Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 11 από 11

Θέμα: Βαλιτσα για Fazer 600 S2 2007

  1. #1

    Βαλιτσα για Fazer 600 S2 2007

    Καλησπερα!
    Εφτασε ο καιρος να βαλω βαλιτσα topcase μετα απο 3 χρονια συνυπαρξης με την μηχανουλα μου!
    Απο μια προχειρη ματια που εριξα, οι περισσοτερες βαλιτσες δινουν μεγιστο βαρος φορτωσης 3 κιλα, που προσωπικά το θεωρω παρα πολυ περιοριστικο.
    Η μονη που ειδα να με καλυπτει ειναι μια της GIVI που ειναι παρα πολυ ακριβη και επιτρεπει 10 κιλα.
    Εχετε προτασεις;
    Την σχαρα που μπαινει η βαση μπορω να την παρω απο καπου αλλου για να γλυτωσω χρηματα ή να ειναι ακομα μεγαλυτερης αντοχης απο την μαμα 'η παει αναγκαστικα πακετο;
    Ευχαριστω!

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Ειναι πολυ λιγο τα 3 κιλα.Εγω εχω μια φαλκομ(φτηνοδουλια)51 λιτρων και βαζω μεσα 2 εξαδες νερο.Δλδ 20+ κιλα και δεν εχει παθει τπτ.Εχω αντικαταστησει το αυτοκινητο με τη μηχανη και παω για ψωνια μ το μοτο.Στη βαλιτσα βαζω πολλες φορες πραγματα που ξεπερνανε κατα πολυ τα 20 κιλα.Νομιζω κανει κανα 50αρικο μαζι με τη βαση της.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  3. #3
    Ποσο δινει ονομαστικο επιτρεπτο βαρος;;;

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Live2ride
    Εγγραφή
    03/06/2017
    Μηνύματα
    220
    Είχα την μαμά που έλεγε max 3kg μαζί με την μεγάλη βαλίτσα της Yamaha, και εγώ την φόρτωνα σαν γαϊδούρι με εξάδες νερά, ψώνια κτλ, δεν έκανε κιχ.
    Προσωπικά είχα την εντύπωση οτι το max 3kg ήταν για να μην χαλάει η γεωμετρία της μηχανής στα πλαγιάσματα παρά η αντοχή της βάσης, σωστό λάθος δεν ξέρω ποτέ δεν έκατσα να το ψάξω, πάντως η μαμά βάση εκτός του ότι είναι όμορφη και δένει ωραία με το σύνολο από αντοχές είναι δοκιμασμένη, δεν σπάει δεν χαλάει , αλλά πανάκριβη, τότε είχα δώσει καμιά 220-250€ αν θυμάμαι καλά. Πόσο έχει τώρα?

  5. #5
    Εγω εχω βρει αυτην http://www.plus4u.gr/showitem.php?ID...14&ref=skroutz μαζι με καγκελα, βαση και μαξιλαρακι για την πλατη του συνοδηγου 350 ολα μαζι τοποθετημενα. Ονομαστικη αντοχη 10 κιλα.

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Sorry for hijacking !!

    Για τη Shad SH33 εχουμε καμια αποψη;;

    Θα τη φοραω πανω μονο στις ολιγοημερες διακοπες-εξορμησεις, που χρειαζεται το ετερον ημισυ να κουβαλησει κυλοτες, καλλυντικα, μαγιω, μαστιγια, φουσκωτο κροκοδειλο, λαπτοπ, φριτεζα, θερμοσιφωνα, σκυλο, γατα και ενα λαμα.

    Χονδρικα, καμια 4000-5000χλμ το χρονο τα πηγαινελα για θαλασσα + εκδρομικες διακοπες.

    Εχω κατασταλαξει σε αυτη, γιατι βρηκα σχαρα (η μεταλλικη) για να κουμπωσει το πιατο της Shad, σε εξαιρετικα δελεαστικη τιμη.
    Μαζι με τη μπαγαζιερα καινουρια και το πλαστικο πιατακι της και τη μεταλλικη βαση, ειμαι οριακα στο budget μου (75€)... Plus, μου αρεσει σαν σχεδιο η Shad.
    pew pew pew pew pew pew !!!

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Τιιιι...75 μονο.Χτυπα τη τωρα και μη το συζητας
    καθε μερα ...νεα μερα.

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Τιιιι...75 μονο.Χτυπα τη τωρα και μη το συζητας
    Αρκει να μη σπασει !!!
    pew pew pew pew pew pew !!!

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    καθε μερα ...νεα μερα.

  10. #10
    officially illegal rider Το avatar του/της WiSe
    Εγγραφή
    17/04/2015
    Μηνύματα
    768
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από P70 Προβολή μηνύματος
    Εγω εχω βρει αυτην http://www.plus4u.gr/showitem.php?ID...14&ref=skroutz μαζι με καγκελα, βαση και μαξιλαρακι για την πλατη του συνοδηγου 350 ολα μαζι τοποθετημενα. Ονομαστικη αντοχη 10 κιλα.
    Κουκλα ειναι! Το μονο που με χαλαει ειναι η σχαρα που μενει μονιμη.......
    TO AVOID PAIN, THEY AVOID PLEASURE
    TO AVOID DEATH, THEY AVOID LIFE
    54°10'02.9"N 4°28'40.5"W

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/10/2015
    Μηνύματα
    1
    καλησπερα εγω πηρα μια givi 46 λιτρα μαζι με την βασει 213 euro..
    για fazer 600 2006 μοντελο και σε λιγο θα παρω και της πλαινες μαζι με τις βασεις 300euro...
    μεγιστι φορτιο 10 κιλα...

Παρόμοια θέματα

  1. Λάστιχα για Fazer 600 S2 2007
    από P70 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 20/07/2017, 10:41
  2. Γνωμες για Fazer 600 s2 2009
    από puppy στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 16/05/2009, 23:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF