Σελίδα 4 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 131

Θέμα: ΤD 28/10/17

  1. #46
    Α ραααααααα Το avatar του/της Hayate
    Super Moderator
    Εγγραφή
    21/01/2010
    Μηνύματα
    1.372
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nathair Προβολή μηνύματος
    Γενικά το CSS είναι πιο φιλικό για αρχαρίους, και λόγω αυστηρότερων (...που δεν τηρούνται πάντα) κανόνων προσπεράσματος, και λόγω κοινού που τείνει να είναι μαθητές ή πρώην μαθητές, σεμνοί και ταπεινοί, και λιγότερο 'κάγκουρες'. Εξαιρέσεις πάντα υπάρχουν (π.χ. μια φορά είχε μπει ένα γκρουπ ΚΤΜάδων που το κάνανε άσταναπάνε με τις καγκουριές τους)...
    Mη μου το θυμίζεις εκείνο το σαββάτο....2 φορές πήγα στα παιδιά και παραπονέθηκα με τις μαλακίες τους....Και του ζαφειρόπουλου πάντως μιά χαρά ήταν αυτή τη φορά απλά οι αρχάριοι την είδανε χεράδες και μαζέυαν πλαστικά μετά....σε όλα τα άλλα γκρουπ εκτός απο το τελευταίο σέσσιον που αγωνιζόμενος ήταν μέγας γκαντέμης κ του κόλλησε το γκάζι και είχε πτώση μιά χαρά πηγαίναμε πάντως.Παίζει να ήταν κ το 1ο td μου που δεν έπαιζε αφόρητο κυνηγητό σε όλα τα γκρούπ.Και το τόνισαν 10 φορές οι άνθρωποι μην πιέζετε..ειδικά στους αρχάριους.

  2. #47
    Αρχάριος Το avatar του/της nathair
    Εγγραφή
    08/03/2012
    Μηνύματα
    699
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ηayate Προβολή μηνύματος
    εκτός απο το τελευταίο σέσσιον που αγωνιζόμενος ήταν μέγας γκαντέμης κ του κόλλησε το γκάζι και είχε πτώση
    Ωχ, ναι, ο κακομοίρης ο Jacob, με μια Agusta έ; Ασε, ραγισμένοι σπόνδυλοι κλπ, μου το είπε ο Σωτήρης σήμερα...

  3. #48
    Α ραααααααα Το avatar του/της Hayate
    Super Moderator
    Εγγραφή
    21/01/2010
    Μηνύματα
    1.372
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nathair Προβολή μηνύματος
    Ωχ, ναι, ο κακομοίρης ο Jacob, με μια Agusta έ; Ασε, ραγισμένοι σπόνδυλοι κλπ, μου το είπε ο Σωτήρης σήμερα...
    Ναι ο Jacob ...ρε επαθε τετοια ζημιά;εγώ τον είδα ψιλοκομπλέ περπατούσε μεν απλά είχε γίνει λίγο π'τάνα η στολή και το μηχανάκι πήγαινει πάλι για ξαναστήσιμο,του βάρεσε καλο βρόντο.

    Y.Γ.όχι μια οποιαδήποτε agusta...ο συγκεκριμένος επειδή τον έιχα γνωρίσει πιο παλιά έχει ρίξει πολυυυυυυυυυυυυυυ χρημα

  4. #49
    Αρχάριος Το avatar του/της nathair
    Εγγραφή
    08/03/2012
    Μηνύματα
    699
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ηayate Προβολή μηνύματος
    Ναι ο Jacob ...ρε επαθε τετοια ζημιά;εγώ τον είδα ψιλοκομπλέ περπατούσε μεν απλά είχε γίνει λίγο π'τάνα η στολή και το μηχανάκι πήγαινει πάλι για ξαναστήσιμο,του βάρεσε καλο βρόντο.

    Y.Γ.όχι μια οποιαδήποτε agusta...ο συγκεκριμένος επειδή τον έιχα γνωρίσει πιο παλιά έχει ρίξει πολυυυυυυυυυυυυυυ χρημα
    Ναι, πράγματι φαινότανε οκ αλλα΄οι εξετάσεις έδειξαν διάφορα. Θα πήγαινε χθες ο Σωτήρης να τον δω την ώρα που τον πήρα (τον Σωτήρη) το απόγευμα. Πράγματι επίσης έχει ρίξει πολλά στο μηχανάκι, ήτανε του Roccolli πριν νομίζω για να φανταστείς. Ο Jakob έχει μαζί με τον Pepe μερίδιο στην Laguna Moto (...και το δικό μου μηχανάκι ακόμα Ιταλία, αλλάζει κινητήρα).

  5. #50
    Η φάση στο πρώτο td μου ever ήταν :
    "ο χρήστης gixxerman αισθάνεται μοναξιά στην τοποθεσία Σέρρες "
    Ήταν καθημερινή, Νοέμβριος, εγώ κι ένας πιο έμπειρος φίλος μου.
    Με αυτά που διαβάζω αισθάνομαι "ευλογημένος "
    Neil deGrasse Tyson: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες riding coach του πληκτρολογίου

  6. #51
    A, BLiTzER, διάβασε κι αυτό. Ίσως βοηθήσει. Ίσως κι όχι.
    https://rideuniversity.com/lesson/ri...body-position/
    Neil deGrasse Tyson: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες riding coach του πληκτρολογίου

  7. #52
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    Εμένα τα "φιλαράκια" μου μπήκαν στους ενδιάμεσους και με άφησαν μόνο στους αρχάριους, να περιμένω το gangbang. Αν έχεις τέτοιους φίλους...
    Life begins at 45°.

  8. #53
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Εμένα τα "φιλαράκια" μου μπήκαν στους ενδιάμεσους και με άφησαν μόνο στους αρχάριους, να περιμένω το gangbang. Αν έχεις τέτοιους φίλους...
    Με λίγη εξάσκηση θα μπορείς να πας κι εσυ στους μεσαιους και θα είναι πολύ καλύτερα.
    Στους αρχάριους συνήθως γίνεται χαμός απο κόσμο και σε συνδυασμό με το οτι οι περισσότεροι πανε οπου ναναι αλλά πάντα ανοίγουν τερμα στις ευθείες και πατάνε φουλ φρένα πολλά μετρα νωρίτερα απ το νορμαλ δεν θα μπορείς να βρείς τον ρυθμό σου.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  9. #54
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    και πατάνε φουλ φρένα πολλά μετρα νωρίτερα απ το νορμαλ δεν θα μπορείς να βρείς τον ρυθμό σου.
    Ναι, το παρατήρησα. Δες το βιντεάκι μου στο 1:36. Δύο σέσιον κάθισα στους αρχάριους, μετά μπήκα ενδιάμεσους για τα υπόλοιπα 4 και ήταν όντως πολύ καλύτερα κι ας ήμουν από τους πιο αργούς του γκρουπ. Την επόμενη φορά θα μπω με πλάνο. Τώρα μπήκα απλά για διασκέδαση.
    Life begins at 45°.

  10. #55
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ναι, το παρατήρησα. Δες το βιντεάκι μου στο 1:36. Δύο σέσιον κάθισα στους αρχάριους, μετά μπήκα ενδιάμεσους για τα υπόλοιπα 4 και ήταν όντως πολύ καλύτερα κι ας ήμουν από τους πιο αργούς του γκρουπ. Την επόμενη φορά θα μπω με πλάνο. Τώρα μπήκα απλά για διασκέδαση.
    Αφού πήγες ήδη στους μεσαίους τότε ξέρεις ακριβώς το εννοώ.
    Σιγα σιγα θα πας πιο γρήγορα και θα μπορείς να ακολουθείς κάποιους πιο γρήγορους και ειναι σημαντικό οτι συνήθως, ειδικά στην αρχή, θα έχεις άδεια πίστα μπροστά σου χωρίς να σε κόβει κανένας.
    Οποιος σε περνάει συνήθως θα φεύγει, δεν θα τον ξανασυναντάς στα φρένα της ευθείας πχ.
    Ετσι θα μπορείς να βρείς ρυθμό, να σταντάρεις τα σημάδια σου για τα φρένα, τις γραμμές σου και τις αλλαγές ταχυτήτων και σιγά σιγά να τα βελτιώσεις.
    Το νού σου να μην αλλάζεις τίποτα στην οδήγησή σου οταν σε περνάνε.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  11. #56
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Αφού πήγες ήδη στους μεσαίους τότε ξέρεις ακριβώς το εννοώ.
    Σιγα σιγα θα πας πιο γρήγορα και θα μπορείς να ακολουθείς κάποιους πιο γρήγορους και ειναι σημαντικό οτι συνήθως, ειδικά στην αρχή, θα έχεις άδεια πίστα μπροστά σου χωρίς να σε κόβει κανένας.
    Οποιος σε περνάει συνήθως θα φεύγει, δεν θα τον ξανασυναντάς στα φρένα της ευθείας πχ.
    Ετσι θα μπορείς να βρείς ρυθμό, να σταντάρεις τα σημάδια σου για τα φρένα, τις γραμμές σου και τις αλλαγές ταχυτήτων και σιγά σιγά να τα βελτιώσεις.
    Το νού σου να μην αλλάζεις τίποτα στην οδήγησή σου οταν σε περνάνε.
    Με 30 μηχανές στο γκρουπ, γίνεται οκ αλλά δύσκολα να βρεις αρκετό "ελεύθερο" χώρο...
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  12. #57
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Blitzer το πρωτο πραγμα που πρέπει να κανεις ειναι να μην ξαναμπεις με τουριστικο λάστιχο μεσα στην πιστα.Θα φας καμία τζαμπα τουμπα και ειναι κριμα.

    Και δεν εχει να κανει με το ρυθμο,λιγη παραπάνω κλιση,ενα φρενάρισμα υπο κλιση ειναι αρκετα για να γίνει η στραβη.Και οπως θα προσεξες,οι περισσότερες τουμπες ειναι στους αρχαριους και στους ενδιαμεσους.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  13. #58
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    Στους ενδιάμεσους, δεν ήταν 30 άτομα. Και, όπως φαίνεται και στο βίντεο, είχα πάντα αρκετή άπλα. Με περνούσαν 2-3 μηχανάκια σε κάθε γύρο και έφευγαν, δε μου έκαναν καμία διαφορά. Στους αρχάριους, ούτε μάθαινα, ούτε προσπαθούσα να πιέσω, γιατί ήταν όλοι αρκετά αργοί και ήμουν εξαιρετικά επιφυλακτικός με τις προσπεράσεις μου (ποτέ από εσωτερική κτλ). Εκτός από τους αγωνιζόμενους.

    Παρασκευή ήδη μπαίνουν νέα track/street λάστιχα.
    Life begins at 45°.

  14. #59
    Ε, τώρα που θα βάλεις και λάστιχα και θα ξαναμπείς πίστα, θα πρέπει να είσαι κάπως έτσι
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot_2015-03-15-22-33-13-1.jpg 
Προβολές:	109 
Μέγεθος:	61,6 KB 
ID:	389904
    Neil deGrasse Tyson: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες riding coach του πληκτρολογίου

  15. #60
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    Ε, τώρα που θα βάλεις και λάστιχα και θα ξαναμπείς πίστα, θα πρέπει να είσαι κάπως έτσι
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot_2015-03-15-22-33-13-1.jpg 
Προβολές:	109 
Μέγεθος:	61,6 KB 
ID:	389904
    +1340
    Όταν θα πάρει ένα μηχανάκι για τα νέα του track/street λάστιχα....




    Βλιτς.... έχεις ρυθμίσει την ανάρτηση ή την έχεις αφήσει στην default ρύθμιση;
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

Σελίδα 4 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Να ποστάρω βόλτα για 28/10;
    από alximistis στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 89
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2006, 16:30
  2. 'ΝΑΙ' στη Εντουραδα-Παρνηθα>>28/10
    από taxydromos στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 143
    Τελευταίο μήνυμα: 30/10/2006, 10:57
  3. 28 / 10
    από idi στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2004, 13:32
  4. 28/10 S/M συγκέντρωση για αυτοσχέδια πίστα.....
    από Gandalf dr685sm στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2004, 09:27
  5. Μεγαρα 28/10
    από 955i στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 14/10/2004, 05:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF