Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 22 από 22

Θέμα: FAZER 600S, HORNET 600 2008 η Aprilia shiver 750 2008?

  1. #16
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.657
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Το μοτερ με σωστή συντήρηση είναι αθάνατο..υποφερουν σε αισθητήρα λαδιού....χαζο κόστος και πανεύκολη αλλαγή και σε αισθητήρα κάτι με τον αέρα...οχι πολυ ακριβη αλλαγή αλλά θέλει μάστορα...γενικα απέφυγε τα πολλά πλυσιματα με πιεστικά για ευνόητους λόγους και δε θα χεις θέμα...
    μονστερ ειχε,ξερει απο αισθητηρες λαδιου....


    υ.γ το κερκυραιικο ειναι τουμπανο οντως...
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  2. #17
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/10/2017
    Μηνύματα
    6
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από πυξιδας990 Προβολή μηνύματος
    μονστερ ειχε,ξερει απο αισθητηρες λαδιου....


    υ.γ το κερκυραιικο ειναι τουμπανο οντως...
    To μονστεράκι το πούλησα με 85.000 χλμ.Δεν μου είχε βγάλει προβλήματα.Ο φιλλιπάκης το έβαζε κάτω και άλλαζε ότι χρειαζόταν χωρις να υπολογίζω κόστος.Αχχχ ίσως και να έκανα μακακία που το έδωσα.Απλα απο ένα σημείο και μετά άρχισαν να δακρύζουν απο παντού λάδια και σε συνδιασμό με το ότι το είχα βαρεθεί πήρα την απόφαση και το έδωσα.

  3. #18
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/10/2017
    Μηνύματα
    6
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Το έχω δεί.Φαίνεται πολύ καλή περίπτωση και σε πολύ καλή τιμη αλλα ειναι θεσσαλονίκη.Αν ηταν Αθήνα θα το κοίταγα αύριο κιόλας!
    Ισως πρέπει να έχω υπομονή μήπως εμφανιστεί κάτι αντίστοιχο στην Αθήνα.

  4. #19
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    Πολλοι βορειοι κατέβηκαν αθηνα για αγορα μεταχειρισμένου, αλλοι και αυθημερόν δεν ειναι τιποτα η αποσταση (μπορεις και με χαμηλο κοστος τραινακι να την κάνεις) αν το μηχανακι ειναι αυτο που θελεις και μιας και θα σε συντροφεύει για χρονια το ταξίδι αξίζει

  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από granazakias Προβολή μηνύματος
    Το έχω δεί.Φαίνεται πολύ καλή περίπτωση και σε πολύ καλή τιμη αλλα ειναι θεσσαλονίκη.Αν ηταν Αθήνα θα το κοίταγα αύριο κιόλας!
    Ισως πρέπει να έχω υπομονή μήπως εμφανιστεί κάτι αντίστοιχο στην Αθήνα.

    Ο,τι ακριβως ειπε ο doctoras. Επισης θα μπορουσε να ριξει μια ματια καποιος απο Θεσσαλονικη, ή ακομα να σου το παει σε συνεργειο ο πωλητης και να γινει η δουλεια μεσω μηχανικου. Προσωπικα αγορασα μηχανη απο Κρητη εξ αποστασεως. Με βοηθησε ενας φιλου απο το φορουμ που εριξε μια πρωτη ματια. Στη συνεχεια το πηγαν μαζι με τον πωλητη και σε συνεργειο. Ολα πηγαν καλα, καναμε τη μεταβιβαση απο μακρια και η μηχανη ηρθε σε μενα με μεταφορικη.

    Παρεμπιπτοντως, τη συγκεκριμενη αγγελια την εχω δει και σε γειτονικο φορουμ, θα μπορουσες ισως να μαθεις πεντε πραγματα κι απο εκει για τη μηχανη ή/και τον ιδιοκτητη.

  6. #21
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/10/2017
    Μηνύματα
    6
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Ο,τι ακριβως ειπε ο doctoras. Επισης θα μπορουσε να ριξει μια ματια καποιος απο Θεσσαλονικη, ή ακομα να σου το παει σε συνεργειο ο πωλητης και να γινει η δουλεια μεσω μηχανικου. Προσωπικα αγορασα μηχανη απο Κρητη εξ αποστασεως. Με βοηθησε ενας φιλου απο το φορουμ που εριξε μια πρωτη ματια. Στη συνεχεια το πηγαν μαζι με τον πωλητη και σε συνεργειο. Ολα πηγαν καλα, καναμε τη μεταβιβαση απο μακρια και η μηχανη ηρθε σε μενα με μεταφορικη.

    Παρεμπιπτοντως, τη συγκεκριμενη αγγελια την εχω δει και σε γειτονικο φορουμ, θα μπορουσες ισως να μαθεις πεντε πραγματα κι απο εκει για τη μηχανη ή/και τον ιδιοκτητη.
    Δυστυχώς δεν έχω κανένα γνωστό η φίλο στην Θεσαλονίκη.Επίσης δεν μου κάνει σωστό να κάνω αγορά μεταχειρισμενης μηχανής στα τυφλά χωρίς να την δω και να μου έρθει μέσα σε ένα φορτηγό.Αν δεν είχα πρόβλημα με τις άδειες στη δουλειά θα ανέβαινα πάνω και θα την κατέβαζα οδικώς.Δεν έχω καμία εμπιστοσήνη σε φορτηγατζηδες.Kρίμα και το έχω μπανίσει το μηχανάκι.Φαίνεται να έχει μερακλή ιδιοκτήτη.
    Τελευταία τροποποίηση από granazakias; 15/10/2017 στις 01:10.

  7. #22
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από granazakias Προβολή μηνύματος
    Δυστυχώς δεν έχω κανένα γνωστό η φίλο στην Θεσαλονίκη.Επίσης δεν μου κάνει σωστό να κάνω αγορά μεταχειρισμενης μηχανής στα τυφλά χωρίς να την δω και να μου έρθει μέσα σε ένα φορτηγό.Αν δεν είχα πρόβλημα με τις άδειες στη δουλειά θα ανέβαινα πάνω και θα την κατέβαζα οδικώς.Δεν έχω καμία εμπιστοσήνη σε φορτηγατζηδες.Kρίμα και το έχω μπανίσει το μηχανάκι.Φαίνεται να έχει μερακλή ιδιοκτήτη.
    Κοίτα, στο θέμα του γνωστού να σου πω πως είμαι από Θεσσαλονίκη και θα μπορούσα να σε βοηθήσω αν ήθελες. Το χρωστάω στο κάρμα μου και στο φόρουμ που με έχει βοηθήσει επανειλημμένως σε τέτοιες περιπτώσεις.

    Για το ότι δε θα ήθελες να γίνει έτσι η δουλειά σεβαστό. Προσωπικά το έχω κάνεις δις (μηχανή από Αθήνα που μου ήρθε Σαντορίνη και μηχανή από Κρήτη που μου ήρθε Θεσσαλονίκη) και δεν είχα κανένα θέμα. Το Α και το Ω σ'αυτές τις περιπτώσεις, όπως και γενικά στην αγορά μεταχειρισμένου δλδ, είναι να σου κάνει κλικ ο πωλητής. Αν είναι καλό παιδί όλα γινονται εύκολα. Και ο συγκεκριμένος αν κρίνω από τη μηχανή του πρέπει να είμαι εντάξει τύπος.

    Δε θα πω τίποτα άλλο, μη σε πάρω και στο λαιμό μου, απλά αν χρειαστείς ένα χέρι βοηθείας εδώ πέρα να ξέρεις πως το έχεις.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF