Σελίδα 7 από 7 ΠρώτοΠρώτο ... 234567
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 97 από 97

Θέμα: Αγορά μηχανής: Tiger 800, Tracer 900 ή κάτι άλλο;

  1. #91
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/10/2017
    Μηνύματα
    22
    Καλημέρα και σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές σας.
    Και για να κλείσει αυτό το θέμα τελικά αγόρασα το καινούριο Tracer900 (2018).

  2. #92
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Ωραίος... καλοτάξιδο!
    Όταν μπορέσεις, βάλε φωτο και γράψε πρώτες εντυπώσεις

  3. #93
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/10/2017
    Μηνύματα
    22
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Ωραίος... καλοτάξιδο!
    Όταν μπορέσεις, βάλε φωτο και γράψε πρώτες εντυπώσεις
    Ευχαριστώ. Επειδή δεν θα γίνουν άμεσα πολλά χιλιόμετρα και ακόμα είναι στο στρώσιμο να αναφέρω τις πρώτες πρώτες εντυπώσεις:
    1) Στα πρώτα 5 λεπτά νιώθεις ότι το μηχανάκι το οδηγάς χρόνια.
    2) Πολύ ευέλικτο στην πόλη, με άνεση κάνεις διασχίσεις μεταξύ αυτοκινήτων και κόβει πολύ το τιμόνι.
    3) Ροπή από χαμηλά κ άφθονο γκάζι
    4) Είμαι 1.85 και νιώθω πολύ άνετα χωρίς να χρειαστώ να σηκώσω την σέλα. Το μηχανακί πολύ μαζεμένο, χωρίς περιτούς πλαστικούς ή μεταλικούς όγκους και με καλή σέλα.
    5) ΤΟ ξαναγράφω. Μου φαίνεται πάρα πολύ ευέλικτο στην πόλη και ας είμαι 100κιλά. Πολύ ζυγισμένο κ σταθερό.

    Η μεγαλύτερη μου βόλτα έως τώρα ήταν απο Πειραιά μέχρι το Τατόι. Το στρώνω ακόμη οπότε είμαι πολύ προσεκτικός. Δεν το έχω ανοίξει πάνω από τις 5.500 στροφές (όσο γράφει κ το manual). Μέση κατανάλωση 5.5lt/100Km.

    Εννοειται ότι στους ελληνικούς δρόμους το traction control και το abs ενεργοποιουνται εύκολα και σου θυμίζουν σε τι άσφαλτο οδηγείς...

  4. #94
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tsimouxas Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστώ. Επειδή δεν θα γίνουν άμεσα πολλά χιλιόμετρα και ακόμα είναι στο στρώσιμο να αναφέρω τις πρώτες πρώτες εντυπώσεις:
    1) Στα πρώτα 5 λεπτά νιώθεις ότι το μηχανάκι το οδηγάς χρόνια.
    2) Πολύ ευέλικτο στην πόλη, με άνεση κάνεις διασχίσεις μεταξύ αυτοκινήτων και κόβει πολύ το τιμόνι.
    3) Ροπή από χαμηλά κ άφθονο γκάζι
    4) Είμαι 1.85 και νιώθω πολύ άνετα χωρίς να χρειαστώ να σηκώσω την σέλα. Το μηχανακί πολύ μαζεμένο, χωρίς περιτούς πλαστικούς ή μεταλικούς όγκους και με καλή σέλα.
    5) ΤΟ ξαναγράφω. Μου φαίνεται πάρα πολύ ευέλικτο στην πόλη και ας είμαι 100κιλά. Πολύ ζυγισμένο κ σταθερό.

    Η μεγαλύτερη μου βόλτα έως τώρα ήταν απο Πειραιά μέχρι το Τατόι. Το στρώνω ακόμη οπότε είμαι πολύ προσεκτικός. Δεν το έχω ανοίξει πάνω από τις 5.500 στροφές (όσο γράφει κ το manual). Μέση κατανάλωση 5.5lt/100Km.

    Εννοειται ότι στους ελληνικούς δρόμους το traction control και το abs ενεργοποιουνται εύκολα και σου θυμίζουν σε τι άσφαλτο οδηγείς...
    οδηγα κανονικά και μην κοιτας τις σαχλαμάρες που λέει το μανουαλ. μονο βεντιλατερ μην αφηνεις να αναβουν τωρα που εχει ζεστες.

  5. #95
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    οδηγα κανονικά και μην κοιτας τις σαχλαμάρες που λέει το μανουαλ. μονο βεντιλατερ μην αφηνεις να αναβουν τωρα που εχει ζεστες.
    +900
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  6. #96
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/10/2017
    Μηνύματα
    22
    basilis_k6 τι εννοεις "κανονικά" ?

  7. #97
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tsimouxas Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστώ. Επειδή δεν θα γίνουν άμεσα πολλά χιλιόμετρα και ακόμα είναι στο στρώσιμο να αναφέρω τις πρώτες πρώτες εντυπώσεις:
    1) Στα πρώτα 5 λεπτά νιώθεις ότι το μηχανάκι το οδηγάς χρόνια.
    2) Πολύ ευέλικτο στην πόλη, με άνεση κάνεις διασχίσεις μεταξύ αυτοκινήτων και κόβει πολύ το τιμόνι.
    3) Ροπή από χαμηλά κ άφθονο γκάζι
    4) Είμαι 1.85 και νιώθω πολύ άνετα χωρίς να χρειαστώ να σηκώσω την σέλα. Το μηχανακί πολύ μαζεμένο, χωρίς περιτούς πλαστικούς ή μεταλικούς όγκους και με καλή σέλα.
    5) ΤΟ ξαναγράφω. Μου φαίνεται πάρα πολύ ευέλικτο στην πόλη και ας είμαι 100κιλά. Πολύ ζυγισμένο κ σταθερό.

    Η μεγαλύτερη μου βόλτα έως τώρα ήταν απο Πειραιά μέχρι το Τατόι. Το στρώνω ακόμη οπότε είμαι πολύ προσεκτικός. Δεν το έχω ανοίξει πάνω από τις 5.500 στροφές (όσο γράφει κ το manual). Μέση κατανάλωση 5.5lt/100Km.

    Εννοειται ότι στους ελληνικούς δρόμους το traction control και το abs ενεργοποιουνται εύκολα και σου θυμίζουν σε τι άσφαλτο οδηγείς...
    Καλορίζικο φίλε!Καλά χιλιόμετρα ευχομαι!


    Αλλά έχω την αίσθηση οτι μας λες ψέμματα και μας κοροιδευεις!!!!Με ρυθμούς στρωσίματος 5,5 λίτρα στα 100 χιλιόμετρα?Εδω το οδήγησαν δημοσιογράφοι στην Ισπανία με την ταυτότητα στο στόμα και ταχύτατους ρυθμούς και είχαν μέση καταναλωση 5,7.Πήγαινε το στη Yamaha το μηχανάκι έχει προβλημα,καιει πολύ!

    Περισσότερες πληροφορίες για να αντιληφθείς το χιουμοριστικό του πράγματος εδώ https://www.moto.gr/forums/showthrea...=152682&page=3
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

Σελίδα 7 από 7 ΠρώτοΠρώτο ... 234567

Παρόμοια θέματα

  1. Tiger sport vs Yamaha tracer 900?
    από costas81 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 47
    Τελευταίο μήνυμα: 25/09/2017, 13:38
  2. Triumph Tiger 800 XRx vs. Yamaha MT 09 Tracer
    από kostas-menu στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 25/05/2016, 00:57
  3. Αγορα ON/OF Transalp vs BMW η κατι αλλο?
    από stelioskrete στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 64
    Τελευταίο μήνυμα: 14/09/2014, 12:13
  4. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 07/09/2010, 09:25
  5. Αγορα μηχανής απο Αγγλία
    από niko13g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2004, 22:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF