Σελίδα 2 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 105

Θέμα: Benelli TRK 250 και 800

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Akalestos Προβολή μηνύματος
    Ωραιο το ΤΡΚ 251 αλλα δε ξερω στα 4.000€ μου φαινεται ακριβο και για 25 αλογα καπως αδυναμο εστω και για πολη (που δε προοριζεται για πολη) αλλα εμενα μ αρεσει προσωπικα! λιγο η μουρη συμφωνω ειναι καπως αλλα στη τιμη τα χαλαμε!
    ===============================================================================
    Φιλε μου και εγω οταν αποφασισα να αγορασω μοτοσυκλετα..ειδα οτι ξεφευγε σε τιμη αυτη που ηθελα......με μια πιο προσεκτικη ματια ομως και ψαχνοντας ΓΕΝΙΚΑ στην ευρωπη....και σε αλλες μαρκες...ειδα οτι οι διαφορες στην τιμη...ειναι ελαχιστες (ψαξτο λιγο και εσυ και θα δεις )
    σε καποιες περιπτωσεις μαλιστα...στην ελλαδα εχει πιο χαμηλη τιμη!
    Μην ξεχνας οτι η αγοραστικη δυναμη μας πλεον εχει μικρυνει αρκετα....και μαζι με την φορομπηχτικη πολιτικη που υπαρχει γινεται πιο δυσκολο!
    Θα σε συμβουλευα....κατι που το γουσταρεις....να το αποκτησεις!
    Βαλε σε μια ταξη τις προτεραιοτητες σου...και κανε το βημα....αλλωστε εαν κατι το θελω και με τρελλαινει...δεν μου λεει κατι 5-6 μηνες ακομη γραμματια!
    Ολα εδω θα μεινουν...τωρα που μπορουμε και κανουμε κατι και για ΕΜΑΣ !!

  2. #17
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Τα μοτερ της benelli γενικα δεν ειναι ευστροφα δίνουν έμφαση στην ροπη και σταθερότητα συνεπώς σε απόλυτες επιδόσεις υπολείπονται για λιγο σε σχεση με τον ανταγωνισμό και ειναι λογικο αυτο. Οπότε παρά του οτι το vstrom ειναι βαρύτερο θα ειναι πιο μπροστά. Όπως και η ποιότητα του vstrom του ειναι μακραν η καλυτερη στην κατηγορία.

    Ομως το trk251 εαν έρθει τελικά στα 4k θα ειναι τιμιο.
    Θα ειναι ενα τιμιο commuter εργάτης στην πόλη και με δυνατότητα ταξιδιών λογο συνολικού μεγέθους και ανεμοκαλυψης.
    Εχει ενδιαφερον και που θα καταταχθεί εναντι του ανταγωνισμού

  3. #18
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.495
    Για το 750 ξέρουμε κάτι?
    Νομίζω ότι θα είναι πολύ καλή και προσιτή αγορά.
    Προσωπικά εάν ήμουν αμηχανος θα το σκεφτόμουν.
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από S705 Προβολή μηνύματος
    Για το 750 ξέρουμε κάτι?
    Νομίζω ότι θα είναι πολύ καλή και προσιτή αγορά.
    Προσωπικά εάν ήμουν αμηχανος θα το σκεφτόμουν.
    Καλά μην παίρνεις κι όρκο

  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Όπως και η ποιότητα του vstrom του ειναι μακραν η καλυτερη στην κατηγορία.
    ========================================================
    Απο το BMW ναι...απο το VERSYS οχι....και εξηγουμε..
    τα πλαινα που εχουν και το S ειναι χωρις βαφη σε αντιθεση με το versys που το μουτρο ειναι ολο βαμενο....
    το versys ...εχει ενα περιτεχνο λαιμο στις εξατμισεις με ενα μππουτζινο-χρυσο χρωμα που δειχνει οντως πιο αρχοντικο ...ενω οι εξατμισεις στο strom ...2 ισιες σωληνες βαμενες μαυρες..καιιιι...αυτο !
    Το χρωμα ειναι μεταλικο (πρασινο η γκρι ) στο καβασακι και στα 2 χρωματα....ενω στο στρομ απλο ακρυλικο διπλης !
    Στα οργανα τωρα δε....το στρομ εχει ενα ταμπλετ..και τα γραφει ολα εκει....ενω στο καβασακι παντρευει το κλασικο στρογγυλο οργανο ..με την ψηφιακη οθονη
    (για τα οργανα ειναι αναλογα και τα γουστα)
    Τελος αυτο που δεν χωνευω...ειναι οτι στην πισω ροδα...ανεπιτρεπτο να μην εχει ιχνος απο φτερο στο στρομ...και να γινεται χαλια ολος ο τοπος!
    Στο καβασακι...εχει !
    Φιλε ντοκτορ..προς θεου...δεν εννοω το παραμικρο ουτε να κακολογισω να πω κατι για αυτο που γραφεις...αλλωστε σε διαβαζω σε οτι παραθεσεις σε ποστ και ενστερνιζομαι αυτα που λες....απλα επειδη το θεμα αυτο το ειχα ψαξει ..παααρα πολυ αναφερω την ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ και μονο εμπειρια και γνωμη.!

  6. #21
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sebastian1980 Προβολή μηνύματος
    Όταν το μικρό benelli naked bn251 του 2018 έχει 3.590€ γιατί σου φαίνεται ακριβό το trk 251;.(αν έρθει στα 4.000€) Ενα καινούργιο μοντέλο 2019 που στην κατηγορία του δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο σε αυτά τα χρήματα, καινούριο.
    Θα συμφωνήσω μαζί σου ότι τα 25 αλογατα είναι λίγα για τα 165-170 κιλά που θα ζυγίζει.
    Στο μόνο μοντέλο που μοιάζει είναι στο μικρό vstrom 250,που έχει τελική ταχύτητα 130 χιλ/ώρα.(περίπου 5.300€)
    Πιστεύω ότι το trk 251 όταν έρθει Ελλάδα θα διαφημίζεται στα 3.999€ που μαζί με τα τέλη ταξινόμησης θα βγαίνει 4.250€ και μετά από κανένα 10μηνο θα βγαίνει σύνολο 4.000€ με δώρο τα έξοδα ταξινόμησης.
    Να κάνω άλλη μια πρόβλεψη:Θα είναι ελάχιστα πιο γρήγορο από το vstrom 250.
    Λίγοι μήνες αναμονή για να δω αν θα βγουν οι προβλέψεις σωστές.
    Φιλε μου προσωπικα θεωρω οτι και τα 3.600€ για το bn251 ειναι πολλα για μοτο σε αυτη τη κατηγορια και δεν το λεω για τη συγκεκριμενη μοτο/μαρκα μονο αλλα και γενικα ολοι οι κατασκευαστες εχουν ξεφυγει στις τιμες των μοτο πιστευω οποτε μη το συγκρινεις (αναποφευκτα ομως γινεται) με τις ιαπωνικες κι οχι μονο μαρκες. Θα στο ανελυα παραπανω αλλα ειναι νωρις θεωρω για μοτο που ακομα δεν εχει βγει στην αγορα και δε θα ηταν ωραιο να το κανω αυτο και να προκαταβαλω αρνητικα εναν υποψηφιο αγοραστη η' επισης μπορει να πεσω εξω σε μερικες προβλεψεις οποτε καταλαβαινεις.

    Υ.γ μ αρεσει ομως σαν μοτο και μπραβο που αρχισαν οι εταιρειες να καταλαβαινουν καποια πραγματα..... επιτελους και να βγαζουν μοτο ολων των κατηγοριων αλλα με επιλογες πλεον στα κυβικα!

  7. #22
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Drakonet ισχύουν τα σημεια που αναφερεις για την μπογια δεν ξερω, η ποιοτητα λειτουργίας του μοτερ του στρομ η συναρμογή των πλαστικών μερών και η ομοιογένεια οταν βρεθεις πανω του ειναι ανώτερη και το λενε πολλα τεστ τοσο εντος αλλα και διεθνή.
    Αυτο δεν ειναι κατι νεο εαν συγκρινεις vstrom650, sv6 με τα αντίστοιχα στις κατηγορίες τους.

  8. #23
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Drakonet ισχύουν τα σημεια που αναφερεις για την μπογια δεν ξερω, η ποιοτητα λειτουργίας του μοτερ του στρομ η συναρμογή των πλαστικών μερών και η ομοιογένεια οταν βρεθεις πανω του ειναι ανώτερη και το λενε πολλα τεστ τοσο εντος αλλα και διεθνή.
    Αυτο δεν ειναι κατι νεο εαν συγκρινεις vstrom650, sv6 με τα αντίστοιχα στις κατηγορίες τους.
    =======================================================================

    ΧΑΙΡΟΜΑΙ που δεν παρεξηγησες την προθεση μου και σε ευχαριστω !

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Έρχεται μέσα στην άνοιξη...άγνωστη ακόμα η τιμή.

    https://www.youtube.com/watch?v=J3MgrMjIsFE

  10. #25
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    538
    Μου αρεσει.... Αντε να αποκτησει λιγο σασπενς η κατηγορια. Να πιεστουν και οι Ιαπωνες για ποιο ολοκληρωμενες προτασεις στα 250 αρια...

  11. #26
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.458
    https://cyprus.benelli.com/product/trk251 ξεκίνησε η διάθεση στην Κύπρο?

  12. #27
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Τελικά στην τιμή δεν έπεσα και πολύ έξω.50 με 100€.
    Επίσημα πραγματα: benelli trk 251 τιμή 4.150 συν τέλη ταξινόμησης.
    Ήρθε στην Ελλάδα και συγκεκριμένα στην Αθήνα στο κατάστημα Benelli στην Αργυρούπολη, στη λεωφόρο Αλίμου 76.
    Άντε να το φέρουν και στην Θεσσαλονίκη να πάμε να το δούμε από κοντά.
    Αν δεν είναι πολύ βαρύ,έχει καλές αναρτήσεις και λίγο νεύρο πιστεύω θα πάει καλά.

  13. #28

  14. #29
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Δεν είναι κακό.. Κανα 500αρι πιο φθηνό να ήταν πιστεύω θα ήταν πολύ προσιτό.. Βέβαια στα ίδια λεφτά παίρνεις το zontes T αν δεν κάνω λάθος που συγκριτικά με το TRK για μένα δεν συγκρίνεται καν.. Πολύ ανώτερο το ΤΡΚ.. Πάντα εκ πρώτης όψεως.. Το 750 αν βγει κ κρατήσει τιμή καλή θα γίνει Best seller..

  15. #30
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Ρε παιδιά αυτα τα 160-170 κιλά ισχυουν.
    Τελικά πόσο ζυγίζει το trk 251;

Σελίδα 2 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Cbf 250 και προβλήματα
    από Nrgman στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 04/12/2006, 07:49
  2. CBF 250 και μπαταρία updated !!!
    από GyPsy στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 09/11/2006, 13:41
  3. Cbf 250 και c.s.s. level 2...
    από gerodim στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 43
    Τελευταίο μήνυμα: 23/09/2006, 13:40
  4. CBF-250 και μπαταρία
    από GyPsy στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 27/05/2006, 21:33
  5. Cbf 250 και C.s.s.
    από gerodim στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 58
    Τελευταίο μήνυμα: 02/05/2006, 11:52

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF