Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 9 από 9

Θέμα: Modenas dynamic

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2017
    Μηνύματα
    1

    Modenas dynamic

    Καλησπέρα σε όλους είμαι νέος στο φόρουμ και σε λίγες μέρες μπαίνω στα 18 οδηγώ μηχανάκι από πολύ μικρός και έχω καλες σχέσεις.
    Θέλω μια βοήθεια σκέφτομαι να πάρω ένα modenas dynamic σε καλή κατάσταση εξωτερικά για μοτερ κάτι παραπάνω δεν ξέρω μόνο ότι είναι μαμά και δεν έχει ανοιχτή το δίνει 850 ευρώ και θα του ρίξω λεφτά για ότι χρειαστεί για να είμαι καλιμενος από θέμα αξιοπιστίας αλλά και ασφάλειας.
    Το ερώτημα μου είναι αν βγάζει προβλήματα και αν είναι αξιόπιστο εννοείται πάντα με καλό λαδάκι και τα service στην ώρα τους.
    Ευχαριστώ πολύ και συγνώμη για το μεγάλο κείμενο.

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.589
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC08067.jpg 
Προβολές:	147 
Μέγεθος:	61,3 KB 
ID:	389397
    ειχα παρει καποτε αυτο για 550 ευρω.. πολυ καλη γενικη ποιοτητα και επιδωσεις πολυ κοντα σε crypton x.. πολυ καλες εκκινησεις και αρκετη δυναμη για 125 παπι.. ο συμπλεκτης στο χερι ειναι κατι πολυ ωραιο..
    δεν μου εβγαλε προβλημα.

    δεν μου αρεσε η θεση οδηγισης και η σελα και ειχε μεγαλη καταναλωση.. νομιζω το 4 ή 5 λιτρα ντεποζιτο του αδειαζε σε 100 χιλιομετρα.

    να δεις να μην εχει πειραχτει το μοτερ και να ειναι σε καλη κατασταση, το ιδιο και η τρομπα λαδιου..με μαμα μοτερ αν αλλαζεις πιστονι καθε 20.000 χιλιομετρα,εχεις καλο λαδι,καλες ρυθμισεις(ιδιος στο μιγμα) δεν θα βγαλει προβλημα.

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Τι μηχανακι ειναι αυτο που θελει καθε 20.000 χιλ καινουριο πιστονη?Μηπος κανης λαθος....
    καθε μερα ...νεα μερα.

  4. #4
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Δίχρονο.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.589
    διαβασε το μανουαλ να δεις καθε ποτε λεει αλλαγη. παντος ειναι φτηνο

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Δλδ το μανουαλ λεει οτι καθε τοσο θελει πιστονι?Τη ταρζανια ειναι παλι αυτη
    καθε μερα ...νεα μερα.

  7. #7
    τετρακυλινδρο μελος Το avatar του/της yiannis172
    Εγγραφή
    13/07/2008
    Μηνύματα
    730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostaskk Προβολή μηνύματος
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC08067.jpg 
Προβολές:	147 
Μέγεθος:	61,3 KB 
ID:	389397
    επιδωσεις πολυ κοντα σε crypton x.. πολυ καλες εκκινησεις και αρκετη δυναμη για 125 παπι
    παει χειροτερα απο Χ ή εννοεις οτι πανε περιπου το ιδιο;
    και τα δυο περιεργα μου φαινονται,γιατι απο FX (το οποιο αποδεδειγμενα παει καλυτερα απο το Χ) παει καλυτερα το Dinamik.

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.589
    περιπου τα ιδια ενοουσα, εχω δει διαφορες 6+ μηχανακια αποσταση σε εντελος μαμα x135, αλλα πηγαιναν 120km/h και αλλα 130km/h. ιδια χ απο ιδιο μαγαζι,μαμα,με σχεδον τα ιδια χιλιομετρα. οποτε ολα ειναι σχετικα.

    το modenas εχει πολυ καλη επιτάχυνση αλλα σε τελικες ισως περασει το x ή κατασταση που θα το αγορασεις παιζει μεγαλο ρολο.

    για το fx δεν ξερω αλλα δεν νομιζω να εχει τελικη οσο το x. αφου ειναι -10 κυβικα και οχι υδρόψυκτο.
    σε επιταχινση-εκκινηση μπορει να φευγει το fx αφου εχει συμπλεκτη,παραπανω ταχυτητες και καρπυρατερ..

    σε τελικες ευθεια-κατηφορα ομως πιστευω οτι το χ ειναι οτι καλητερο εχει βγει
    μπορει να παει 130-135km/h πραγματικα και για οση ωρα θες.

    στο modenas το κοντερ κλεβει παρα πολυ.. μπορει να δεις και 160-170km/h αλλα πραγματικα θα εισαι στα 110-130km/h. και σαν διχρονο αν το πας συνεχεια τερμα γκαζι τελικες καποια στιγμη θα χαλασει.
    ποιο καλα να επιταχύνεις και να επιβραδύνεις συνεχος στο διχρονο παρα να πηγαινεις με το γκαζι κολλημενο στο τερμα.

    αν πουμε οτι εισαι πωρωμένος και κανεις 100 χιλιομετρα την μερα θες ενα ντεποζιτο καθε μερα. δηλαδη 6+ ευρω καθε μερα. +1 λιτρο λαδι μιξης καθε τοσο που εχει 10-15 ευρω καθε φορα+την κανονικη συντιριση.

    οποτε ποιο καλα 4τ παπι ή 125cc 4τ μηχανη εκτος και αν δεν υπαρχει οικονομικο θεμα.
    κατα την αγορα θα του ελεγα να τσεκαρει το σασμαν καθος ειναι λιγο περιεργο σε αυτα

  9. #9
    ευθειακιας Το avatar του/της noodles
    Εγγραφή
    22/07/2015
    Μηνύματα
    1.061
    σε στοκ μορφη ειναι το καλυτερο παπι που εχει εισαχθει στην ελλαδα (πολυ καλα φρενα, μοτερ, πλαισιο).

    οι πιθανοτητες να βρεις καποιο σε καλη κατασταση ειναι τοσες οσες να κερδισεις το τζοκερ.
    ψαξε για κανενα καλο crypton αδερφε, να κανεις τη δουλεια σου χωρις προβληματα.
    αν θες να γινεις φιλαρακια με το μηχανικο σου, απλα πατε για μπυρες, μη παρεις dinamik
    it was nothing, just the normal thing to do at the time

Παρόμοια θέματα

  1. xenon σε modenas dynamic
    από motori2009 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 26/12/2009, 00:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF