει τα βλεμματα αλλα απο οτι μου εχει πει εως εκει!
    Δε λεει κατι αλλο,ειναι της πλακας,για να πας απο το σπιτι για καφε! Μοτερ ψοφιο κ πολυ χαμηλη ποιοτητα κατασεκυης!
    Το πηρε για τον χαβαλε μιας κ οικονομικο προβλημα δεν εχει κ ηθελε ενα τετοιο για τις κυριακες που ρεπαρει να πινει τον καφε του αντι να παρει παπι ...

  11. #11
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.655
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από camen Προβολή μηνύματος
    Το εχει παρει φιλος...Το μηχανακι ειναι ομορφουτσικο ,τραβαει τα βλεμματα αλλα απο οτι μου εχει πει εως εκει!
    Δε λεει κατι αλλο,ειναι της πλακας,για να πας απο το σπιτι για καφε! Μοτερ ψοφιο κ πολυ χαμηλη ποιοτητα κατασεκυης!
    Το πηρε για τον χαβαλε μιας κ οικονομικο προβλημα δεν εχει κ ηθελε ενα τετοιο για τις κυριακες που ρεπαρει να πινει τον καφε του αντι να παρει παπι ...
    γι αυτο το βγαλανε
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από πυξιδας990 Προβολή μηνύματος
    γι αυτο το βγαλανε
    Συμφωνουμε ! Τωρα αν ειναι πολλα η λιγα τα 2.5 ειναι σχετικο.
    Εμενα μου φαινονται πολλα για κατι τοσο μετριο για αυτον δεν ηταν τπτ παρα ο χαβαλες!
    Αν ξερεις γτ το παιρνεις ειναι τελειο
    Ψεμματα να μην πω οταν τον πρωτοειδα να περνα πριν το δω απο κοντα ειπα
    «Κοιτα τον π@@τη γαματο οχημα που πηρε!»

  13. #13
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Το μου ειπανε σου ειπανε δεν βγαζει συμπεράσματα οταν διαβασουμε πιο ουσιαστικές αποψεις και τεστ διαρκείας τοτε θα εχουμε να πουμε περισσότερα.
    Αλλα το τσουβαλιασμα κινέζικο ειναι = χαλαει = χαλια ποιότητα = δε παει βημα δε μου λέει τιποτα γιατι υπαρχουν ποσα μοντελα παπιων που βγαζουν μεροκάματο σε σκληρη χρηση και αλλα τοσα μοτοσυκλετων με ικανοποιημένους κατοχους
    Το μονο θεμα που δεν εχει προοδεψει με το περας των χρόνων ειναι το δικτυο της υποστήριξης

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Το μου ειπανε σου ειπανε δεν βγαζει συμπεράσματα οταν διαβασουμε πιο ουσιαστικές αποψεις και τεστ διαρκείας τοτε θα εχουμε να πουμε περισσότερα.
    Αλλα το τσουβαλιασμα κινέζικο ειναι = χαλαει = χαλια ποιότητα = δε παει βημα δε μου λέει τιποτα γιατι υπαρχουν ποσα μοντελα παπιων που βγαζουν μεροκάματο σε σκληρη χρηση και αλλα τοσα μοτοσυκλετων με ικανοποιημένους κατοχους
    Το μονο θεμα που δεν εχει προοδεψει με το περας των χρόνων ειναι το δικτυο της υποστήριξης
    Οταν διαβαζεις δλδ μια πληρωμενη διαφημιση σε ενα περιοδικο(γτ ολες μα ολες τετοιες ειναι!) τοτε δεν ειναι «σου ειπαν»;
    Σημασια εχει οταν αγοραζεις κατι οτιδηποτε κ αν ειναι να ξερεις τι αγοραζεις κ για πιο λογο το αγοραζεις!
    Αν αγορασεις το συγκεκριμενο για παπο-σκυλι συντομα θα απογοητευτεις!αν το αγορασεις για μια ετοιμη ρετρο λυση,μπανικο μηχανακι να πηγαινεις τις κυριακες να πινεις καφε κ κανα βραδακι για ποτακι τοτε ειναι τελειο!
    Τωρα το ποσο κανει κατι ειναι παντα πολυ σχετικο!αν επαιρνα 400€ μηνιατικο οχι δε θα τα εδινα για δαυτο ,αν επαιρνα 5000€ θα τα εδινα για την πλακα!
    Κ επισης δεν εχει να κανει με το κινεζικο,ινδικο,αυστριακο,γερμανικο αλλα με τις προδιαγραφες που ζητα ο κατασκευαστης! Αλλες θα ζητησει για το ινδικο ΚΤΜ αλλες για το brixton.
    Με πιανεις νομιζω

  15. #15
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    25/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    250, δικύλινδρο , υδρόψυκτο και με ABS. Σαχλαμάρα θεωρώ αυτό με το ξύλο όπως και φρίκη η βάση της πινακίδας. http://www.motomag.gr/news/nea-monte...kai-bx-125-abs

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. innova 125..
    από n1k3man στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2005, 13:57
  2. Fx 125
    από GIORGIO MORODER στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 26/10/2004, 14:56
  3. daytona 125
    από gRim στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/04/2004, 17:48
  4. Crm 125 97'
    από AmIinside? στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 05/04/2004, 18:01
  5. Aprilia RS 125
    από thewhiteowl στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 25/03/2004, 07:02

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF