Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 66

Θέμα: κακη εξυπηρέτηση από πολύ γνωστό κατάστημα μηχανών στην Αττική

  1. #16
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.446
    στην θέση σου το πρώτο πράγμα που θα έκανα θα ήταν να μιλήσω με δικηγόρο να μου δώσει τα φώτα του για το τι σενάρια υποκλοπών υπάρχουν απο τον καταστηματάρχη ποσο τον πάιρνει, το κινήσεις μπορώ να κάνω και πόσο θα μου κοστίσει.
    Αυτά με το καλημέρα της δευτέρας πρέπει να τα ξέρεις

    φαντάζομαι ποιος είναι

    και αφετέρου απο διαφορετική τράπεζα μεταφορά δεν γίνεται παραπάνω απο 2 μέρες (ούτε 3 ούτε 5)

    μην χάνεις την ψυχραιμία σου πήγαινε τους λάου λάου στην επικοινωνία μεταξύ σας μπορεί να στραβώσει πολύ το πράμα, αλλά μάθε τα πάντα από το νομικό πλαίσιο
    you rise you fall you're down then you rise again

  2. #17
    γαμωτ...γαμωτ.. .γαμωτ...
    Εγγραφή
    08/01/2006
    Μηνύματα
    376
    Καλημέρα

    Αυτό που προτείνω εύκολα, αλλά ξέρω ότι είναι δύσκολο, είναι να μείνεις ψύχραιμος, διότι μπορεί και τελικά να αγχώνεσαι, άδικα

    Αν τελικά η αγορά ακυρώθηκε την Πέμπτη, αντε να έκανε το έμβασμα την παρασκευή, οπότε στην χειρότερη, τα χρήματα να έχουν και valeur 2 εργάσιμες (αν είναι έμβασμα από άλλη τράπεζα), οπότε λογικά Τρίτη να είναι στον λογαριασμό σου.

    Η απόδειξη που έλαβες έχει σφραγίδα της εταιρίας και υπογραφή τουλάχιστον?

    Πιστεύω ότι όλα θα έχουν αίσιο τέλος, αν και κάτι τέτοιοι τύποι, χρειάζονται και μια καταγγελία στο Ινστιτούτο ΚΑταναλωτών για να αρχίζουν να μαθαίνουν σιγά σιγά, πως δεν βρισκόμαστε στο 80 η 90 και πως κάθε επιχείρηση λαμβανει την νομιμοποίηση της να υπάρχει, από την ίδια την κοινωνία, που τελικά πρέπει να σέβεται....αλλά μάλλον αυτά παραείναι ψιλά για μυωπικούς επιχειρηματίες
    I search, therefore I travel...

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Η διατραπεζική μεταφορά μεταξύ Ελληνικών τραπεζών κατά 90% είναι 1 εργάσιμη ημέρα. Σε κάποιες περιπτώσεις μπορεί να φθάσει τις 2.
    Επειδή μιλάμε για εργάσιμες ημέρες αν μεσολαβεί ΣΚ ή/και αργία τότε το διάστημα επεκτείνεται ανάλογα.
    Πιστεύω ότι την Δευτέρα θα τα δείς στον λογαριασμό σου (ΑΝ φυσικά σου λένε αλήθεια και έχει γίνει η κατάθεση...)

  4. #19
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.326
    ΑΝ ηταν σωστος επαγγελματιας, θα σε ενημερωνε εξ'αρχης οτι αγορα με μετρητα για τετοια ποσα δε μπορει να γινει καθως απαγορευεται απο το νομο..
    μονο μεσω τραπεζης ειτε αυτο λεγεται επιταγη, ειτε καταθεση ειτε μεταφορα ειτε με καρτα!
    επισης αφου δε μπορει να κοψει παραστατικο πανω απο 500 € για αγορα της μετρητοις πως θα το δικαιολογουσε; θα σου εκοβε 8 διαφορετικες αποδειξεις?
    απλα ο τυπος ειχε ηδη πουλησει το μηχανακι, ειδε τα μετρητα σου, διεκρινε τον ενθουσιασμο σου για το μηχανακι, σου λεει κατσε να τον παιξουμε λιγο τον τυπο
    να δουμε κι εμεις λιγη χαρα στη τσεπη μας, πηρε το παραδακι σου να κλεισει τρυπες, και τωρα προσπαθει απλα να κερδισει χρονο μεχρι να αναγκαστει να στα επιστρεψει!

    ΠΟΤΕ ΜΕ ΜΕΤΡΗΤΑ για τετοιες αγορες, ακομα κι απο ιδιωτη! ο πιο ασφαλης τροπος, ειναι τραπεζικη επιταγη της οποιας κρατατε τα στοιχεια, οποτε αν σκαλωσει καπου το θεμα
    να μπορειτε να την ακυρωσετε... το ιδανικο θα ηταν να μπορουσε να εξοφληθει μονο κατοπιν δικης σας εγκρισης τηλεφωνικα, αλλα δε ξερω αν γινεται κατι τετοιο

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.454
    Απο αλλη τραπεζα τα βλεπεις την αλλη μερα.
    Το εκανα πριν λιγες μερες.

  6. #21
    ψυχραιμια...
    αυριο κανε δυο τηλ.

    ενα στο λογιστηριο της εταιριας να ζητησεις να σου πουν το καταθετηριο και ποτε εγινε .
    μαλλον ,θα στα εχουν βαλει παρασκευη ή απο δευτερα.
    δεν ειναι απατη αυτο,καθυστερηση (μικρη) ειναι και δεν μπορουν να σου τα "φανε" .

    αν στα εχουν βαλει ,τηλ στην τραπεζα σου.

  7. #22
    Μέλος
    Εγγραφή
    09/09/2017
    Μηνύματα
    83
    Έχεις δίκιο σε αυτό. Με επιταγή δεν νομίζω ότι γινεται γιατί το πιθανότερο να μην την δεκτει. Από ότι φαντάζομαι και εγώ αυτό έχει συμβεί για αυτό ανυσηχω. Ευτυχώς η απόδειξη έχει και σφραγίδα και υπογραφή. Τώρα κατά πόσο είναι νόμιμη δεν ξέρω αλλά όπως και να έχει αποτελεί κάποιο αποδεικτικό στοιχείο που να μπορώ να το αξιοποιήσω αν χρειαστεί να κινηθώ δικαστικά.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    ΑΝ ηταν σωστος επαγγελματιας, θα σε ενημερωνε εξ'αρχης οτι αγορα με μετρητα για τετοια ποσα δε μπορει να γινει καθως απαγορευεται απο το νομο..
    μονο μεσω τραπεζης ειτε αυτο λεγεται επιταγη, ειτε καταθεση ειτε μεταφορα ειτε με καρτα!
    επισης αφου δε μπορει να κοψει παραστατικο πανω απο 500 € για αγορα της μετρητοις πως θα το δικαιολογουσε; θα σου εκοβε 8 διαφορετικες αποδειξεις?
    απλα ο τυπος ειχε ηδη πουλησει το μηχανακι, ειδε τα μετρητα σου, διεκρινε τον ενθουσιασμο σου για το μηχανακι, σου λεει κατσε να τον παιξουμε λιγο τον τυπο
    να δουμε κι εμεις λιγη χαρα στη τσεπη μας, πηρε το παραδακι σου να κλεισει τρυπες, και τωρα προσπαθει απλα να κερδισει χρονο μεχρι να αναγκαστει να στα επιστρεψει!

    ΠΟΤΕ ΜΕ ΜΕΤΡΗΤΑ για τετοιες αγορες, ακομα κι απο ιδιωτη! ο πιο ασφαλης τροπος, ειναι τραπεζικη επιταγη της οποιας κρατατε τα στοιχεια, οποτε αν σκαλωσει καπου το θεμα
    να μπορειτε να την ακυρωσετε... το ιδανικο θα ηταν να μπορουσε να εξοφληθει μονο κατοπιν δικης σας εγκρισης τηλεφωνικα, αλλα δε ξερω αν γινεται κατι τετοιο

  8. #23
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    τα χρηματα δεν φαινονται αμεσως απο μια τραπεζα σε μια αλλη διαφορετικη τραπεζα. απο ιδια στην ιδια φαινονται στα πρωτα δευτερολεπτα. καθε μερα κανω τετοιες συναλλαγες. ετσι λειτουργουν τα εμβασματα. Το Valeur που λενε

  9. #24
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.326
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mangelasakis Προβολή μηνύματος
    Έχεις δίκιο σε αυτό. Με επιταγή δεν νομίζω ότι γινεται γιατί το πιθανότερο να μην την δεκτει. Από ότι φαντάζομαι και εγώ αυτό έχει συμβεί για αυτό ανυσηχω. Ευτυχώς η απόδειξη έχει και σφραγίδα και υπογραφή. Τώρα κατά πόσο είναι νόμιμη δεν ξέρω αλλά όπως και να έχει αποτελεί κάποιο αποδεικτικό στοιχείο που να μπορώ να το αξιοποιήσω αν χρειαστεί να κινηθώ δικαστικά.
    η αποδειξη που εχεις ειναι νομιμη γιατι ειναι αποδειξη εισπραξης και οχι λιανικης πωλησης.. αν η επιταγη ειναι τραπεζικη και οχι ονομαστικη, και αρα εξασφαλισμενο οτι υπαρχουν τα λεφτα, μια χαρα τη δεχεται!

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THEOD Προβολή μηνύματος
    Η διατραπεζική μεταφορά μεταξύ Ελληνικών τραπεζών κατά 90% είναι 1 εργάσιμη ημέρα. Σε κάποιες περιπτώσεις μπορεί να φθάσει τις 2.
    Επειδή μιλάμε για εργάσιμες ημέρες αν μεσολαβεί ΣΚ ή/και αργία τότε το διάστημα επεκτείνεται ανάλογα.
    Πιστεύω ότι την Δευτέρα θα τα δείς στον λογαριασμό σου (ΑΝ φυσικά σου λένε αλήθεια και έχει γίνει η κατάθεση...)
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thunder ace Προβολή μηνύματος
    Απο αλλη τραπεζα τα βλεπεις την αλλη μερα.
    Το εκανα πριν λιγες μερες.

    διατραπεζικη συναλαγη με μια προσθετη μικρη επιβαρυνση στο απλο εμβασμα τα λεφτα φαινονται σε 2 ωρες.

    το απλο εμβασμα σε 2 εργασιμες ημερες.
    Γιαννης

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της CHRISTOF
    Εγγραφή
    09/01/2008
    Μηνύματα
    217
    Τα χρήματα φαίνονται αμέσως, μόνο σε συναλλαγές εντός της ίδιας τράπεζας.
    Μεταξύ διαφορετικών τραπεζών, φαίνονται εντός 3 εργάσιμων ημερών, ή εντός 15 - 30 λεπτών με μια χρέωση της τάξης των 4 Ευρώ.
    Τελικά τα είδες τα χρήματα?
    Ευτυχία δεν είναι να κάνεις αυτό που θέλεις, αλλά να μην κάνεις αυτό που δεν θέλεις

  12. #27
    Μέλος
    Εγγραφή
    09/09/2017
    Μηνύματα
    83
    Λοιπόν παιδιά όλα καλά με τα λεφτά.
    Δεν τα είχαν μεταφέρει ακόμα και τελικά τα μετέφεραν μόλις τώρα και ασφαλώς τα είδα αμέσως στον λογαριασμό μου χωρίς καθυστέρηση. Τα τηλέφωνα και η πίεση που τους άσκησα απέδωσαν...
    Οπότε άδικα αγχώθηκα....

    Αλλα γενικά η εξυπηρέτηση από το συγκεκριμένο κατάστημα είναι κάκιστη... Στο μέλλον ούτε απέξω δεν θέλω να ξαναπεράσω...

  13. #28
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.168
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mangelasakis Προβολή μηνύματος
    Λοιπόν παιδιά όλα καλά με τα λεφτά.
    Δεν τα είχαν μεταφέρει ακόμα και τελικά τα μετέφεραν μόλις τώρα και ασφαλώς τα είδα αμέσως στον λογαριασμό μου χωρίς καθυστέρηση. Τα τηλέφωνα και η πίεση που τους άσκησα απέδωσαν...
    Οπότε άδικα αγχώθηκα....

    Αλλα γενικά η εξυπηρέτηση από το συγκεκριμένο κατάστημα είναι κάκιστη... Στο μέλλον ούτε απέξω δεν θέλω να ξαναπεράσω...
    Αλλο όμως η κακή εξυπηρέτηση κι άλλο η απάτη όπως διατυμπανίζει ο τίτλος που έβαλες.
    Τελευταία τροποποίηση από sapila racing; 06/11/2017 στις 14:22.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  14. #29
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mangelasakis Προβολή μηνύματος
    Λοιπόν παιδιά όλα καλά με τα λεφτά.
    Δεν τα είχαν μεταφέρει ακόμα και τελικά τα μετέφεραν μόλις τώρα και ασφαλώς τα είδα αμέσως στον λογαριασμό μου χωρίς καθυστέρηση. Τα τηλέφωνα και η πίεση που τους άσκησα απέδωσαν...
    Οπότε άδικα αγχώθηκα....

    Αλλα γενικά η εξυπηρέτηση από το συγκεκριμένο κατάστημα είναι κάκιστη... Στο μέλλον ούτε απέξω δεν θέλω να ξαναπεράσω...

    Τα είχαν πιθανώς μεταφέρει από Πέμπτη, απλά τσιγκουνεύτηκε 2 ευρώ παραπάνω για να κάνει το έμβασμα άμεσα διαθέσιμο. Τα χρήματα ήταν σίγουρο ότι θα στα επέστρεφε κι όντως άδικα ανησύχησες. Όντως λοιπόν ο τίτλος θέλει τροποποίηση, φέρθηκαν αντιεπαγγελματικά, άσχημα, όπως θες πέστο, απάτη όμως δεν στοιχειοθετείται...

  15. #30
    Μέλος
    Εγγραφή
    09/09/2017
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT
    Τα είχαν μεταφέρει από Πέμπτη, απλά τσιγκουνεύτηκε 2 ευρώ παραπάνω για να κάνει το έμβασμα άμεσα διαθέσιμο.
    Δεν τα είχαν βάλει.. Μου το είπε σήμερα η κοπέλα από το λογιστήριο που μίλησα μαζί της...

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Αλλο όμως η κακή εξυπηρέτηση κι άλλο η απάτη αλλά όπως διατυμπανίζει ο τίτλος που έβαλες.
    μεχρι πριν λίγες ώρες απάτη θεωρούσα ότι ήταν και ότι πήγαιναν να μου φάνε τα χρήματα που αν διάβασες παραπάνω δεν ήταν και λίγα για απλή προκαταβολή...
    Βεβαια και μόνο ότι μου έλεγαν ότι η μηχανή υπάρχει ενώ είχε πουληθεί και ότι μου έλεγαν ψέματα για 3 μέρες ότι τα χρήματα τα έχουν βάλει δεν είναι απάτη;
    Παρόλα αυτά αν μπορώ να τον αλλάξω το τίτλο θα τον αλλάξω ... Αλλά δεν βρίσκω κάποια τέτοια επιλογή...
    Τελευταία τροποποίηση από mangelasakis; 06/11/2017 στις 14:08.

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αμεση προστασια απο πολυ κρυο.
    από zephyr1 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 41
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2009, 23:46
  2. Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 11/03/2008, 06:45
  3. Φωτογραφιες απο μια ολιγοωρη επισκεψη μου στην...
    από kalant στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 21/10/2007, 18:30
  4. Καλησπέρα σας μετά απο πολύ καιρό..
    από ΦαΡαω στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 01/11/2005, 23:36
  5. Καλιμερα μετα απο πολυ καιρο!!!
    από ruyjin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2003, 12:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF