Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 6 από 6

Θέμα: Ασφαλεια/τι κανω!!!

  1. #1
    Μέλος
    Εγγραφή
    23/08/2016
    Μηνύματα
    46

    Ασφαλεια/τι κανω!!!

    Καλησπερα παιδια,εχθες ειχα παρκαρισμενο το μηχανακι μου κατω απο το πεζοδρομιο,και ενας απο απεναντι με οπισθεν το εριξε και το εσερνε και δεν καταλαβε τιποτα,σημερα το πρωι ηρθε η ιντεραμερικαν.το εβγαλε φωτο και με λεει να παω σε συνεργειο που συνεργαζεται η ιντεραμερικαν για να ερθει πραγματονομονας να δει τι θελει.Ειμαι θεσσαλονικη αν ξερει κανεις τι πρεπει να κανω ας το πει γιατι ειναι πρωτη φορα που ειμαι ετσι

  2. #2
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.148
    Οπωσδήποτε ΔΕΝ το πας σε συνεργείο που συνεργάζεται με την ασφαλιστική....

    Βρίσκεις συνεργείο δικής ΣΟΥ εμπιστοσύνης, του εξηγείς την κατάσταση, καλεί αυτός τον πραγματογνώμονα και κάνουν την ΣΩΣΤΗ εκτίμηση των όποιων ζημιών (παλαιότητας περιλαμβανομένης κ.λ.π.) Οι ασφαλιστικές συνήθως κάνουν προσφορά κατώτερη του πραγματικού κόστους, μην την δεχθείς.
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  3. #3
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.041
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Οπωσδήποτε ΔΕΝ το πας σε συνεργείο που συνεργάζεται με την ασφαλιστική....

    Βρίσκεις συνεργείο δικής ΣΟΥ εμπιστοσύνης, του εξηγείς την κατάσταση, καλεί αυτός τον πραγματογνώμονα και κάνουν την ΣΩΣΤΗ εκτίμηση των όποιων ζημιών (παλαιότητας περιλαμβανομένης κ.λ.π.) Οι ασφαλιστικές συνήθως κάνουν προσφορά κατώτερη του πραγματικού κόστους, μην την δεχθείς.
    +1 και να είσαι και εσύ παρών!

  4. #4
    Μέλος
    Εγγραφή
    23/08/2016
    Μηνύματα
    46
    Ενταξει ευχαριστω πολυ!!!Γινεται να παω στο δικο μου συνεργειο;Και επειτα αυτος καλει την ασφαλιστικη να ερθει ο πραγματονωμονας;τι ακριβως αναφερουν στην δηλωση τον τροπο που εγινετο το ατυχημα;Πχ στατικο πεσιμο και συρσιμο με οπισθεν η απλα οτι προβλημα εχει απο την δεξια μερια του το χρεώνω;;(Οταν τον ειδα να το σερνει τον φωναξα και γκαζωσε και εφυγε και μετα τον πηρα στο κυνηγι και σταματησε)Θελω να του χρεωσω οσα περισσοτερα γινεται του μ@λ@κ@!!!

  5. #5
    officially illegal rider Το avatar του/της WiSe
    Εγγραφή
    17/04/2015
    Μηνύματα
    768
    Αν πηρες ολα τα στοιχεια του Ονομα, αρ κυκλ. Ασφαλιστικη εταιρεια κλεινεις εσυ. Αν εχεις καλο ασφαλιστη θα σου κλεισει αυτος πραγμ/να κ θα παρακολουθει τη ζημια. Αυτο που θα παρεις ειναι η αποζημειωση των υλικων ζημιων.
    TO AVOID PAIN, THEY AVOID PLEASURE
    TO AVOID DEATH, THEY AVOID LIFE
    54°10'02.9"N 4°28'40.5"W

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2016
    Μηνύματα
    24
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από JohnFourl Προβολή μηνύματος
    Ενταξει ευχαριστω πολυ!!!Γινεται να παω στο δικο μου συνεργειο;Και επειτα αυτος καλει την ασφαλιστικη να ερθει ο πραγματονωμονας;τι ακριβως αναφερουν στην δηλωση τον τροπο που εγινετο το ατυχημα;Πχ στατικο πεσιμο και συρσιμο με οπισθεν η απλα οτι προβλημα εχει απο την δεξια μερια του το χρεώνω;;(Οταν τον ειδα να το σερνει τον φωναξα και γκαζωσε και εφυγε και μετα τον πηρα στο κυνηγι και σταματησε)Θελω να του χρεωσω οσα περισσοτερα γινεται του μ@λ@κ@!!!
    όσο μπορείς να τον γδύσεις γιατί φέρθηκε π----ικα ο παλιοβλάκας !
    ΟΙ ΠΟΙΟ ΩΡΑΙΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΜΕ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ.. ΓΝΩΣΤΟΙ ΩΣ ΑΠΟ ΜΗΧΑΝΗΣ ΘΕΟΙ!

Παρόμοια θέματα

  1. ΤΡΑΚΑΡΑ:ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΙ ΚΑΝΩ?
    από requiem στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 25/06/2018, 12:26
  2. Τι ασφάλεια να κάνω?
    από Maikpigasos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2009, 13:58
  3. ΤΩΡΑ ΤΙ ΚΑΝΩ?
    από SEVENLIFES στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 28/11/2008, 09:26
  4. Και τώρα τι κάνω ???
    από THEOD στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 16/06/2005, 16:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF