Σελίδα 2 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 97

Θέμα: Αγορά μηχανής: Tiger 800, Tracer 900 ή κάτι άλλο;

  1. #16
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/07/2013
    Μηνύματα
    137
    Για τη χρηση που το θεσ, ποντοσ κ απο μενα στο nc750x με το αυτοματο κιβωτιο. Πολυ πρακτικη μηχανη, θα καλυψει απο καλουτσικα εωσ πολυ καλα τισ περισσοτερεσ αναγκεσ σου. Ερωτηματικο η θεση οδηγησησ, τσεκαρε την σε καποιο καταστημα η ακομα καλυτερα παρε την test ride.

  2. #17
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.992
    θα το πώ πολύ σοβαρά... x-adv

  3. #18
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/10/2017
    Μηνύματα
    22
    Σας ευχαριστώ όλους για τα σχόλια. Οδήγησα την F800GS και την TRACER900. Η F800GS μου άρεσε περισσότερο χωρίς να μπορώ να προσδιορίσω γιατί. Δυστυχώς το Tiger δεν το έχω οδηγήσει για να έχω άποψη.

    Ένας φίλος στο φορουμ σχολίασε για το αν εχω γκαράζ και με προβλημάτισε....Δεν εχω. Σκόπευα να την έχω στην πιλοτή όπου η πρόσβαση είναι ελεύθερη. Γνωστός μου ανέφερε ότι οι κλοπές σε bmw είναι πολύ λίγες από όσο ξέρει μιας και δεν είναι εύκολο να σπρώξεις τα ανταλλακτικά. Ισχύει; Επίσης γίνονται ασφάλειες κλοπής στις μοτοσικλέτες και εαν ναι σε όλα τα μοντέλα;

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854
    Ο γνωστός σου δεν τα λέει καλά...
    Όχι δεν ισχύει.
    Άν πάρεις bmw σου παρέχει και ασφάλεια κλοπής,all included

  5. #20
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tsimouxas Προβολή μηνύματος
    Σας ευχαριστώ όλους για τα σχόλια. Οδήγησα την F800GS και την TRACER900. Η F800GS μου άρεσε περισσότερο χωρίς να μπορώ να προσδιορίσω γιατί. Δυστυχώς το Tiger δεν το έχω οδηγήσει για να έχω άποψη.

    Ένας φίλος στο φορουμ σχολίασε για το αν εχω γκαράζ και με προβλημάτισε....Δεν εχω. Σκόπευα να την έχω στην πιλοτή όπου η πρόσβαση είναι ελεύθερη. Γνωστός μου ανέφερε ότι οι κλοπές σε bmw είναι πολύ λίγες από όσο ξέρει μιας και δεν είναι εύκολο να σπρώξεις τα ανταλλακτικά. Ισχύει; Επίσης γίνονται ασφάλειες κλοπής στις μοτοσικλέτες και εαν ναι σε όλα τα μοντέλα;
    Αν είσαι ψηλός , το f800 έχει από τις καλύτερες θέσεις – γωνίες για ψηλούς αναβάτες .
    Επίσης , έχει πολύ φιλικό κίνητρα που δεν σε τρομάζει και λόγω της γεωμετρίας και του τιμονιού , είναι πολύ μανιτζεβελο στην πόλη .
    Βέβαιά , είναι πλέον λίγο παλιό και σύντομα θα βγει ο διάδοχος του .
    Ισως , αυτό καλυτερέψει την τιμή του.
    Η bmw εχει καλο χρηματοδοτικό και έχει και πολύ καλά πακέτα ασφάλειας και κλοπής .

  6. #21
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/10/2017
    Μηνύματα
    22
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από taisteal Προβολή μηνύματος
    Ο γνωστός σου δεν τα λέει καλά...
    Όχι δεν ισχύει.
    Άν πάρεις bmw σου παρέχει και ασφάλεια κλοπής,all included
    OK ευχαριστώ! Αρα ή γκαράζ ή ασφάλεια κλοπής για να μην έχεις κάθε βράδυ το αγχος....

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nik69
    Εγγραφή
    26/12/2014
    Μηνύματα
    589
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tsimouxas Προβολή μηνύματος
    OK ευχαριστώ! Αρα ή γκαράζ ή ασφάλεια κλοπής για να μην έχεις κάθε βράδυ το αγχος....
    Ασφάλεια κλοπής είναι δύσκολο να πάρεις εάν έχεις την μηχανή στο δρόμο μόνιμα
    Η ύπαρξη γκαράζ είναι προϋπόθεση για κάποιες ασφαλιστικές για αν σου χορηγήσουν ασφάλεια κλοπής.
    Επίσης απ'ότι ξέρω μερική ασφάλεια κλοπής δεν προσφέρει καμία εταιρία.

  8. #23
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nik69 Προβολή μηνύματος
    Ασφάλεια κλοπής είναι δύσκολο να πάρεις εάν έχεις την μηχανή στο δρόμο μόνιμα
    Η ύπαρξη γκαράζ είναι προϋπόθεση για κάποιες ασφαλιστικές για αν σου χορηγήσουν ασφάλεια κλοπής.
    Επίσης απ'ότι ξέρω μερική ασφάλεια κλοπής δεν προσφέρει καμία εταιρία.
    δεν ισχυει αυτο που λες. εχω AIG και ποτε δεν με ρωτησαν αν εχω γκαραζ, παρολο που την βαζω γκαραζ βεβαια. Και φιλος με το ιδιο μηχανακι εχει ιντεραμερικαν και ποτε επισης δεν ρωτησαν αν την βαζει σε γκαραζ. αυτο ισως ισχυε παλια. και επισης ειναι οι 2 μοναδικες εταιριες που κανουν ασφαλεια κλοπης. ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ.

  9. #24
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Είδατε τι υπογράψατε και δεν αναφέρεται πουθενά; Συνήθως δεν τους ενδιαφέρει να ρωτήσουν, μέχρι να χρειαστεί να πληρώσουν.
    Life begins at 45°.

  10. #25
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/10/2017
    Μηνύματα
    22
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από anavatis19 Προβολή μηνύματος
    δεν ισχυει αυτο που λες. εχω AIG και ποτε δεν με ρωτησαν αν εχω γκαραζ, παρολο που την βαζω γκαραζ βεβαια. Και φιλος με το ιδιο μηχανακι εχει ιντεραμερικαν και ποτε επισης δεν ρωτησαν αν την βαζει σε γκαραζ. αυτο ισως ισχυε παλια. και επισης ειναι οι 2 μοναδικες εταιριες που κανουν ασφαλεια κλοπης. ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ.
    Για τι κόστος σε ασφάλιστρα μιλάμε;

  11. #26
    Φίλε μου ρίξε μια ματιά εδώ

    https://www.moto.gr/forums/showthrea...=153671&page=3

    Για οποιαδήποτε απορία για την μηχανή στείλε πμ

  12. #27
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tsimouxas Προβολή μηνύματος
    Για τι κόστος σε ασφάλιστρα μιλάμε;
    εγω πληρωνω 6μηνο 220-225...ειναι πιο φθηνη απο την ιντεραμερικαν ομως..η αλλη βγαινει καπου στα 300+...ο λογος ειναι πως η AIG ειναι πιο φθηνη μεν αλλα σε αποζημιωνει με το 75% της ασφαλιζομενης αξιας ενω η ιντεραμερικαν με το 100% της αξιας..απλο και λογικο ως ενα σημειο

  13. #28
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.992
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tsimouxas Προβολή μηνύματος
    Σας ευχαριστώ όλους για τα σχόλια. Οδήγησα την F800GS και την TRACER900. Η F800GS μου άρεσε περισσότερο χωρίς να μπορώ να προσδιορίσω γιατί. Δυστυχώς το Tiger δεν το έχω οδηγήσει για να έχω άποψη.

    Ένας φίλος στο φορουμ σχολίασε για το αν εχω γκαράζ και με προβλημάτισε....Δεν εχω. Σκόπευα να την έχω στην πιλοτή όπου η πρόσβαση είναι ελεύθερη. Γνωστός μου ανέφερε ότι οι κλοπές σε bmw είναι πολύ λίγες από όσο ξέρει μιας και δεν είναι εύκολο να σπρώξεις τα ανταλλακτικά. Ισχύει; Επίσης γίνονται ασφάλειες κλοπής στις μοτοσικλέτες και εαν ναι σε όλα τα μοντέλα;
    τα bmw κλέβονται και μάλιστα πολύ ακριβώς επειδη έχουν ακριβά ανταλλακτικά. Το tiger ειναι μάλλον πρωτο στη λίστα με τις κλοπές (το 1050). Η πιλοτή είναι πολύ κακή περίπτωση, κάνε ασφάλεια και ρώτα αυτο που λέει ο Blitzer, αν το παρκινγκ που έχεις σε καλυπτει η θα σου τα μασήσουν μετά. Στρώσε καλα πριν κοιμηθείς.

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    μιας και το αναφερατε, τι σημαινει αποζημοιωση για κλοπη στην πρακη; ισχυει η πρακτικη ακομα περιμενει ο ατυχος πελατης εξι μηνες και αν τυχει βρεθει εστω και μια ροδα δεν παιρνει τιποτα; και η πυλωτη ειναι προβλημα και οχι λυση..οι περισσοτερες κλοπες γινονται στις πυλωτες που παρεχουν καλη καλυψη στους κλεφτες να κανουν τη δουλεια τους ησυχα..εκτος αν μπουν καμερες και η μηχανη ειναι σκεπασμενη με κουκουλα και συνεγαρμο με περιμετρικο και φυσικα αλυσιδα...
    Κανε το καλο..ριξτο στο γυαλο...that's the law..

  15. #30
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    Η AIG αποζημιωνει αμεσως ενω η ιντεραμερικαν σε περιπου 3 μηνες..κερδιζεις καπου,χανεις καπου

Σελίδα 2 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Tiger sport vs Yamaha tracer 900?
    από costas81 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 47
    Τελευταίο μήνυμα: 25/09/2017, 12:38
  2. Triumph Tiger 800 XRx vs. Yamaha MT 09 Tracer
    από kostas-menu στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 24/05/2016, 23:57
  3. Αγορα ON/OF Transalp vs BMW η κατι αλλο?
    από stelioskrete στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 64
    Τελευταίο μήνυμα: 14/09/2014, 11:13
  4. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 07/09/2010, 08:25
  5. Αγορα μηχανής απο Αγγλία
    από niko13g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2004, 21:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF