Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 59 από 59

Θέμα: Αγορά οικονομικής On-Off

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    Συγνώμη , αλλα σκέφτεσαι (φαντάζομαι) με λογική ΧR .. Εχω ταξιδέψει με gs 650 dakar φορτωμένο Αθήνα - Ορεστιάδα πολύ άνετα , ναι δεν είναι TRANSALP αλλα και το TRANSALP δεν ειναι goldwing ....

    50-60χλμ είναι υπερβολή το λιγότερο για τέτοιο μηχανάκι , δεν ειναι ουτε XR ουτε DR ουτε LC4 ...


    οκ, να δεχτω οτι μιλαω υποκειμενικα και με λογικη XR...
    αλλα οταν λες οτι πηγες Αθηνα - Ορεστιαδα ΠΟΛΥ ανετα με μονοκυλινδρο μιλας και εσυ ΠΟΛΥ υποκειμενικα...

    δεν ειναι φτιαγμενος ο ενας κυλινδρος για τοσο μεγαλα ταξιδια...
    και αν το 50-60χλμ ειναι υπερβολη (αν και το ειπα οτι ειναι το δικο μου οριο, αρα φουλ υποκειμενικο), αντε να δωσω αλλα 40-50χλμ για να παμε στον μεσο ορο...δλδ 90-110χλμ μονης διαδρομης...


    κοιτα και εγω πηγα δικαβαλος περι στα 200+ χλμ μονης διαδρομης το καλοκαιρι και αλλα τοσα επιστροφη, αλλα δεν το λεω και ευχαριστη εμπειρια...και με το xr που ειναι τερμα on (17 ιντσες μπροστα - πισω, μακρυμενο απο γραναζια, αλογα και ροπη για να απλωνει στον δρομο, κλπ,κλπ...)

    δεν ειμαστε στο 1970 που καβαλαγαν τα 250 μονοκυλινδρα και πηγαιναν απο την μια ακρη της Ελλαδας στην αλλη...πλεον υπαρχουν παρα πολλες επιλογες γι'αυτη την χρηση και ειναι πολυ καλυτερες απο ενα μονοκυλινδρο...
    στην τελικη ο φιλος με την περιγραφη της χρησης που θα του κανει φωτογραφιζει v-strom και γενικοτερα δικυλινδρα...γιατι σωνει και ντε να "σπρωχτει" στα μονοκυλινδρα?

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της BUSA MAKIS
    Εγγραφή
    10/05/2007
    Μηνύματα
    203
    Πάρε το F650GS το είχα 4 χρόνια γύρισα όλη την Ελλάδα. Σε κουράζει λίγο το μονοκύλινδρο μοτέρ στην Ε.Ο. αλλά στο επαρχιακό είναι απόλαυση.
    Το έδωσα και πήρα το 2κύλινδρο F650GS που είναι πολύ ανώτερο.
    Μάκης


  3. #48
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    ...

    δεν ειναι φτιαγμενος ο ενας κυλινδρος για τοσο μεγαλα ταξιδια...
    Κάποιος να το πεί και του magelanos 1 αυτό.

    https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=153145
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  4. #49
    Λεωφορειολωριδάκιας
    Εγγραφή
    07/06/2006
    Μηνύματα
    127
    Αδερφέ, μιας και η μηχανή είναι κυρίως για αστική μετακίνηση το f650 θα είναι μια χαρά. Κάθε μέρα γράφω 60χλμ, η κατανάλωση μου είναι πάντα κάτω απο 4 και το μοτέρ μου έχει αισίως 140.000χλμ. Μουλάρι είναι, απλό στη συντήρηση, χώνεται εύκολα στην κίνηση. Να έχεις υπ'όψιν οτι κάποια παρουσίασαν προβλήματα στην τρόμπα νερού και καλό θα είναι να το τσεκάρεις.
    Για ταξίδια δεν έχω άποψη, αλλά για την πόλη θα είσαι μια χαρά.

  5. #50
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/12/2013
    Μηνύματα
    44
    Επανερχομαι στο θεμα με μεγαλο διλημμα.. γιατι δε λεω να ησυχασω. Πρωτον εχω αρχισει μαθηματα για το Α αλλα το προβλημα ειναι οτι δεν παιζει χαρτι προσωρινο μεχρι να παρω το διπλωμα στα χερια... Δεν ξερω τι εχει αλλαξει με 4 χρονια πριν γιατι τοτε μια χαρα χαρτι ειχα παρει με εγκριση απο τους εξεταστες και 10 μερες μετα ειχα τη μηχανη και ασφαλεια κανονικα. Το διπλωμα το πηρα κανα 3μηνο μετα.. Στο διλημμα τωρα, με επιασε ο πατερας μου και μου λεει γιατι να μπλεξεις με παλια μηχανη και ειναι και μεγαλη 650 κλπ (γενικα ειναι του καινουριου αλλα δεν ξερει απο μηχανες). Και τελος παντων βαζει τα μισα αν ειναι να παρω καινουρια την cb500x. Απτη μια προφανως γουσταρω τη honda αλλα απο την αλλη εχω ενα αγχος γιατι καινουρια μηχανη ειναι και στοχος κλοπης, ενω με τη bmw θα εχω το κεφαλι μου πιο ησυχο ως προς αυτο, αλλα απτην αλλη πολυ πιο πιθανο να βγαλει κανενα προβλημα και να μεινω χωρις μεταφορικο σε καποια φαση. Γενικα δεν τρελαινομαι στην ιδεα καινουριας μηχανης και προτιμουσα μεταχειρισμενη και την honda αν υπηρχαν περισσοτερες αγγελιες. Δεν ξερω τι να κανω λοιπον, σκεφτομαι μηπως μια μηχανη 12ετιας εχει ημερομηνια ληξης πολυ κοντινη και ψαχνομαι δυο τρια χρονια μετα για αλλη, κατα τα αλλα με ειχε ψησει πολυ η bmw και αν ημουν πιο σιγουρος για την αξιοπιστια της λογω ηλικιας δε θα το σκεφτομουν πολυ. Η αγγελια που εχω δει και βιαζομαι για το διπλωμα ειναι αυτη https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/10802162/
    Φαινεται πολυ προσεγμενη η μηχανη αλλα δεν εχω πολυ χρονο μαλλον

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    16/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    Πάρε καινούργια τη honda.

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.532
    παρε καινουργιο το honda
    Quod me nutrit... me destruit.....

  8. #53
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964
    μηχανάκια 10+ετών αξίζουν 2.000ευρω άντε βαριά 2.200. μόνο για το στρομ θα έδινα λίγο παραπάνω. Καινουργιο δεν αξιζει αυτη την εποχη.

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της teo_g7
    Εγγραφή
    21/04/2011
    Μηνύματα
    1.017
    Πάρε το Honda!
    Δε νομίζω ότι "απασχολεί" τόσο πολύ σαν μοντέλο αλλά καλού κακού κάνε μια ασφάλεια κλοπής να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Πάρε καινούργια τη honda.

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Cb500x ή versys 300x.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  12. #57
    Αφου βοηθάει ο πατέρας,πάρε καινούργιο το cb.
    Αν σκέφτεσαι τους κλέφτες, μην πάρεις τίποτα.
    Όλα τα κλέβουν αν τα χρειάζονται

  13. #58
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/02/2017
    Μηνύματα
    71
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kotsos.b Προβολή μηνύματος
    Επανερχομαι στο θεμα με μεγαλο διλημμα.. γιατι δε λεω να ησυχασω. Πρωτον εχω αρχισει μαθηματα για το Α αλλα το προβλημα ειναι οτι δεν παιζει χαρτι προσωρινο μεχρι να παρω το διπλωμα στα χερια... Δεν ξερω τι εχει αλλαξει με 4 χρονια πριν γιατι τοτε μια χαρα χαρτι ειχα παρει με εγκριση απο τους εξεταστες και 10 μερες μετα ειχα τη μηχανη και ασφαλεια κανονικα. Το διπλωμα το πηρα κανα 3μηνο μετα.. Στο διλημμα τωρα, με επιασε ο πατερας μου και μου λεει γιατι να μπλεξεις με παλια μηχανη και ειναι και μεγαλη 650 κλπ (γενικα ειναι του καινουριου αλλα δεν ξερει απο μηχανες). Και τελος παντων βαζει τα μισα αν ειναι να παρω καινουρια την cb500x. Απτη μια προφανως γουσταρω τη honda αλλα απο την αλλη εχω ενα αγχος γιατι καινουρια μηχανη ειναι και στοχος κλοπης, ενω με τη bmw θα εχω το κεφαλι μου πιο ησυχο ως προς αυτο, αλλα απτην αλλη πολυ πιο πιθανο να βγαλει κανενα προβλημα και να μεινω χωρις μεταφορικο σε καποια φαση. Γενικα δεν τρελαινομαι στην ιδεα καινουριας μηχανης και προτιμουσα μεταχειρισμενη και την honda αν υπηρχαν περισσοτερες αγγελιες. Δεν ξερω τι να κανω λοιπον, σκεφτομαι μηπως μια μηχανη 12ετιας εχει ημερομηνια ληξης πολυ κοντινη και ψαχνομαι δυο τρια χρονια μετα για αλλη, κατα τα αλλα με ειχε ψησει πολυ η bmw και αν ημουν πιο σιγουρος για την αξιοπιστια της λογω ηλικιας δε θα το σκεφτομουν πολυ. Η αγγελια που εχω δει και βιαζομαι για το διπλωμα ειναι αυτη https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/10802162/
    Φαινεται πολυ προσεγμενη η μηχανη αλλα δεν εχω πολυ χρονο μαλλον
    Είχα το μοντέλο πριν το Tiger για τέσσερα χρόνια την τιμή που ζητάει με τίποτα, κάτω ένα χιλιάρικο, γιατί το ψαλίδι δεν έχει πάνω του τον λασπωτήρα με τις βάσεις του λείπει το κάλυμμα της αλυσίδας, το δεξί μαρσπιέ του συνεπιβάτη είναι πατέντα, όλα.αυτά πρόχειρα και για να τα βάλεις δεν είναι και φθηνά.

  14. #59
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/12/2013
    Μηνύματα
    44
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vantonopoulos Προβολή μηνύματος
    Είχα το μοντέλο πριν το Tiger για τέσσερα χρόνια την τιμή που ζητάει με τίποτα, κάτω ένα χιλιάρικο, γιατί το ψαλίδι δεν έχει πάνω του τον λασπωτήρα με τις βάσεις του λείπει το κάλυμμα της αλυσίδας, το δεξί μαρσπιέ του συνεπιβάτη είναι πατέντα, όλα.αυτά πρόχειρα και για να τα βάλεις δεν είναι και φθηνά.
    Ωραιος, ευχαριστω, δεν τα ειχα προσεξει αυτα! Μου ειπε και στο τηλ οτι εχει ενα χτυπημα στο πισω φτερο, οχι πεσιμο λεει αλλα μαλλον πεσιμο σε συνδυασμο με το μαρσπιε. Honda λοιπον, και αυριο δινω για το Α , χωρις λογο τελικα.

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορά on-off
    από Koulis13 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 01/06/2017, 00:09
  2. Αγορα on off
    από Kiato26 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 09/09/2016, 11:38
  3. Αγορά Αξιόπιστης Μηχανής On-Off.
    από Richter στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 29/08/2013, 15:38
  4. Αγορα μεταχειρισμενου on off-αποφυγη ζημιαρικου
    από musictech στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 15/06/2012, 18:34
  5. ola etoima gia on off ekdromi
    από tatoo23 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 26/03/2004, 17:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF