Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 9 από 9

Θέμα: Ρύθμισμα Αποσυμπιεστη

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/10/2017
    Μηνύματα
    5

    Ρύθμισμα Αποσυμπιεστη

    Γεία σας .Ειμαι καινούργιος στο Forum .Θα ήθελα να ζητήσω βοήθεια για την μηχανή μου .Να σας πω ακριβώς τι έγινε .Την βαζω μπρος πριν λίγες μέρες ,με τα χίλια ζόρια και ξεκινάω .Στα 20 μετρα ξαφνικά σβήνει .Μιλάμε για xr350 του 1984 μοντέλο .Το είχα ξαναπάει σε μαστορα για τον αποσυμπιεστή και τον ειχε φτιάξει ,πριν 7 μήνες περίπου .Οταν πάω να πατήσω μανιβέλα τώρα κατεβαίνει μόνη της απο εκεί που δεν κατέβαινε αν δεν επεφτες πάνω της .Δεν ξέρω εαν το έχω γράψει στη σωστή ενότητα παράκαλω να μου πειτε εαν εχω κανει λάθος .

  2. #2
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoomBringer Προβολή μηνύματος
    Γεία σας .Ειμαι καινούργιος στο Forum .Θα ήθελα να ζητήσω βοήθεια για την μηχανή μου .Να σας πω ακριβώς τι έγινε .Την βαζω μπρος πριν λίγες μέρες ,με τα χίλια ζόρια και ξεκινάω .Στα 20 μετρα ξαφνικά σβήνει .Μιλάμε για xr350 του 1984 μοντέλο .Το είχα ξαναπάει σε μαστορα για τον αποσυμπιεστή και τον ειχε φτιάξει ,πριν 7 μήνες περίπου .Οταν πάω να πατήσω μανιβέλα τώρα κατεβαίνει μόνη της απο εκεί που δεν κατέβαινε αν δεν επεφτες πάνω της .Δεν ξέρω εαν το έχω γράψει στη σωστή ενότητα παράκαλω να μου πειτε εαν εχω κανει λάθος .
    Αν έχεις το service manual είναι εύκολο να τον ρυθμίσεις μόνος σου εφ όσον έχεις μερικά εργαλεία και πιάνουν λίγο τα χέρια σου.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/10/2017
    Μηνύματα
    5
    Δεν το έχω .Δυστυχώς χάθηκε στην παράδοση της μηχανης .Δηλαδή ποτε δεν το ειχα ,αλλά θα κανω μια ερευνα στο ιντερνετ και θα το βρω .Θα σε ενημερώσω !

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/10/2017
    Μηνύματα
    5
    Το βρήκα το manual για το xr250 και προσπαθησα αλλα τίποτα .Πήρα τον μαστορα και μου είπε οτι πρεπει να έχει κωλήσει καρβουνάκι και για αυτο δεν έχει συμπίεση .Είπε να την σκάσουμε με ταχύτητα για να τρανταχτει και να ερθει στα ισα .Ευτυχώς ήταν αυτό και πήρε μπρος .Ευχαριστώ πολύ φιλε μου .Να είσαι καλά!!

  5. #5
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoomBringer Προβολή μηνύματος
    Το βρήκα το manual για το xr250 και προσπαθησα αλλα τίποτα .Πήρα τον μαστορα και μου είπε οτι πρεπει να έχει κωλήσει καρβουνάκι και για αυτο δεν έχει συμπίεση .Είπε να την σκάσουμε με ταχύτητα για να τρανταχτει και να ερθει στα ισα .Ευτυχώς ήταν αυτό και πήρε μπρος .Ευχαριστώ πολύ φιλε μου .Να είσαι καλά!!
    Καλές βόλτες!
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/10/2017
    Μηνύματα
    5
    Επανήλθε η συμπίεση αλλά οχι τελείως .Τουλάχιστον περνει μπρος ομως .Εαν ξερει καποιος κατι ας με πει .Ευχαριατώ πολύ !

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.803
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoomBringer Προβολή μηνύματος
    Επανήλθε η συμπίεση αλλά οχι τελείως .Τουλάχιστον περνει μπρος ομως .Εαν ξερει καποιος κατι ας με πει .Ευχαριατώ πολύ !
    Νομίζω ότι το 350 μοιάζει με αυτό :http://www.hondampe.com.au/docs/owni...L350R-1983.pdf
    116 σελίδα,
    Πρέπει να κάνεις και τα 3 βήματα στην 112 σελ. και να βγάλεις και κάνα καπάκι από τις βαλβίδες εξαγωγής για να δεις αν είσαι στη συμπίεση
    Μπορεί να μην παίζει ρόλο στο δικό σου αλλά όταν πας να ευθυγραμμίσεις το Τ στο βολάν με το σημάδι, γυρνάς αριστερόστροφα μόνο.
    Όχι το προσπεράσαμε λίγο, γυρνάμε λίγο δεξιά και εντάξει.
    Το προσπεράσαμε? δυο στροφές αριστερά το στρόφαλο πάλι.
    Καλές βόλτες

  8. #8
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Νομίζω ότι το 350 μοιάζει με αυτό :http://www.hondampe.com.au/docs/owni...L350R-1983.pdf
    116 σελίδα,
    Πρέπει να κάνεις και τα 3 βήματα στην 112 σελ. και να βγάλεις και κάνα καπάκι από τις βαλβίδες εξαγωγής για να δεις αν είσαι στη συμπίεση
    Μπορεί να μην παίζει ρόλο στο δικό σου αλλά όταν πας να ευθυγραμμίσεις το Τ στο βολάν με το σημάδι, γυρνάς αριστερόστροφα μόνο.
    Όχι το προσπεράσαμε λίγο, γυρνάμε λίγο δεξιά και εντάξει.
    Το προσπεράσαμε? δυο στροφές αριστερά το στρόφαλο πάλι.
    Καλές βόλτες
    Ετσι πρέπει να είναι και το XR, μπράβο stefane!
    Doombringer κανε οτι λέει το manual και θα είσαι ΟΚ αν δεν υπάρχει βλάβη κι είναι μόνο θέμα ρύθμισης.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/10/2017
    Μηνύματα
    5
    Ευχαριστώ πολύ παιδία .Οταν βρω λιγο χρονο θα τα κανω και θα σας πω αποτελέσματα !!

Παρόμοια θέματα

  1. ΑΛΛΑΓΗ ΕΞΑΤΜΙΣΗΣ ---> ΡΥΘΜΙΣΜΑ ΚΑΡΜΠΥΡΑΤΕΡ ???
    από g_angel01 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 08/06/2006, 21:02
  2. αμολυβδη-super και ρυθμισμα
    από nikforos στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/02/2006, 12:55
  3. Zzr 1200 ρυθμισμα καρμπυρατερς
    από tifoefs στο forum Kawasaki
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2005, 00:29
  4. Ρυθμισμα καλμπιρατερ σε tdm 850
    από petros047 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2005, 23:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF